GrafikaBazgroły Jen

Rysunki, szkice, obrazy, ciekawe zdjęcia waszego autorstwa.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jen
Senna Zjawa
Posty: 296
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Człowiek
Profesje:
Kontakt:

Bazgroły Jen

Post autor: Jen »

To tak... Pomyślałam, że aby dać upust swej próżności też sobie utworzę taką małą galeryjkę, a co! ^^
Bez większych przemów:

Panda

On, on i ona(kosmitka)

Co do tego drugiego: wiem, że ta kobieta z tyłu jest tragiczna, powinnam ją wymazać i pozbyć się takiego ufo, ale mi się nie chce ^^

I póki co to by było na tyle ^^

Ave :>
– Szybko! Musisz pójść ze mną – rzuciła. – Grozi ci wielkie niebezpieczeństwo!
– Dlaczego?
– Bo cię zabiję, jeśli nie pójdziesz.
- Shut up.
- I didn't say anything.
- You're thinking. That's annoying.
Awatar użytkownika
Camelie
Błądzący po drugiej stronie
Posty: 71
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Człowiek
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Camelie »

Wolno mi się wypowiedzieć, prawda? I mogę być szczera, nie? :>

        No, to tak... bardziej podoba mi się panda :D Nie wiem dlaczego, może to przez Twój styl, a może, dlatego że przywodzi mi na myśl miłe skojarzenia :P
        Jeśli zaś idzie o techniczną stronę - choć nie jestem w tej dziedzinie kimś, kto powinien się głośno wypowiadać, bo nie mam ani zbytniego doświadczenia, ani wiedzy - to chwilami wydaje się jakbyś po prostu bazgrała ołówkiem (kredką?) żeby tylko zamalować przestrzeń - u Pandy, na samym dole szczególnie widać to bardzo "niechlujne kolorowanie/ cieniowanie", przy Panach z Kosmitką jakoś mniej to razi, choć nad włosami i cieniowaniem ubrań można popracować ;)
        Musisz pamiętać, że włosy (czy też sierść) nie układają się równo, nawet proste włosy nie ułożą się w idealne, równoległe linie, poza tym ciało zwierzęcia/ głowa nie jest prostą deską, ma wypukłości, nierówności, a włosy nie dość, że zwykle nieco "odstają od skóry" to okalają te wypukłości. I tak panda, o ile pyszczek i łapy ma całkiem w porządku, tak z prawej strony czarne futro wygląda nieco płasko. To samo tyczy się ludzi na drugim rysunku - ich fryzury wyglądają średnio, nienaturalnie. Zdaję sobie sprawę, że rysownie włosów to ciężka sprawa (jakby rysowanie innych elementów już nie było nie lada wyzwaniem ;P), ale ja po prostu nie owijam w bawełnę, wybacz mi za to ^^"
        Kolejna sprawa, widzę, że bardzo mocno zaznaczasz kontury, przez co rysunki dają wrażenie "twardości".
Nie wiem czy rozumiesz, o co mi chodzi, ale to w jaki sposób narysowałaś poszczególne elementy, sposób w jaki wycieniowałaś - wszystko to według mnie jest bardzo wyraziste, twarde, mocne. Nie wiem czy robisz to świadomie, czy nie. W każdym razie, to nie jest źle, skąd, to po prostu jeden ze sposobów rysowania, nie koniecznie mój ulubiony, ale moje rysunki są na sporo niższym poziomie niż te dwa zaprezentowane przez Ciebie :P
        Hm, na koniec powiem tylko, że prace są naprawdę dobre ^^ Pracuj dalej, a z pewnością będzie lepiej ;) Ja nie rysuję regularnie (częstotliwość bliska zeru), więc się nie rozwijam :P

PS. Cieniowanie w realu pewnie jest dużo lepsze, nie? Przynajmniej takie mam wrażenie, bo skanery często "psują" rysunki (a przynajmniej moje tak robią).
Wszyscy popełniają błędy, ale tylko nieliczni potrafią się przyznać do swoich.
Awatar użytkownika
Lara
Mieszkaniec Sennej Krainy
Posty: 123
Rejestracja: 12 lat temu
Rasa: Człowiek
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Lara »

O! To ta panda, którą można poznać tylko po bambusie ;P
A co do rysunku ludzi to wydaje mi się, że te które bazgroliłaś w szkole są chyba lepsze...
"Kiedy wydarza się cud, głupiec podchodzi i gapi się z otwartą gębą. Rozsądny człowiek bierze nogi za pas, bo z takich rzeczy nigdy nie wynika nic dobrego." - Jarosław Grzędowicz
Awatar użytkownika
Jen
Senna Zjawa
Posty: 296
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Człowiek
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Jen »

Cam, na swoją obronę (Tak wiem, kiepskie wymówki itd, ale się nie mogę powstrzymać) powiem, że w sumie rysuję tylko okazjonalnie, no i o ile z rysunkiem ludzi mam jakiś większy kontakt, o tyle pandę rysowałam drugi raz (pierwszy był jak miałam jakieś dziewięć lat, więc można uznać, że to i tak tylko bazgroły ;)). W sumie miś mi się podoba, głównie przez pysk, który w moim odczuciu mi wyszedł. Ale ja w sumie też się nie znam, więc co tam xD

L, powtarzasz się z tym bambusem :P
– Szybko! Musisz pójść ze mną – rzuciła. – Grozi ci wielkie niebezpieczeństwo!
– Dlaczego?
– Bo cię zabiję, jeśli nie pójdziesz.
- Shut up.
- I didn't say anything.
- You're thinking. That's annoying.
Awatar użytkownika
Camelie
Błądzący po drugiej stronie
Posty: 71
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Człowiek
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Camelie »

No wiesz, ja nie wiem czy w ogóle byłabym w stanie narysować pandę xD Konia potrafię, ale panda to dla mnie... przemilczę sprawę xD
Odnośnie ludzi, to ja w ogóle rysuję w innym stylu, bo głównie ściągam od mangi, także wychodzi mi taki semi-realism :P
No i mam nadzieję, że Cię nie uraziłam ;) Oczywiście nie musisz się też tłumaczyć, bo jak wspomniałam (chyba wspomniałam, nie?) ja też nieczęsto rysuję, z drugiej strony ja po prostu mam czepliwość we krwi xD Taki skill, wiesz :P
Wszyscy popełniają błędy, ale tylko nieliczni potrafią się przyznać do swoich.
Awatar użytkownika
Wiatr
Mieszkaniec Sennej Krainy
Posty: 106
Rejestracja: 12 lat temu
Rasa: Smok
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Wiatr »

Hym, Jen, to pierwsze to bambus i... powiedz mi proszę co jest w tle, bo nie mogę rozpoznać..? xD xD xD :*

A tych ludzików kiedyś mi pokazywałaś, fajne cienie :)
,,Jedno było pewne: smok zjawił się tu nie bez powodu. ''Jaki on jednak piękny'' pomyślała niespodziewanie demonessa. Srebrny jaszczur z lśniącą w słońcu łuską rzeczywiście wyglądał imponująco.
Ale ryczał, ział ogniem i chciał pożreć innych, co psuło cały efekt."
- K. Pjankowa

http://www.youtube.com/watch?v=ZAZE3nJu40M

15 czerwca - Dzień Wiatru. Czekam na kartki imieninowe!
Awatar użytkownika
Jen
Senna Zjawa
Posty: 296
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Człowiek
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Jen »

W, dzięki za odświeżenie tematu, zdążyłam zapomnieć, jakie masakryczne jest to trio xD Może trochę uaktualnię o stare już rysunki, a jak zeskanuję najnowsze też się pochwalę, a co! A na razie:

Psychodela
Samurai Champloo
Kapelusznik
Prosto z izolatki
– Szybko! Musisz pójść ze mną – rzuciła. – Grozi ci wielkie niebezpieczeństwo!
– Dlaczego?
– Bo cię zabiję, jeśli nie pójdziesz.
- Shut up.
- I didn't say anything.
- You're thinking. That's annoying.
Awatar użytkownika
Wiatr
Mieszkaniec Sennej Krainy
Posty: 106
Rejestracja: 12 lat temu
Rasa: Smok
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Wiatr »

A niech mnie kule biją, Jenuś ślicznie złapała proporcje u tamtego zgrabnego gościa podpisanego jako kapelusznik^^!
*mlask mlask z aprobatą* te prace mi sie podobają!
He może i swoje smoczki wrzucę kiedyś, ludzi postrasze... :D
,,Jedno było pewne: smok zjawił się tu nie bez powodu. ''Jaki on jednak piękny'' pomyślała niespodziewanie demonessa. Srebrny jaszczur z lśniącą w słońcu łuską rzeczywiście wyglądał imponująco.
Ale ryczał, ział ogniem i chciał pożreć innych, co psuło cały efekt."
- K. Pjankowa

http://www.youtube.com/watch?v=ZAZE3nJu40M

15 czerwca - Dzień Wiatru. Czekam na kartki imieninowe!
Awatar użytkownika
Andrew
Senna Zjawa
Posty: 297
Rejestracja: 14 lat temu
Rasa: Niedźwiedziołak
Profesje:

Post autor: Andrew »

ujdzie w tłoku ;) Ale nie wiem czemu czepiają się tej twojej pandy ^^ miluchna jest :P
Neutralność niesie moc, ale również ogromne zagrożenie, będąc neutralnym mogę być wstrętny dla obu stron konfliktu...


Ludzka postać Andrew (bez miecza oczywiście)
Awatar użytkownika
Wiatr
Mieszkaniec Sennej Krainy
Posty: 106
Rejestracja: 12 lat temu
Rasa: Smok
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Wiatr »

Nabijanie się z pandy jest kultowe, tak naprawdę nic do niej nie mamy Misiu xD To takie przyjacielskie uprzejmości!
,,Jedno było pewne: smok zjawił się tu nie bez powodu. ''Jaki on jednak piękny'' pomyślała niespodziewanie demonessa. Srebrny jaszczur z lśniącą w słońcu łuską rzeczywiście wyglądał imponująco.
Ale ryczał, ział ogniem i chciał pożreć innych, co psuło cały efekt."
- K. Pjankowa

http://www.youtube.com/watch?v=ZAZE3nJu40M

15 czerwca - Dzień Wiatru. Czekam na kartki imieninowe!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grafika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość