Oglądasz profil – Filli

Ta postać nie została jeszcze zaakceptowana
Awatar użytkownika

Ogólne

Godność:
Philosotenes "Wujcio Filli" Paxanimi
Rasa:
Satyr
Płeć:
Mężczyzna
Wiek:
350 lat
Wygląda na:
40 lat
Profesje:
Mędrzec, Zielarz
Majątek:
Bogaty
Sława:
Prominentny

Aura

Informacje o graczu

Nazwa użytkownika:
Filli
Grupy:

Skontaktuj się z Filli

Pola kontaktu widoczne tylko dla zalogowanych użytkowników.

Statystyki użytkownika

Rejestracja:
2 miesiące temu
Ostatnio aktywny:
4 godziny temu
Liczba postów:
0
(0.00% wszystkich postów / średnio dziennie: 0.00)

Połączone profile


Atrybuty

Krzepa:niezbyt silny
Zwinność:bardzo zręczny, precyzyjny
Percepcja:czuły słuch, czuły węch, czuły język
Umysł:niezwykle bystry, geniusz, b. silna wola
Prezencja:Ładny, szarmancki, charyzmatyczny

Umiejętności

Zaparzanie HerbatyArcymistrz
AlchemiaMistrz
ZielarstwoMistrz
Sporządzanie TruciznEkspert
BotanikaEkspert
NaturianizmEkspert
PlanowanieEkspert
Targowanie sięBiegły
StrategiaBiegły
TaktykaBiegły
Prowadzenie działalnościBiegły
KłamanieBiegły
Czytanie i PisanieZaawansowany
Czytanie AurZaawansowany
AnatomiaZaawansowany
EtykietaZaawansowany
HandelZaawansowany
RecytacjaZaawansowany
PrzetrwanieOpanowany
KulturoznawstwoOpanowany
MedycynaOpanowany
PrawoOpanowany
PolitykaOpanowany
PoezjaOpanowany
BestiologiaOpanowany
MatematykaOpanowany
SkrytobójstwoPodstawowy
RolnictwoPodstawowy
FizykaPodstawowy
CzasologiaPodstawowy
GeografiaPodstawowy
HistoriaPodstawowy
Pismo RunicznePodstawowy
ReligioznawstwoPodstawowy
SzamanizmPodstawowy
Wiedza o światachPodstawowy
Wiedza tajemnaPodstawowy
KaligrafiaPodstawowy

Cechy Specjalne

Autorytet Matki NaturyMoc
Nie jest to moc sama w sobie, nadana dla Filli bezpośrednio w momencie gdy tchnięto w niego życie, a wypadkową kilku różnych cech, które razem stworzyły coś więcej niż części składowe. Za sprawą swej wrodzonej charyzmy, niezwykle silnej woli, głębokiej więzi z Matką Naturą połączonych z jego własnymi, nienaruszonymi praktyką magii pokładami energii, jest on w stanie dokonać czegoś równie cudownego co przerażającego. Ta sama więź która łączy go z Matką naturą istnieje też w każdym z naturian, w każdym zwierzęciu i każdej roślinie, a Filli korzysta z tego, zużywając własną energię by narzucić swoją wolę, swoje idee, a co za tym idzie wydawać rozkazy innym podmiotom matki natury. Dzieje się to poprzez komendy słowne, co oznacza iż zasięg jest ograniczony przez odległość, na jaką jest w stanie dotrzeć jego głos. Nie oznacza to jednak że jest on w stanie bez trudu kontrolować innych - zdolność ta może zostać odparta przez silną wolę, ale oznacza to także iż Filli ma tym łatwiej, im bardziej przekona daną osobę do swoich racji zanim spróbuje wykorzystać swój nadnaturalny autorytet. W przypadku roślin sytuacja jest o wiele prostsza te bowiem niemal nigdy nie stawiają oporu, dzięki czemu satyr jest w stanie je kontrolować bez trudu, a z odpowiednią ilością magii jest nawet w stanie je kontrolować tak, jakby były one przedłużeniem jego ciała, a nie osobnym bytem.
Dziedzictwo SatyraRasowa
Jaki jest satyr, każdy widzi i Filli nie jest wyjątkiem od tej reguły. Poza oczywistymi sprawami, jak choćby elementy jego wyglądu, jest on w stanie bez trudu porozumieć się z każdym zwierzęciem i wszelaką roślinnością w ich ojczystym języku. Jest on także obdarzonym regeneracją, dzięki której jego rany goją się szybciej, a skóra jest nieskalana setkami lat istnienia.

Magia:

Nowicjusz

Przedmioty Magiczne

Mroczny

Charakter

Wygląd

Historia

Posiadłość

Lokalizacja: Zagłębie Artystów
Setek lat temu był to tylko ledwie jeden z większych magazynów portowych miasta Siv'Lead, opuszczony przez właściciela. Wielka przestrzeń podzielona na dwa poziomy i piwnicę przez znaczny czas przepełniał jedynie kurz i szepty przeszłości, przynajmniej do czasu aż nie zjawił się Filli ze swoją obietnicą świetlanej przyszłości. Obecnie jest to pierwsza w historii, a zarazem najsławniejsza ze znanych na całą Alaranię herbaciarni zwanymi “Domami Matki Natury”, i każda kolejna jest zbudowany na jego podobieństwo

Sam budynek, ze względu na swoje liczne zastosowania, jest podzielony na liczne części. Wejście do budynku prowadzi wprost do części publicznej obecnej na parterze, przeznaczonej do przyjmowania klientów spragnionych ziołowych doznań, jakie są tu oferowane. Panuje tutaj przyjazny, naturiański wystrój, gdzie ukształtowane ze wciąż żywych roślin krzesła, stoły meble i ozdoby dają gościom okazję na zbliżenie się do Matki Natury. Nikogo nie dziwi tu widok kwitnących krzeseł oraz bukietów wyrastających nie z donicy, a wprost z drzewa, które zostało starannie uformowane tak, by bez krzywdy dla samej rośliny imitowało ono dany element wnętrza. Liczna armia naturianek, służących za pracownice tego konkretnego miejsca, dba o dobrobyt zarówno przychodzących gości, jak i również roślin, bez których miejsce to byłoby ledwie kolejną herbaciarnią, a nie Domem Matki Natury.

Na zapleczu, wciąż na parterze budowli, lecz już poza wzrokiem publiki, skrywa się miejsce, gdzie dary natury stają ramię w ramię z najnowszymi darami innowacji, aby zmaksymalizować jakość tworzonych tutaj produktów. Żywe rośliny rosną tutaj wedle swojego własnego uznania i są otoczone miłością i opieką, której niejedna istota z mięsa by pozazdrościła, a w zamian zbiera się z nich to, co może zostać zebrane bez szkody dla samej rośliny, co by móc utworzyć zarówno zawczasu opracowane mieszanki, jak i również unikatowe napary, które zażyczyć może sobie bogatsza klientela.

Na pierwszym piętrze znajdują się sypialnie i prywatne pokoje przeznaczone dla pracowników oraz tymczasowych gości, którzy z tego czy innego powodu doznali zaszczytu, jakim jest spędzenie nocy w skrawku zielonego raju, jaki jest tu ukształtowany. Egzotyczne kwiaty i drzewa wiją się w najcudowniejsze z kształtów, a miejsca do siedzenia i spania są ukształtowane z najwygodniejszych liści i pnączy. Roślinność tutaj jest także, w przeciwieństwie do części publicznej, o wiele bardziej aktywna, żyje ona bowiem własnym życiem i z własnej woli pomaga tym, którzy spędzają na tym piętrze czas.

Piwnica zaś, jak również każda inna piwnica w każdym innym Domu Matki Natury, jest prywatną pracownią Filli, gdzie dostęp ma tylko on sam, osoby mu na dany moment towarzyszące oraz posłuszne mu rośliny. Podobnie jak na pierwszym piętrze, nie ma tu tradycyjnie robionych mebli, zamiast tego rośliny są wszystkim, czego potrzeba, a czego nie ma, o to Filli zawsze może poprosić, a rośliny mu to dadzą. Zazwyczaj miejsce to jest oazą spokoju, gdzie powstają kolejne plany oraz gdzie rośliny są krzyżowane w celu osiągnięcia bardzo konkretnych właściwości.
  • Najnowsze posty napisane przez: Filli
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Data