Księga Boskich PrawHierarchia

Administracja: Regulamin forum, ogłoszenia, podstawowe zasady pisania postów, przewodnik po forum, panująca hierarchia.
Dziwna magiczna księga, w której zostały spisane najważniejsze prawa rządzące tym światem. Ponoć magia w niej zawarta, sprawia, iż każde wielkie wydarzenie mające miejsce w świecie magicznie zostaje w niej odnotowane.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Niara
Pani Snów
Posty: 2129
Rejestracja: 15 lat temu
Rasa: Anioł Światła
Profesje: Władca , Mag , Opiekun
Ranga: Administrator
Uwagi administracji: Jeśli macie do mnie jakieś pytania, chcecie porozmawiać, zapytać o koncept na postać, o pozwolenie na nowe konto, czy cokolwiek innego - najłatwiej złapać mnie na discordzie lub przez PW. UWAGA! Jeśli twoja KP, po umieszczeniu prośby w temacie, czeka na sprawdzenie dłużej niż 3 dni, zapytaj o nią na kanałach prywatnych - PW, discord.
Kontakt:

Hierarchia

Post autor: Niara »

Witaj, w tym temacie zajdziesz wszelkie informacje dotyczące hierarchii na forum, innymi słowy kto jest kim. Wiedz, że każdy wymieniony tutaj ma swoją funkcję ogólną i specjalistyczną, a niektórzy z nas pełnia kilka funkcji na raz. Warto więc zapoznać się z wszystkimi opisami naszych obowiązków. One powiedzą Ci z czym i do kogo najlepiej się zgłosić. Rzecz jasna, jeżeli nie wiesz, którego z nas wybrać, śmiało pisz bezpośrednio do osób z administracji.
Administracja:


Administracja to krąg osób, które mają największą władzę na forum i dostęp do panelu administracyjnego, czyli do technicznej części forum, są założycielami, twórcami, a także osobami, które opiekują się forum i je prowadzą. Jest nas kilkoro, w tym dwoje założycieli. Każdy z nas specjalizuje się w czymś innym, jedni opiekują się artystami, inni są specjalistami od programowania i tworzenia na forum ulepszeń, ale wszyscy jesteśmy tu dla Was i dla Was to forum tworzymy.
Niara


Kapłanka Prasmoczych Snów - administratorka i założycielka forum Granica-pbf, a także twórczyni świata Alaranii. Ma ona prawo sprawdzania i akceptowania, a także edycji KP. Śmiało można się do niej zwrócić z prośbą o zmianę nicku, czy pomoc w dopasowaniu, a nawet znalezieniu awatara. Zajmuje się również ich edycją, jeżeli potrzebujesz zmiany koloru włosów, dodania tła, zmiany barwy oczu, zakrycia zbyt roznegliżowanej części postaci i tym podobne, lub jeśli masz po prostu wątpliwości, czy dany awatar pasuje do forum, zwróć się właśnie do niej. Oczywiście jako administrator może również przyznawać ostrzeżenia, banicje, banicje permanentne, a także milczki na forumowym czacie. Jako założycielka, twórca świata i administrator stanowi najwyższą władze na forum. Jest również specjalistką od Niebios i ras niebiańskich. Jako iż sama gra anielicą od momentu założenia forum najlepiej zna Plany Niebiańskie i ich istoty. Jeżeli więc chcesz grać niebianinem czy też do KP jest Ci potrzebna wiedza na temat Niebios - napisz właśnie do niej, rozwieje wszelkie wątpliwości i z chęcią odpowie na wszystkie pytania. Pani Prasmoczych Snów ma dostęp do wszystkich funkcji forum, w tym np. zmiany ogłoszeń, wyłączenia forum, czy wyłączenia forumowego sb. (Prywatnie żona Meridiona (Technomanty), dlatego jeśli ktoś chciałby się z nim skontaktować, należy zrobić to przez Panią Prasmoczych Snów)

KONTAKT:
Forum: Prywatna Wiadomość
Komunikator GG: 13607375
Komunikator Discord: niara.selenrai

Meridion


Technomanta - założycie i twórca forum Granica-pbf. Autor i pomysłodawca Kreatora Postaci, a także wszelkich technicznych udogodnień znajdujących się na forum. Twórca Wielkiej Księgi Magii i Księgi Aur. Zapewne bardzo trudno będzie Ci się z nim skontaktować przez forum, a być może nawet nigdy nie zobaczysz go zalogowanego. Technomanta bowiem pracuje głównie na skrypcie forum. Wiedz jednak, że jako jedyny jest on administratorem posiadającym uprawnienia do bazy danych forum. Zajmuje się stroną techniczną, która często jest niewidoczna dla graczy, a jednak bardzo ważna z punktu widzenia administrujących. Wszelkie modyfikacje na forum zostały dodane lub stworzone właśnie przez Technomantę. Jeżeli masz jakieś pytania o stronę techniczną forum, lub chciałbyś by coś zostało poprawione lub dodane, prosimy kontaktować się z Niarą Kapłanką Prasmoczych Snów (prywatnie mąż Niary, stąd najlepiej kontaktować się właśnie z nią).

KONTAKT:
Kontaktować należy się poprzez Niara (przekaże informację lub poda bezpośredni kontakt)
Ewentualnie używając discorda: .meridion

Samiel


Administrator Pomocniczy - Namiestnik Alaranii - osoba, która pełni funkcję bardzo podobne do pozostałych administratorów forum. Ma prawo sprawdzać i akceptować karty postaci, czy zmieniać loginy. Posiada dostęp do panelu administracyjnego. Nie zajmuje się jednak dodawaniem ogłoszeń, zmianami w hierarchii, czy dodawaniem nowych grup. Może zamykać i otwierać tematy, dodawać ostrzeżenia, edytować posty i tym podobne.
KONTAKT:
Forum: Prywatna Wiadomość
Komunikator Discord: samiel_666

Poza tym Samiel pełni także funkcję nadrzędną w jako Karciany Łowca Ekspert. Zajmuje się sprawdzaniem błędów stylistycznych, ortograficznych, interpunkcyjnych oraz rzeczowych w Kartach Postaci (jeżeli jakaś Karta Postaci sprawdzana jest przez Samiela podlega tym samym prawom) Pomocnicy Karcianego Łowcy Eksperta nie mają praw akceptacji kart, a jedynie jej edycji i poprawy błędów. Do obowiązków Karcianych Łowców należy również wysyłanie PW graczom, w przypadku gdy uznają to za stosowne, z powodu nagminnie powtarzanych błędów. Samiel, jako Karciany Łowca Ekspert przejmuje opiekę nad swoimi podopiecznymi, rozdziela zadania i czuwa nad pracą swoich pomocników.

Razem z Samielem, nad poprawianiem błędów w KP pracują:
Ariatte
KONTAKT:
Forum: Prywatna Wiadomość
Ekspert Moderator:


Jak już zapewne wiecie, każdy z nas wykonuje wiele funkcji ogólnych, ale ma też swoje specjalizacje. Każdy w czymś jest lepszy, a w czymś gorszy. Funkcja Ekspert Moderatora, to funkcja, w której moderator sprawuje jakieś konkretne, sprecyzowane obowiązki, które wykraczają poza obowiązki zwykłych moderatorów. Ponadto ekspert moderatorzy mogą sprawować funkcję nauczycieli i mentorów dla wyznaczonych moderatorów i junior moderatorów.

Esmeralda


Strażniczka Magicznej Polany – osoba zajmująca się porządkiem na Magicznej Polanie, znajdującej się w Górze Przeznaczenia (offtop). Do jej obowiązków należy sprawdzanie czy posty dodawane w grach i zabawach są umieszczone w odpowiednim dziale. Oprócz tego Strażniczka Magicznej Polany zajmuje się dodawaniem nowych zabaw i odświeżaniu starych, tak by tematy były aktywne i ciekawe dla biorących w nich udział graczy. Osoba ta przyjmuje również propozycje od użytkowników dotyczące nowych ciekawych minikonkursów, gier, zabaw, konkurencji, które mogłyby się znaleźć w dziale Magiczna Polana. Propozycję, wątpliwości i pytania prosimy kierować na PW do Strażniczki Magicznej Polany.
KONTAKT:
Forum: Prywatna Wiadomość
Komunikator GG: 53051069
Komunikator Discord: esmeralda1998

Sanaya


Patronka Myśliwych – osoba, która zajmuje się i opiekuje Łowcami Baboli, jednocześnie pełniąc tą funkcję (funkcję Łowcy Baboli). W razie jakichkolwiek pytań dotyczących błędów w kartach postaci, Łowcy oraz użytkownicy mogą zgłosić się właśnie do niej. Poza tym to do Patronki Myśliwych wolno kierować pytania dotyczące błędów i poprawności pisowni, a także informować, jeśli ktoś zauważy nagminne błędy u swoich towarzyszy fabularnych. Kapłanka ma prawo zwracać uwagę takim osobą oraz dodawać ostrzeżenia w razie potrzeby, kiedy to użytkownik nie stosuje się do próśb o polepszenie swojej pisowni.
KONTAKT:
Forum: Prywatna Wiadomość
Komunikator GG: 5181070

Jane


Kapłanka Losu - osoba zajmująca się odpisywaniem Panią Losu, czyli posiłkowym Mistrzem Gry. Pani Losu używana jest zazwyczaj w kilku przypadkach. Przede wszystkim podczas, gdy wątek „umiera”, a postacie chcą się z niego wydostać, by móc dołączyć do innej fabuły. Podczas gdy jeden lub więcej uczestników przestaje odpisywać, a pozostałe postacie chcą ruszyć dalej. Panią Losu można również prosić o pomoc w przypadku, gdy uczestnicy wątku nie mają pomysłu na fabułę i potrzebują interwencji posiłkowego Mistrza Gry. W dwóch pierwszych przypadkach prośbę o pomoc Pani Losu można wysyłać w temacie: link. W przypadku ostatnim, gdzie uczestnicy chcieliby interwencji mistrza gry do „rozruszania” fabuły należy zgłaszać się bezpośrednio do Kapłanki Losu na PW.

Komunikator Discord: jane4268

Malfo


Strażniczka Biblioteki – osoba zajmująca się Grymuarem razem z Niarą. Malfo sprawdza wszystkie artykułu, które dodawane są do Grymuaru. By przyspieszyć proces dodawania nowych tekstów, Niara zajmuje się dodawaniem ich bez sprawdzania, kody, blędy i merytorykę sprawza natomiast Malfo. Posiada ona wszelkie uprawienie do edycji granicowej wikipedii, można się do niej złaszać, jeśli widzicie jakieś błędy w artykułach zarówno starszych jak i nowych.
KONTAKT:
Forum: Prywatna Wiadomość
Komunikator GG:
Komunikator Discord: Marynex#5957
Moderator:


Moderator to osoba, która na forum pełni przeważnie jedną funkcję, a reszta jej kompetencji jest jakby dodatkowa. Taka osoba zajmuje się jedną, konkretną sprawą, a prawa takie jak ostrzeżenia, upomnienia, czy pilnowanie forumowego sb, podczas nieobecności innych moderatorów (w tym ekspert moderatorów i administracji) jest sprawą bardziej dodatkową. Moderator od Ekspert Moderatora różni się tym, że jedną funkcję może obejmować kilka osób. I tak w tej chwili mamy dwie funkcje moderatorskie: Malarz Aur i Łowca Baboli. Poza tym funkcję zwykłego moderatora może też pełnić osoba z administracji, lub ekspert moderacji, tak jak np.Esmeralda. Jednak, by pełnić funkcję moderatora nie trzeba być ekspertem w innych dziedzinach, wystarczy specjalizować się w jednej z powyższych, to jest w pisaniu aur, lub sprawdzaniu błędów w postach.
Malarz Aur


Osoba o wielkiej wyobraźni, potrafiąca przenieść na papier słowa, które odzwierciedlają aury naszych postaci. Moderatorzy, którzy pełnią tę funkcję mają prawo edytowania KP, by móc pisać w nich emanacje Twojego bohatera. Mogą również zwracać uwagę upomnieniami, lub ostrzeżeniami, nie mają jednak prawa dodawać milczków (takie prawo ma tylko administracja). Osoby te odznaczać się muszą cierpliwością i bogatym słownictwem, gdyż aury są barwne i pełne wrażeń sensualnych. W tej chwili do grona moderatorów o kompetencjach Malarza Aur należą:
- Esmeralda
- Lullasy
- Jane

Ciągle szukamy nowych osób na stanowisko Malarza Aur, jeśli odznaczasz się bogatą wyobraźnią, niebanalnym słownictwem, masz zapał do pracy i chęć do nauki, a także cierpliwość do wysłuchania naszych uwag zgłoś się do Frigg lub Niary.
Łowca Baboli


Osoba zajmująca się sprawdzaniem błędów w pisowni w postach fabularnych, to znaczy błędów ortograficznych, stylistycznych, interpunkcyjnych, rzeczowych itd. Łowca Baboli ma prawo pisać upomnienia i domagać się poprawienia pisowni danego użytkownika. Z pewnością zaproponuje zainstalowanie w przeglądarce słownika lub poprosi o to, by posty pisać w programie, który posiada słownik i poprawia większość błędów. Łowcy Baboli mają obowiązek zwracać uwagę na długość i treść postów. Jeśli posty notorycznie nie przekraczają regulaminowych 5 linijek, moderator ma obowiązek upomnieć taka osobą, a jeśli nie zobaczy poprawy - ostrzec użytkownika. Również opisywanie erotyki w dosadny sposób lub używanie pojęć uznawanych za wulgarne będzie karane przez Łowcę Baboli. Jeżeli zamierzasz opisywać sceny erotyczne poproś, któregoś z moderatorów/ekspert moderatorów/administrację o utworzenie dla Ciebie specjalnego działo na hasło. Taki dział może tworzyć jedynie administracja, jednak każdy z moderatorów może ją o prośbie powiadomić. Łowcy Baboli maja przydzielone terytoria. W zależności ilu w danej chwili mamy takich moderatorów rozdzielamy ilość krain na każdego Łowcę. Poniżej lista obecnych Łowców Baboli, wraz z rozpiską terytoriów jakimi się zajmują.

Sanaya - Równina Drivii, Równiny Andurii, Góry Druidów, Szczyty Fellarionu,Góry Dasso, Mroczne Doliny, Równiny Theryjskie
KONTAKT:
Forum: Prywatna Wiadomość
Komunikator GG: 5181070

Aaliya - Szepczący Las, Pustynia Nanher, Wybrzeże Cienia, Opuszczone Królestwo, Jadeitowe Wybrzeże, Równina Maurat, Lasy Eriantur
KONTAKT:
Forum: Prywatna Wiadomość
Komunikator Discord: aaliya6733

Również na stanowisko Łowcy Baboli potrzeba nam chętnych. Jeśli jesteś świetny z języka polskiego, znasz zasady ortografii i interpunkcji, rozumiesz czym są błędy logiczne i stylistyczne. Czujesz, że to stanowisko jest właśnie dla Ciebie, zgłoś się do któregoś z administratorów. Twoją prośbę rozpatrzy któryś z nas i powie Ci co dalej.
Kronikarz Alarański


Osoba zajmująca się fabularną częścią forum, bierze udział w tworzeniu Dziennika Alarańskiego. Kronikarze patrolują aktywne wątki, zapoznają się z bohaterami i ich losami, by później w odpowiednim do tego miejscu przekuć zdobytą wiedzę na zgrabne opisy. Dzięki temu wszyscy mogą być na bieżąco z ulubionymi wątkami, a także poznać losy innych postaci. Niezbędna jest tutaj aktywność, skrupulatność i oczywiście lekkie pióro. Do Kronikarzy można zwracać się również, by zgłosić własne propozycje wątków, które chciałoby się zobaczyć w tworzonym Dzienniku, który wychodzić będzie raz na dwa tygodnie.

Arnulf
KONTAKT:
Forum: Prywatna Wiadomość

Malfo
KONTAKT:
Forum: Prywatna Wiadomość

Strażnik Podziemia


Neretheal - Strażnik Podziemia, to najkrócej mówiąc, moderator granicowego discorda. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących tej formy naszych rozmów śmiało piszcie właśnie do niego. Discord jest integralną częścią forum :)

KONTAKT:
Forum: Prywatna Wiadomość
Komunikator Discord: merathius

Link do discorda Granicy: https://discord.gg/Ga7anr5D47
Królowa Niara
Królowe na trony!

"A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto,
z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto."


“Nie ten mocny, kto burzy lecz ten, który podpiera. Nie ten, co łzy wyciska, lecz ten co je wyciera. Człowiekiem najszlachetniejszym w całym ludzkim tłumie, jest ten kto oprócz łez własnych cudze łzy rozumie.”
Zablokowany

Wróć do „Księga Boskich Praw”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość