Dalekie Krainy[Las Abbadur i okolice] Co trzy głowy to nie jedna

Poza Środkową Alaranią istnieją setki, najróżniejszych krain. Wielka Pustynia Słońca, Góry Księżycowe, archipelagi wysp, płaskowyże, mokradła, a nawet lądy skute wiecznym lodem. Inny świat, inne życie, inni ludzie i nieludzie. Jeżeli jesteś podróżnikiem, czy poszukiwaczem przygód wyrusz w podróż w najdalsze zakątki wielkiej Łuski Alaranii.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kiara
Zbłąkana Dusza
Posty: 3
Rejestracja: 1 miesiąc temu
Rasa: Przemieniony
Profesje: Zabójca , Artysta , Włóczęga
Kontakt:

[Las Abbadur i okolice] Co trzy głowy to nie jedna

Post autor: Kiara »

W Nurii właśnie wschodziło słońce, pierwsze promienie opadały na najwyższe budynki. Odbijały się w oknach i gdyby nie przysłaniające je lekko chmury smagane wiatrem pewnie całkowicie ujawniłyby kryjówkę przemienionej. W cieniu komina na jednym dachów siedziała Kiara. Miała włosy związane w dwa długie do ziemi warkocze, na sobie natomiast miała ciemną koszulę z rękawem sięgającym do ramion i niewielkich otworach na plecach specjalnie wyciętych pod skrzydła. Jej spodnie były w tym samym odcieniu, a przy biodrze widniał przyczepiony do pasa kołczan wypełniony strzałami. Jedną z nich właśnie trzymała na napiętej cięciwie i celowała prosto w jedno z okien przeciwległego budynku.
Doskonale widziała sypialnię, w której to ciężko pobita kobieta dochodziła do siebie, próbując znaleźć ulgę we śnie, tymczasem jej oprawca jak gdyby nigdy nic, przyodziewał właśnie świeżo wypraną koszulę, co rusz zerkając na swą partnerkę wzrokiem pełnym wrogości.
Maie czekała tylko na właściwy moment. Już od dłuższego czasu obserwowała każdy jego ruch, każdy gest. I końcu wystrzeliła, wspomagając pęd strzały dodatkowym podmuchem wiatru. W ciągu paru sekund okienna szyba została roztrzaskana, szkło zaczęło spadać ulicy, kobieta zerwała się z łóżka, a mężczyzna nawet nie zdążył wrzasnąć z bólu, gdy strzała przebiła jego dłoń na wylot i poleciała dalej, przez co wbiła się w drzwi wyjściowe.
Kiara uśmiechnęła się pod nosem i unikając ciekawskich spojrzeń, zleciała na ziemię do swoich koleżanek. Dzięki uszkodzeniom na drzwiach łatwiej było zlokalizować konkretne mieszkanie.

- Możemy wchodzić – stwierdziła z uśmiechem – Pójdziemy z Nike schodami, a ty może oknem? – zaproponowała nieco nieśmiało, bawiąc się jednym z warkoczy. Wiedziała, że mężczyzna nie znalazłszy strzelca na widoku, z pewnością nie spodziewałby się arachnidy wchodzącej przez okno oraz nimfy i maie za drzwiami. Obie drogi ucieczki miałby zablokowane.

Normalnie przemieniona w tak dogodnej pozycji zabiłaby agresora, ale akurat ten był im potrzebny. Był jednym z wysoko postawionych handlowców i miał pod sobą mnóstwo innych, był w tej chwili całkiem użyteczny, ale jednocześnie nie mogły mu pozwolić znęcać się nad niewinną kobietą bez konsekwencji. Jeszcze parę takich akcji i z pewnością zaczną figurować jako poszukiwane morderczynie, dlatego tak bardzo potrzebowały jakiejś swojej bezpiecznej przystani. Nawet już planowały, jak mógłby wyglądać ich wspólny dom, ale bez materiałów i cudzej pomocy ciężko byłoby zrealizować to przedsięwzięcie.
Zanim weszły na piąte piętro, mężczyzna z pewnością zdążył nieco ochłonąć i zaczął opatrywać dłoń, ale to jeszcze nie był koniec jego koszmarów na ten dzień. Musiał dostać karę, a potem miał przyjść czas na negocjacje.

- To tu – maie szepnęła do nimfy, nie chcąc, aby echo zdradziło ich obecność, po czym wskazała drzwi, z których delikatnie wystawał grot jej strzały.

Ostrożnie chwyciła za klamkę i spróbowała otworzyć, naiwnie wierząc, że nie zamknęli ich na klucz. Sięgnęła więc po broń ostateczną — zapukała.
Spojrzała na Nike, rozkładając ręce, miała nadzieję, że może niebieskoskóra wpadnie na coś lepszego.

- Jeszcze wyjdzie na to, że to Vanshika nam otworzy – zachichotała cicho przemieniona, wyobrażając sobie, jak zwierzonidka wyważa drzwi i z ukłonem godnym damy zaprasza je do środka. Oczywiście po chwili cała ta koncepcja mimowolnie została zobrazowana w formie iluzji tuż przed oczami obu dziewczyn.
Awatar użytkownika
Vanshika
Zbłąkana Dusza
Posty: 3
Rejestracja: 4 tygodnie temu
Rasa: Arachnid
Profesje: Arystokrata , Zabójca
Kontakt:

Post autor: Vanshika »

        Noc wydawała się idealna dla potworów takich jak Vanshika. Pod płaszczem ciemności nie musiała za bardzo się starać z przerażeniem ludzi; rankiem natomiast było gorzej. Wschodzące promienie słońca ukazywały jej straszliwą postać, a arachnidzie było trudniej na pewno się skryć przed ciekawskimi spojrzeniami. Moment zaskoczenia zanikał. Musiała polegać na swoim jakże ogromnym braku charyzmy i uroku osobistym swoich towarzyszek.
        Posłusznie skinęła głową w stronę Kiary, gdy ta zasugerowała jej wejście przez okno. Wysoka kamienica, ledwo muskana promieniami słońca, tylko prosiła się o ozdobę naścienną w postaci ogromnego, obrzydliwego pająka. Vanshika nie wyczekiwała, aż jej towarzyszki ruszą, bowiem sama zaczęła się wspinać po pionowej nawierzchni.
Arachnida odwracała wzrok za każdym razem, gdy dostrzegła przemoc ich celu wobec biednej kobiety. Dopiero gdy to jemu coś się stało - dzięki strzale Kiary - czarnowłosa spoglądała na to z ogromną satysfakcją. Z dokładnie taką emocją błogiego zadowolenia wchodziła coraz wyżej i wyżej, aż w końcu nieszczęsna kobieta, pozostawiona na chwilę przez swego ukochanego, mogła dostrzec jak pajęcze nogi powoli rozganiają kawałki szkła, poczynając od stworzonej przez strzałę dziury. Wtem, do ciemnego pokoju wszedł nie tylko z powrotem mężczyzna, trzymając w dłoni prowizoryczny bandaż, lecz wślizgnął się weń także potwór, którego żaden człowiek nie mógł sobie wyobrazić. Włochate, brązowe kończyny powoli zajmowały coraz więcej powierzchni, a przerażenie w oczach gospodarzy rosło. Wtem z ich gardeł wydobył się niemiłosierny pisk, porównywalny do okrzyku strachu małego dziecka.
        A jak oni piszczeli, Vanshika również piszczała… Ponieważ utknęła odwłokiem w tym oknie.
        - Ach, nie mogę was zabić… - skwitowała krótko. Wiedziała, że mężczyzna będzie im potrzebny, zatem w sumie nie mogła zdziałać za wiele. Dopiero gdy Vanshika ujrzała, że ich cel w popłochu pędzi do drzwi wejściowych, otwiera je, a tam stoją już Nikephoros i Kiara, pajęcza kobieta poczuła się spełniona. Udało im się wpakować go w kozi róg - nie miał możliwości ucieczki. Wśród wszechobecnych krzyków jeden z nich ucichł diametralnie, albowiem mężczyzna iście po męsku zemdlał. Przy okazji zarył porządnie w drzwi wejściowe, otwierając je całkowicie na oścież.
        - To tak jakby - zaczęła arachnida, spoglądając na dalej przestraszoną kobietę nieopodal - pomoże mi ktoś przecisnąć odwłok?
Awatar użytkownika
Nikephoros
Zbłąkana Dusza
Posty: 3
Rejestracja: 4 tygodnie temu
Rasa: Nimfa
Profesje: Rzemieślnik , Zabójca
Kontakt:

Post autor: Nikephoros »

        Uwielbiała w swoich przyjaciółkach to, że tak jak ona nie miały żadnych zahamowań w kwestii mordowania cudzych kochanków. Tym razem jednak z bólem musiała przyznać, że potrzebują jednego takiego szubrawcy, dlatego przez jakiś czas oswajała się z myślą, że przy pierwszej okazji nie poderżnie mu gardła. Na szczęście wciąż pozostaje wiele innych, pasjonujących rzeczy, które mogły sprawić mu nie lada cierpienie. Uśmiechnęła się łagodnie, choć w jej oczach tliło się podekscytowanie. Odgarnęła do tyłu zaplątane w kłos włosy, a następnie poprawiła sięgającą do połowy łydki spódnicę wykonaną z różnych, przeplatających się materiałów. Jej biodra były obwiązane szerokim pasem. Rozpięła kilka pierwszych guzików białej koszuli, odsłaniając delikatnie dekolt. Odetchnęła głęboko.
        Na propozycję Kiary przytaknęła z aprobatą. Panny Kone rozpoczęły polowanie. Poranne słońce rzucało na dom handlarza cienie trzech nietypowych istot. Ostrożnie zakradły się do środka i mimo że Nikephoros nie miała lekkiego kroku, pozostawały niewykryte. Wkrótce dotarły pod ostatnie drzwi, które dla odmiany były zablokowane. "Szlag by to!"
        Nimfa była nieco podirytowana tą małą przeszkodą, jednak Kiara szybko ostudziła jej zły humor. Nike zachichotała na widok iluzji i nie zdziwiłaby się, gdyby podświadomie odegrana przez maie scena miała okazać się przepowiednią... Aż nie usłyszały krzyków. Nie byłoby w tym nic niepokojącego, gdyby Nike nie rozpoznała w jednym z nich głosu Vanshiki. W obawie o życie swojej przyjaciółki, podjęła szybką decyzję - wyważy drzwi siłą. Na skradanie się był już czas, teraz przyszła pora na bardziej bezpośrednie podejście.
        Oczywiście nie spodziewała się, że w tym samym momencie, kiedy wymierzy kopniaka, drzwi zostaną w panice otwarte przez właściciela posiadłości. Jednak było już za późno, by się wycofać. But naturianki z całym pędem uderzył w cenione przez każdego mężczyznę klejnoty, które po tym urazie prawdopodobnie nie będą już zdatne do użytku. Nikephoros w pierwszej chwili spanikowała, a za moment... Spanikowała jeszcze bardziej, widząc, że ofiara nieprzytomnie pada na twarz.
        Zaraz jednak, przyłożywszy palce do jego tętnicy, otarła pot z czoła, a nawet poczuła nieodpartą satysfakcję. No co, zasłużył na to.
        - Spokojnie, on żyje! - zapewniła towarzyszki. Byłoby głupio, gdyby przypadkiem go uśmierciła. Ciężko byłoby zastąpić tą osobę, ale bardziej zmartwiłaby się rozczarowanym obliczem Kiary i Vanshiki. Gdyby w jakiś sposób je zawiodła, nigdy by sobie tego nie wybaczyła.
        Ale to nie czas na gdybanie. Zorientowała się, że pajęczyca znalazła się w małych tarapatach, więc podbiegła do niej i spróbowała ocenić jej stan. Posiadanie dużego tyłu bynajmniej nie było przywarą, aczkolwiek w tym momencie... może trochę było.
        - Możemy z Kiarą spróbować cię wciągnąć, ale jeśli nie damy rady, to będzie klops - Nie chciała burzyć morale zespołu, lecz ciężko byłoby uprowadzić kogoś za dnia, jeśli zdecydowałyby się wybrać inne miejsce na "przekonanie" handlarza co do swoich planów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dalekie Krainy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości