Archiwum AlarańskieMity

Archiwum: miejsce zsyłki starych i nieaktualnych tematów.
Obszerne pomieszczenia mieszczą w sobie stare, zakurzone księgi dawno zapomniane przez żywe istoty. Każdy kto szuka wiedzy o minionych dziejach znajdzie ją tutaj, choć zapewne na niewiele mu się ona zda.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Tejla
Mieszkaniec Sennej Krainy
Posty: 105
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Nimfa
Profesje:
Kontakt:

Mity

Post autor: Tejla »

A więc jak widać w temacie, chodzi o mity i legendy dotyczące ras. Teraz większość spotkając diabła wie o nim wszystko, bo przeczytała sobie w Wielkiej Księdze Stworzeń i wiedza typu piekielnologia nie ma najmniejszego sensu. Dlatego proponuję, by do każdej rasy powymyślać mity, np. pokusy to kobiety, które umarły przy porodzie bękarta. Mity znaliby wszyscy i tylko ci, którzy posiadają umiejętność piekilnologii, albo spotka kogoś kto tę wiedzę posiadł, lub samego przedstawiciela tego gatunku, który powie mu, że jest to mit i wyjawi prawadę, może posługiwać się tymi wiadomościami. Co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
Emitiel
Szukający drogi
Posty: 42
Rejestracja: 14 lat temu
Rasa: Centaur
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Emitiel »

Nie jest to takie złe ... :) tylko kto by się tym zajął ?
:)
Awatar użytkownika
Tejla
Mieszkaniec Sennej Krainy
Posty: 105
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Nimfa
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Tejla »

Ja mogłabym się tym zająć, ale każdy kto miałby taki pomysł mógłby napisać. Może być też kilka mitów o jednej rasie.
Awatar użytkownika
Niara
Pani Snów
Posty: 2129
Rejestracja: 15 lat temu
Rasa: Anioł Światła
Profesje: Władca , Mag , Opiekun
Ranga: Administrator
Uwagi administracji: Jeśli macie do mnie jakieś pytania, chcecie porozmawiać, zapytać o koncept na postać, o pozwolenie na nowe konto, czy cokolwiek innego - najłatwiej złapać mnie na discordzie lub przez PW. UWAGA! Jeśli twoja KP, po umieszczeniu prośby w temacie, czeka na sprawdzenie dłużej niż 3 dni, zapytaj o nią na kanałach prywatnych - PW, discord.
Kontakt:

Post autor: Niara »

Na razie musicie się wstrzymać z mitami, aż do powstania Księgi Genesis, która niestety ma dopiero kilka stron i ze względu na brak czasu jest niedopracowana. W genezie wiele rzeczy będzie wyjaśnione, a zaraz po niej postaramy się, aby powstały dokładniejsze opisy ras oraz księga religii i wierzeń, która od dawna jest już pomyślana, ale jak wyżej brak czasu nie pozwolił jej na razie stworzyć. Nie chcę umniejszać chęci graczy do pomocy, jednak przekonałam się, że jeżeli chodzi o zgodność prac tego typy z forum, zwłaszcza z historią, bywa różnie. Nie mówię nie, a jedynie, że trzeba się z tym wstrzymać, przynajmniej do opublikowania tej genezy.
Królowa Niara
Królowe na trony!

"A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto,
z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto."


“Nie ten mocny, kto burzy lecz ten, który podpiera. Nie ten, co łzy wyciska, lecz ten co je wyciera. Człowiekiem najszlachetniejszym w całym ludzkim tłumie, jest ten kto oprócz łez własnych cudze łzy rozumie.”
Awatar użytkownika
Ernei
Mieszkaniec Sennej Krainy
Posty: 120
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Pół anioł, pół człowiek-mag
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Ernei »

Jakby co, to ja również się zgłaszam. Tak na przyszłosć ;)
Mon-adhur
Mieszkaniec Sennej Krainy
Posty: 113
Rejestracja: 14 lat temu
Rasa: Centaur
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Mon-adhur »

Mitologią centaurów powinien się zając magister Mon-adhur :D
Być ostatnim ze swojego ludu brzmi dumnie... .
Awatar użytkownika
Medard
Splatający Przeznaczenie
Posty: 725
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Wampir
Profesje: Władca , Mag , Badacz
Kontakt:

Post autor: Medard »

Wąpierzami zajmę się ja, by pasowało do opisu rasy (część mitów jest już w samym opisie).
So I bless you with my curse
And encourage your endeavour
You’ll be better when you’re worse
You must die to live forever
Jim Steinman

Every night, and every morn,
Some to misery are born.
Every morn, and every night,
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight.
Some are born to endless night.
William Blake

Pies patrzy na człowieka z szacunkiem, kot z pogardą, a świnia jak równy z równym. porzekadło Vaerreńczyków
Awatar użytkownika
Angela
Mieszkaniec Sennej Krainy
Posty: 119
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Czarodziejka
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Angela »

[Ernei to również moja postać] Ja sie zgłaszam na czarodziejów (i oczywiście czarodziejki) oraz zaginione artefakty (przecież akie mity też mogą powstać, a przy okazji gracze będą mieli czego szukać). Gdyby coś zostało, to również mogę się tym zająć :)
Awatar użytkownika
Meridion
Lord Demon
Posty: 448
Rejestracja: 15 lat temu
Rasa: Przemieniony
Profesje: Mędrzec , Władca , Wędrowiec
Kontakt:

Post autor: Meridion »

Wszystkich chętnych zapraszam do tematu: http://forum.granica-pbf.pl/viewtopic.php?p=9545#p9545
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Alarańskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości