Góra PrzeznaczeniaCo aktualnie czytacie?

Off-topic: Tu można porozmawiać na tematy nie związane bezpośrednio z grą.
Miejsce spotkań wszystkich ras, tutaj odbywają się rozmowy na wszystkie tematy, istot ze wszystkich światów. Potężna magia drzemiąca we wnętrzu tej góry sprawia, iż żadna krew nie może zostać tutaj przelana, dzięki czemu jest miejscem bezpiecznym dla każdego.
Awatar użytkownika
Roseline
Błądzący na granicy światów
Posty: 11
Rejestracja: 2 lat temu
Rasa: Dotknięty
Profesje: Służący , Najemnik
Kontakt:

Post autor: Roseline »

Z reguły czytam kilka książek na raz.
W tej chwili:
1. "Ogniem i mieczem. Tom I" Henryk Sienkiewicz.

Stwierdziłam, że skoro nie czytałam zazwyczaj lektur to "wrócę" do czasów liceum i przeczytam te, których nie tknęłam.

2. "Królestwo kanciarzy. Szóstka wron tom II" Leigh Bardugo.

Podoba mi się świat wymyślony przez autorkę. Chociaż jakoś przemęczyłam Trylogię grisza tej autorki to "szóstka wron" i kontynuacja bardziej mi przypadły do gustu pod względem stworzonych postaci, ich charakteru, słabości, a także relacji między nimi.

3. "Opowieści z Narnii. Tom 1" C.S. Lewis.

Czytałam w podstawówce pierwszy tom, ale nigdy się nie zebrałam żeby przeczytać całość. ^^
Awatar użytkownika
Blaviken
Zbłąkana Dusza
Posty: 6
Rejestracja: 2 lat temu
Rasa: Czarodziej
Profesje: Arystokrata , Kapłan , Medium
Kontakt:

Post autor: Blaviken »

Odświeżam temat, może kogoś zainteresuje i poleci ciekawe książki do przeczytania. <3

Aktualnie czytam:
1. "Tajemniczy ogród" Frances Hodgson Burnett
Lektura z podstawówki, której nie tknęłam, więc postanowiłam się za nią zabrać.

2. "Hrabia Monte Christo" Alexander Dumas
Jakiś czas temu zaczęłam pierwszy tom i nawet mi się spodobał.

3. "Słowo honoru" Nelson DeMille

4. "Pamiętniki wampirów. Księga II" Smith
Awatar użytkownika
Krognal
Błądzący na granicy światów
Posty: 14
Rejestracja: 1 rok temu
Rasa: Centaur
Profesje: Szaman , Łowca , Uzdrowiciel
Kontakt:

Post autor: Krognal »

Polecam bardzo gorąco serię o Harrym Dresdenie (Jim Butcher)
Pierwszy tom "Front burzowy" zapowiadał się całkiem nieźle.
Po przeczytaniu trzeciego, zacząłem przejawiać symptomy uzależnienia.
Obecnie skończyłem XII i muszę zacząć ograniczać czytanie, bo boję się, co będzie, gdy skończę wszystkie. Chyba się załamię ;)

Jeśli chodzi o treść: Harry Dresden figuruje w chicagowskiej książce telefonicznej jako mag do wynajęcia. I można pomyśleć, że to jakiś szarlatan albo przebieraniec, który uświetni imprezę urodzinową u dzieciaków. Nie. To faktycznie człowiek, który poznał tajniki magii. Magii, która jak się okazuje, jest wszechobecna, tylko ludzki umysł nauczył się ją negować. Wampiry, wilkołaki, nawet elfy i wróżki to codzienność w pracy tego "detektywa". Butcher miał świetny pomysł, żeby książkę przygodową fantasy umieścić w naszym świecie. Książki wypełnia niespotykany w fantastyce dowcip, emocjonujące przygody, zagadki i co najważniejsze świetnie zarysowani bohaterowie! Nie jest to górnolotna literatura, jednak interakcje międzyludzkie, dla których tłem są wydarzenia, są tak wyraźne i żywiołowe, że nie raz zdarzyło mi się zeszklić oko, lub czytać i zapomnieć oddychać (na chwilę).
"Są tacy, o których się pamięta, i tacy, o których się śni."
Awatar użytkownika
Camryn
Szukający drogi
Posty: 38
Rejestracja: 3 lat temu
Rasa: Leśny Elf
Profesje: Ochroniarz , Strażnik , Chłop
Kontakt:

Post autor: Camryn »

Potwierdzam, że seria o Harrym Dresdenie jest bardzo dobra :) Z niecierpliwością czekam, kiedy wreszcie wyjdzie w Polsce "Battle Ground", najnowszy tom serii. Mam nadzieję, że stanie się to zanim Wydawnictwo MAG padnie na pyszczek z powodu niedorzecznie wysokiej ceny papieru w Polsce oraz inflacji...
“Everyone thinks that hate and love are somehow opposite forces, they are not.
They are the same force, facing opposite directions.
Love is a fire, my knight, love turned the wrong way has killed as many as hate.
Reason, young wizard, is the opposite of hate, not love.”
-Mab (X)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Góra Przeznaczenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość