Oglądasz profil – Aruviel

Awatar użytkownika

Ogólne

Imię: Aruviel Velron
Rasa: Anioł Ducha
Wiek: 461 lat

Aura

Silna cynowa barwa przeplatana jest licznymi więzami barachitu. Dwubarwne połączenie pokrywa intensywna, szafirowa poświata, która nadaje aurze delikatny wyraz. Liczne głosy zagłuszają przyjazne buczenie, a zapach mirry i lilii zachęca do obcowania. W dotyku zaś w pierwszej chwili zaskakuje idealną gładkością. Gnie się z chęcią i zaprasza miękkimi wybrzuszeniami, przez co często wielu zapomina o ostrych jak brzytwach brzegach.Szokuje kwaśną dawką smaku, który lepi się z przyjemnością do podniebienia.
Nazwa użytkownika:
Aruviel
Wiek:
29
Grupy:
Inne Postacie:
Niara, Saira, Villemo, Jasmina, Nani, Siren, Nivalia, Rumianek, Sauria, Anette, Azajasz, Alexander, Valerija, Katniss, Yvain
Martwe postacie:
Cendri, Enola, Amertin, Aurelia, Ziva, Zayra, Sava
Płeć:
Kobieta
Zainteresowania:
Haft tradycyjny, haft na ubraniach, ozdobach itp. haft koralikowy, szycie, projektowanie, wykonywanie biżuterii, szydełkowanie. Pisanie na Granicy :) Koty. Filmy. Filmy animowane. Fryzjerstwo. Ogólnopojęte fantasy.
Zawód:
Z zamiłowania krawcowa, krojczy, projektant, głownie sukni oraz strojów cosplay.
Lokalizacja:
Poznań

Skontaktuj się z Aruviel

PW:
Wyślij prywatną wiadomość

Statystyki użytkownika

Rejestracja:
8 lat temu
Ostatnio aktywny:
9 miesiące temu
Liczba postów:
119
(0.14% wszystkich postów / średnio dziennie: 0.04)
Najaktywniejszy na forum:
Danae
(Posty: 27 / 22.69% wszystkich postów użytkownika)
Najaktywniejszy w temacie:
[Karczma "Biała Lilia]
(Posty: 19 / 15.97% wszystkich postów użytkownika)

Umiejętności

Długi ŁukM
SztyletyW
JeździectwoW
Długi MieczO
Opatrywanie RanM
Znajomość DziczyW
Gra na FlecieW
Gra na SkrzypcachW
EtykietaW
WspinaczkaO
TropienieP
ŚpiewW
ZielarstwoW
BotanikaW
Pismo runiczneP
Czytanie AurO
PływanieP
TaniecO
WspinaczkaP
HumanistykaO
Przedmioty ścisłeP
Pisanie i czytanieW
KulturoznawstwoO
Nauki o rasachO
PoezjaP

Cechy Specjalne

LatanieDBohaterka, po tym jak stała się aniołem otrzymała przepiękne, pierzaste, białe skrzydła, dzięki którym może latać.
RegeneracjaZRany postaci regenerują się znacznie szybciej niż rany śmiertelników. Nie oznacza to, że zabliźniają one natychmiast, ale dzieje się to, w zależności od rany w kilka minut, do kilku godzin, przy bardziej poważnych.

Magia

Przedmioty Magiczne

Aquila AurumZACMagiczna Sakwa, dostała ją od Czarnowłosego anioła, który miał jej pomóc odnaleźć się w nowym życiu. Ponoć w sakwie nie brakuje złota jeśli tylko nie jest ona wydawane na zbędne przedmioty, ani wykorzystywane do złego. Złoto pojawia się w niej też pod warunkiem, że Aruviel wykonuje rozkazy Pana.
Orbis LeoZAKPierścień Lwa. Magiczny, złoty pierścień, w kształcie głowy lwicy. Aruviel nosi go na serdecznym palcu prawej ręki. Lew w pierścieniu ma otwarty pysk, a w nim wprawiony, przeźroczysty kryształ. Dzięki pierścieniowi Aur może przyzwać Ignis siłą woli z dowolnego miejsca, jeśli znajdują się osobno. Poza tym anielica może zakląć lwicę w pierścieniu na jakiś czas. Ignis traci wtedy swoją formę i jej jaźń zostaje zamknięta w pierścieniu. Jednak Aru przy użyciu tego zaklęcia traci wiele energii, więc nie może go używać zbyt często.
Clarte IngerZAKAnielskie Światło. Złota lampka, w postaci wypukłego talerzyka, na złotym łańcuszku, W talerzyku nie ma żadnego płynu, ani knota, biały ogień z różową otoczką, który może płonąć w lampce jest wzniecany magicznie. Nigdy nie gaśnie, nie może go zgasić wiatr ani deszcz (wokół tworzy się coś na kształt magicznej kopuły, który chroni ogień). Może więc dać światło nawet w najtrudniejszych warunkach. Kiedy lampka nie jest używana, anielica nosi ją przy pasku, schowaną w małą, okrągłą torebkę z białej skóry.
ArcusZACdługi łuk wykonany z bardzo jasnego, prawie białego drewna. Majdan łuku jest ozdobiony delikatnymi rzeźbieniami w kształcie pnączy. Jego magia polega na tym, że całe ramię łuku i cięciwa są magicznie schowane w majdanie, pojawiają się dopiero po wypowiedzeniu zaklęcia. Dzięki czemu łuk nie jest kłopotliwi przy podróżowaniu. Wisi on przy pasie właścicielki, jako zupełnie niepozorny, nieduży przedmiot.

Charakter

Aruviel jest uczynna i pomocna. Nie lubi przemocy. Mistrzowsko włada łukiem, ale używa go tylko do obrony. Nie ocenia istot po wyglądzie czy rasie. Nauczyła się żyć z tym, jaka jest. Choć na początku nie potrafiła przyzwyczaić się do tego, kim stała się po przemianie, teraz jest zupełnie inaczej. Czuje się szczęśliwa i spełniona. Zawsze ma jakiś cel. Często się uśmiecha, uważa, że uśmiech może zdziałać cuda. Potrafi bardzo mocno kochać, uważa, że nie potrafi nienawidzić. Kiedy komuś dzieje się krzywda, a ona nie może nic na to poradzić bywa zła, ale najczęściej jednak czuje smutek i żal. Cierpi widząc cierpienia innych, dobrych istnień. Nie ugina się jednak pod naporem cierpienia. Brnie do przodu i wierzy, że zawsze może być lepiej. Stara się też mieć nadzieję, że każde wydarzenie ma jakiś cel, nawet jeśli nie widać go od razu, nawet jeśli wydaje się on wątpliwy. Kocha zwierzęta i rośliny. Lubi przebywać na łonie natury. Uwielbia latać, czuć na twarzy wiatr. Choć na początku nie znosiła swoich skrzydeł, teraz nie potrafiła by bez nich żyć. Nauczyła się z nim bardzo dobrze funkcjonować. Potrafi je złożyć tak by bez problemu wejść do jakiegoś pomieszczenia, czy odnaleźć się wśród tłumu. Trudno znosi porażki, bardzo mocno je przeżywa, ale nigdy się nie załamuje.

Wygląd

Jej brązowe, duże oczy okalają długie czarne rzęsy. Delikatna i gładka cera ma kolor wczesnego letniego poranka, a usta i policzki mają barwę kwitnących dzikich róż. Po przemianie kasztanowe włosy Aruviel zmieniły swoją barwę na bardziej ognistą. Przez jakiś czas Aruviel była ruda, z czasem jednak z niewiadomych powodów jej włosy zaczęły tracić kolor. Z miesiąca na miesiąc były coraz jaśniejsze. Koniec końców, anielica stała się blondynką. Nadal nie wie jednak czy jej włosy kiedyś przestaną jaśnieć, czy nie i staną się zupełnie białe. Jak do tej pory od dłuższego czasu mają jednolity kolor, platynowego blondu. Nosi się dość specyficznie jak na anielicę, ponieważ nie nosi ona długich szat. Jej biała, zwiewna sukienka sięga za kolana, jest przepasana białym skórzanym pasem, przy którym wisi sakiewka, torba z magicznym światłem oraz kołczan z białej skóry ze strzałami. Jej sukienka ma nieduży, półokrągły dekolt i długie, proste, półprzeźroczyste rękawy. Na nogach ma długie, białe kozaki, z delikatnej skóry. Na prawej dłoni nosi złoty pierścień z otwartą paszczą lwicy. Aruviel ma ładne kobiece kształty, których raczej nie uwydatnia ubraniem. Jej suknia nie ma zbędnych zdobień, choć tkanina z której jest wykonana jest lekko błyszcząca i bardzo zwiewna. Sukienka jest uszyta tak, by Aruviel miała swobodę poruszania skrzydłami.

Historia

Aruviel urodziła się w Kryształowym Królestwie w bogatej elfie rodzinie. Była oczkiem w głowie rodziców. Dorastała szybciej niż jej rówieśnicy, dlatego ciężko jej było znaleźć przyjaciół. Stała się samotniczką. By dziewczyna miała towarzysza zabaw jej ojciec na 16 urodziny podarował jej Ergona, białego tygrysa, z którym dziewczyna zaprzyjaźniła się bardziej niż mogłaby to zrobić z jakimkolwiek rówieśnikiem. Wcześniejszym właścicielem Ergona był czarodziej, który go stworzył. Czarodziej ów był nauczycielem małej Aruviel i tam dziewczynka po raz pierwszy zainteresowała się pięknym białym tygrysem. Matka uczyła ją etykiety, śpiewu i gry na instrumentach, ojciec zaś wyszkolił ją w boju. Aruviel dorosła. Jednak jej życie, mimo wielu przygód nadal było samotne. Postanowiła, więc opuścić rodzinny dom i poszukać szczęścia gdzie indziej.
Niestety jej przygody nie skończyły się szczęśliwie. Aruviel otruto, jednak nie umarła, a przemieniła się w anioła. Niestety przy przemianie zginął też Ergon. Załamana dziewczyna nie miała pojęcia co dalej. Zesłano do niej czarnowłosego anioła, który miał jej wyjaśnić jak teraz będzie wyglądało jej życie, ale ten powiedział tylko, że ma pomagać ludziom. Aru nie miała pojęcia jak sobie poradzić dlatego postanowiła znaleźć kogoś kto jej pomoże...
Przez jakiś czas wędrowała po lasach szukając swojej drogi i kogoś kto będzie mógł jej wyjaśnić jak ma teraz żyć. Niestety jedyne co znalazła to tułaczka, która nie miała końca. Aru była co raz bardziej załamana, nie wiedziała dokąd się udać, a nie chciała wracać do domu. Jak miała wytłumaczyć rodzicom co się stało? Co miała im powiedzieć? Ostatecznie jednak, zupełnie załamana ruszyła w stronę elfiego królestwa, chcąc wrócić do domu. I tu stało się coś niespodziewanego. Na jej drodze stanęli inni aniołowie. Grupa pięknych, majestatycznych aniołów, kobiety i mężczyźni. Byli pierwszymi istotami, które tak naprawdę jej pomogły. Aniołowie ci zabrali ją do Planów Niebiańskich.

Aruviel została oddana pod opiekę czegoś, co można było nazwać szkołą. Znajdowali się tam tacy jak ona. Aniołowie, którzy nie rozumieją czym są. Nauczyciele i Mistrzowie powiedzieli im tam jakie są teraz ich zadania i jak będzie wyglądało ich życie. Niektórzy zostali przydzieleni do grup, które miały bronić słabszych, inni mieli ich leczyć, jeszcze inni mieli po prostu czuwać przy śmiertelnikach, być ich opiekunami. Aruviel została przydzielona do tej ostatniej grupy.

Miała zostać opiekunką. Nauczono ją wielu rzeczy, opatrywania ran, zielarstwa, botaniki. A przede wszystkim latania. Udoskonalono jej umiejętności magiczne, tak by mogła leczyć nawet sporej wielkości rany i chronić zaklęciami śmiertelników. Sprawdzono też jej umiejętności bojowe. To, że Aruviel okazał się być dobra i w uzdrawianiu i w boju, spowodowało, że została wybrana właśnie na opiekuna. Jej wszechstronność, sprawiła, że zadania jej przydzielone, miały być trudniejsze, niż zadania zwykłych uzdrowicieli. Początkowo Aru nie była zadowolona z takiego obrotu spraw. Jednak im dłużej przebywała w Planach, im dużej żyła wśród aniołów, im dużej się uczyła, tym bardziej zaczynała odnajdywać w tym wszystkim sens. Bardzo powoli przekonywała się, że to kim się stała, miało jednak jakiś cel. Wśród takich jak ona odnalazła przyjaciół i zrozumienie. Nauczyła się też, że to co ją spotkało wcale nie musi być złe.

W końcu po długim czasie spędzonym wśród swoich pobratymców Aruviel poczuła, że jest szczęśliwa. Minęło jeszcze trochę czasu nim dostała pierwsze zadanie. Nim to się stało, podarowano jej coś bardzo szczególnego, coś czego zupełnie się nie spodziewała...
Ignis... wielka biała lwica. Przepiękna kotka, o lśniącej śnieżnobiałej, gładkiej sierści. Jej imię oznacza ogień i Ignis jest równie niebezpieczna co ogień. Lwica została przydzielona Aruviel jako towarzyszka. Nie mówi, jest zupełnie inna niż Ergon, ale okazała się być wspaniałą towarzyszką i przyjaciółką. Ignis jest oddana i czujna, jest kimś w rodzaju strażnika anielicy. Aruviel pokochała ją równie mocno co swojego tygrysa. Kiedy do niej mówi, wie, że kotka ją rozumie. Ignis była dla Aruwiel największym darem, jaki mogła otrzymać w swoim nowym życiu. To razem z lwicą wyruszyła na swoją pierwszą misję na ziemi.

Aru i Igni miały pomagać wieśniakom w małych miejscowościach położonych na Równinie Maurat i Drivii. Później wyruszyły na zachód, gdzie odbyły niebezpieczną podróż po Opuszczonym Królestwie. Poznały wiele istnień, którym pomogły. Na ich drodze stanęły też bestię, które były zmuszone zabić. Przemierzyły całą Środkową Alaranię, przebyły wiele razy Równiny Andurii i Szepczący Las. Przemierzają świat, by pomagać i chronić, aż do dnia dzisiejszego...