Oglądasz profil – Lucien

Awatar użytkownika

Ogólne

Godność:
Asmodeus Lucien D’Notte
Rasa:
Nemorianin
Płeć:
Nieokreślono
Wiek:
669 lat
Wygląda na:
0 lat
Profesje:
Majątek:
Sława:

Aura

Stabilizacją, jaką jest w stanie podarować ci ta emanacja, jest naprawdę dobrze przemyślaną konstrukcją. Na srebrnym i bardzo ostrym szkielecie utrzymują się różnorodne skrawki barw, które stopniowo zmieniają swoją tonację. Odnosi się wrażenie, że w aurze gnieżdżą się dwa odrębne obrazy. Intensywny i dystansujący kobalt oraz ciepła rzeka miedzi. W odczuciu niesłusznie odbiera się ją jako chłodną, gdy czytelnik dostrzeże obsydianową poświatę o różnej gęstości. Czasem bowiem uwypukla się jej grubszy rejon pod naporem zgromadzonej barwy, a czasem mlecznie rozpływa na boki, jakby rozcieńczona była w nieokreślonym specyfiku o dziwnych zapachu. Drażni płatki nosa, lecz woni nie można określić mianem przyjemnym czy rozpraszającym, a zauważalnym. Wprawia zakłopotanie początkową ciszą, a wzrastające stopniowo nietypowe dźwięki mogą niepokoić, jednak docierając na koniec korytarza widać ciepły płomień ogniska, który trzaska łamiącymi się gałązkami. Każda cecha tworzy gładką całość, od której nie można oderwać palców. Dodatkowo utrudnia przerwanie kontaktu swoją lepkością, ale pod tą osłoną kryję się bardzo twarda powierzchnia. Ugina się przy delikatnym ucisku i nagle ucieka głębokimi łukami, gdy czytelnik rozdrażni ją swoją nachalnością. Kosztując emanację nie można spodziewać się wybitnego zaskoczenia, ale łagodność stanowi nieodrębny obraz aury, chociaż jest bardzo gorzka. Tylko wyczulony język będzie w stanie wykryć kwaśną tajemnicę…

Informacje o graczu

Nazwa użytkownika:
Lucien
Grupy:
Płeć gracza:
Kobieta

Skontaktuj się z Lucien

Pola kontaktu widoczne tylko dla zalogowanych użytkowników.

Statystyki użytkownika

Rejestracja:
3 lat temu
Ostatnio aktywny:
1 tydzień temu
Liczba postów:
223
(0.25% wszystkich postów / średnio dziennie: 0.16)
Najaktywniejszy na forum:
Valladon
(Posty: 122 / 54.71% wszystkich postów użytkownika)
Najaktywniejszy w temacie:
["Sklep z bronią. August Evans"] Nietypowa klientela
(Posty: 53 / 23.77% wszystkich postów użytkownika)

Podpis

Połączone profile


Atrybuty

Krzepa:silny, wytrwały, nie do zdarcia
Zwinność:bardzo zręczny, bardzo szybki, precyzyjny
Percepcja:wyostrzony wzrok, dobry słuch, pozbawiony smaku, czuły zmysł magiczny
Umysł:bystry, ineligentny, b. silna wola
Prezencja:piękny, godny, władczy

Umiejętności

EtykietaBiegły
Jest bardzo dobrze wychowanym arystokratą, który nie przyniesie wstydu swoim nauczycielom i rodowi.
Czytanie i pisanieMistrz
Jakże mógłby nie umieć czytać i pisać.
KaligrafiaMistrz
Piękne pismo wychodzące z pod ręki demona, przypomina prawdziwe dzieło sztuki i czyta się je z przyjemnością.
JęzykiBiegły
Zna wszystkie dialekty piekła i otchłani, posługując się nimi biegle i bez trudu. Płynnie włada Wspólnym. W najbliższych latach chciałby poznać i opanować elficki.
SzermierkaArcymistrz
Trenuje od wczesnego dzieciństwa. Poświęcając niezliczone godziny na walkę rapierem, opanował tę broń do perfekcji. Do tej pory nie przegrał ani jednego pojedynku
JeździectwoBiegły
Jest doskonałym jeźdźcem, a szalone galopy ukochał równie mocno jak szermierkę i muzykę.
TaniecBiegły
Pełen gracji, nauczany przez doskonałych nauczycieli, stał się wyśmienitym tancerzem. Nikt jednak nie wie czy lubi tę formę spędzania wolnego czasu.
Znawca muzyki i sztukiBiegły
Chociaż nigdy nie wychylał się z zamiłowaniem do sztuki, jest jej wielkim pasjonatem i znawcą.
Gra na lutniMistrz
Utrzymuje tę umiejętność w sekrecie, choć gra przepięknie. Skomplikowane utwory są w zasięgu jego możliwości i nie raz komponuje własne melodie.
Gra na nerwachOpanowany
Nie widzieć czemu jego spokój, pewność siebie i poczucie własnej wartości, nie raz wyprowadzają rozmówców z równowagi.
HistoriaOpanowany
Dzieje otchłani obowiązkowo musiał opanować.
AstronomiaBiegły
Czy to kwestie praktyczne umożliwiające nawigację, czy czysto romantyczne polegające na podziwianiu nieboskłonu, są bliską mu dziedziną.
GeografiaBiegły
Jako arystokrata musiał znać swoje ziemie. Geografię Alarnii zaczął zgłębiać z własnej ciekawości, chcąc jak najlepiej poznać kontynent.
PolitykaBiegły
Zagrywki polityczne były jego chlebem powszednim. Czy chciał czy nie, musiał je opanowac do perfekcji.
PrawoOpanowany
Prawa rządzące otchłanią nie mogły być niewiadomą dla kogoś o jego pochodzeniu.
Rody otchłani, ich genealogia i heraldykaBiegły
Wiedza podstawowa i niezbędna dla arystokraty.
Rasy i bestie świataBiegły
Te wiadomości zgłębiał sam, motywowany własną ciekawością. W większości jednak jest to tylko teoria, nie poparta żadnym praktycznym doświadczeniem.
Czytanie aurBiegły
Czytanie aur zdaje się być umiejętnością niezbędną osobie władającej magią.

Cechy Specjalne

RegeneracjaDar
Rany choćby najpoważniejsze, goją się błyskawicznie, czyniąc demona wyjątkowo trudnym do unicestwienia.
Teleportacja i otwieranie portaliFenomen
Potrafi otwierać portale łączące otchłań z ziemskimi planami. Potrafi się też teleportować w dowolne miejsce, ale stara się unikać przenoszenia w miejsca wcześniej nie widziane, gdyż może to być ryzykowne z wielu powodów.

Magia: Inkantacje

OgniaMistrz
Magia ognia jest jego przyrodzonym darem i potrafi jej używać zarówno intuicyjnie, jak i za pomocą inkantacji. Jest to też jego docelowa i najpotężniejsza dziedzina.
DemonówMistrz
Ciężko być demonem, nie znając demonicznej magii. Tworzenie portali nie jest wyzwaniem dla Luciena, a i przyzwanie jakiegoś podwładnego, w postaci innego demona nie stanowi problemu. Małe prawdopodobieństwo jednak, że w tym wypadku, przyzywany obróci się przeciw wzywającemu, co jest dużym plusem.
PrzestrzeniAdept
Lu nigdy nie miał słabości do magii i zgłębiania ich dziedzin, sprowadzając ją jedynie do rangi przydatnego narzędzia. Teleportacja jest praktyczna, bezpieczna i wprawna tym bardziej. Więcej nie oczekuje od tej umiejętności.
PustkiAdept
Iluzje przydają się, gdy trzeba na przykład ukryć swoją obecność. Wznoszenie się na wyższe poziomy wiedzy, uznał za nudne i zbędne, poprzestając na osiągniętym stopniu umiejętności.

Przedmioty Magiczne

Rubinowy kolczykTajemny
Chroni właściciela przed próbami manipulowania jego umysłem czy czytaniu w myślach. Artefakt o bezcennych właściwościach, niezbędny na każdym spotkaniu towarzyskim Nemorian i nie tylko.
Bransoleta z obsydianuTajemny
Odkrywa przed właścicielem iluzje i blokuje rzucanie uroków, wykorzystując energię właściciela. Złudzenia ukazuje jako nieznacznie migoczący, niestały obraz. Lu może wtedy zdecydować, czy poświęcić energię na rozproszenie ułudy. Uroki odbija samoistnie. Działając, zmienia temperaturę, która informuje o sile rzucanego uroku. Przy słabych czarach robi się ciepła, przy silnych gorącą aż po lodowatą. Nie wywołuje fizycznych obrażeń, ale może pozbawić posiadacza znacznej ilości mocy. Przerwać jej ochronę, można jedynie poprzez jej zdjęcie. Przedmiot równie niezastąpiony w życiu demona co potencjalnie niebezpieczny.
SakiewkaBaśniowy
Magiczny mieszek na kosztowności i drobiazgi, który jest znacznie bardziej pojemny niż wygląda. Magia sprawia, że jest nie widoczny, dopóki Lu nie weźmie go do ręki.
RapierBaśniowy
Niby zwykły oręż. Nie ma imienia, gdyż nazywanie narzędzia, Lu uważa za bezsensowne. Na pierwszy rzut oka wyróżniają go zdobienia kosza i pochwy o barwie ciemnego, czerwonego wina, które układają się w dwie skierowane w swoim kierunku bestie, o jelenich rogach i wilko-podobnych cielskach. To co jednak jest jej najistotniejszą cechą, to magia w niej zawarta. Na cóż byłby nemorianinowi oręż niegroźny dla pobratymców. Rapier stanowi letalną broń nie tylko ze względu na umiejętności demona. Dzięki nałożonym nań zaklęciom, Lucien może nie tylko unicestwić materialną powłokę nemorianina, ale również jego duchową część jestestwa.

Charakter

Nie łatwo jest w prostych słowach scharakteryzować demona, który skrzętnie ukrywa swoją prawdziwą naturę. Na pierwszy plan na pewno wysunie się spokój i opanowanie. Niezmącone niezależnie od sytuacji i głębokie niczym lodowate górskie jezioro, doskonale pasują do prezentowanej przez twarz powściągliwości. Mężczyzna stara się zawsze przemyśleć swoje działania. Ostrożny i rozważny, dwa razy zastanowi się, nim wyrazi na coś zgodę, odważy się porozmawiać, lub chociaż podejść do nieznajomego.

Mimo iż Lu sprawia wrażenie osoby chłodnej i zdystansowanej, w duchu jest pragnącym zrozumienia marzycielem.
Nie szuka zwady i stara się uniknąć starcia, chociaż dobrym gentlemańskim pojedynkiem nie pogardzi. Sprowokowany nie rozczula się, ukazując oblicze nieodrodnego syna Otchłani.
Przy bliższym poznawaniu, może sprawiać wrażenie lekko nieśmiałego, co dalekie jest od prawdy. Zachowanie wynika zwykle z całkiem obcej dla niego sytuacji, w której asekuracyjnie stara się odnaleźć. Jest typem jak najbardziej świadomym swojej wartości i pochodzenia, o czym czasami potrafi dać znać niechcący lub z zamierzoną złośliwością.
Na swój sposób towarzyski i ciekawy świata oraz jego mieszkańców. Ponad blichtr i bogaty tłum wysoko urodzonych postawił by niewielką zgraną grupę towarzyszy, których nigdy nie miał.
Ponad wszystko kocha muzykę, gdy tylko nikt nie widzi i nie słyszy, siada z lutnią i gra znane utwory lub komponuje własne melodie.
Mimo słabości do wędrownych artystów, nie ma aspiracji pozostania jednym z nich, będąc zbyt przywiązanym do swojego statusu społecznego.
W życiu szuka sam nie wie czego. Liczy jednak, że jak już to znajdzie, dowie się co to.

Wygląd

Asmodeus to wysoki mężczyzna, mierzący 192 cm. Smukła budowa może wydać się słabowitą i niepozorną, a wielu mężczyzn pewnie określiło by ją jako lekko zniewieściałą. Nic bardziej mylnego. Tylko dlatego, że nie jest zwalistym osiłkiem nie znaczy, że brakuje mu muskulatury. Lu nie jest wydelikatniałym słabeuszem, a pod gładką, alabastrową skórą, kryją się twarde jak stal mięśnie, zahartowane latami treningów. 

Porusza się z gracją i godnością, przesyconymi pewnością siebie, charakterystyczną dla arystokracji.
Chociaż głos ma niewątpliwie ładny, niski o metalicznym brzmieniu, jego barwa jest zimna i dość onieśmielająca. Doskonale sprawdza się przy wydawaniu rozkazów, znacznie gorzej jeśli chcesz zawrzeć znajomość, lub przełamać lody.
Twarz demona jest przystojna, o ostrych rysach i prostym nosie. Zwykle pozbawiona wyrazu, nie ujawnia myśli tłoczących się w głowie Luciena, co często poczytywane jest jako zarozumialstwo i arogancja.
Z pod wąskich czarnych brwi, spoglądają oczy o ciemnych długich rzęsach, których pozazdrościłaby niejedna kobieta. Z bliska można zauważyć, że ich źrenica nie jest okrągła, a pionowa, co staje się bardziej wyraźne gdy zwężą się pod wpływem jasnego światła. Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Jeżeli uważnie popatrzeć w tęczówki o kolorze tropikalnego morza, można dostrzec bliżej nieokreśloną tęsknotę, będącą jedynym przejawem prawdziwych uczuć, skrywanych przez nieprzystępną maskę powściągliwego demona.
Sięgające za łopatki, proste włosy, osypują się zwykle w artystycznym nieładzie na barki i plecy mężczyzny, lśniąc głęboką czernią wpadającą w granat. Czy są splecione w namiastkę warkocza, związane w coś na podobieństwo końskiego ogona czy rozpuszczone, efekt końcowy jest porównywalny.
W lewym uchu, wśród włosów plącze się kolczyk, w postaci łańcuszka z wiszącym na jego końcu z rubinem o kształcie kropli. Na prawej ręce nosi czarną bransoletę.
Ubiera się niezbyt oryginalnie, stawiając raczej na praktyczny minimalizm. Standardowy zestaw składa się z czarnych skórzanych bryczesów, wciągniętych w wysokie buty o takiej samej barwie. Jedwabna koszula, zwykle oscyluje gdzieś w barwach nocy i powinna być zapięta na przynajmniej jeden czy dwa guziki więcej. Na zimniejsze lub deszczowe dni, zakłada ciemny płaszcz, podbity wilczym futrem, w którego głębokim kapturze kryje twarz.
Pierścień będący znakiem kasty, nosi na szyi, przewleczony na złotym łańcuszku i skryty pod koszulą.
Przy pasie spoczywa rapier, gdyż szlachcicowi nie godzi się chodzić bez broni.

Historia

Piszę te słowa … w zasadzie nie wiem czemu je piszę. Nie jestem poetą ni bardem, nie uważałem się też nigdy za megalomana, którego cieszą opowieści o własnej personie. Czy ten pamiętnik zadaje kłam moim opiniom o sobie, także nie mam pojęcia.
Po opuszczeniu domu rodzinnego, chciałem dać upust emocjom i przemyśleniom, które pchnęły mnie do tego radykalnego kroku. Rozmowa z wierzchowcem nie zależnie jak wiernym by był, nie daje ulgi. Uznałem więc, że może forma pamiętnika pomoże uporać się z panującym w mej głowie nieładzie.
Powiadają, że niezależnie od otoczki sekretów i tajemnic, spisujący swoje wspomnienia, tak naprawdę skrycie chcą znaleźć kogoś kto je przeczyta. Może jest to prawdą. Może faktycznie podświadomie chcę by ktoś poznał moje myśli i rozterki. Może chcę by ktoś mnie zrozumiał. W taki właśnie sposób skończyłem pisząc memuar.

