Oglądasz profil – Ebenezer

Awatar użytkownika

Ogólne

Godność:
Ebenezer von Leiche
Rasa:
Lich
Płeć:
Nieokreślono
Wiek:
101 lat
Wygląda na:
0 lat
Profesje:
Majątek:
Sława:

Aura

Od silnie kobaltowej aury emanuje jasna, obsydianowa poświata. Jej barwa może lekko niepokoić swoim przytłaczającym odcieniem. Łatwo dosłyszeć liczne głosy, zaciekawiają, natomiast śmiech dzieci wręcz raduje. Tą przyjemną melodie niszczą w nagły i brutalny sposób krzyki agonii. Gdy przerażenie opada, występuje coś w rodzaju uczucia straty. Nos drażni woń pergaminów i kurzu, czasem nawet, wywołuje kichnięcie. W dotyku okazuje się miękka, choć niekiedy stara się ukazać nieznacznie twardsze miejsca w tej powłoce, której przez jej sztywność z trudem przychodzą jakiekolwiek wygięcia. Jest ona także nieprzyjemnie chropowata, co wręcz odpycha, jednakże może się poszczycić niebywale ostrymi krańcami. W ustach pozostawia suchość potęgującą pragnienie.

Informacje o graczu

Nazwa użytkownika:
Ebenezer
Wiek:
23
Grupy:
Martwe postacie:
Płeć gracza:
Mężczyzna

Skontaktuj się z Ebenezer

PW:
Wyślij prywatną wiadomość

Statystyki użytkownika

Rejestracja:
5 lat temu
Ostatnio aktywny:
3 lat temu
Liczba postów:
31
(0.04% wszystkich postów / średnio dziennie: 0.02)
Najaktywniejszy na forum:
Rapsodia
(Posty: 18 / 58.06% wszystkich postów użytkownika)
Najaktywniejszy w temacie:
[Karczma Seledynowa Gęś]Tam i niekoniecznie z powrotem.
(Posty: 17 / 54.84% wszystkich postów użytkownika)

Połączone profile


Atrybuty

Krzepa:słaby, wytrwały, delikatny
Zwinność:niezdarny, powolny, perfekcyjny
Percepcja:Ślepy, przygłuchawy, pozbawiony węchu, pozbawiony smaku, przytępione czucie, wyczulony na magię
Umysł:bystry, błyskotliwy, Żelazna wola
Prezencja:maszkaron, przekonywujący

Umiejętności

Uzdrawianie.Biegły
Magia życia zasklepia rany, leczy choroby. Dzięki szkoleniu w magii życia postać potrafi leczyć inne postaci używając odpowiednich inkantacji.
Wiedza o Chorobach.Mistrz
Wiedza o Medycynie.Biegły
Zielarstwo/Wyrób lekówBiegły
LeczenieBiegły
ChirurgiaBiegły
Dzielny pacjentBiegły
Ludzie których leczy ukojeni jego głosem nie miotają się na stole...za bardzo. Nie wiadomo co powoduje ten efekt może jest to naturalna zdolność może magia.
Wiedza tajemna.Mistrz
Wykształcony w tajnikach magii przez Lichego maga.
Wiedza o Anatomii.Biegły

Cechy Specjalne

Widzenie energii.Klątwa
Widzi wszelkie przejawy energii jako kolory i kształty im odpowiadające. Pozwala mu to ujrzeć ludzi, zwierzęta, rośliny oraz magię, źródła światła, aury itp. Bariery takie jak np. ściana nie ograniczają widzenia o ile stoi w miarę blisko źródła energii.
Zaimpregnowany.Zaleta
Jego ciało zostało zabalsamowane. Nie śmierdzi i nie rozkłada się.
Brak potrzeb fizjologicznych.Dar
Nie potrzebuje snu, pożywienia itp.

Magia: Inkantacje

ŻyciaAdept
ŚmierciAdept

Przedmioty Magiczne

Kostur z czarnego drewna.Tajemny
Idealny do podtrzymywania się podczas chodzenia. Oraz przetrzymywania dusz zabranych umierającym. Pozwala wzmacniać rzucane zaklęcia.Wycięty z gałęzi czarnego dębu rosnącego w samym centrum Doliny Umarłych. Z wyglądu jest to prosty kij, koloru ciemnej czerwieni, pokryty gruzłowatymi wybrzuszeniami.
Czarny, wielki i niewątpliwie zaklęty płaszcz.Zaklęty
Szykowny, wygodny, nie pruje się nie strzępi, chroni przed obrażeniami fizycznymi. Obłożony został silnymi zaklęciami obronnymi.
Drewniana tarczaBaśniowy
[loteria] Okrągła, prosta tarcza. Niemagiczna broń w zetknięciu z nią zmienia swój materiał na drewno.

Charakter

Ebenezer zdaje się być zamyślony i lekko oddalony myślami od tego świata, lecz wbrew tym pozorom twardo stąpa po ziemi. Cechuje go wielka dokładność oraz sumienność w wykonywanej pracy, choć jego pamięć nie jest najlepsza. Ma pozytywne podejście  do życia, jest uprzejmy i przyjaźnie nastawiony do obcych. Nie znosi brudu stara się zawsze o ile to możliwe utrzymywać siebie i swój ekwipunek w czystości. Jest cierpliwy i wytrwały w tym co robi. Nie lubi gdy ludzie określają go jako Licha stara się więc nie odsłaniać ze swoim jestestwem. Nie uważa się także za czarodzieja, twierdzi iż jest tylko inaczej uzdolnionym lekarzem.

Wygląd

Niewysoki o anemicznej budowie. Porusza się oparty o laskę niczym ślepiec. Ubrany w ciemnobrązową kamizelkę i stalowoszarą koszulę w całość ma wszyte paski ściągające ubrania tak iż opinają dokładnie jego ciało uwydatniając chudość sylwetki. Czarne spodnie zaopatrzone również w paski prowadzą do wysokich butów z czarnej skóry. Opatulony jest ciasno płaszczem. Na głowie nosi charakterystyczny kapelusz a na twarzy białą porcelanową maskę na której widoczna jest siatka rys i pęknięć. Wokół niego czuć zapach kwiatów wymieszany z lekkim smrodem stęchlizny. Charakterystyczne są jego ręce wąskie o długich palcach ukryte w rękawiczkach przywołują na myśl pająki.Pod maską skrywa wysuszoną twarz mumii z pustymi oczodołami i bez nosa.

Historia

Ebenezer urodził się w wiosce Lieche w okolicach Ruin Nemerii. W wieku dziesięciu lat przeżył zarazę która spustoszyła jego wioskę wybijając całą jego rodzinę. Chłopcem zaopiekował się miejscowy medyk Lethus. Lata w domu Lethusa upłynęły mu na nauce medycyny i pomaganiu przy chorych. Sielankową atmosferę zakłóciła jednak śmierć medyka na wskutek choroby. Tak w wieku piętnastu lat Ebenezer stracił wszystko i ruszył w podróż szukać szczęścia. W wieku lat siedemnastu trafił do Nowej Aeri gdzie udało mu się dostać do szkoły Medycznej. Naukę ukończył w wieku dwudziestu dwu lat. Jednak głód wiedzy obudzony w trakcie nauki w Aeri kazał mu szukać miejsca gdzie nauczą go więcej. Tak po trzech latach podróży trafił na drogę do Doliny Umarłych gdzie natknął się na Lichego nauczyciela magii. Dzięki temu Ebenezer odkrył w sobie moc pozwalającą mu kontrolować w pewnym stopniu życie innych istot. Nauczył się tam także dostrzegać świat martwych, prędko okazało się iż bohater potrafi widzieć rzeczy dla innych niewidoczne. Z łatwością określał obrażenia, i choroby. Widział jak leczyć co otworzyło przed nim możliwość zostania dobrym medykiem. Gdy ukończył naukę u Licha ten wyciął z dębu pod którym siedział gałąź i wręczył ją Ebenezerowi. Drzewo te było bowiem magiczne a w jego konarach płynęła magia życia i śmierci. 

Ukończywszy naukę Ebenezer zatrudnił się w wielkim szpitalu w Ekradonie. Pech chciał iż nie popracował tam długo. Zapadł bowiem na chorobę przyniesioną tam przez jednego z pacjentów. W obawie przed wybuchem zarazy wrzucono go do dołu w którym spoczywali martwi i umierający na różne choroby ze szpitala. Dół posypywano solą i olejami z kwiatów co miało zabić smród i zarazki. Na dnie tego makabrycznego dołu Ebenezer trawiony chorobą poprzysiągł sobie iż nie może umrzeć tak jak jego rodzina i inni mu bliscy. Odprawił rytuały których nauczył się w Dolinie Umarłych. Wchłonął moc życiową dogorywających wokół niego i tak powstał jako Lich.Jego ciało zostało zakonserwowane przez chemię w dole, jednak stracił wzrok. Spowodowało to u niego rozwinięcie się magicznego daru widzenia.

Po ucieczce z terenu szpitala udał się w wędrówkę w poszukiwaniu wiedzy i lepszego nieżycia.
  • Najnowsze posty napisane przez: Ebenezer
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Data