Archiwum AlarańskieOficjalna aplikacja Granicy na Androida?

Archiwum: miejsce zsyłki starych i nieaktualnych tematów.
Obszerne pomieszczenia mieszczą w sobie stare, zakurzone księgi dawno zapomniane przez żywe istoty. Każdy kto szuka wiedzy o minionych dziejach znajdzie ją tutaj, choć zapewne na niewiele mu się ona zda.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Kai
Szukający Snów
Posty: 171
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Leśny Elf
Profesje: Myśliwy , Wędrowiec , Żołnierz
Kontakt:

Oficjalna aplikacja Granicy na Androida?

Post autor: Kai »

Witajcie drodzy użytkownicy forum PBF Granica.

Na wstępie pragnę zaznaczyć, iż temat ten jest wyłącznie orientacyjny, choć myślę, iż dość ciekawy pomysł oferuję w nim.

Ale od początku. Jak zapewne każdy z Was zauważył, w ostatnich latach nastąpiło znaczne rozpowszechnienie telefonów z systemami operacyjnymi typu iOS (iPhone), Windows Phone (Nokia Lumia) czy Android (znaczna większość współczesnych smartphone-ów, dla przykładu nowiutki Samsung Galaxy S III).

Dyskusja rozwinie się w tym wątku na temat tego ostatniego - tzn. Androida. Jest to system mobilny najbardziej rozbudowany, dający największe możliwości, otwarty i najbardziej powszechny. Ale o co się rzecz rozchodzi !?

Mianowicie - jako raczkujący informatyk pewnego dnia zapragnąłem skorzystać z forum na telefonie z systemem zielonego robocika. Niestety - strona chodzi bardzo powoli, zwłaszcza, gdy nie ma w pobliżu sieci Wi-Fi, HotSpota czy 3G. Tutaj przychodzi z pomocą pewien projekt.

Czy znalazły by się osoby, które pomogły by mi w tworzeniu oficjalnej aplikacji na Androida (być może w przyszłości i na inne systemy operacyjne), klienta bądź czegokolwiek, co zastąpiło by przeglądarkę w telefonie.

W internecie, a konkretniej na AntyApps natrafiłem na ciekawy artykuł: LINK.

Jeszcze się tymi projektami nie bawiłem, zapewne niedługo spróbuje. Jednak na pewno potrzebuję kogoś ogarniętego i obytego z programowaniem do pomocy. Od razy poinformuję: aplikacje na Androida pisane są w języku programowania Python.

blemem jest zgoda administratorów i autorów naszego świata - Niarro i Meridionie, czy zgadzacie się na choćby próbę stworzenia takowego klienta na smartphone-y?


Chętnych proszę o zgłaszanie się w tym temacie. Mam nadzieję, że niedługo pomysł zaczniemy wdrażać w życie.
                ||> Main Character Theme <||
Awatar użytkownika
Niloufar
Kroczący w Snach
Posty: 226
Rejestracja: 12 lat temu
Rasa: Wampir (przemieniona z Górskiego
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Niloufar »

Co do pomysłu - nawet fajny. Ale trzeba uwzględnić też to, iż nie każdy miałby możliwość z tego skorzystać... Jak chociażby ja, bo przy Samsungu Monte nie posiadam żadnego z powyższych mobilnych systemów operacyjnym, i wyklucza to możliwość korzystania z tejże aplikacji w pierwszej kolejności. Poza tym, jak już aplikacja, można by pokusić się, by i sb w takiej aplikacji było "mobilne", gdyż z tego co zauważyłam, a parę osób o tym wspomniało, na tą chwilę niektórzy widzą sb i widzą, jak inni wysyłają wiadomości, a sami nie mają możliwości wysłania niczego. Ale wiem, że to mogłoby być ciut zbyt optymistycznie, żeby wszystko się dało zrobić.
Ethran

"- Chce się pan ze mną ożenić ze względu na kontrole graniczne? - zapytała zdezorientowana. (...)
- Chcę się z panią ożenić, bo nie mogę już bez pani żyć. I chcę to zrobić dzisiaj, bo to by wszystko znacznie uprościło. - Trzymał jej stopę. - Słodkie. Naprawdę są malutkie. Jak właściwie daje pani radę na nich chodzić?
Nawet w najśmielszych snach Corrisande nie wyobrażała sobie, że mężczyzna, który poprosi ją o rękę, będzie przy tym odwrócony plecami i będzie robił uwagi na temat jej bosych stóp. (...)"


Ju Honisch, "Obsydianowe serce" cz. 2.
Awatar użytkownika
Kai
Szukający Snów
Posty: 171
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Leśny Elf
Profesje: Myśliwy , Wędrowiec , Żołnierz
Kontakt:

Post autor: Kai »

Sam ShoutBox jest napisany prawdopodobnie w PHP, więc to nie jest większy problem zamieścić w takowej aplikacji również uproszczonej wersji czatu.

A odnosząc się do telefonów bez systemowych - niestety ich oprogramowanie, w dużej mierze oparte na C++ lub Flashu, prawie uniemożliwia działania w JAVIE (bo to jedyny sposób osiągnięcia aplikacji na telefony inne, niż OS). O wiele łatwiej byłoby wykonać appkę, która służyła by wyłącznie do obsługi ShoutBoxu.
                ||> Main Character Theme <||
Awatar użytkownika
Stayer
Szukający Snów
Posty: 194
Rejestracja: 12 lat temu
Rasa: Alarianin
Profesje: Łowca , Bard
Ranga: Łucznik
Kontakt:

Post autor: Stayer »

Z samym czatem nie byłoby problemu. Krążą gotowe kody po internecie, poszukać, zmienić parę rzeczy i byłoby dobrze. Co do wersji granicy na androida, i inne. To pomysł wydaje mi się warty zrealizowania, chociaż ja raczej z tego bym nie korzystał. Dlaczego? Nie mam smartfona, iPhona, ani nic takiego, zwykły telefon, bo i tak mało korzystam. Czat jest na php z tego co się orientuję... :)
"- Otóż, jeśli bym sobie wyobraził, że Kickera tutaj nie ma, wówczas z pewnością trudno by mi było cię dostrzec, drogi przyjacielu.
- Tak myślałem - stwierdził Horace, zadowolony.
- Zwłaszcza że unosiłbyś się wtedy dwa metry nad ziemią - dodał pod nosem Will.
- Co powiedziałeś? - spytał podejrzliwie Horace.
"
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Alarańskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości