Oglądasz profil – Sherani

Awatar użytkownika

Ogólne

Godność:
Sherani
Rasa:
Tygrysołak
Płeć:
Kobieta
Wiek:
26 lat
Wygląda na:
26 lat
Profesje:
Łowca, Najemnik, Wojownik
Majątek:
Dostatni
Sława:
Rozpoznawalny

Aura

Młoda aura pełna konkretów. Nie ma w niej żadnej sprzeczności ani zastanowienia. Zrodzona od początku do końca w żelaznej podstawie. Idealnie krągła i gładka, chociaż miejscami zdaje się być chropowata. Pokrywa ją lekka, aczkolwiek bardzo żywa poświata w barwie topazu, a trzask płomieni nie wywołuje uczucia ciepła w sercu, lecz niesie ze sobą istny chaos. Pachnie dziko i zwierzęco, bardzo intensywnie wonią tygrysiego futra. Niewielu więc zdziwi, że jest niebywale twarda, ale przy tym także ujmująco giętka. Wbija się głęboko ostrymi szpikulcami, a może raczej pazurami nie zważając na przeszkody. Bardzo silnie widoczna dla wprawionego czytelnika, który smakować może jej gorzkości, a także oparzyć język pikanterią lepiącą się do podniebienia.

Informacje o graczu

Nazwa użytkownika:
Sherani
Grupy:
Nagrody:
[img]http://granica-pbf.pl/images/gwiazdki.png[/img] [img]http://granica-pbf.pl/images/gwiazdki.png[/img]
Martwe postacie:
Płeć gracza:
Kobieta

Skontaktuj się z Sherani

PW:
Wyślij prywatną wiadomość

Statystyki użytkownika

Rejestracja:
3 lat temu
Ostatnio aktywny:
4 miesiące temu
Liczba postów:
96
(0.11% wszystkich postów / średnio dziennie: 0.08)
Najaktywniejszy na forum:
Szczyty Fellarionu
(Posty: 39 / 40.62% wszystkich postów użytkownika)
Najaktywniejszy w temacie:
[Las] Tropem Mistrza Złodziei, ciąg dalszy
(Posty: 39 / 40.62% wszystkich postów użytkownika)

Podpis

Jedyna w swoim rodzaju, mokra i uwalana błotem oraz posoką, koszula Gołębia czeka na wykonanie zleconego zadania >3
Rani roboczo
Taki jakby Dzwoneczek
Złoty tygrys
Przyczajony kotek

Połączone profile


Atrybuty

Krzepa:silny, wytrwały, odporny
Zwinność:bardzo zręczny, bardzo szybki, dokładny
Percepcja:wyostrzony wzrok, czuły słuch, niezwykle czuły węch
Umysł:pojętny, ineligentny, Żelazna wola
Prezencja:piękny, barbarzyński

Umiejętności

TropienieMistrz
Uczona przez elfa i byłego łowcę nagród jest niezrównanym tropicielem. Zwierzęce zmysły znacznie wzmacniają umiejętności łowczyni, wynosząc ją ponad wielu.
Walka szabląEkspert
Umie walczyć każdą bronią białą, ale prawdziwym mistrzem jest we władaniu ciężką orientalną szablą. Gdy tylko jej dobędzie, szybko staje się jasne, skąd przydomek Kat.
JeździectwoBiegły
Po wielu latach u masztalerza, nie ma konia z którym by sobie nie poradziła.
HipologiaBiegły
Choroby, żywienie, hodowla i układanie koni, nie kryją przed nią tajemnic.
Walka wręczBiegły
Zanim walczysz bronią, musisz umieć przetrwać bez niej. Z mieczem czy bez, Rani stanowi godnego przeciwnika.
KrępowanieBiegły
Czasem trzeba dostarczyć kogoś żywego. Wtedy znajomość odpowiedniego skrępowania złapanego, jest niezbędna.
Konserwacja trofeówBiegły
Za pomocą autorskiej mieszanki ziół i soli, jest wstanie zakonserwować głowę poszukiwanego, tak by była dobrze rozpoznawalna nawet przez kilka tygodni.
Przeżycie w głuszyBiegły
By kogoś złapać, najpierw musisz umieć zatroszczyć się o siebie.
CzytanieOpanowany
Wyjątkowo przydatna umiejętność, przekazana przez elfiego opiekuna.
PisanieOpanowany
Umiejętność równie ważna jak czytanie.
Znajomość ras rozumnychOpanowany
Łowca nagród musi wiedzieć na co poluje.
Znajomość językówPodstawowy
Po za Wspólnym, potrafi porozumiewać się po elficku i krasnoludzku, a podczas podróży opanowała w podstawowym stopniu kilka języków wschodnich krain.
Opatrywanie ranPodstawowy
Nie raz cyrulika czy lekarza w okolicy brak i trzeba umieć sobie radzić.

Cechy Specjalne

RegeneracjaDar
Rany na łowczyni goją się dwukrotnie szybciej niż u zwykłego człowieka, a krwawienie ustaje błyskawicznie, dzięki czemu jest wstanie wykaraskać się z wielu obrażeń śmiertelnych dla innych. Później jednak musi nadrobić straty energetyczne i zużyte kalorie.
Zmiana kształtuDar
Może przybierać dwie formy ludzką lub zwierzęcą. Jak to drapieżniki, jest w stanie posilać się raz na kilka dni i ma zwiększoną odporność na zimno czy brak snu.
Głowa godna starego wilka morskiegoZaleta
Zawsze miała mocną głowę, w połączeniu ze znajomością swoich możliwości, Rani nigdy nie dopuściła do utraty kontroli nad własnymi działaniami, chociaż nie raz zyskuje na rozmachu. W połączeniu z aktualnym metabolizmem jest wstanie spoić kilku chłopa, wciąż chodząc prawie prosto.
Mowa w zwierzęcej formieZaleta
Mimo likantropi, nie umie rozmawiać ze zwierzętami. Zamiast tego, jest wstanie mówić w tygrysiej postaci. Zwierzęcy pysk nie jest przystosowany do artykulacji, ale w granicach swoich możliwości wyraża emocje, podczas gdy rozmówca słyszy głos dziewczyny, na zasadzie podobnej do telepatii.

Magia: Intuicyjna

OgniaNowicjusz
Posiada niewielki dar do magii ognia, który pozwala jej krzesać iskry i wzniecać niewielkie płomyki. Przydaje się do rozpalenia ogniska, zapalenia łuczywa, itp.

Przedmioty Magiczne

Szabla dziewięciu pierścieniZaklęty
Oręż, którego los, wieki temu, podczas wykuwania związano z jedynym właścicielem. Przynosi zgubę, na każdego niepowołanego, który spróbuje go użyć. Po wielu latach od śmierci prawowitego pana, z nieznanych przyczyn, wybrał Sherani na nową właścicielkę. Pomimo upływu wieków, nie widać na nim śladów zużycia, nie wymaga również ostrzenia. Po za tym, dziewczyna jeszcze nie stwierdziła, by broń miała własną wolę, lub charakteryzowała się innymi magicznymi cechami.
Tygrysi tatuażZaklęty
Magiczny tatuaż pozwala na zachowanie odzieży i ekwipunku podczas przemiany w dowolną formę. Poza swoją główną właściwością tatuaż kryje w sobie jeszcze jedną niespodziankę, nieplanowaną wcześniej przez tygrysołaczkę, a dodaną przez wykonującą malunek nemoriankę. Mianowicie dzięki magii harmonii, wlanej w niego w sporych ilościach, tatuaż wzmacnia więź zmiennokształtnej z jej zwierzęcą formą. Wywołuje poczucie spełnienia i ulgi po przemianie w tygrysa oraz zwiększa przychylność wobec przyrody w ludzkiej postaci. Wrażenia postępują stopniowo, pogłębiając się z każdą kolejną przemianą.

Charakter

Zależnie od sytuacji Sherani delikatnie modyfikuje swój sposób bycia, jednak większość obserwujących ją osób określa dziewczynę krótko, wulgarna, agresywna furiatka. Jednym słowem sposób bycia Rani, nijak nie pasuje do jej dziewczęcego wyglądu, tak samo jak i zawód. Urocza aparycja od zawsze komplikowała jej życie. Może gdyby była babskiem ważącym sto kilo i mierzącym jakieś sześć stóp, nie lekceważono by jej na każdym kroku. 
Chcąc przetrwać w okrutnym świecie, nauczyła się najpierw bić, a dopiero potem tłumaczyć, zrozumiała, że musi być dwa razy lepsza od mężczyzn. Po dwakroć brutalna, bardziej bezwzględna, głośniejsza i okrutniejsza. Nieraz budziła nienawiść i pogardę będąc uznawaną za wybryk natury, ale przede wszystkim budzi lęk, a woli strach niż drwinę.
Sprowokowana rozwiązuje sprawy tylko i wyłącznie siłowo, a sprowokować ją nie jest znowu aż tak trudno gdyż cierpliwość nie należy do jej cnót.
Zniechęcona latami obserwacji i doświadczeń podczas polowania na rozumne rasy ma <i>lekki</i> problem z zawieraniem przyjaźni czy dłuższych znajomości, a dokładniej, nie ma przyjaciół czy stałych znajomych. Podróżuje, odpoczywa i pracuje sama.
Przy pierwszym kontakcie oschła i nieprzyjemna, ale jeżeli zorientuje się, że rozmówca nie ma złych intencji można w Rani odnaleźć osobliwego, ale niezgorszego kompana na wieczór. Gdy wypije jest nawet wesoła i pogodna, chociaż dość głośna.
Ciężko stwierdzić czy w głębi duszy zostało coś z małej dziewczynki marzącej o przygodach, która korzystając z rozluźnienia alkoholem daje o sobie znać, czy poza bezwzględnym łowcą głów nie pozostało nic, a wesołość jest jedynie dowodem, że jak każdy człowiek potrzebuje ona czasem chwili oddechu od codzienności.
Wobec zleceniodawców rzeczowa, konkretna i małomówna, stara się kontrolować swój temperament. Nie znaczy to jednak, że nie wyjdzie nagle z hukiem zamykając drzwi kopniakiem, w potoku epitetów wyjaśniających dokąd potencjalny pracodawca może się udać.
Zlecenia wybiera sama, kierując się własnym kodeksem moralnym, chociaż jego zasady prawdopodobnie rozumie tylko ona. Raz podjętej misji nie zarzuca nigdy, wyznając zasadę powodzenie lub śmierć. Tak samo jest z danym przez Rani słowem, obietnice składa rzadko, ale dotrzyma ich nawet za cenę swojego życia.
Przemianę traktuje jak żart losu. Przez wielu uważana za bestie, naprawdę się nią stała. Chociaż wyostrzenie zmysłów okazało się wyjątkowo przydatne, nie utożsamia się ze zwierzęcą postacią, można wręcz powiedzieć, że jej unikała, przynajmniej do momentu zrobienia magicznego tatuażu.
Wobec ściganych bezwzględna i zajadła, ale nie okrutna. Nigdy nie znęca się nad pojmanym, zabija bo taka jest jej praca, a łatwiej dostarczyć głowę niż całego skazańca. Jeśli więc w zleceniu jest wybór "Żywy lub martwy" zawsze wybiera opcję numer dwa.

Wygląd

Najemnik, łowca głów czy wykidajło, wyobraźnia od razu wykreuje wizerunek potężnego woja, rzeczywistość jednak nie raz odbiega od wyobrażeń. Sherani nie należy do wysokich kobiet, ze swoimi 160 centymetrami, plasując się raczej w dołach standardów. Z daleka jednak rzuca się w oczy zgrabna sylwetka. Szczupła i drobna, z wyraźnie zaznaczoną talią, podkreśloną przez klasycznie kobiece krągłości, która przyciąga spojrzenia, mimo niewielkiego wzrostu. Dopiero podchodząc bliżej można zauważyć, że pod skórą, pracują zahartowane w boju mięśnie, które w żadnym razie nie zbliżają Rani do kanonu osiłka. Twarz ma ładną i delikatną, otoczoną falami długich, ciemno brązowych włosów, związanych w koński ogon, z którego zawsze wydostają się nieokiełznane, luźne kosmki. Fryzura nie należy do najpraktyczniejszych, ale podczas swoich podróży łowczyni widziała zbyt wielu wojaków, którzy w związku z lokalnymi przesądami, włosów prawie nie ścinali, co chcąc nie chcąc i jej weszło w nawyk. 
Czarne, długie i gęste rzęsy okalają drapieżne, zielone oczy, wraz z oprawą ciemnych zazwyczaj zmarszczonych brwi. Jedynie wprawne oko zauważy zwierzęcy błysk w źrenicach, które wraz ze zmrokiem, bardziej otwarcie zdradzają naturę tygrysicy.
Pełne, niestety rzadko uśmiechające się usta dopełniają urodziwej całości, razem z pasującym do wyglądu głosem, który jest dźwięczny i delikatny.
W uszach ma dziewięć żelaznych kolczyków, nawiązujących do pierścieni jej broni, (w lewym znajdują się trzy, w prawym sześć).
Porusza się pewnym krokiem zawadiaki, który od postawienia pierwszych kroków powoli rozwiewa wrażenie powierzchownego wdzięku dziewczyny.
Karnacje ma opaloną, jak przystało na osobę będącą wiecznie w drodze, a na śniadej cerze, tym wyraźniej odcinają się jasne powrozy blizn. To wszystko eksponuje ubiór wojowniczki, która nosi raczej skąpe bluzki, nie tylko niekrępujące ruchów, ale przede wszystkim odsłaniające umięśniony brzuch i plecy.
Każda szrama na ciele opowiada swoją historie, jednak dwie mają szczególne znaczenie i są najwyrazistsze. Pierwsza, na lewym policzku, druga na plecach, biegnąca od prawego barku, na skos aż do lewego biodra. Ta niegdyś lepiej widoczna, od niedawna prawie całkowicie skrywana jest przez tatuaż i dostrzec jej wypukłość można jedynie przy znacznie bliższym przyglądaniu się kobiecie. To właśnie barwny wzór kradnie większość zainteresowania. Pokrywa on całe plecy kobiety, przedstawiając pnącego się po nich, niemal od kości ogonowej, potężnego tygrysa, którego ogon oplata się aż na prawe biodro i część brzucha, a rozwarty w ryku pysk zajeżdża na lewe ramię. Bestia idealnie odzwierciedla postać przybieraną przez Sherani w jej zwierzęcej formie.
Ręce od nadgarstków aż do połowy przedramion, owija ciemnymi, bawełnianymi bandażami. Na dłoniach nosi skórzane rękawiczki bez palców z metalowymi okuciami, pełniącymi rolę kastetów, które w przeciwieństwie do oryginalnej wersji broni, umożliwiają jednoczesną walkę mieczem.
Kompletu dopełniają wygodne spodnie z grubo tkanej bawełny, nisko opuszczone na biodrach, z nogawkami wpuszczonymi w cholewy, oraz długie buty wraz z ostrogami.

U pasa, na lewym biodrze spoczywa wierna, półtora-ręczna broń, w rodzimych stronach zwana Ciężką szablą, czy też Szablą dziewięciu pierścieni. Wygięte ostrze wyglądem najbliższe jest skrzydłu drapieżnego ptaka. Od rękojeści powoli rozszerza się, osiągając szerokość męskiej dłoni, by potem gwałtownie zwęzić się w sztych. W grzbiecie głowni tkwią tytułowe pierścienie, które podczas walki wydają charakterystyczny brzęk. Płaz zastawy ozdobiony jest starożytnym pismem ze wschodu, niestety mimo długich poszukiwań, Rani nie udało się poznać znaczenia napisów.
W skórzanej pochwie, na prawym udzie nosi sprawdzony myśliwski nóż, z kościaną rękojeścią i zębatym grzbietem.

W tygrysiej formie, Sherani przybiera umaszczenie zwane przez myśliwych Złotym, które jakby na złość dziewczynie uważane jest za jedno z ładniejszych i jest bardzo cenione wśród kolekcjonerów. Sierść jej mieni się różnymi odcieniami miedzi, zarówno tło jak i pasy, które najwyraźniejsze są na głowie i ogonie, w innych miejscach zlewając się prawie całkowicie z resztą sierści. Futro zaczyna bielić się już w połowie wysokości grzbietu, stopniowo przechodząc z barwy w barwę, aż do śnieżnobiałego na całych łapach i brzuchu.
Na czterech łapach jak i w ludzkiej postaci, również nie należy do największych przedstawicieli swojego, w tym wypadku tygrysiego rodu.
Od zwykłego zwierzęcia odróżnia ją ludzka świadomość, obecna w spojrzeniu, oraz kolczyki w uszach, które po przemianie pozostają na swoim miejscu.

Historia

Pustą drogą, na olbrzymim wierzchowcu jechała kobieta. Przez postronnych nazywana Katem, przez zleceniodawców Ogarem, przez ściganych zwykle mniej pochlebnie - suką. Planowała spokojną podróż po wykonanym zleceniu, życie jak zwykle potoczyło się według własnych planów. Gdy tylko wjechała do wąwozu, spostrzegła, że jest śledzona. Ułamek sekundy później błysk na krawędzi skał ponad nią, poinformował Sherani o obecności łucznika. Ledwie minęła kolejna sekunda, a spinała ogiera do galopu, zaś dalsze wydarzenia nabierały rozpędu niczym schodząca z gór lawina. Czwórka jeźdźców ruszyła w ślad za nią, a łucznik rozpoczął ostrzał. Przypuszczała, że wyjście wąwozu może być obstawione, ale wolała zginąć w zwarciu, niż z ręki strzelca. Nie by planowała swoją śmierć, ale od momentu obrania życiowej drogi godziła się z taką możliwością, tylko nie przypuszczała, że nastąpi to tak szybko.
Cwałowali krętym kanionem na złamanie karku przy akompaniamencie huku kopyt, który niósł się echem wśród skał. Ledwie wyrabiali się na zakrętach. Dziewczyna starała się uniknąć pocisków wypuszczanych przez galopującego górą łucznika, oni dopaść swego celu. Kilka lecących strzał udało jej się zbić, niektóre chybiły, dwie dosięgły jej pleców, jedna trafiła konia. Trzymając wodze w jednej ręce, szybkim ruchem ułamała bełty, by nie przeszkadzały podczas walki i nie poświęcając ani chwili uwagi ranom, gnała dalej.
Za ostatnim zakrętem, tak jak przypuszczała, jej nadejścia wyczekiwała reszta drużyny, czwórka jeźdźców z obnażonymi mieczami.Szturchnęła ogiera ostrogą, który chrapnął poirytowany i spiął mięśnie do cięższej pracy. Jednym z niewielu powodów, dla których wciąż trzymała tę krnąbrną bestię, potrafiącą pożreć tyle obroku co trzy doskonałe rumaki, była jego użyteczność w nietypowych sytuacjach. Prawie dwa metry w kłębie, zbudowane z jakichś 800 kilogramów żelaznych mięśni i wrednego charakteru doskonale nadawały się do szarży. Nie jednego jeźdźca staranowała, przewracając go razem z koniem, nawet jeśli stali murem. Teraz też miała taki zamiar. Za wszelką cenę, musiała się wydostać z zasięgu łucznika. Nie zwalniając ani odrobinę, wbiła się w blokujących drogę, niczym klin. Przerażone wierzchowce próbowały uciekać, podczas gdy jeźdźcy starali się utrzymać swoje zwierzęta w miejscu, potęgując chaos. Dwa najbardziej spanikowane konie stanęły dęba, co tylko ułatwiło Rani zadanie. Z impetem rozepchnęła wierzchowce na boki i wypadła na otwartą przestrzeń. Nie miała nadziei umknąć pościgowi, a jedynie stanąć do walki na własnych zasadach. Gdy oni próbowali pozbierać się do ładu i przegrupować siły wraz z dołączającym do bandy łucznikiem, dziewczyna zeskoczyła z ogiera, który chwilowo nie był jej już potrzebny i dobiegła w dogodne miejsce, ustawiając się plecami do skalnej ściany.
Dziewięciu … czyżby dziś miał być jej ostatni dzień, tyle samo pierścieni miała jej feralna szabla. Poprawiła chwyt na rękojeści i przygotowała się do obrony. Nawet jeśli miała zginąć to zabierze ze sobą tylu ile da radę.

Kilkadziesiąt minut później siedziała pod jedynym drzewem w okolicy. Woda złośliwością losu lała się strugami z nieba, które jeszcze chwilę temu było nieskazitelnie błękitne, a koń jak gdyby nigdy nic obgryzał gałązki. Oddychała ciężko i powoli, starając się zminimalizować ból. Łowczyni przemknęło przez myśl, że ostatni raz była w podobnym stanie jakieś czternaście lat temu, by za chwile parsknąć śmiechem wywołanym przez irracjonalne wspomnienie - "A jednak to prawda, że na granicy całe życie przelatuje przed oczyma”. Napad wesołości przerwał jej jednak kaszel połączony z pluciem krwią. Oparła ciążącą głowę o pień i zamykając oczy pozwoliła płynąć wspomnieniom.
Zawsze pragnęła zostać łowcą nagród, ale wyobrażała to sobie trochę inaczej. W jej wizjach więcej było przygód i chwały, oraz mniej konania wśród wszechobecnej juchy. Wszystko zaś zaczęło się lata temu, gdy znany tropiciel na pięknym siwym rumaku mijał jej dom.
Jechał niespiesznie, jakby bez większego celu, a jego srebrne włosy mieniły się w słońcu. Od razu wiedziała kto przejeżdżał przez wioskę. Był to jeden z niewielu, o ile nie jedyny elf parający się tym zawodem. W normalnych okolicznościach wybiegłaby na ulicę, by chociaż w z pewnej odległości podziwiać jednego z idoli. Nie były to jednak zwykłe okoliczności, gdyż właśnie w jej domu, kryli się bandyci uciekając prawdopodobnie przed Srebrnowłosym. Decyzję podjęła w ułamkach sekund, dostrzegając leżącą obok miskę. Rzuciła naczyniem wybijając szybę i drąc się wniebogłosy. Reszta rozegrała się błyskawicznie, chociaż zdawała się trwać wiecznie. Wdziała pogardę na twarzach rodziców chwilę przed tym jak poderżnięto im gardła. Dostrzegła bandytę stojącego najbliżej i ruszającego w jej kierunku. Zerwała się do ucieczki, a oprych w tym samym czasie ciął mieczem przez plecy dziewczyny.
Leżąc na ziemi widziała tylko buty wchodzącego łowcy i krew rozlewającą się po podłodze. Gdy było po wszystkim, elf rutynowo sprawdził tętno rodziców. Jednak klękając przy dziewczynie, zszokowany zatrzymał rękę na jej szyi.
- Ty żyjesz - te niesamowite oczy z iskierkami w źrenicach, pamiętała do dziś.
Wyszedł na zewnątrz, trzymając ocaloną na rękach. Nie znajdują lepszego wyjścia elf zaopiekował się dziewczynką, wychowując ją najlepiej jak potrafił i ucząc potrzebnych rzeczy.
Dzięki temu dziś umiała pisać i czytać oraz po za Wspólnym poznała Elficki i Krasnoludzki w stopniu umożliwiającym płynną komunikację.
Uczył ją też tropienia i walki wręcz. Wtedy właśnie zaczęły się problemy.
Opiekun chciał by dziewczę umiało przetrwać i się bronić, dziewczyna zaś chciała walczyć. Widząc, że mimo jego najlepszych starań, wszystko idzie w niewłaściwym kierunku, elf zawiózł młódkę do zaprzyjaźnionej karczmarki. Potem była już tylko kłótnia, każde z nich powiedziało o słowo za dużo, natomiast żadne nie przełknęło dumy by przeprosić, czy wyjaśniać swoje prawdziwe intencje.
Elf pragnął żeby dziewczyna była bezpieczna i szczęśliwa, dziewoja uznała, że był nią rozczarowany. Małolata pozostała w zajeździe raptem kilka dni, nim uciekła. Chociaż karczmarka była miłą kobietą, ona nie chciała pracować w oberży, wyruszyła więc w podróż, starając się jak najszybciej opuścić Alarnię.
Przemierzyła wiele krajów, choć nie było to łatwe. Początkowo nie znała zamorskich języków, nie raz głodowała, nie raz uciekała ledwie ratując życie. Będąc już za morzem, zupełnie przypadkiem dostała się na termin do starego masztalerza, za co do dziś dziękuje losowi.
Z radością uczyła się pracy ze zwierzętami, które zawsze wydawały jej się uosobieniem siły i wolności o której marzyła. Dziadek, jak go nazywała, był pierwszą osobą, która nigdy nie miał obiekcji co do jej płci i wybranej pracy. Więcej, zawsze powtarzał, że liczy się duch a nie opakowanie. Wiele też razy powtarzał, że imię ma wpływ na ducha i należy wybierać je rozważnie, nigdy więc nie nazywał jej mianem nadanym przez rodziców. Podobał mu się hart i odwaga dziewczynki, dlatego w zamian zaczął ją wołać swoją Małą tygrysicą.
Sherani, od tamtego dnia, więcej nie używała innego miana, po za uzyskanymi później przydomkami.
Lata mijały i nadszedł czas gdy znów wyruszyła w drogę, by osiągnąć swój ostateczny cel. Znaleźć nauczyciela, dzięki któremu mogłaby zostać Łowcą Głów.
Teraz zaś, po tylu trudach i tak długiej drodze, siedziała w brei z błota i własnej krwi. Zdecydowanie nie tak to sobie planowała. Szczęście w nieszczęściu, dzięki zbiegowi okoliczności zapowiadało się, że przeżyje. Krew już przestawała płynąć z ran.
To było zwykłe, proste zlecenie, jak wiele innych. Pojmać przeciętnego rzezimieszka i odprowadzić, niestety żywego, w ręce sprawiedliwości. Ten zaś, będąc schwytanym ugryzł ją! Jakże nienawidziła „pracy z żywymi” zdecydowanie wolała zlecenia „żywy lub martwy”, mniej kłopotu z transportem, prostszy sposób chwytania celu, same plusy. Nie zainteresowała się powierzchowną raną po ludzkich zębach, nie martwiła się nawet, gdy rana brzydziła się i ropiała. Przejęła się dopiero, gdy niekontrolowanie porosła pręgowaną sierścią. Żartem losu, Mała tygrysica najwyraźniej dorosła, zmieniając się w już całkiem dużego tygrysa.
Zebrała w końcu siły i poszła przyjrzeć się trupom.
- Psiesyny - splunęła kopiąc truchło, wtedy dostrzegła sygnet łowców należących do jakiejś gildii. Wiadomo, że konkurencja między Łowcami nagród była ostra i nie raz dochodziło do intensywnych sprzeczek, ale by z zazdrości robić na nią ustawkę. Taka grupa spokojnie mogła wykonać kilkukrotnie więcej zleceń w krótkim czasie, domyślała się więc, że musiała się komuś narazić. "Bo to raz..." Potencjalnych poszkodowanych było stanowczo zbyt wielu by domyślić się o kogo mogło chodzić.
Kopnęła trupa jeszcze raz, wywołując u siebie salwę kaszlu i zakląwszy soczyście, wzięła się za czyszczenie wiernej szabli, owocu kolejnego zbiegu okoliczności.
Ogólnie w jej życiu "przypadki" zdarzały się stanowczo zbyt często, zbliżając się bardziej do definicji pokręconego przeznaczenia.Kiedyś podjęła się sprowadzenia kochanka magnackiej córki, którego wielu bez owocnie szukało. W końcu możnowładcy zalecono by odnalazł najlepszego tropiciela wśród łowców - kazali zatrudnić Psa.
Natrudziła się by schwytać łapserdaka, który okazał się wyjątkowo sprytnym uciekinierem. Misja trwała miesiące, a żeby sprowadzić go całego i zdrowego zmuszona była udać się do zupełnie innego kraju. W końcu jednak dopięła swego.
Idąc przez komnatę audiencyjną, zawiesiła wzrok, na całkiem pokaźnej kolekcji broni, z pośród której, szczególnie jedna przykuła jej uwagę. Ciężka szabla, podobna do tej którą walczyła, ale od razu widać było, że eksponowany oręż był o wiele starszy i potężniejszy, niż zwykły miecz. Ledwie Rani zrównała się z obserwowaną bronią, a ta spadła z hukiem ze stojaka wprost pod nogi wchodzącej dziewczyny. Szlachcic czekający w komnacie spostrzegł zainteresowanie łowczyni i upadek oręża. Podniósł się więc z fotela i rozpoczął swoją opowieść, delikatnie odkładając broń na stojak.
- Miecz jednego pana. Wykuty i związany z losem swego właściciela, na każdego innego przyniesie zgubę. Stoi tu od dziesiątek lat, gdyż już nikt nie odważy się go użyć. Początkowo zdarzali się śmiałkowie, jednak szybko przytrafiały im się tragiczne wypadki związane z szablą. - zakończył legendę, przeprowadzając rozmówczynię w głąb pokoju.
Odebrała swoją nagrodę oraz podziękowania i już wychodziła, gdy miecz spadł ponownie, tym razem wysuwając się z pochwy.
- Chyba on zadecydował… - zażartował pan zamku, po czym spoważniał, jeszcze raz odkładając szablę - Nie ściągnę na ciebie klątwy - dodał jakby chciał sprostować wypowiedź.
- A gdybym poprosiła o niego zamiast wynagrodzenia?
Ostatecznie otrzymała wypłatę i z trwogą pozwolono jej przetestować broń. Gdy okazało się, że z nieznanych powodów miecz był posłuszny, dostała go w prezencie. Od tej pory Pierścienie zawsze były u jej boku.
Pokuśtykała w stronę puszczonego luzem konia, który pasł się na jakimś krzaku, ale widząc właścicielkę, bezczelnie odsunął się unikając złapania.
- Wracaj tu ty krnąbrna chabeto - wrzasnęła machając mieczem, na co koń reagował niezmiennym stoicyzmem odsuwając się od niej w ostatniej chwili i wznawiając przerwane żucie gałązek. Po kilku próbach zrezygnowana, powłócząc nogami, ruszyła traktem, a złośliwe bydle podążyło za nią, posilając się po drodze i jeszcze przez długi czas nie dając się złapać.
Co ją podkusiło by trzymać takiego bydlaka. Dziadek wieczorami snuł opowieści o legendarnych bojowych rumakach z jego stron. Konie o uszach w kształcie półksiężyców, których wierność przekraczała psie oddanie. Wierzchowce mądre i dzielne, które potrafiły ratować swego pana ryzykując własne życie. Niestety wiedziała co ją podkusiło - pół dzbana wina za dużo.
Jakiś czas temu, zatrudniła się jako jeden z poganiaczy, podczas wielkiego końskiego targu. Był to doroczny festyn, na którą zjeżdżali się najwięksi hodowcy i handlarze z całego kontynentu, oraz nabywcy szukający wymarzonego wierzchowca. Praca łatwa i relaksująca, a do tego liczyła znaleźć swojego wymarzonego "partnera" rodem z dziadkowych bajek, gdyż nie godziło się by łowca jej pokroju chodził pieszo.
Podczas wieczornej uczty, w jednej z okupowanych przez koniarzy gospód, przy kolejnej z rzędu szklanicy wina jeden z handlarzy pochwalił się bestią, na którą nie szło znaleźć jeźdźca czy nabywcy. Po kolejnej kolejce rozpoczęły się zakłady, a po następnej rozpoczęto wieczorne rodeo.
Trójka chłopa wyprowadziła szarego ogiera, z trudem utrzymując zwierzę w rękach. Zamiast siodła (ponieważ wszystkie były zbyt małe) grzbiet konia przewiązano konopnym sznurem i rozpoczęły się zawody kto dłużej wytrzyma.
Nagrodą miał być dowolny koń z zastępu handlarza. Rodeo, a wygrała drobna i niepozorna dla wszystkich dziewczyna.
"Głupia!" - w pijackim widzie i fantazji, zamiast wybrać sobie wiernego wierzchowca, albo chociaż normalnego, uznała, że skoro utrzymała się w siodle tak długo, to konisko wielkości smoka doskonale jej się przyda.
Dopiero gdy wytrzeźwiała i rozpoczęła pracę z uparciuchem zrozumiała swoje niedopatrzenie. Do tego taki koń regularnie przyprawiał ją o dwu-trzykrotnie wyższe koszty niż zwykły. Sprzęt w rozmiarze na zamówienie, jedzenie, kowal, wszystko to osiągało niejednokrotnie przerażające sumy. Czemu do tej pory się go nie pozbyła? Tego wciąż jeszcze nie wiedziała.
Gdy bydle się najadło, dało się w końcu złapać i dosiąść, by oczywiście próbować ją przy okazji ugryźć, czego wyrobionym nawykiem uniknęła.
Przybyła tu uciekając przed przeszłością i szukając przyszłości, teraz najwyraźniej najwyższy czas było zabrać manatki na swój rodzimy kontynent. Zabiła dziewięciu członków gildii, więc tylko czekać, aż pojawią się ich przyjaciele, by pomścić poległych. Chciała pracować w spokoju a nie odpierać bezsensowne ataki na swoją osobę. Tym bardziej, że następnym razem mogło by się to nie udać.
Skłoniła konia do kłusa, kierując się w stronę miasta portowego, by złapać pierwszy statek płynący do Alaranii.

Uparty los wyraźnie nie zamierzał ułatwiać Sherani czegokolwiek. Podróż statkiem poza zwykłą uciążliwością przebiegła spokojnie, i to było ostatnie co przeszło zgodnie z oczekiwaniami.
Doskonale rozumiała, że renomę będzie wyrabiała od nowa by podobne straty wliczać w koszty. Niestety to co działo się po zejściu z pokładu nijak nie podchodziło pod nowy start jakiego oczekiwała.
Bójka pod tablicą ogłoszeń i wizyta na komisariacie, były jeszcze jak najbardziej normą. Brak noclegu w celi już mniej, ale wciąż była to zrozumiała aberracja, która nastąpiła właśnie dlatego, że jej jeszcze nie znali. To potem wszystko potoczyło się na opak.
Tyle razy sobie powtarzała by nie brać zleceń z żywymi. Niestety z braku innych opcji postanowiła schwytać złodzieja. Ba więcej, łobuza mieniącego się mianem Mistrza złodziei, co też trochę kusiło. Gość rzeczywiście okazał się niezły, gdy zaraz po odzyskaniu przytomności uwolnił się z więzów i rozpoczął pojedynek. Mimo to od samego początku powinna go sobie darować. Powinna też odpuścić w trakcie, przecież nie wzięła zlecenia a jedynie postanowiła zrobić rozpoznanie. Niestety nie wykazała się taką przezornością. No i wpakowała się prosto w elfie kłopoty. Nie dość, że utknęła z mrocznym w labiryncie jakiegoś wariata, to jeszcze zmuszona była współpracować z bandytą.
Na sam koniec, gdy wykaraskali się z więzienia ratując swoje żywoty, nawet nie miała ochoty kontynuować łowów. Na przyszłość lepiej jednak by nie nawinął się drugi raz bo nie będzie zbyt wspaniałomyślna. A pożegnanie, oczywiście, że było czystą prowokacją nie wyrazem sympatii, jakże by inaczej.
A to był jedynie wstęp do kłopotów na nowych ziemiach.
Następnie nawet nie samo zlecenie poszło nie tak, bo nie znalazła kolejnego zlecenia. Gdy w ulewie, z mozołem dotarła do karczmy nie dane jej było nawet odpocząć nim jakieś podejmie. Najpierw robiła za opiekunkę niedorośniętej smoczycy, potem pojawił się jej nierozgarnięty ojciec. Na koniec knajpa się zjarała przez jakiś piekielny pomiot i tyle było z relaksu. A nie, przecież smętny pierzasty zaproponował jeszcze szkolenie większej liczby latorośli. Normalnie kpina losu, była łowcą głów! Tylko kurna nikt wokół wydawał się tego nie dostrzegać.
No właśnie... Później została pełnoetatową niańką bidy znalezionej na pustyni. Samo zejście na ląd zdawało się być początkiem końca kariery, którą miała przecież rozpocząć na nowo.
Księciulkowi, bo dzieciak podobno nim był, zachciało się shajcować miasto, ale to ona zmuszona była ewakuować się w podobnym pośpiechu jak z uprzedniej karczmy, a z dymem poszły już nie tylko knajpa i miasto, ale i jej marzenia o sławie łowcy nagród.
Tym razem nie tak łatwo jak przed miejskimi gapiami, było umknąć przed bełtami z kusz i przed pościgiem. Na otwartej równinie była niczym tarcza dla kuszników i cel dla jeźdźców. Ogier również miał swoje granice wytrzymałości. Podczas ucieczki nie dali rady przekroczyć rzeki, i rannych dziewczynę oraz wierzchowca, porwał nurt. Straż nie mając trupa jeszcze przez przez kilka dni przeczesywała brzeg, nie dając za wygraną. Nie minęło też wiele czasu gdy plotki wędrujące wraz z karawanami przyniosły wieść o morderczyni i podpalaczce, która wcześniej urządziła rzeź w karczmie w Arturonie.
Mistrz zwykł mawiać, że łowca kończy swoją robotę w dwojaki sposób, albo ginął podczas niej, albo w końcu to na niego wystawiano zlecenie. Jej w udziale przypadła opcja bardzo bliska tej drugiej.
Ogier padł z powodu odniesionych ran, gdy wreszcie udało im się wygramolić z wody. W zasadzie nie wiadomo kto kogo wyciągał na brzeg, gdy oboje byli w podobnie tragicznym stanie. Koniec końców bydle swoim oddaniem i uporem rzeczywiście ocaliło jej życie, gdy każdy inny koń padłby nim osiągnęliby brzeg rzeki.
Tygrysica została z wierzchowcem do rana głaszcząc szarą szyję, licząc, że zwierzę jeszcze się podniesie, jednocześnie nie mając serca go dobić. Szlag by to jasny trafił! Nigdy nie sądziła, że przywiąże się tak do złośliwej chabety, której tyle razy chciała się pozbyć. W pewnym sensie wreszcie pozbawiona kłopotu, żałowała bydlaka.
Niestety Dzwonek już nie wstał, a ona straciła nie tylko wiernego chociaż upierdliwego kompana, ale też środek transportu, przez co miała długie, piesze staje do namysłu i nasłuchiwania, a ludzie rzeczywiście gadali.
Listu gończego nie napotkała (może na jej szczęście nie mieli dość szczegółów by go sporządzić), ale nie chciała ryzykować dalszej kariery w zawodzie. Zbyt często spotykała się w niej ze stróżami prawa, by któryś prędzej czy później nie dodał dwóch do dwóch, tym bardziej znając jej szczęście do przyciągania kłopotów, więc pozostało zmienić zleceniodawcę. Należało również uporać się z jeszcze jednym drobiazgiem - przemiany.
Nie znosiła magii i nie ufała jej, ale po takim obrocie spraw, nie mogła pozwolić sobie na szukanie łachów po zmianie w tygrysa, która mogła okazać się bardziej przydatna niż zwykle, chociażby do łażenia nim znajdzie kolejnego konia. Nastroju na kupowanie rumaka jeszcze nie miała.
I nim dobrze zdążyła zastanowić się nad problemem los jak zwykle wybrał za nią.
Zatłoczona karczma jakich wiele. Wieczór, który zgromadził wielu podróżnych, nieróżniący się od innych. Radosny gwar czasami był odpoczynkiem od własnych myśli, często irytował, ale po ostatnich przygodach i przy aktualnym nastroju tygrysicy, który tylko się pogorszył od momentu ucieczki z pożaru na festynie, zwyczajnie wkurzał.
Z zamówionym dzbanem grogu udała się w najluźniejszy kąt, okupowany przez wysoką brunetkę, która mimo przyjemnej dla oka aparycji, swoją prezencją raczej skutecznie zapewniała przestrzeń. Tygrysica przywitała się oszczędnym skinieniem głowy i wcale nie dłuższym pytaniem “czy miejsce obok jest wolne”. Tak właśnie zaczęła się nie aż tak krótka znajomość.
Dwa dzbany grogu i grupa złośliwych komentarzy później, Sherani nie omieszkała podzielić się swoją opinią jak dobre serce przynosi jedynie kłopoty i jak przez zwykłą pomoc pechowemu księciu, zaprzepaściła całą swoją karierę łowcy nagród. Segen okazała się być dobrym (bo wytrwałym) kompanem do picia i nie gorszym słuchaczem. A cóż tu kryć, po pijaku gada się lepiej. Z demonicą czas płynął przyjemnie, gdy ta nie narzucała się, głównie taksując wszystkich i wszystko swoimi zielonymi ślepiami, co bynajmniej tygrysicy nie przeszkadzało. Co z tego, że należała do tego rodzaju bytów, który łowczyni zwykła omijać profilaktycznie. Tego wieczora, gdy strupy po strzałach wciąż swędziały, po takiej a nie innej podróży z Meot, naprawdę miała wszystko w dupie. Spieprzyło jej się całe życie, to i wieczór z demonem niewiele mógł pogorszyć.
Tak więc Rani zdążyła opowiedzieć całkiem sporo, chociaż mimo wszystko opierała się na niecharakterystycznych ogólnikach. Szczegółów z życia nie podawała nawet po pijaku, nim zdążyłaby zaprawić się do stanu całkowitego braku kontroli, padłaby nieprzytomna. To były zalety mocnej głowy.
By było zabawniej, rano nawet w dalszą podróż ruszyły razem. To wtedy właśnie niby półsłówkami, brunetka wyjawiła, że zna sposób na niedogodności związane z tygrysią przemianą. Segen nie wydawała się przejmować ani warczeniem ani złośliwymi czy niezbyt grzecznymi komentarzami wojowniczki, sprawiając, że o dziwo obie podróżniczki dogadywały się znacznie lepiej niż mogłoby to wyglądać z zewnątrz. W końcu zainteresowanie wygrało z podejrzliwością i Sherani zapytała o tatuaż.
Całą reszta nie przebiegała już tak lekko i przyjemnie jak niezobowiązująca rozmowa. Demonica wyraźnie świetnie się bawiła drażniąc zmiennokształtną, każąc jej się poglądowo przemienić co niby było jej niezbędne, czy zabraniając jej picia przez najbliższe dni. Potem było już tylko wielogodzinne leżenie na trawie gdzieś w jakimś zagajniku przy oczku wodnym, w pobliżu traktu.
Poza sporadycznym narzekaniem, że demonica nie posiadała wszystkich klepek by kazać człowiekowi na trzeźwo leżeć tyle godzin, czy, że Sherani prosiła o tatuaż a nie mapę całej Alaranii, wojowniczka była całkiem grzecznym pacjentem. Do bólu przywykła i chociaż sytuacja była niecodzienna, nie irytowała bardziej niż chociażby łażenie po labiryncie w kiecce. Gdy praca wreszcie była ukończona i zesztywniała już tygrysica mogła zobaczyć dzieło w tafli wody, jej reakcja była dość spontaniczna.
- Popierdzieliło cię! - to były pierwsze wykrzyczane słowa, ale biorąc pod uwagę, że w tym momencie Rani uśmiechała się drapieżnie, było raczej dobrym objawem.
- Nawet jak nie działa, to chociaż wygląda kozacko, ale mam nadzieję, że mimo wszystko przyda się na coś - rozbawiona powarkiwała pod nosem.
- Ale kuźwa poprosiłam o przykrycie blizny a nie wytapetowanie pleców - na koniec zaśmiała się głośno, gdy obracała się by lepiej przyjrzeć się dziełu. Zaproponowała przykrycie blizny nie ze względu na wygląd, ten jej nigdy nie przeszkadzał, a ewentualne wspomnienia Meockich strażników, ale to była jazda na oklep i bez trzymanki. Co jak co, ale teraz to na bank będzie zapadać w pamięć.
- Pieprznięty demon - uśmiechnęła się zadowolona, zarzucając na biodra pas z szablą by przetestować działanie malowidła. Działało.
Wędrowały ze sobą jeszcze ładnych parę dni, ale dopiero z czasem Sherani zauważyła, że zamiast złości związanej z obarczeniem klątwą, wręcz ciągnęło ją do tygrysiej postaci, a przemierzanie szlaków na czterech łapach dawało jej większą satysfakcję niż podróż galopem. Nie trudno było powiązać fakty, co tylko sprawiało, że kolejny raz powtarzała w myślach "pieprznięty demon".
Teraz pozostało jedynie rozejrzeć się za jakąś sensowną robotą. Najlepsza była w tropieniu i ściganiu czy w walce. Chociaż więc nie była to zadowalająca opcja, pozostawała jej typowo najemna robota. Zadania niby te same, ale właśnie przestawała działać w imię prawa. W najlepszym wypadku będzie zajmować się szarą strefą gdzieś pomiędzy w gorszym, właśnie przestawała się różnić od oprychów, których niegdyś ścigała.
  • Najnowsze posty napisane przez: Sherani
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Data