Oglądasz profil – Quetzalcoatl

W tej karcie postaci zostały wprowadzone zmiany i wymagają one ponownej akceptacji
Awatar użytkownika

Ogólne

Godność:
Quetzalcoatl "Quez"
Rasa:
Smok
Płeć:
Mężczyzna
Wiek:
743 lat
Wygląda na:
0 lat
Profesje:
Mędrzec, Badacz, Włóczęga
Majątek:
Bez grosza
Sława:
Sławny

Aura

Jedynie odcinając się od swoich przyziemnych zmysłów możesz poczuć tę silną emanację. Jeżeli tylko pozwolisz, wzniesiesz się nad ziemią, niesiony srebrnym wiatrem, mknącym w sobie tylko znanym kierunku, pośród cynowych obłoków. Jeśli podczas lotu z ciekawości trącisz któryś z nich, dostrzeżesz niewielkie mgiełki kobaltu, które zawirują poruszone Twoim gestem, by rozproszyć się wraz z kolejnym podmuchem powietrza. Zamiast błysków słońca, nad chmurami rozchodzi się nieskazitelna obsydianowa poświata, z nikłymi szafirowymi przebłyskami. Jeżeli jednak chcesz czerpać pełnię doznań z tej podróży, wsłuchaj się w zawodzenie gnającego wiatru, które co jakiś czas milknąc zostawia też miejsce dla ciszy. Zapachów ten wiatr niesie wiele i nieważne jak czuły byłby Twój zmysł, nie wyodrębnisz jednej nuty spośród całego wachlarza woni.
Choć wydawało by się, że wiatr jest niematerialny, jeśli spróbujesz go zatrzymać spotkasz się z gładką niczym szkło powierzchnią, giętką i twardą o ostrych krawędziach, jakby chciał on zadać kłam wszelkim prawom fizyki. W smaku podmuchy jego będą łagodne z wyraźnymi nutami goryczy, o lepkości niesamowicie łączącej się z eteryczną całością.

Informacje o graczu

Nazwa użytkownika:
Quetzalcoatl
Grupy:
Płeć gracza:
Mężczyzna

Skontaktuj się z Quetzalcoatl

Pola kontaktu widoczne tylko dla zalogowanych użytkowników.

Statystyki użytkownika

Years of membership:
9
Rejestracja:
9 lat temu
Ostatnio aktywny:
1 tydzień temu
Liczba postów:
32
(0.04% wszystkich postów / średnio dziennie: 0.01)
Najaktywniejszy na forum:
Rapsodia
(Posty: 11 / 34.38% wszystkich postów użytkownika)
Najaktywniejszy w temacie:
[ Ulice Rapsodii] Kolejne kłopoty.
(Posty: 11 / 34.38% wszystkich postów użytkownika)

Połączone profile


Atrybuty

Krzepa:silny, odporny
Zwinność:niezwykle zręczny, bardzo szybki
Percepcja:sokoli wzrok, wyostrzony węch, przytępione czucie, wyostrzony zmysł magiczny
Umysł:bystry, błyskotliwy, b. silna wola
Prezencja:olśniewający, arytokratyczny, charyzmatyczny

Umiejętności

UnikiArcymistrz
GimnastykaMistrz
TaniecMistrz
PrzetrwanieBiegły
Skradanie sięBiegły
Czytanie AurBiegły
GórnictwoBiegły
Odnajdywanie źródeł magiiOpanowany

Cechy Specjalne

Aspekt WiatruFenomen
Jako Smok Wiatru, Quetzalcoatl potrafi całkowicie zmienić się w ten żywioł, stając się żywym wiatrem. Potrafi przebywać w tej formie przez nieograniczoną liczbę czasu i nie musi wtedy się żywić. Ponadto, nawet w swej naturalnej postaci, może szybować w przestworzach nie męcząc się przy tym i nawet śpiąc wśród obłoków.
Smocza wiedzaFenomen
Quetzalcoatl posiada wiedzę wszystkich poprzednich Smoków Wiatru, dzięki czemu zna się na bardzo wielu rzeczach (nawet gdy nie jest to wyszczególnione w umiejętnościach). Należy go traktować, jakby był wyszkolony w każdej dziedzinie wiedzy. Cała ta wiedza nie przychodzi jednak tak łatwo jak własne wspomnienia, dlatego zaczerpnięcie z niej wymaga zwykle dłuższego czasu kontemplacji.
Zmiana kształtuDar
Quetzalcoatl podobnie jak większość smoków, potrafi zmieniać swoje kształty przybierając wygląd innych istot. Korzysta z tego daru głównie zmieniając się w hybrydę elfa i smoka, bardzo rzadko zmieniając się w coś innego.
TelepatiaZaleta
Quetzalcoatl może komunikować się z dowolną istotą znajdującą się w odległości nie większej niż trzy staje. Ponieważ jest to rozmowa w języku naturalnym dla umysłu danej istoty, rozumie go w ten sposób każdy.
Pętająca KlaustrofobiaSkaza
Quetzalcoatl traci część swoich mocy przebywając w zamkniętych pomieszczeniach. Będąc pod ziemią jego moce słabną tym bardziej im dalej znajduje się od powierzchni.

Magia: Rozkazy

PowietrzaMistrz
PustkiCzeladnik
Wyłącznie iluzje.

Przedmioty Magiczne

Mroczny

Charakter

Quetzalcoatl potrafi być zmienny niczym wiatr. Zwykle jednak jest łagodny i przyjaźnie nastawiony do otaczającego go świata. Ludzi uważa za gorszą rasę, która swoimi czynami upodliła się do marnych istot. Jest mu ich szkoda. Elfy i czarodziei, traktuje natomiast z szacunkiem i uważa ich za niemal równych sobie.

Czuje niechęć do zamkniętych pomieszczeń, lecz o ile zaopatrzone są one w okna wychodzące na zewnątrz potrafi znieść przebywanie w nich. Schodzenie pod ziemię jest dla niego torturą - nie tylko psychiczną, zamknięcie wśród skał ogranicza bowiem jego siły.

Quetzalcoatl żywi się wyłącznie kamieniami szlachetnymi i pół szlachetnymi, oraz samą siłą czerpaną z wiatru. Jego ulubionym daniem są kryształy górskie. Diamentów nie jada, uważając je za zbyt ciężkostrawne. Zjadanie żywych zwierząt uważa za barbarzyństwo, chodź rozumie, że niższe rasy nie mogą pozwolić sobie na taką dietę jak on.

W przeciwieństwie do sporej części smoków, Quetzalcoatl nie gromadzi skarbów, nie ma nawet swojego leża. Magiczne przedmioty uważa jedynie za zabawki, chodź czasem musi przyznać, że bywają użyteczne. Ceni sobie za to wiedzę, która jest dla niego jest tym, czym dla innych smoków są świecące skarby.

Wygląd

W swojej naturalnej formie Quetzalcoatl jest bardzo smukłym smokiem o dwóch parach długich, lecz wąskich skrzydeł. Jego lśniące łuski są w kolorze srebrno-bladobłękitnym. Ogon smoka jest długi.

Gdy przybiera dwunożną formę, wciąż bardziej przypomina smoka, niźli człowieka. Jego smukłe ciało pokryte jest łuską, twarz pozostaje gadzia, z pleców wyrastają skrzydła, a ręce chodź są chwytne, to wyposażone są jedynie w cztery palce zakończone ostrymi jak brzytwa pazurami.

Quetzalcoatl nigdy nie przybiera całkiem ludziek postaci, chodź zdarza mu się podróżować pod przebraniem iluzji. Obleka wtedy zwykle na siebie wygląd młodego, przystojnego elfa o długich, srebrnych włosach. Jest smukły i zwinny.Odziany jest w długie do ziemi szaty w bladoniebieskim kolorze.

Historia

Quetzalcoatl wykluł się z jaja siedem stuleci temu na na wierzchołku najwyższego z szczytów Fellarionu. Gdy był pisklęciem opiekował się nim ojciec, swojej matki zaś nigdy nie poznał, bowiem ta zamieszkiwała - lub wciąż zamieszkuje - w bardzo odległym miejscu. Quez nigdy nie czuł potrzeby odnalezienia jej, jednak był przekonany, że gdyby tylko chciał udałoby mu się i poznałby swoją rodzicielkę. Jako smok wiatru, potrafił latać już w pół godziny od swoich narodzin i większość ze swego dzieciństwa spędził w przestworzach z dala od istot naziemnych. Ojciec nauczył go wydobywać z góry kamienie szlachetne, które to stanowiły jego pożywienie, oraz pokazał mu jego prawdziwą naturę jaką jest wiatr. Gdy nadeszła odpowiednia pora, przekazał również całą smoczą wiedzę zgromadzoną przez swój ród, po czym po raz ostatni zmienił się w wiatr, by już na zawsze pozostać wiecznie dmącym wichrem przemierzającym ciało Prasmoka.

Pomimo całej wiedzy którą posiadł, Quetzalcoatl pozostał ciekawy świata i opuścił bezpieczne dlań przestworza by go poznawać. Na swój cel obrał ludzkie osady mając nadzieję, że to tam najszybciej zaspokoi swój głód wiedzy. Szybko okazało się, że większość tych stworzeń nie przyjmuje go przyjaźnie. Część czuła do niego niechęć, a część wręcz strach, chodź nigdy nie zachowywał się wobec nich agresywnie. Ludzie nie potrzebowali jednak takich powodów by zacząć na niego polować, pożądając jego lśniącej niczym srebro skóry oraz – jak mniemali – ukrytych gdzieś legendarnych skarbów. Na szczęście ludzcy łowcy nie mogli równać się z jego zwinnością i sprytem, dzięki czemu uszedł bez szwanku z wszelkich potyczek, nie zabijając nikogo przy tym. Z czasem nauczył się przybierać formę, której mniej się bali ludzie. Zaczął też stronić od ludzi i szukać towarzystwa raczej wśród starszych ras, które bardziej ceniły sobie smoki i mniej się ich bały. Przebywając wśród nich, zrozumiał, że jego naturalna forma nie jest dostosowana do małych pomieszczeń w których mieszkali. Dlatego coraz częściej zaczął podróżować jako hybryda elfa i smoka, nie zniżając się jednak do całkowitej transformacji w elfa. Gdy jest to konieczne obleka się w iluzję stwarzającą wrażenie, iż wygląda jak człowiek czy elf, pod spodem pozostając jednak wciąż hybrydą. Nie wynika to z jego braku zdolności do takiej zmiany, lecz z niechęci do uczynienia tego.

Od czasu gdy zstąpił z gór upłynęło już wiele lat, a Quetzalcoatl zdążył zwiedzić wiele miejsc i porozmawiać z wieloma istotami. Dzięki smoczej wiedzy i własnym doświadczeniom stał się mądrym smokiem, nigdy jednak ciekawość nie opuściła go i zawsze pozostaje chętny na poznawanie nowych rzeczy. Zapewne gdy w końcu zaspokoi swoją ciekawość, podzieli los swoich poprzedników: odnajdzie odpowiednią smoczycę, spłodzi potomka i gdy go wychowa, sam na zawsze stanie się wiatrem. Na chwilę obecną jednak, nic nie zapowiada by miało nastąpić to w najbliższym czasie.

Jako smok wiatru, Quetzalcoatl nie posiada gniazda czy też legendarnej smoczej jaskini wypełnionej skarbami. Dzięki swojej naturze odpoczywa wśród chmur i może tam spędzać czas równie wygodnie jak inne smoki drzemiąc w swoich legowiskach. W przeciwieństwie do niektórych z nich, nie zgromadził też żadnego materialnego skarbu.
  • Najnowsze posty napisane przez: Quetzalcoatl
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Data