Archiwum AlarańskieAury

Archiwum: miejsce zsyłki starych i nieaktualnych tematów.
Obszerne pomieszczenia mieszczą w sobie stare, zakurzone księgi dawno zapomniane przez żywe istoty. Każdy kto szuka wiedzy o minionych dziejach znajdzie ją tutaj, choć zapewne na niewiele mu się ona zda.
Zablokowany

Czy chcesz wprowadzenia aur:

Tak! Dawać mi to!
11
92%
Nie... do piachu z tym.
1
8%
A ja mam lepszy pomysł! (jaki?)
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 12

Awatar użytkownika
Meridion
Lord Demon
Posty: 448
Rejestracja: 15 lat temu
Rasa: Przemieniony
Profesje: Mędrzec , Władca , Wędrowiec
Kontakt:

Aury

Post autor: Meridion »

Od pewnego czasu planujemy wprowadzenie, na forum aur dla każdej z postaci, które były by przypisywane przez adminów. Nie jesteśmy jednak pewni czy to dobry pomysł, więc zwracamy się do Was drodzy Userzy, z zapytaniem, czy chcecie cuś takiego:

Aura opisująca różne cechy, w tym rasę, charakter, magię którą posługuje się postać, wiek i parę innych.
Np.1.
"Silna, matowo-srebrna aura, o szmaragdowej poświacie, od której czuć chłodny powiew. Jej zapach jest nieokreślony. Gdy się w nią wsłuchać, usłyszeć można szmer liści."
Dla osób, które potrafią czytać tą aurę, niesie ona takie informacje jak:
Postać jest wiekowa (matowa), jest magiem (srebrna), jest raczej dobra, lecz nie uznaje praw [czyt. chaotycznie-neutralna] (szmaragdowa poświata). Jest introwertykiem (chłodny powiew). Jej rasa to demon (nieokreślony zapach). Posługuje się magią wiatru (szmer liści).

Np.2.
"Silna, matowo-mosiężna aura, o szafirowej poświacie, od której bije przyjemne ciepło, a w powietrzu roznosi się zapach lilii. Wokół słychać liczne, przyjazne głosy."
Postać wiekowa (matowa), o profesji druida (mosiężna), skłaniająca się ku dobru (szafirowa poświata), towarzyska (ciepło), będąca niebianinem (zapach lilii). Posługująca się magią życia (liczne ... głosy) i dobra (przyjazne).

P.S. Aury w tej wersji mogłyby być jeszcze dłuższe (wciąż są opracowywane). Uwzględniałyby jeszcze dotyk i smak. Chodzi o to, by były opisywane przez wszystkie 5-zmysłów.
Awatar użytkownika
Dolhard
Kroczący w Snach
Posty: 243
Rejestracja: 15 lat temu
Rasa: Smok
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Dolhard »

Tak, tak, tak, tak i jeszcze raz big yes. Wspaniały pomysł, wydaje mi się, że dałoby to forum pierwszy powiew świeżego powietrza. Od pewnego czau jest trochę zastój na forum. Wiem, że bardzo martwicie się o to czy zdam maturę, ale aż tak bardzo nie musicie się o mnie martwić (musiałem napisać jakiś głupi żarcik, wybaczcie Mr. Yellow). Wymaga to jednak sporo pracy, a w tym raczej na niewiele się przydam, gdyż moja paleta kolorów jest dość biedna. Raczej rozróżniam tylko podstawowe kolory i z tego względu często muszę szukać pomocy w przeglądarce. NP. Meridion pisząc "szafirowa poświata", już mnie zmusiłeś do zwrócenia się z problemem do tatusia o imieniu google.pl. Jednak mimo to będę mógł w czymś pomóc tylko mi napiszcie "rozkazy" Smile.
"Nie uwierzysz, jak głęboko oszustwo, podłość i skurwysyństwo zakorzenione są w naturze ludzkiej."
"Z rogacza kpić wesoło było, skończyło się wesele, gdy się samemu rogaczem zostało."
Awatar użytkownika
Aravira
Szukający Snów
Posty: 171
Rejestracja: 14 lat temu
Rasa:
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Aravira »

Zgadzam się z Dolhardem, dobry pomysł nawet bardzo i mnie się podoba. Jestem na duże TAK
Furin
Przybysz z Krainy Rzeczywistości
Posty: 81
Rejestracja: 14 lat temu
Rasa:
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Furin »

Obecnie jestem trochę wczorajszy, ale generalnie jestem za. Mam tylko pytanie na jakiej zasadzie działałyby te aury?

