Oglądasz profil – Omar

Awatar użytkownika

Ogólne

Godność:
Omar Khaldir Amin "Mały" Ab Machaladzi
Rasa:
Mahińczyk
Płeć:
Mężczyzna
Wiek:
42 lat
Wygląda na:
40 lat
Profesje:
Wojownik, Żołnierz, Artysta
Majątek:
Bogaty
Sława:
Sławny

Aura

Za ametystową poświatą kryje się zaskakująco słaba emanacja, o paradoksalnie dość twardej powłoce. Całość skąpana została w żelazie o kobaltowych zaciekach, które usilnie próbują ukryć miedziane plamy. Elastyczne, ostre brzegi przykryte szlachetnym aksamitem ochoczo prezentują się przed czytającym. Powierzchnia wydziela również przyjemne ciepło, a jej połysk wciąż pozostaje dość wyraźny. Natomiast korzenny zapach goździków i cynamonu natrętnie drażni zmysł węchu, a nieznośna lepkość nie daje o sobie zapomnieć.

Informacje o graczu

Nazwa użytkownika:
Omar
Grupy:

Skontaktuj się z Omar

Pola kontaktu widoczne tylko dla zalogowanych użytkowników.

Statystyki użytkownika

Years of membership:
1
Rejestracja:
1 rok temu
Ostatnio aktywny:
6 miesiące temu
Liczba postów:
119
(0.13% wszystkich postów / średnio dziennie: 0.30)
Najaktywniejszy na forum:
Irrasil
(Posty: 27 / 22.69% wszystkich postów użytkownika)
Najaktywniejszy w temacie:
[Irrasil] Wielka polityka, ma swoją cenę.
(Posty: 27 / 22.69% wszystkich postów użytkownika)

Połączone profile


Atrybuty

Krzepa:silny, wytrwały, nie do zdarcia
Zwinność:zręczny, bardzo szybki
Percepcja:wyostrzony wzrok
Umysł:pojętny, ineligentny, b. silna wola
Prezencja:Ładny, godny, charyzmatyczny

Umiejętności

Walka mieczemEkspert
Omar od wczesnego dzieciństwa szkolił się w walce. Broń to jego codzienny towarzysz, nie rozstaje się z nią nigdzie. A trudne pola walki tylko zwiększyły jego umiejętności i doświadczenie.
DowodzenieEkspert
Chodź uczono go umiejętności politycznych i dyplomacji, to dopiero w dowodzeniu armiami Omar stał się naprawdę dobry. Łatwo manewruje oddziałami na polu bitwy, myli przeciwników, zna swoich ludzi i ich możliwości. Nie często przewiduje ruch przeciwnika.
TaktykaEkspert
Omar nie raz ustalał jak i gdzie uderzą jego wojska, gdzie ustawić zasadzkę, którędy poprowadzić odziały konne, a gdzie postawić armaty.
ArtystaEkspert
Postać od lat piszę poezję czytaną, wydając ją pod pseudonimem. Jeśli zapytać go wprost zaprzeczy. W końcu wojownik nie powinien parać się takimi rzeczami. Ale prawda jest że to jego sposób na wyciszenie się.
Pisanie i czytanieBiegły
Omar miał duzo czasu by nauczyć się najpierw pisać i czytać w ojczystym języku. Potem poprzez wpływ matki i nauczycielem, zaczytywał się w poezji pięknej, traktatach o moralności i wierszach. Sam tworzy poezje co jest odskocznią od wojennego zgiełku.
Jazda konnaBiegły
Postać od dzieciństwa dosiadał koni, uczył się także woltyżerki, skoków i walki z siodła.
PrzetrwanieBiegły
Omar dzięki przebywaniu więcej po za domem, na traktach, podróżowaniu do różnych miejsc, nauczył się jak radzić sobie na co dzień. Ba jest w tym lepszy niż w etykiecie dworskiej, Umie znaleźć odpowiednie schronienie, zorganizować sobie żywność, zadbać o siebie i wierzchowca, poszukać wody. Umie też gotować i to dość dobrze, dlatego zawsze ma ze sobą zioła.
Ars amandiBiegły
Omar potrafi uwieść kobiety, prezentami, wie co powiedzieć by stały się uległe, jak stworzyć odpowiedni nastrój. Co więcej potrafi zadbać także o nie w sypialni. Kobiety go fascynują, są jego inspiracją poetycką, bywa że czas spędzony z nimi, to czas kiedy odpoczywa i regeneruje się.
łukZaawansowany
Strzelanie z łuku na polowanie, to jedno z jego nie wielu hobby.
NauczycielZaawansowany
Omar posiada umiejętność przekazywania wiedzy innym osobą. Wiele osób ma do niego szacunek jako do postaci, która wie wiele. Z chęcią dzieli się doświadczeniami z braćmi na wojnie lub małymi dziećmi.
MedycynaZaawansowany
Postać w trakcie swojego życia musiała nauczyć się sobie radzić. Zarówno jeśli zjadł coś co mu zaszkodziło i wywołało bóle, jak i kiedy został ugryziony przez zwierzę czy ranny. Zna podstawowe zioła na dolegliwości, wie jak opatrzeć się i zszyć tak by dotrzeć do medyka w jednym kawałku.
Walka sztyletemZaawansowany
Postać umie walczyć sztyletem, co w walce o życie uratowało go przed śmiercionośnym ciosem.
GeografiaOpanowany
Omar spędza wiele czasu ślęcząc nad mapami, zna więc położenie wielu miejsc, królestw i traktów. Od szczegółowych
HistoriaOpanowany
Omar zna historię swojego kraju i kilku ważnych miejsc w okolicy, ale nigdy nie interesowała go jakoś szczególnie wiedza o dziejach sąsiednich królestw.
TaniecOpanowany
Omar za młodu uczył się tańców narodowych, miał w końcu zostać władcą. Nie mniej z czasem zaprzestano kłaść na to nacisk. Dziś nie tańczy, po prostu.
Opieka nad zwierzętamiOpanowany
Postać umie zadbać o swojego towarzysz podróży ( konia), wie jak zareagować kiedy coś mu się stanie czy jak zszyć jego rany i co mu podać do leczenia.
EtykietaPodstawowy
Postać zna podstawowe zasady etykiety związane z przebywaniem na dworze, protokoły najważniejszych wydarzeń i uroczystości. Niespecjalnie jednak się tym przejmuje i nie czuje za stosowne się do nich ściśle stosować.
PływaniePodstawowy
Jeszcze za młodu Omarowi zdarzyło się wpaść do zbiornika z wodą. Zapewne by utonął gdyby nie ich pies należący do Ojca, który wskoczył po niego. Od tamtego momentu Omar uczył się pływać by sytuacja się nie powtórzyła aż polubił wodę i długie kąpiele.
Pranie i cerowaniePodstawowy
Postać umie sobie uprać i zacerować ubranie. Nie jest to szczególnie duża umiejętność, ale w trakcie wojny ubrania się niszcz, brudzą od błota i krwi i konieczność szukania szwaczek zaczyna być problemem. Na co dzień nie zajmuje się reperacją ubrań.

Cechy Specjalne

Klątwa

Magia:

Nowicjusz

Przedmioty Magiczne

Mroczny

Charakter

Omar jest człowiekiem widocznym nie ze względu na swój wzrost ale sposób bycia. Mówi głośno, odważnie, pewnie. Potrafi być słuchającym ale i towarzyskim gadułą jeśli poleje się wystarczająco piwa. Z pozoru sprawia wrażenie surowego, konkretnego, szorstkiego, skupionego na swoim zadaniu. Ale to człowiek który pod tym wszystkim ma jeszcze mocno bijące serce. Gdyby zapytać go o cel w życiu, to było by bym utrzymanie pokoju w dziedzinie brata. Ale znajdą się ci którzy znają go znacznie lepiej i rzekną iż jego pragnieniem jest posiadanie rodziny i domu. Omar każdego dnia buduje dom ale nie dla siebie. Prawdziwym sobą bywa tylko na chwilę , rzadko kiedy nie zakłada maski. Najczęściej widuje się go jako surowego wojownika, oczekującego posłuszeństwa, karności, który wiele daje swoim ludziom ale i wiele oczekuje. W dworskich etykietach uchodzi za lekko dzikiego, nie próbując się nawet dopasować, uważa bowiem że nie jest "tresowanym psem". Od czasu do czasu uchodzi za gruboskórnego i nieokrzesanego.

Nie wiele osób zna prawdziwego Omara, taki bywa tylko w samotności lub w starej rezydencji Machaladzi. Omar kocha poezję i grę na instrumencie. Między bitwami w ponury wieczór, to prawdopodobnie on wyciągnie instrument by dodać otuchę pobratymcom. Piszę poezję i rysuje ale tego wstydzi się bardzo i wydaje to wszystko pod pseudonimem. Uwielbia kobiety, ich delikatność, towarzystwo, kiedy z nimi odpowiednio długo przebywa rozluźnia się. Od wielu lat studiuje kobiece ciało, szukając ideału, który jak wszyscy wiedzą nie istnieje. Jednak doświadczenie to spowodowało, że nie narzeka na brak zainteresowania ze strony pięknej płci. Wśród haremowych kobiet, można usłyszeć od czasu do czasu, gorącą historię związaną z Omarem. Najbardziej na świecie bliski jest mu jego brat, za którego gotów byłby oddać życie. Omar wierzył, kiedyś w przeznaczenie które splata losy jego serdeczny przyjaciel medyk polowy Ibrahim Kavffte oraz Bashira dworu machaladzi - Jaśmina ab Aszajas. Omar rzadko ma czas na odpoczywanie, większą część życia spędza w siodle, w podróży , na wojnie, ale kiedy wraca do domu potrafi idąc przez ogród wpatrywać się w kwiaty, obserwować godzinami ptaki, owady czy nieśpiesznie wchodzące na nieboskłon słońce. Lubi też pracę w ogrodzie, odpręża go to i przynosi ulgę.

Wygląd

Omar ma równie ciemne włosy co brat, ale ścięte na krótko, by były wygodne pod hełmem. Los nie obdarzył go szczególnie imponującym wzrostem ( 1,70 cm), za to dzięki codziennym treningom może pochwalić się wyrzeźbionym ciałem, silnymi mięśniami i krzepą. Twarz ma nawet bardziej ogorzałą niż brat i zdecydowanie mniej zadbaną skórą. Zarost nosi krótki ale za to używa do jego pielęgnacji pachnących ziół. Postawę ma absolutnie wojskową, tak samo jak sposób poruszania. Jest szybki, zwinny a chód ma pewny. Nosi się prosto, raczej w ciemne i mało zdobione szaty, dopasowane i nie krępujące swobody. Tu nie ma miejsca na wiszące rękawy, ozdobne pasy z tysiącami dodatkowych duperelek. Ale na oficjalnych uroczystościach ubierze bardziej wystawny kaftan czy płaszcz, nawiązujący jednak do tradycji wojskowej. Nie lubi jasnych kolorów i ostrych. Jego zakrzywiona szabla przy pasie jest nieodzownym towarzyszem, posiada ozdobioną pochwę i pas wysadzany klejnotami. Prosty , długi sztylet ma zwykle schowany w wysokich butach do jazdy konnej. 
Na całym ciele posiada wiele blizn i źle zszytych ran, na torsie i ramionach jest ich cała mapa. Na piersi dokładniej sercu miał stary tatuaż będący runą ochronną, teraz jest on przecięty szeroką blizną koszmarnie zszytą. Ozdób nie nosi prawie w ogóle po za kolczykiem w prawym uchu i pierścieniem rodowym na prawej dłoni.
Kiedy patrzy się na Omara widzi się człowieka nadzwyczaj poważnego, któremu życie na pewno dało nie raz w kość, raczej nie uśmiechanie się na powitanie. Widać jednak że mu można zaufać, że z nim twoje bezpieczeństwo będzie zapewnione. Osoby słabe lub nie pewne będą szukać w nim oparcia i schronienia u niego.
Mężczyzna ma męski, chodź nie szorstki głos, dość niski ale bardzo ciepły. Do żołnierzy mówi prostymi rozkazami, jeśli trzeba krzyknie, w trakcie rozmowy z kobietami głos zniża i nadaje mu bardziej łagodny wydźwięk.

Historia

Omar był pierworodnym synem Amira Malika ab Machaladzi i Rahmy Ab Silther, czekali na niego dość długo, więc i jego narodziny przypieczętowane były radością. Rahma kazała z tej okazji co roku w noc narodzin syna przez 14 zim puszczać świetliste lampiony, w podzięce Bogom. Oczekiwała swojego najukochańszego syna. Omar świetnie pamięta rodziców, zapach słodkawych perfum ,które Rahma wytwarzała towarzyszyły mu co wieczór, kiedy matka czytała mu do snu. Pamięta jak ojciec tworzył cienie na ścianie, by opowieści matki nabrały życia. Był bardzo szczęśliwym dzieckiem, otoczonym troskliwą opieką, codziennymi lekcjami ale też surowymi zasadami. Czasami wieczorami grywał z ojcem w szachy lub przeprowadzał wrogie ataki swoją armią cynowych wojowników na ojca. Matka uczyła go czytać, pisać, malować, komponować utwory, grać na instrumentach i rozwijać wiele talentów artystycznych. Często też zapraszała wędrownych artystów by syn mógł obejrzeć ich występ. Nie zabrakło też miejsca na głębokie rozmowy, oraz naukę szermierki i jazdy konnej. Omarowi dni mijały szybko, przeradzając się w lata ciężkiej nauki i zdobywania wielu umiejętności. Cel jego życia zdawał się prosty - miał być władcą i nie mógł zawieść rodziców, ani poddanych. To wpływało na jego determinację w nauce prawa, traktatach wojennych, strategii i ciężkich treningach w walce. 

Wszystko zmieniło się kiedy miał 12 zim, Rahma zaszła znów w ciąże co było ogromną niespodzianką i radością dla rodu Machaladzi. Jednocześnie ród popadł w poważny konflikt z dwoma rodzinami kupieckimi z Baah-gadarw. Omar pamięta do dziś jak bardzo cieszył się wraz z rodzicami, a radość była jeszcze większa kiedy na świat przyszedł upragniony brat. Nie odstępował go na krok, opowiadając mu o każdym dniu i wydarzeniu. Mniej więcej w tym wieku Omar zrozumiał że wojsko, wojna, strategia i walka to jego cel w życiu, nie tron. Nim Agbar osiągnął 3 lata rodzice zostali zamordowani, dwaj chłopcy zaś cudem wyprowadzeni przez służbę w ostatnim momencie. Wtedy doszło też do poważnych walk w mieście, które przesądziły o przyszłości Baah-gadar. Omar dość szybko powrócił z bratem do rodzimej posiadłości, ale zacząć być nie tylko bratem ale i ojcem dla Agbara. Jego potrzeby zaczęły znikać, zasłonięte dobrem brata i jego bezpieczeństwem. Wraz z pomocą nauczycieli i służby zaczęli wykuwać i tworzyć nowego przyszłego władcę. Wojen i wojennych zmagań przybywało więc tą część Omar wziął na sobie. Z czasem stał się coraz sławniejszym strategiem i dowódcą, przegrał wiele bitew, ale nigdy wojnę. Zebrał wokół siebie wiernych sobie ludzi, powoli forsując bratu drogę do tronu. A kiedy przyszedł czas, osadzając Agbara jako sułtana. Przydomek "Mały" wziął się z dwóch powodów, po pierwsze Omar jest nieco tylko niższego wzrostu niż przeciętny Mahalańczyk ( ale niższy od brata). Nie mniej przyjął ten przydomek po bitwie z samozwańczym sułtanem Imahrem Sulejman Ab Inashii, który rzekł " iż nie boi się kogoś tak Małego, że gdyby jego głowa wystawała nieco wyżej, ściął by ją sejmitarem z konia". Po bitwie pod Oazą Issalish, Omar osobiście ściął głowę Imahrema i przesłała ją do Baah-gadar jako dowód wygranej wojny.

Towarzysz

Imię:Sahir i Alzali
Gatunek:Koń Pustynny, wilkor
Płeć:Samiec
Wiek:7 lat

Sahir - jest białym smukłym koniem rasy pustynnej. Jest wytrzymały, uparty i pewny siebie. Jeśli Omar każe mu przeskoczyć wysoki wóz nawet się nie zawaha, szkolony jest by nie bać się ognia, trzasków i huków, w bitwie potrafi ugryźć lub nadepnąć. W tłumie będzie kroczył do przodu, nie bojąc się bliskości ludzi. Na sierści konia widać wiele większych i mniejszych ran, Omar poświęca im zwykle dużo uwagi w leczeniu i pielęgnowaniu konia

Alzali - ma kolor piaskowy, w niektórych miejscach sierść ma jaśniejszy odcień na grzbiecie ciemniejszy. Idealnie wpasowuje się w klimat miejsca w którym żyje. Jest dość nie zależny i jeśli chce iść polować odchodzi od Omara i powraca kiedy się naje. Potrafi zaskoczyć samego wojownika, kiedy niewidoczny jak duch wychodzi nagle zza namiotu. Alzalia Omar znalazł, jako małego szczeniaka kiedy umierał na pustyni. Uznał że zaryzykuje i da mu szanse przetrwać. Wypuścił go na wolność kiedy zwierz odzyskał siły, ale nie odszedł a kontynuował marsz za wojskiem.
 • Najnowsze posty napisane przez: Omar
  Odpowiedzi
  Odsłony
  Data
 • [Irrasil] Czyńcie miłość, nie wojnę.
  Cóż mógł rzec, taka była tradycja więc należało ją szanować. Dla Omara ten kraj wydał się dziwny, nie żeby kobiety w Baah-gadar nie mogły wielu rzeczy. Mogły! Wpływały na losy miasta, rzadziły, zarządzały dwora…
  181 Odpowiedzi
  388 Odsłony
  Ostatni post 11 miesiące temu Wyświetl najnowszy post
 • [Irrasil] Czyńcie miłość, nie wojnę.
  Wojownik milczał dość długo, nie rozumiał. Słyszał słowa, znał ich znaczenie, definicje , ale nie rozumiał. Miała rację jego życie dotąd balansowało daleko po za granice, polityki. Albo raczej skupione było tyl…
  181 Odpowiedzi
  388 Odsłony
  Ostatni post 1 rok temu Wyświetl najnowszy post
 • [Irrasil] Czyńcie miłość, nie wojnę.
  Omar przysunął się obejmując ją od tyłu i przytulając się do jej pleców. Oparł podbródek na jej ramieniu. - Poprawie się, ale cieszę się że pozwalasz mi działać. Chce zapewnić ci bezpieczeństwo, tutaj w twoim …
  181 Odpowiedzi
  388 Odsłony
  Ostatni post 1 rok temu Wyświetl najnowszy post