Księga Boskich PrawHierarchia

Administracja: Regulamin forum, ogłoszenia, podstawowe zasady pisania postów, przewodnik po forum, panująca hierarchia.
Dziwna magiczna księga, w której zostały spisane najważniejsze prawa rządzące tym światem. Ponoć magia w niej zawarta, sprawia, iż każde wielkie wydarzenie mające miejsce w świecie magicznie zostaje w niej odnotowane.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Niara
Pani Snów
Posty: 2045
Rejestracja: 12 lat temu
Rasa: Anioł Światła
Profesje: Władca , Mag , Opiekun
Ranga: Administrator
Uwagi administracji: Jeśli macie do mnie jakieś pytania, chcecie porozmawiać, zapytać o koncept na postać, o pozwolenie na nowe konto, czy cokolwiek innego - najłatwiej złapać mnie na discordzie lub przez PW. UWAGA! Jeśli twoja KP, po umieszczeniu prośby w temacie, czeka na sprawdzenie dłużej niż 3 dni, zapytaj o nią na kanałach prywatnych - PW, discord.
Kontakt:

Hierarchia

Post autor: Niara »

Witaj, w tym temacie zajdziesz wszelkie informacje dotyczące hierarchii na forum, innymi słowy kto jest kim. Wiedz, że każdy wymieniony tutaj ma swoją funkcję ogólną i specjalistyczną, a niektórzy z nas pełnia kilka funkcji na raz. Warto więc zapoznać się z wszystkimi opisami naszych obowiązków. One powiedzą Ci z czym i do kogo najlepiej się zgłosić. Rzecz jasna, jeżeli nie wiesz, którego z nas wybrać, śmiało pisz bezpośrednio do osób z administracji.
Administracja:


Administracja to krąg osób, które mają największą władzę na forum i dostęp do panelu administracyjnego, czyli do technicznej części forum, są założycielami, twórcami, a także osobami, które opiekują się forum i je prowadzą. Jest nas kilkoro, w tym dwoje założycieli. Każdy z nas specjalizuje się w czymś innym, jedni opiekują się artystami, inni są specjalistami od programowania i tworzenia na forum ulepszeń, ale wszyscy jesteśmy tu dla Was i dla Was to forum tworzymy.
Niara


Kapłanka Prasmoczych Snów - administratorka i założycielka forum Granica-pbf, a także twórczyni świata Alaranii. Ma ona prawo sprawdzania i akceptowania, a także edycji KP. Śmiało można się do niej zwrócić z prośbą o zmianę nicku, czy pomoc w dopasowaniu, a nawet znalezieniu awatara. Zajmuje się również ich edycją, jeżeli potrzebujesz zmiany koloru włosów, dodania tła, zmiany barwy oczu, zakrycia zbyt roznegliżowanej części postaci i tym podobne, lub jeśli masz po prostu wątpliwości, czy dany awatar pasuje do forum, zwróć się właśnie do niej. Oczywiście jako administrator może również przyznawać ostrzeżenia, banicje, banicje permanentne, a także milczki na forumowym czacie. Jako założycielka, twórca świata i administrator stanowi najwyższą władze na forum. Jest również specjalistką od Niebios i ras niebiańskich. Jako iż sama gra anielicą od momentu założenia forum najlepiej zna Plany Niebiańskie i ich istoty. Jeżeli więc chcesz grać niebianinem czy też do KP jest Ci potrzebna wiedza na temat Niebios - napisz właśnie do niej, rozwieje wszelkie wątpliwości i z chęcią odpowie na wszystkie pytania. Pani Prasmoczych Snów ma dostęp do wszystkich funkcji forum, w tym np. zmiany ogłoszeń, wyłączenia forum, czy wyłączenia forumowego sb. (Prywatnie żona Meridiona (Technomanty), dlatego jeśli ktoś chciałby się z nim skontaktować, należy zrobić to przez Panią Prasmoczych Snów)

KONTAKT:
Forum: Prywatna Wiadomość
Komunikator GG: 13607375
Komunikator skype: panisnow

Meridion


Technomanta - założycie i twórca forum Granica-pbf. Autor i pomysłodawca Kreatora Postaci, a także wszelkich technicznych udogodnień znajdujących się na forum. Twórca Wielkiej Księgi Magii i Księgi Aur. Zapewne bardzo trudno będzie Ci się z nim skontaktować przez forum, a być może nawet nigdy nie zobaczysz go zalogowanego. Technomanta bowiem pracuje głównie na skrypcie forum. Wiedz jednak, że jako jedyny jest on administratorem posiadającym uprawnienia do bazy danych forum. Zajmuje się stroną techniczną, która często jest niewidoczna dla graczy, a jednak bardzo ważna z punktu widzenia administrujących. Wszelkie modyfikacje na forum zostały dodane lub stworzone właśnie przez Technomantę. Jeżeli masz jakieś pytania o stronę techniczną forum, lub chciałbyś by coś zostało poprawione lub dodane, prosimy kontaktować się z Niarą Kapłanką Prasmoczych Snów (prywatnie mąż Niary, stąd najlepiej kontaktować się właśnie z nią).

KONTAKT:
Kontaktować należy się poprzez Niara (przekaże informację lub poda bezpośredni kontakt)

Skrócona lista wspólnych kompetencji dla wszystkich administratorów forum:

- sprawdzanie i edycja KP;
- akceptacja KP;
- upomnienia;
- ostrzeżenia;
- banicja tymczasowo;
- banicja stała;
- milczek;
- zmiana nicku;
- zamykanie/otwieranie tematów;
- zgoda na kolejną postać;
- zgody na modyfikacje w KP;
- ponowna akceptacja KP;

Ekspert Moderator:


Jak już zapewne wiecie, każdy z nas wykonuje wiele funkcji ogólnych, ale ma też swoje specjalizacje. Każdy w czymś jest lepszy, a w czymś gorszy. Funkcja Ekspert Moderatora, to funkcja, w której moderator sprawuje jakieś konkretne, sprecyzowane obowiązki, które wykraczają poza obowiązki zwykłych moderatorów. Ponadto ekspert moderatorzy mogą sprawować funkcję nauczycieli i mentorów dla wyznaczonych moderatorów i junior moderatorów.

Frigg


Mentorka Artystów - Specjalistka w kilku dziedzinach. Mentorka Artystów jest znawczynią driad i z pewnością weźmie Cię pod opiekę, otaczając Cię swoimi skrzydłami. Poza tym specjalizuje się również, a może przede wszystkim, w pisaniu aur. Jest wyjątkową malarką, której aury charakteryzują się niezwykłą precyzją i niesamowitymi metaforami. Każda aura jest dla niej wyjątkowa i niepowtarzalna. Jej emanację są jak tajemniczy ogród, który możesz odkrywać powoli, z każdym napisanym przez nią słowem. Jest ona Mentorką Artystów, co oznacza, że opiekuję się wszystkimi Malarzami Aur, służąc pomocą i radą. Jeśli masz jakieś wątpliwości co do swojej aury, to właśnie Frigg powinieneś zapytać, a ona rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości.

KONTAKT:
Forum: Prywatna Wiadomość
Komunikator GG: 8001745
Esmeralda


Strażniczka Magicznej Polany – osoba zajmująca się porządkiem na Magicznej Polanie, znajdującej się w Górze Przeznaczenia (offtop). Do jej obowiązków należy sprawdzanie czy posty dodawane w grach i zabawach są umieszczone w odpowiednim dziale. Oprócz tego Strażniczka Magicznej Polany zajmuje się dodawaniem nowych zabaw i odświeżaniu starych, tak by tematy były aktywne i ciekawe dla biorących w nich udział graczy. Osoba ta przyjmuje również propozycje od użytkowników dotyczące nowych ciekawych minikonkursów, gier, zabaw, konkurencji, które mogłyby się znaleźć w dziale Magiczna Polana. Propozycję, wątpliwości i pytania prosimy kierować na PW do Strażniczki Magicznej Polany.
KONTAKT:
Forum: Prywatna Wiadomość
Komunikator GG: 53051069
Sanaya


Patronka Myśliwych – osoba, która zajmuje się i opiekuje Łowcami Baboli, jednocześnie pełniąc tą funkcję (funkcję Łowcy Baboli). W razie jakichkolwiek pytań dotyczących błędów w kartach postaci, Łowcy oraz użytkownicy mogą zgłosić się właśnie do niej. Poza tym to do Patronki Myśliwych wolno kierować pytania dotyczące błędów i poprawności pisowni, a także informować, jeśli ktoś zauważy nagminne błędy u swoich towarzyszy fabularnych. Kapłanka ma prawo zwracać uwagę takim osobą oraz dodawać ostrzeżenia w razie potrzeby, kiedy to użytkownik nie stosuje się do próśb o polepszenie swojej pisowni. Oprócz tego Sanaya pełni także funkcję redaktora na Granicowym Facebooku.
KONTAKT:
Forum: Prywatna Wiadomość
Komunikator GG: 5181070
Samiel


Karciany Łowca – osoba, która zajmuje się sprawdzaniem błędów stylistycznych, ortograficznych, interpunkcyjnych oraz rzeczowych w Kartach Postaci. Sprawdzanie treści KP, ich zgodności ze światem oraz systemem nadal należy wyłącznie do obowiązków Administracji. Karciany Łowca nie ma praw akceptacji kart, a jedynie jej edycji i poprawy rażących błędów. Do obowiązków Karcianego Łowcy należy również wysyłanie PW graczom, w przypadku gdy uzna to za stosowne, z powodu nagminnie powtarzanych błędów. Ekspert Moderator od Karcianych Łowców przejmuje opiekę nad pozostałymi, rozdziela zadania i czuwa nad pracą swoich pomocników.
Razem z Samielem, nad poprawianiem błędów w KP pracują:
Nevaeh
Ariatte
Eris
KONTAKT:
Forum: Prywatna Wiadomość
Kana


Kapłanka Losu - osoba zajmująca się odpisywaniem Panią Losu, czyli posiłkowym Mistrzem Gry. Pani Losu używana jest zazwyczaj w kilku przypadkach. Przede wszystkim podczas, gdy wątek „umiera”, a postacie chcą się z niego wydostać, by móc dołączyć do innej fabuły. Podczas gdy jeden lub więcej uczestników przestaje odpisywać, a pozostałe postacie chcą ruszyć dalej. Panią Losu można również prosić o pomoc w przypadku, gdy uczestnicy wątku nie mają pomysłu na fabułę i potrzebują interwencji posiłkowego Mistrza Gry. W dwóch pierwszych przypadkach prośbę o pomoc Pani Losu można wysyłać w temacie: link. W przypadku ostatnim, gdzie uczestnicy chcieliby interwencji mistrza gry do „rozruszania” fabuły należy zgłaszać się bezpośrednio do Kapłanki Losu na PW.

Latro


Skryptorka Alarańskiej Wiedzy - osoba zajmująca się sprawdzaniem błędów i edycją tekstów w granicowym Grymuarze (wiki). Wszystkie artykuły nadal dodawane są przez Niarę, jednak Skryptorka zajmuję się ich redakcją, poprawianiem błędów, od ortograficznych, po literówki. Jeżeli znajdziecie gdzieś coś, co należałoby poprawić możecie o tym napisać bezpośrednio na PW do naszej Latro.

Kapłanka Skryptorium - osoba, która jest pomocą dla Latro przy czytaniu, wyszukiwaniu i poprawianiu błędów w Grymuarze. Obecnie tą funkcję, jako moderator, pełni:

Malfo

KONTAKT:
Forum: Prywatna Wiadomość
Moderator:


Moderator to osoba, która na forum pełni przeważnie jedną funkcję, a reszta jej kompetencji jest jakby dodatkowa. Taka osoba zajmuje się jedną, konkretną sprawą, a prawa takie jak ostrzeżenia, upomnienia, czy pilnowanie forumowego sb, podczas nieobecności innych moderatorów (w tym ekspert moderatorów i administracji) jest sprawą bardziej dodatkową. Moderator od Ekspert Moderatora różni się tym, że jedną funkcję może obejmować kilka osób. I tak w tej chwili mamy dwie funkcje moderatorskie: Malarz Aur i Łowca Baboli. Poza tym funkcję zwykłego moderatora może też pełnić osoba z administracji, lub ekspert moderacji, tak jak np. Frigg czy Sanaya. Jednak, by pełnić funkcję moderatora nie trzeba być ekspertem w innych dziedzinach, wystarczy specjalizować się w jednej z powyższych, to jest w pisaniu aur, lub sprawdzaniu błędów w postach.
Malarz Aur


Osoba o wielkiej wyobraźni, potrafiąca przenieść na papier słowa, które odzwierciedlają aury naszych postaci. Moderatorzy, którzy pełnią tę funkcję mają prawo edytowania KP, by móc pisać w nich emanacje Twojego bohatera. Mogą również zwracać uwagę upomnieniami, lub ostrzeżeniami, nie mają jednak prawa dodawać milczków (takie prawo ma tylko administracja). Osoby te odznaczać się muszą cierpliwością i bogatym słownictwem, gdyż aury są barwne i pełne wrażeń sensualnych. W tej chwili do grona moderatorów o kompetencjach Malarza Aur należą:
- Frigg
- Esmeralda
- Kana
- Lullasy

Ciągle szukamy nowych osób na stanowisko Malarza Aur, jeśli odznaczasz się bogatą wyobraźnią, niebanalnym słownictwem, masz zapał do pracy i chęć do nauki, a także cierpliwość do wysłuchania naszych uwag zgłoś się do Frigg lub Niary.
Łowca Baboli


Osoba zajmująca się sprawdzaniem błędów w pisowni w postach fabularnych, to znaczy błędów ortograficznych, stylistycznych, interpunkcyjnych, rzeczowych itd. Łowca Baboli ma prawo pisać upomnienia i domagać się poprawienia pisowni danego użytkownika. Z pewnością zaproponuje zainstalowanie w przeglądarce słownika lub poprosi o to, by posty pisać w programie, który posiada słownik i poprawia większość błędów. Łowcy Baboli mają obowiązek zwracać uwagę na długość i treść postów. Jeśli posty notorycznie nie przekraczają regulaminowych 5 linijek, moderator ma obowiązek upomnieć taka osobą, a jeśli nie zobaczy poprawy - ostrzec użytkownika. Również opisywanie erotyki w dosadny sposób lub używanie pojęć uznawanych za wulgarne będzie karane przez Łowcę Baboli. Jeżeli zamierzasz opisywać sceny erotyczne poproś, któregoś z moderatorów/ekspert moderatorów/administrację o utworzenie dla Ciebie specjalnego działo na hasło. Taki dział może tworzyć jedynie administracja, jednak każdy z moderatorów może ją o prośbie powiadomić. Łowcy Baboli maja przydzielone terytoria. W zależności ilu w danej chwili mamy takich moderatorów rozdzielamy ilość krain na każdego Łowcę. Poniżej lista obecnych Łowców Baboli, wraz z rozpiską terytoriów jakimi się zajmują.

Latro - Równiny Theryjskie, Jadeitowe Wybrzeże.
KONTAKT:
Forum: Prywatna Wiadomość

Sanaya - Równina Drivii, Równiny Andurii, Góry Druidów
KONTAKT:
Forum: Prywatna Wiadomość
Komunikator GG: 5181070

Arnulf - Szepczący Las, Pustynia Nanher, Wybrzeże Cienia.
KONTAKT:
Forum: Prywatna Wiadomość

River - Góry Dasso, Mroczne Doliny.
KONTAKT:
Forum: Prywatna Wiadomość

Dérigéntirh - Równina Maurat, Opuszczone Królestwo, Szczyty Fellarionu, Lasy Eriantur.
KONTAKT:
Forum: Prywatna Wiadomość

Również na stanowisko Łowcy Baboli potrzeba nam chętnych. Jeśli jesteś świetny z języka polskiego, znasz zasady ortografii i interpunkcji, rozumiesz czym są błędy logiczne i stylistyczne. Czujesz, że to stanowisko jest właśnie dla Ciebie, zgłoś się do któregoś z administratorów. Twoją prośbę rozpatrzy któryś z nas i powie Ci co dalej.
Kronikarz Alarański


Osoba zajmująca się fabularną częścią forum, bierze udział w tworzeniu Dziennika Alarańskiego. Kronikarze patrolują aktywne wątki, zapoznają się z bohaterami i ich losami, by później w odpowiednim do tego miejscu przekuć zdobytą wiedzę na zgrabne opisy. Dzięki temu wszyscy mogą być na bieżąco z ulubionymi wątkami, a także poznać losy innych postaci. Niezbędna jest tutaj aktywność, skrupulatność i oczywiście lekkie pióro. Do Kronikarzy można zwracać się również, by zgłosić własne propozycje wątków, które chciałoby się zobaczyć w tworzonym Dzienniku, który wychodzić będzie raz na dwa tygodnie.

Sanaya
KONTAKT:
Forum: Prywatna Wiadomość

Kana
KONTAKT:
Forum: Prywatna Wiadomość

Strażnik Podziemia


Xelliks - Strażnik Podziemia, to najkrócej mówiąc, moderator granicowego discorda. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących tej formy naszych rozmów śmiało piszcie właśnie do niego. Na forum nie posiada uprawnień dotyczących edycji postów, dodawania ostrzeżeń i tym podobnych. Discord jest dodatkiem do forum, ale nie zastępuje forumowego czatu.
Junior Moderator:


Osoba będąca na tak zwanym „stażu”, ucząca się jak moderować forum, jak pomagać, jak pełnić wybrany przez siebie obowiązek. Junior moderator może aspirować do różnych funkcji np. Łowcy Baboli, Malarza Aur, pomocy Kapłanki Losu, czy pomocnika Dłoni Demiurga. Junior moderator nie ma prawa do dawania ostrzeżeń, ani upominania graczy przez PW. Z problemami musi udać się albo do ekspert moderatora, który ma go pod opieką, albo do administracji. Taka osoba znajduje się pod pieczą wybranych osób ze stanowisk ekspert moderator lub administrator, w zależności o jakiej funkcji aspirują. Osoba kandydująca na junior moderatora musi wykazywać się ogromną cierpliwością i łagodnym charakterem, gdyż jako uczeń z pewnością będzie musiała przyjąć na siebie konstruktywną krytykę swojego mentora. Osoby aspirujące na stanowisko junior moderatora są oceniane przez administrację i to ona decyduje o tym, czy przyjmie taką kandydaturę czy nie.
Królowa Niara
Królowe na trony!

"A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto,
z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto."
Zablokowany

Wróć do „Księga Boskich Praw”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości