Oglądasz profil – Hirondelle

Awatar użytkownika

Ogólne

Godność:
Hirondelle Vagabond
Rasa:
Fellarianka
Płeć:
Nieokreślono
Wiek:
50 lat
Wygląda na:
0 lat
Profesje:
Majątek:
Sława:

Aura

Aura niezbyt trudna do wyczucia dla znacznej liczby osób, nie wybija się pośród innych, jednocześnie momentami zdaje się wręcz słabsza – choć jedynie wybiórcze umysły byłyby w stanie dostrzec ową subtelną różnicę. Wciąż połyskuje, choć już zdecydowanie nie nazbyt intensywnie – dla młodych aur jest niczym księżyc dla słońca. Rozsiewa wokół zapach pszczelego miodu, kuszący dla osób lubujących się w słodkościach. Smakując emanację można się poczuć zdezorientowanym – smak albowiem, oprócz lepkości i łagodności, cechuje się także i słonością, doskonale znajomą komuś, kto niegdyś miał okazję napić się wody morskiej. Poświata otaczająca aurę mieni się topazową barwą, natomiast sama emanacja pobłyskuje cynowym kolorem. W dotyku jest dosyć giętka, pozwalając się kształtować dłoni bez większych problemów, a także nieco gładka, a miejscami i ostra niczym miecz, który nigdy nie poznał smaku innego przeciwnika, zza wyjątkiem osełki. Również wcale zimna – potrafi zmrozić dłoń nawet przed spotkaniem z ową. Dobrze słyszalny jest wibrujący w powietrzu huk wodospadu, najbardziej wyczulone umysły zdołają jednak przedrzeć się przez ów harmider i dosłyszeć coś zgoła odmiennego – zmysłowy szept, docierający zza kurtyny wody.

Informacje o graczu

Nazwa użytkownika:
Hirondelle
Grupy:
Martwe postacie:
Płeć gracza:
Kobieta

Skontaktuj się z Hirondelle

PW:
Wyślij prywatną wiadomość

Statystyki użytkownika

Rejestracja:
4 lat temu
Ostatnio aktywny:
1 tydzień temu
Liczba postów:
64
(0.07% wszystkich postów / średnio dziennie: 0.04)
Najaktywniejszy na forum:
Podziemne Korytarze
(Posty: 28 / 43.75% wszystkich postów użytkownika)
Najaktywniejszy w temacie:
Fellarianka, żabołak i podziemia
(Posty: 28 / 43.75% wszystkich postów użytkownika)

Połączone profile


Atrybuty

Krzepa:słaby, wytrzymały
Zwinność:bardzo zręczny, bardzo szybki, precyzyjny
Percepcja:dobry wzrok, czuły słuch, wyostrzone czucie, czuły zmysł magiczny
Umysł:bystry, ineligentny, silna wola
Prezencja:Ładny, odszczepieniec, przekonywujący

Umiejętności

ZielarstwoBiegły
Sporządzanie truciznBiegły
Zastawianie pułapekBiegły
ŁucznictwoBiegły
Ze względu na to, że nie jest zbyt silna, potrafi strzelać tylko z łuków o niezbyt wielkim naciągu, dlatego ta umiejętność nie jest zbyt przydatna w walce.
Rzucanie nożamiBiegły
UnikiOpanowany
TropienieOpanowany
Ciche poruszanie się, ukrywanieBiegły
Pisanie, czytanie, liczenieOpanowany
GotowaniePodstawowy
Granie w chowanegoMistrz
[loteria]

Cechy Specjalne

SkrzydłaDar
Jak każdy Fellarianin, Hirondelle posiada skrzydła, dzięki którym lata, i które może magicznie ukryć, by jej nie przeszkadzały.
Zahamowanie rozwoju fizycznegoKlątwa
W młodym wieku trafiło ją rykoszetem niekompletne zaklęcie, które zahamowało jej rozwój fizyczny.
Odporność na zimnoZaleta
Jak każdy Fellarianin, Hirondelle jest odporna na zimno, jednak go nie lubi, więc woli trzymać się ciepłych miejsc.

Magia: Intuicyjna

WodyAdept
EmocjiNowicjusz

Przedmioty Magiczne

Płaszcz pozwalający wtapiać się w tłoZaklęty
Płaszcz podróżny do kostek z szerokim kapturem. Pokryty jest nieregularnymi plamami o różnych odcieniach szarości, które mogą np. zmieniać położenie, by ułatwić maskowanie. Płaszcz może również zmieniać barwę na np. zieloną lub białą (zachowując wzór plam) w zależności od otoczenia, w jakim się znajduje, jednak jego postać wyjściowa jest taka jak opisana na początku (szara).
Wiecznie świeży i kwitnący kwiatBaśniowy
Niewielki biały kwiatek podobny do stokrotki, o upojnym zapachu. Jego magiczną właściwością jest to, że nie przekwita, nie traci świeżości i nie mnie się. Jest to prezent od przyjaciela, noszony jako pamiątka.
Amulet pozwalający dowolnie zmieniać głos właścicielaZaklęty
Jest to kawałek drewna wielkości pięści, w kształcie ślimaka, zabarwiony na zielono i zawieszony na ciemnym rzemyku. Osoba, która ma go na szyi, może dowolnie zmieniać głos, od głosu małego dziecka do osoby w podeszłym wieku. Można na nim zapisać jedynie pięć głosów i by utrwalić każdy z nich potrzeba wiele czasu i skupienia. Aby usunąć zapisany głos, należy zwrócić się do sklepu, gdzie został zakupiony amulet. Obecnie zapisane na nim są cztery głosy: Hirondelle, Engolira, starszego mężczyzny i kobiety w kwiecie wieku.

Charakter

Dla osoby postronnej, która zetknęła się z Hirondelle pierwszy raz, fellarianka może wydać się niezwykle cyniczna i lekceważąco nastawiona właściwie do całego świata. Wynika to jednak z jej przekonania, że jeśli nie będzie okazywała zbytniego przywiązania do różnych rzeczy lub osób, nikomu nie przyjdzie do głowy szantażować jej z wykorzystaniem wyżej wymienionych.


Źle czuje się w tłumie, nie znosi hałasu dużych, rozkrzyczanych grup ludzi. Gdy znajdzie się w pobliżu jakiejś, próbuje się jak najszybciej oddalić. Jeśli jest jednak zmuszona spędzić w niej jakiś czas, stara się wtopić w tłum, będąc również wesoła i rozkrzyczana. Jej cierpliwość, jak również zdolności aktorskie, są niestety ograniczone, więc ostatecznie stara się uciec w jakieś zaciszne miejsce.

Okres przeżyty z Engolirem pokazał jej, jak cudownie jest mieć kogoś obok siebie, więc jeśli będzie miała możliwość z kimś podróżować, przeżyć jakieś przygody czy po prostu spędzić czas, raczej nie przepuści okazji. Problemem jest jednak jej usposobienie. Nie szczędzi złośliwych komentarzy, uwielbia przedrzeźniać rozmówcę. Nie może się powstrzymać od poprawiania osoby, z którą rozmawia, czepia się drobnych, często nieistotnych szczegółów. Z tego powodu czasem trudno jest z nią wytrzymać. Jednak ci najcierpliwsi w końcu odkryją, że pod tą złośliwą powierzchnią Hirondelle naprawdę się o nich troszczy i nigdy nie zdradzi swoich przyjaciół.

Niestety, naprawdę niewielu potrafi dostrzec tę jej łatwość przywiązywania się do drugiego człowieka. Przyczyną może być to, że Hirondelle nigdy nie walczy o utrzymanie znajomości. Woli odejść, niż dusić się w niezręcznej sytuacji. Nie zatrzymuje też drugiej osoby, gdy ta nie ma już ochoty na jej towarzystwo. Jeśli ktoś ją odrzuci, felarianka zniknie bez słowa i nie wróci, chyba że spragniona jej obecności osoba sama ją znajdzie.

Jeśli może, unika konfliktów z prawem. Uważa, że ściąga jej to na głowę jedynie niepotrzebne kłopoty. Nie kłamie z tych samych powodów.
Fellarianka nie lubi przyjmować odpowiedzialności za cokolwiek lub kogokolwiek. Unika również składania obietnic, robi to tylko w ostateczności. Raz złożonej przysięgi nigdy nie złamie.

Wygląd

Mimo że Hirondelle ma już 50 lat, wciąż pozostaje w swoim 15-letnim ciele, którego rozwój został powstrzymany przez potężne zaklęcie rzucone na nią w młodości. W związku z tym ma ona około stu pięćdziesięciu centymetrów wzrostu i szczupłą figurę dziewczyny w wieku dojrzewania (nie jest już dzieckiem, lecz nie posiada jeszcze pełnych krągłości dojrzałej kobiety). Zaklęcie wpłynęło również negatywnie na zawartość pigmentu w jej skórze, przez co włosy i skrzydła Fellarianki są białe, oczy niebieskie, a skóra nienaturalnie jasna, jednak promienie słoneczne nie szkodzą jej tak jak albinosom. Nie dostaje oparzenia słonecznego, nie jest w stanie się opalić.


Hirondelle nosi przeważnie ciemne, dopasowane spodnie i koszule, skórzane buty z wysokimi cholewami i miękkimi podeszwami, pas z nożami do rzucania oraz z sakiewką pełną ziół i składników trucizn. Niemal nie rozstaje się z zaklętym płaszczem ułatwiającym maskowanie się. Włosy ma zwykle związane, luźne kosmyki upięte spinkami.

Jednak czasami, gdy wpada w specyficzny nastrój, rozpuszcza włosy, zakłada białą, prostą sukienkę i biega po lesie, strasząc wędrowców i ze śmiechem patrząc, jak uciekają.

Historia

Hirondelle urodziła się w wiosce Altaria, jej rodzice zginęli, gdy była jeszcze zbyt mała, by ich pamiętać. Opiekowała się nią cała wioska. Kiedy miała piętnaście lat, w wyniku nieszczęśliwego wypadku trafiło ją rykoszetem niekompletne zaklęcie, które powstrzymało jej rozwój fizyczny. Została uwięziona w ciele piętnastolatki. Zaklęcie zmniejszyło również znacząco jej wagę (waży kilkanaście kilogramów) oraz siłę. Sprawiło to, że przestała pasować do wioski, gdzie Fellarianie szkolili się do walki. Umiała rzucać nożami i strzelać z łuku o małym naciągu, jednak mimo to czuła się wyobcowana. Nie mogąc znaleźć sobie miejsca wśród ziomków, przyłączyła się do wędrownego zielarza i odeszła z Gór Fellarionu. Podróżując z nim, nauczyła się od niego zielarstwa, jak również także sporządzania trucizn i odtrutek. Podczas podróży polubiła czytanie i chętnie czytała wszystkie księgi, jakie jej wpadły w ręce. W tym czasie zawarła znajomości z zielarzami posiadającymi sklepy w wielu większych miastach. Kiedy jej mistrz-zielarz nie mógł nauczyć jej niczego więcej, odeszła od niego i zamieszkała w małej chatce ukrytej w lesie nieopodal spokojnego miasteczka, którego mieszkańcom pomagała jako zielarka. Jednak pewnego razu na miasteczko najechali rozbójnicy, zabili wszystkich mieszkańców i spalili domy. Hirondelle czuła się wtedy bezsilna. Stwierdziła, że potrzebuje wsparcia, by pomścić niewinnych ludzi, gdyż nie mogła darować takiej masakry. Sprzymierzyła się z łowcą głów, człowiekiem o imieniu Engolir i razem wyruszyli w pościg za przestępcami. W trakcie podróży przywiązali się do siebie i nawet po rozgromieniu szajki ich drogi nie rozeszły się. Hirondelle zaprzyjaźniła się z nim i przyłączyła się do jego pracy. Ich przyjaźń trwała niemal dziesięć lat, w trakcie których wiele podróżowali i przeżyli wiele ekscytujących i niebezpiecznych sytuacji. Mogli na sobie całkowicie polegać, Engolir bronił Hirondelle podczas walki, a ona leczyła jego rany. Z punktu widzenia Hirondelle był to jej najszczęśliwszy okres w życiu. Nauczyła się wtedy tropienia, przetrwania w lesie, zastawiania pułapek i innych umiejętności przydatnych łowcy, a nie wymagających od niej włączania się w bezpośrednią walkę. Odkryła w sobie magię wody, w której następnie się wyszkoliła, którą zaczęła wykorzystywać, by w sytuacjach kryzysowych osłaniać przyjaciela w trakcie walki. Od Engolira właśnie dostała maskujący płaszcz, amulet zmieniający głos kupiła sobie w tym samym sklepie. Jednak podczas wykonywania jednego ze zleceń Engolir został opętany, stwarzając zagrożenie dla całego miasteczka, a Hirondelle nie była w stanie mu pomóc, ani ochronić przed nim niewinnych ludzi nie robiąc mu krzywdy. Stanęła z nim do walki i zgładziła, sama zostając ciężko ranna. Od tego wydarzenia minęło dziesięć lat i choć rany fizyczne dawno już się zagoiły, Fellarianka wciąż czuje stratę, choć te uczucia bardzo starannie tłumi. Nadal jednak bardzo dba o magiczny, wiecznie kwitnący kwiatek, który był ostatnim prezentem, który dostała od Engolira. Obecnie podróżuje po świecie, zbierając i dostarczając zielarzom mającym sklepiki w miastach rzadkie zioła.
 • Najnowsze posty napisane przez: Hirondelle
  Odpowiedzi
  Odsłony
  Data
 • Fellarianka, żabołak i podziemia
  Początkowo Hiro przełknęła spokojnie zaprawione goryczą słowa maie popijając je wodą z otrzymanego bukłaka. Jednak z każdym kolejnym słowem przemowa Ezechiela zaczęła przypominać upominanie małego dziecka. "Poc…
  54 Odpowiedzi
  8968 Odsłony
  Ostatni post 1 tydzień temu Wyświetl najnowszy post
 • Fellarianka, żabołak i podziemia
  - Ech? - Ech? - Teraz? Zaraz rozległo się jęczliwe świergotanie. Wygodnie umoszczone w gniazdkach z włosów chochliki zaczęły narzekać. Wiele z nich nie zawracało sobie głowy szukaniem słów we Wspólnej Mowie, w…
  54 Odpowiedzi
  8968 Odsłony
  Ostatni post 2 tygodnie temu Wyświetl najnowszy post
 • Fellarianka, żabołak i podziemia
  Wyczerpana fellarianka pogrążyła się w głębokim śnie bez snów. Natomiast chochliki słysząc groźbę maie, rzuciły się jeden przez drugiego, by schwytać choć kilka śnieżnobiałych włosów Hiro i owinąć się nimi tak…
  54 Odpowiedzi
  8968 Odsłony
  Ostatni post 2 tygodnie temu Wyświetl najnowszy post