Urodziłem się w znaczącej rodzinie, jako najstarszy z trójki synów, dziedzicząc po ojcu tytuł markiza.
Dzieciństwo upływało mi pewnie tak jak każdemu dziecku z rodu szlacheckiego. Pobierałem niezbędne nauki magii, etykiety, szermierki, jazdy konnej, języków czy historii. Uczyłem się jak grać w dworskie gry polityczne. Odpierałem podchody mych młodszych braci.
Nie wiem jak się rzecz ma na ziemskich planach, ale wśród mego ludu nie można opuścić gardy nawet w towarzystwie najbliższej rodziny, gdyż każda słabość zostaje bezwzględnie wykorzystana. Długo nie sprzeciwiałem się temu stanowi rzeczy ani nie zastanawiałem się nad nim, uznając go za całkowicie normalny.
Osiągnąwszy wiek męski stałem się oficjalną nadzieją i spadkobiercą mego ojca. Jego następcą w pierwszej linii. Oczywiście w żaden sposób mi to nie pomogło, ani nie ułatwiło życia, a jedynie zmusiło do roztropniejszego balansowania pomiędzy intrygami konkurencyjnych rodów, własnej rodziny czy planami koligacji rodzinnych i mariaży.

Od wczesnego dzieciństwa uczyłem się szermierki, początkowo wraz z innymi potomkami znaczących rodów. Szybko jednak okazało się, że mam dar i zdolnościami przewyższam starszych, trenujących znacznie dłużej ode mnie. Wolny od rodzinnych koligacji nauczyciel, bez wahania zalecił rodzicom wynajęcie prywatnego nauczyciela, aby w pełni wykorzystać mój potencjał.
Nie trudno się domyślić iż słysząc, że ich syn ma wyjątkowy talent, rodzina nie przebierała w środkach. Oczywiście to nie mój dobrobyt miał kluczowe znaczenie, a kolejna możliwość wywyższenia się ponad inne rody i utrwalenia dominującej pozycji wśród wysoko urodzonych, dodanie rodzinie prestiżu w odwiecznej grze o wpływy.
Tak zmotywowany ojciec mój szybko znalazł doskonałego nauczyciela. Jednego z generałów samego Księcia, który po latach służby przeszedł do rezerwy. Mistrza nigdy niepokonanego w walce rapierem, gdyż to ten właśnie oręż słuchał mnie najlepiej. Mimo niekrytego celu mojej rodziny, nie buntowałem się. Szermierka była moją pasją i dziedziną, której godzinne treningi stawały się moim małym prywatnym światem, w który mogłem uciec i nad którym nikt nie miał kontroli poza mną samym.
Lata mijały, dzień podobny był do dnia, nic nie zmieniało się w otchłani, a ja każdą wolną chwilę poświęcałem na doskonalenie się we władaniu rapierem. Mój mistrz nie rzucał pochwał. Zamiast nich jedynie zwiększał trudność stawianych mi wyzwań, jednocześnie nigdy nie przepuszczając okazji do wskazywania błędów. Powiem szczerze, że była to miła odmiana od dwulicowych uśmieszków i fałszywych komplementów dworu. Podczas swej nauki, raz jedyny usłyszałem pochwałę od mojego mentora i jednocześnie była to ostatnia nasza lekcja.
Potyczka trwał kilka godzin i zgromadziła tłum gapiów złożonych na równi ze szlachty co służby. Wtedy właśnie, w równym pojedynku pokonałem mego nauczyciela. Jego ostatnie zdanie pamiętam do dziś - „Dobra robota” - nie więcej, nie mniej, tylko te dwa słowa. Potem odszedł, mówiąc, że wypełnił swoje zadanie i więcej nie jest wstanie mnie nauczyć. Pozostało mi trenować samotnie, walcząc z własnym cieniem.
Oczywiście, że rzucano mi wyzwania. Pokonanie szermierza, którego umiejętności urosły do rangi legendy, przyniosło by sławę rodowi zwycięzcy. Odchodzili nie zyskując nic, po za kilkoma ranami.

Czy można być bardziej znienawidzonym niż dziedzic rodu podlegającego jedynie Księciu, będący jednocześnie niezrównanym szermierzem? Można, jeśli jest się też rzadko spotykanym wybrankiem dawnej magii, magii sprzed upadku Otchłani. Pomyślisz pewnie, iż właśnie opowiadam bajki, pozwól więc, że dokładniej przybliżę Ci jedną z nich.
Ród mój stary jest niczym sama Otchłań i chociaż najstarsi z jego członków nie pamiętają Wielkiego Upadku, z lubością utwierdzamy się w poczuciu własnej wyjątkowości podaniami prawiącymi o czasach sprzed niego. Tak więc nikt “nie pamięta” zrujnowania świata, opowiadając legendy o zdolnościach wywyższających nas ponad innych.
Dziś nazywamy ten dar Duszą. Czym było dokładnie, nikt już nie pamięta, gdyż wraz z wybuchem magii utraciliśmy nasze unikalne zdolności, które ograniczyły się jedynie do symboliki. W księgach przeczytać jednak można, jakoby poczynając od założyciela familii nasz ród potrafił przybierać postać bestii. Jedynej w swej naturze i unikalnej dla każdej osoby. Nie było to jednak tworzenie zwykłej iluzji a najprawdziwsze przeobrażenie.
Ile w tym prawdy, a ile mitów - nie dowiemy się nigdy. Tradycja jednak pozostała. Tak więc do dziś dnia herbem mej rodziny jest bestia podobna smokowi z kędzierzawą grzywą i jelenimi rogami - postać pierwszego z nas.
Również nawiązując do tradycji, w urodziny wprowadzające nas w dorosłe życie, jubilat udaje się do wieszczki. Ona zaś pomaga mu zapuścić się w odmęty czasu, by odnaleźć swój Totem, swoją Duszę.
Nawet tradycja dziś przypomina bardziej strojne przedstawienie, nie mając wiele wspólnego z chwalebną przeszłością. Jakież więc było zdziwienie i radość rodu, gdy po kilku dniach medytacji opuściłem jaskinię świadom swej Duszy, jako pierwszy od kilku pokoleń.
Co było radością dla rodu, stało się kolejną zadrą w sercach pozostałych. Wykuty według mego projektu oręż zwieńczony podobizną mojej własnej bestii nie raz musiał wskazywać miejsce arogantom, z czasem stając się symbolem niezwyciężonego wojownika lepiej, niż rodowy herb.

Z czasem taniec z rapierem na przemian z próbą odkrycia sposobu przemian w przyrodzoną mi postać, przestały wystarczać. Ile bym nie próbował, symbol pozostawał jedynie symbolem, świadomością zakorzenioną w myślach, ale niczym więcej. Potrafiłem stworzyć iluzoryczną postać wilko-podobnego stworzenia, idealne odwzorowanie wizji, ale nigdy się nie przemieniłem. Może wraz z dawnym światem utraciliśmy więcej, niż nam się zdawało i tak jak Otchłań miała nie powrócić już nigdy do dawnej świetności tak i my nigdy w pełni nie dźwigniemy się z upadku.
Nie zaniechałem codziennych treningów, ani prób uwolnienia dawnej magii, ale zacząłem szukać innej odskoczni i ucieczki, by choć przez chwilę zaznać wytchnienia w szalonym pędzie do władzy i prestiżu, których z niewiadomych przyczyn nie odczuwałem, lub nie doświadczałem ich w stopniu równie mocnym co moi pobratymcy.
Raz zupełnie przez przypadek, przeniosłem się na ziemię zwane Alarnią.
Znalazłem się wtedy w miejscu tak przepięknym, iż wydało mi się magicznym. Nigdy wcześniej nie widziałem czegoś równie wspaniałego. Stałem na brzegu niewielkiej zatoczki o krystalicznie czystej toni, do której z wysokiej skalnej półki kaskadami wpadały spienione wodne warkocze. Całość w dalszej części przechodziła w rozlewisko usłane kamieniami ginące wartkim strumieniem wśród drzew.
Widok ukoił me serce i od tej pory, ilekroć potrzebowałem oddechu, spokój odnajdowałem wśród szumu wody. Piękne miejsce na zawsze stało mi się domem.
Znikałem na godziny, czasem na dnie całe nie robiąc nic po za chłonięciem magii nieznanej mi wcześniej krainy.

Nie należymy do zbyt zżytych istot więc nikt nie przejmował się moimi zniknięciami, o ile w ogóle były one dostrzeżone.
Trwałem w stagnacji, a kolejna zmiana nastąpiła we mnie dopiero gdy ktoś zakłócił me sanktuarium.
Całe lata temu, gdy zjawiłem się na mojej ukochanej polanie, nie była ona pusta jak zwykle bywało. Obozowały tam słabo znane mi istoty, mieszkańcy tej krainy. Nie spostrzegli mego niefrasobliwego zjawienie się, więc dopełniając zasad bezpieczeństwa ukryłem swą obecność. Czemu zamiast ryzykować nie wróciłem do otchłani. Nie wiem, chyba ciekawość skłoniła mnie do przyjrzenia się obecnym nieznajomym. Było to kilku ludzi i elfów, kobiety i mężczyźni. Jak się później zorientowałem, grupa wędrownych artystów.
Ich radość i beztroska ujęły mnie jak nic wcześniej i nic później. Niczym ostatni podglądacz, z fascynacją obserwowałem ich codzienność. Zjawiałem się tak kilka dni z rzędu, ciesząc oczy ich szczęściem i grzejąc serce w cieple ich pogody ducha. Artystom niezmiennie towarzyszył śpiew, taniec i muzyka, jakby były one cenniejsze niż pokarmy. Oczywiście znamy w moim świecie muzykę i inne sztuki, ale brakuje im czegoś. Sprawiają wrażenie sztucznych w swej perfekcji. Pozbawionych głębi niczym puste porcelanowe naczynie, przepiękne na zewnątrz, które strzaskane ujawnia swoją próżnię.
Któregoś dnia odeszli w dalszą drogę, moja ostoja znów była tylko dla mnie. Wrócił spokój, a wraz z nim zjawiło się coś czego nie czułem wcześniej. Pojawiła się jakaś tęsknota i samotność. Pustka, której obecności nie byłem wcześniej świadom.
Choć ich nie znałem, brakowało mi ich śmiechu, śpiewu i muzyki. Tak zaczęła się moja podróż. Początkowo tylko mentalna, książkowa. Zacząłem czytać i zgłębiać wiedzę o Alarnii i jej mieszkańcach. Jeśli czego nigdy mi nie brakowało, to wolny czas. Czytałem więc, uzupełniając wiedzę o krótkie wycieczki poglądowe. Nie miałem odwagi ujawniać się ziemskim mieszkańcom, w końcu nie mogłem być pewien ich reakcji. Nie to bym się ich obawiał, bardziej troskałem się o nich, gdyż większość jak się dowiadywałem, była istotami niezmiernie delikatnymi i nietrwałymi. Jeżeli lęk dotyczył mnie, to przyczyną była możliwość odrzucenia, które mogłoby zniszczyć beztroskie chwile mych ucieczek od prozy dworskiego życia.
Przez lata z niezmiennym oczarowaniem snułem swe krótkie podróże, niewidocznie towarzysząc głównie ludziom. Nie raz byli zawistni, zapalczywi i mściwi, niczym nie różniąc się od mrocznej szlachty. Byli też słabi i bezbronni, a w ulotności swego bytu, zdolni do czynów tak heroicznych, że nie jeden Nemorianin nie znalazłby w sobie dość odwagi. Cóż potrafiło ich motywować, do dziś nie rozumiem, choć chciałbym to pojąć.

Nie wspomniałem wcześniej o tym, jak jedna chwila potrafi zmienić wszystko. O ile poznanie trupy artystów, jeśli tak można nazwać samą obserwację, jakby otworzyło me oczy, tak jedna melodia zasłyszana podczas wieczoru przy ognisku, wydarła ranę w moim sercu.
Ranę, której nic nie było wstanie wyleczyć. Pieśń, której brzmienie bezskutecznie próbuję sobie przypomnieć w myślach. Muzyka ostatniego wieczora, spędzonego jako cień wędrownych dawców cudów.
Z każdą dekadą rana zamiast zabliźniać się, jątrzyła i sączyła jad do mego wcześniej zdrowego ciała. Sprawiała, że skóra dziedzica stawała się maską i więzieniem. Klatką z każdym dniem ciaśniejszą, rodzącą pytania, czy mam prawo mówić iż mam duszę i czy jest nią bestia z wizji czy może coś więcej. Czy może jestem tylko cieniem, którego jedynym sensem egzystencji jest powolne istnienie z dnia na dzień, cierniem w oku mych nieprzyjaciół, kwieciem ambicji dla rodzicieli.
Czy w tym życiu jest coś dla mnie. Czy jestem sam w swoim osamotnieniu i poczuciu zagubienia, czy inni też noszą swe maski, tocząc marne życie cieni gdzieś poza wzrokiem innych, gotując sobie nawzajem bogate, beztroskie piekło pustki i samotności otoczonej przepychem. Czym są emocje. Czy zdolny jestem do uczuć.
Pytań przybywało nie rodząc ani jednej odpowiedzi.

Poznawszy języki tych tajemniczych istot, z czasem próbowałem nawiązywać nieznaczne kontakty. Rozmawiałem z artystami i podróżnikami. W taki właśnie sposób kupiłem swój własny instrument od wędrownego lutnika.
Przez lata tocząc dwa żywoty, ten na piedestale jako następca i wzorowy młody markiz, oraz cień łaknący poznania uczuć tak mi obcych, zacząłem zgłębiać sztukę muzyki jako namiastkę emocji, próbę ratunku od pustki pogłębiającej się z dnia na dzień.
Tak jak wędrowca bez celu, bez prawdziwego domu, zrodziła melodia. Tak przyszły włóczęga dorósł w swe 669 urodziny.
Kolejny bal. Kolejne fałszywe uśmiechy i gratulacje. Zaraz po powrocie do komnat spakowałem nieliczny dobytek. Lutnię, wtedy już wieloletnią i wysłużoną, ale o dźwięku pięknym i rzewnym jak żadna inna.
Zabrałem trochę kosztowności, by nie wieść żebraczego żywota, po czym udałem się po mego wiernego wierzchowca i jedynego przyjaciela.
Odszedłem pozostawiwszy list, iż zrzekam się wszystkiego na rzecz brata. Nie tłumaczyłem nic więcej. Wątpię by kogokolwiek szczerze zainteresował fakt mego odejścia, co najwyżej jedynie jego ewentualne skutki polityczne. Mam tylko nadzieję, że nie będą mnie szukać.
Czy wrócę do otchłani? Tego oczywiście nie wiem. Zorientowałem się właśnie, że naprawdę niewiele rzeczy wiem.
Jedno czego jestem pewien, to że na dzień dzisiejszy pragnę przestać być cieniem. Chcę spróbować życia, poznać uczucia i doświadczyć ich.

Siedzący pod drzewem podróżnik zamknął oprawiony w ciemną skórę notes, zerkając w stronę czarnego jak smoła wierzchowca, który właśnie skończył pożerać królika. Koń, o ile można tak nazwać mięsożerną bestię, zerknął z pytaniem w oczach.
Mężczyzna przeciągnął się leniwie, po czym podszedł do zwierzęcia i z uczuciem pogłaskał je po szyi.
- Tak przyjacielu, dość spędziliśmy tu czasu. Wieczna zwłoka nie uczyni zadania łatwiejszym, prawda? - Pogładził aksamitną skórę wierzchowca, a koń patrzył wyrozumiałym wzrokiem czerwonych ślepi, jakby był już przyzwyczajony do nieustannych monologów właściciela. Brunet wskoczył na siodło i skierował umbrisa z powrotem na trakt. Nie spieszył się jednak, jadąc stępa i rozglądając się wokół niczym prawdziwy turysta.
  • Najnowsze posty napisane przez: Lucien
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Data