Chodzi o to, czy z wprowadzeniem aur nagle pojawia się nad każdym graczem (i zarazem npcem) aury które KAŻDY widzi i czyta jak z otwartej księgi? Czy też może widzialność aur (a dalej ich rozumienie) będzie uzależniona np od określonej cechy lub też po prostu od tego, czy postać jest wrażliwa na magię?
Awatar użytkownika
Meridion
Lord Demon
Posty: 448
Rejestracja: 15 lat temu
Rasa: Przemieniony
Profesje: Mędrzec , Władca , Wędrowiec
Kontakt:

Post autor: Meridion »

Aury byłyby wyświetlana pod avatarem a nad polem z atrybutami. Czytanie aur, byłaby to kwestia odgrywania postaci. Każdy kto jest chodź trochę wyczulony na magię (ma zmysł magiczny na jakotakim poziomie) mógłby wyczuwać silniejsze aury, a osobnicy z wyostrzonym zmysłem, potrafiliby odebrać i te słabsze (lub dobrze maskowane). Mogłaby się pojawić również umiejętność Czytanie Aur (obecnie ktoś ma to jako zdolność), która określała by ile postać potrafi wywnioskować z czyjejś aury. To wszystko oczywiście (jak zwykle) zależałoby od inwencji graczy i tego jak to będą w postach sobie opisywac Wink

Oczywiście powstanie odpowiedni podręcznik, jak czytać owe aury Wink

Jak chcecie pomóc, to napiszcie, jakie jeszcze waszym zdaniem cechy postaci mogłyby się przejawiać w jej aurze.
Raymond
Szukający drogi
Posty: 33
Rejestracja: 14 lat temu
Rasa:
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Raymond »

Cały ten pomysł popieram. Zwłaszcza fakt, że to MG dobierają aury do gracza. Niewiele na tym forum jest zależne od mistrzów gry, a taki drobny szczegół cieszy oko i duszę.
Miedziany
Zbłąkana Dusza
Posty: 6
Rejestracja: 14 lat temu
Rasa: Człowiek
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Miedziany »

A ja jestem na nie - jeśli ktoś uprawiałby przykładowo nekromancje/magie zła, porusza się po mieście, mamy jeszcze kogoś wyczulonego na magię (innego maga na przykład) i już można by na niego polować za uprawiania zakazanej magii - na stos z nim bo arcymag mówi, że on wskrzesza trupy, a on nigdy nie kłamie... Postacie z odpowiednią reputacją miałyby możliwość pozbywania się innych dzięki temu, natomiast wszelcy osobnicy polujący np. na ludzi albo wrodzy do magii ułatwienie dzięki odpowiedniemu atrybutowi. Albo wampir idzie zapolować i nagle się okazuje, że okoliczny mag go ściga dzięki temu, że dowiedział się przez aurę o jego rasie...

Myślę, że jeśli główne królestwa są opanowane przez "dobrych i praworządnych" zbyt by ich to faworyzowało właśnie przez to, że mogą z łatwością takiego nekromantę zlokalizować i po prostu czekać na potknięcie i wysłać na śmierć.

Chyba, że mamy możliwość ukrywania aury, ale w takim przypadku zdolność staje się prawdopodobnie bezużyteczna...

@edit albo aury można by czytać, ale jedynie po dość długiej nauce i nie od startu postaci.
Awatar użytkownika
Meridion
Lord Demon
Posty: 448
Rejestracja: 15 lat temu
Rasa: Przemieniony
Profesje: Mędrzec , Władca , Wędrowiec
Kontakt:

Post autor: Meridion »

Po pierwsze nie każdy potrafi czytać aury, a w dodatku żeby to robić trzeba się skupić, więc każdy mag nie jest niejako takim detektorem "złych ras". Po drugie są sposoby na zmienianie swojej aury lub jej ukrywanie, a postacie tym zainteresowane z pewnością wymyśliły wiele sposobów na ich ukrywanie. Bycie złym nigdy nie było łatwe i proste w "dobrych" miastach, nawet i bez aur. Są również miasta, w których takim osobnikom żyje się całkiem przyjemnie, bo w nich np. nekromancja jest dozwolona.
Miedziany
Zbłąkana Dusza
Posty: 6
Rejestracja: 14 lat temu
Rasa: Człowiek
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Miedziany »

Meridion pisze:Po pierwsze nie każdy potrafi czytać aury, a w dodatku żeby to robić trzeba się skupić, więc każdy mag nie jest niejako takim detektorem "złych ras". Po drugie są sposoby na zmienianie swojej aury lub jej ukrywanie, a postacie tym zainteresowane z pewnością wymyśliły wiele sposobów na ich ukrywanie. Bycie złym nigdy nie było łatwe i proste w "dobrych" miastach, nawet i bez aur. Są również miasta, w których takim osobnikom żyje się całkiem przyjemnie, bo w nich np. nekromancja jest dozwolona.
Jeśli zmienianie/ukrywanie aury byłoby możliwe i wykrywanie wymaga czasu to myślę, że zmiana tą mogę zaakceptować. Owszem bycie "złym" nigdy nie było łatwe i proste, ale po prostu nie chciałbym jeszcze większego utrudnienia., wystarczająco dużo może być z tego powodu kłopotów. Prawda są takie miasta, ale ile jest osób które by w nich aktywniej przybywało, widać to zresztą bo postach w działach typu Otchłań, Mgliste Bagna. Tych "złych" w porównaniu do tych "dobrych". Dodatkowo nekromanci inaczej podchodzą do demonów niż ludzie do elfów więc ci "źli" raczej się w mniejszym stopniu wspierają. I gdyby nie ten wymóg skupienia się przy sprawdzaniu aury to druga strona miała by znacznie gorzej.
Saura
Mieszkaniec Sennej Krainy
Posty: 131
Rejestracja: 14 lat temu
Rasa: Elf
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Saura »

Będę szalenie "oryginalna". Tak jak większość poprę ten pomysł. Jako, że moja postać posiada zdolność i wiedzę na temat bardzo wnikliwego czytania aur, może to być dla niej.... fascynujące doświadczenie. :)
- A jeśli cię zabiję?
- Jeśli mam umrzeć, chcę umrzeć z twojej ręki. Twoja nieobecność będzie jak trucizna, ale mnie nie zabije. Zostań, proszę, zostań ze mną. Nie chcę innej kobiety. Nie chcę innego mordercy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Meridion
Lord Demon
Posty: 448
Rejestracja: 15 lat temu
Rasa: Przemieniony
Profesje: Mędrzec , Władca , Wędrowiec
Kontakt:

Post autor: Meridion »

Saura pisze:Jako, że moja postać posiada zdolność i wiedzę na temat bardzo wnikliwego czytania aur, może to być dla niej.... fascynujące doświadczenie. :)
Widzisz, tak się składa, że w dużej części dzięki Twojej postaci zrodziła się myśl o tych aurach. Można więc powiedzieć, że byłaś natchnieniem :)
Miedziany Kruk pisze:Jeśli zmienianie/ukrywanie aury byłoby możliwe i wykrywanie wymaga czasu to myślę, że zmiana tą mogę zaakceptować.
Jak prawie wszystko na tym forum, zależy to już tylko od inwencji użytkowników. My dajemy wam tylko główne wytyczne, ale to wy w swoich postach dajecie życie temu światu i go tworzycie.
Miedziany Kruk pisze:(...) ci "źli" raczej się w mniejszym stopniu wspierają.
Ci źli z definicji, wspierają raczej tylko siebie i własne interesy, a to że współpracują z innymi wynika przeważnie z potrzeby łączenia sił. No a dobrzy, są właśnie dobrzy dlatego, że wspierają innych.

Edit: Każdy będzie miał swoją, wyjątkową aurę :)
Kazimir
Przybysz z Krainy Rzeczywistości
Posty: 80
Rejestracja: 14 lat temu
Rasa: Człowiek
Profesje:
Ranga: LOL?

Post autor: Kazimir »

Ja ogólnie pomysł pochwalam, bo ciekawy, wzbogaci odrobinę forum... Ale jedna kwestia nie daje mi spokoju. Czy koniecznie trzeba przyjąć proponowaną aurę, jakby nie pasowała załóżmy takiemu iksińskiemu? No i jeszcze czy Aura bedzie się zmieniała zależnie od zmian charakteru/umiejętności/starzenia/wyglądu postaci?
Awatar użytkownika
Niara
Pani Snów
Posty: 2129
Rejestracja: 15 lat temu
Rasa: Anioł Światła
Profesje: Władca , Mag , Opiekun
Ranga: Administrator
Uwagi administracji: Jeśli macie do mnie jakieś pytania, chcecie porozmawiać, zapytać o koncept na postać, o pozwolenie na nowe konto, czy cokolwiek innego - najłatwiej złapać mnie na discordzie lub przez PW. UWAGA! Jeśli twoja KP, po umieszczeniu prośby w temacie, czeka na sprawdzenie dłużej niż 3 dni, zapytaj o nią na kanałach prywatnych - PW, discord.
Kontakt:

Post autor: Niara »

Pisze w imieniu Meridiona, bo to on się zajmuje aurami. Ale obecnie nie mógł znaleźć czasu żeby odpowiedzieć na pytania. Jak to określił "każdy ma taką aurę z jaką się urodził". Wiadomo o co chodzi, ale to nie do końca prawda. Określenia aur są ustalone przez podręcznik (który jest w trakcie pisania) czyli jeśli ktoś jest druidem to jego aura jest powiedzmy mosiężna, jeśli jest najemnikiem to srebrna itd. Tak jest i już, jeśli zmieni profesje to zmieni się to określenie. Ale nie może się "nie zgadzać" z dana aurą bo jej kolor, zapach, smak jest ustalony przez podręcznik. Jeżeli chodzi o rasy: jeśli postać całe życie będzie niebianinem jej aura będzie pachnieć liliami, nie może sobie wybrać innego zapachu bo niebianie mają przydzielony zapach lilii. Jeśli jest naturianem to będzie miała aurę pachnąca kwiatami i miodem i tak dalej i tak dalej...

Edit. Meridion: To ja dodam tylko, że podręcznik miarowo się wypełnia i niedługo będzie gotowy. Potem zostanie tylko już przydzielenie aur każdej z postaci. W pierwszej kolejności będą to osoby ostatnio aktywne na forum.
Królowa Niara
Królowe na trony!

"A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto,
z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto."


“Nie ten mocny, kto burzy lecz ten, który podpiera. Nie ten, co łzy wyciska, lecz ten co je wyciera. Człowiekiem najszlachetniejszym w całym ludzkim tłumie, jest ten kto oprócz łez własnych cudze łzy rozumie.”
Kaiba
Przybysz z Krainy Rzeczywistości
Posty: 92
Rejestracja: 14 lat temu
Rasa:
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Kaiba »

Meridion pisze:Edit. Meridion: To ja dodam tylko, że podręcznik miarowo się wypełnia i niedługo będzie gotowy. Potem zostanie tylko już przydzielenie aur każdej z postaci. W pierwszej kolejności będą to osoby ostatnio aktywne na forum.
No ja już się nie mogę doczekać, pomysł świetny i tylko jestem ciekawy, jaki kolorek dostanie diabeł który dba o równowagę i za przyjaciółkę ma elfkę :D
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Alarańskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości