Archiwum AlarańskiePoprawianie postów

Archiwum: miejsce zsyłki starych i nieaktualnych tematów.
Obszerne pomieszczenia mieszczą w sobie stare, zakurzone księgi dawno zapomniane przez żywe istoty. Każdy kto szuka wiedzy o minionych dziejach znajdzie ją tutaj, choć zapewne na niewiele mu się ona zda.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Aurill
Zsyłający Sny
Posty: 309
Rejestracja: 15 lat temu
Rasa:
Profesje:
Kontakt:

Poprawianie postów

Post autor: Aurill »

Uważacie, że posty powinny być poprawiane, a błędy w nich znalezione zaznaczane na kolorowo?
Czy też waszym zdaniem jest to w ogóle bez sensu i powinno się tego zaprzestać ?
[url=http://img65.imageshack.us/img65/2990/h1tc8.jpg]Euri[/url]
Awatar użytkownika
Lilu
Mieszkaniec Sennej Krainy
Posty: 103
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Kotołak
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Lilu »

Hmm myślę że ma to i plusy i minusy. Kompromisowo można poprawiać błędy karygodne, których nie da się ominąć, ale zostawiać już drobne typu literówki, przecinki (wredne małe kreseczki)
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek. Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi. Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.
~ Ewa Białołęcka
Awatar użytkownika
Angie
Mieszkaniec Sennej Krainy
Posty: 104
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Leśna Elfka
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Angie »

Poprawianie postów jest bardzo ważne, dzięki nim użytkownik wie, jakie błędy popełnił i w przyszłości już ich robić nie będzie.
Nikt nie chce czytać postów z błędami językowymi, stylistycznymi, interpunkcyjnymi, ortograficznymi. Posty muszą trzymać pewien poziom.
Tak więc, poprawianie postów jest bardzo potrzebne i powinno się je zaznaczać kolorem. ;)
"(...) Jest się takim, jak myślą ludzie, nie jak myślimy o sobie my, jest się takim jak miejsce, w którym się jest."
Jenya
Rasa:
Profesje:

Post autor: Jenya »

Ja jestem za, jest to pomocne jak wiadomo. (choć zaznaczanie by poprawić przecinek czy kropkę jest mało potrzebne skoro może to już poprawić osoba sprawdzająca) Jedyne "ale" to ten makabryczny niebieski odcień. Może mam wrażliwe oczy, ale naprawdę ciężko mi się czyta zdanie gdy kolor tak razi. Wiadomo jeszcze tam literówki czy słowo ze zdania da się przeżyć, ale jak potrzeba poprawić całe zdanie to ja wysiadam i dziękuję bardzo. W sumie nie wiem czy to jedyny kolor do zaznaczania, z nim się ostatnio spotykałam.
Awatar użytkownika
Angie
Mieszkaniec Sennej Krainy
Posty: 104
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Leśna Elfka
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Angie »

Nie, raczej kolor można zmienić, powiedzcie tylko na jaki... admin z pewnością się zgodzi...
Moim zdaniem kolor niebieski mniej razi niż żółty czy czerwony. :)
Mnie obojętnie jakim kolorem mam poprawiać błędy.
A co do kropek i interpunkcji -> największą uwagę zwracam właśnie na interpunkcję, czytając Wasze posty zauważyłam, że to Wasz najsłabszy punkt. Tak więc, poprawiam wszystko co zauważę.
"(...) Jest się takim, jak myślą ludzie, nie jak myślimy o sobie my, jest się takim jak miejsce, w którym się jest."
Awatar użytkownika
Aurill
Zsyłający Sny
Posty: 309
Rejestracja: 15 lat temu
Rasa:
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Aurill »

Ja tam poprawiam ślicznym GreenYellow :)
Ja nie lubię tych najprostszych kolorów ... nie podobają mi się ...
Jak dla mnie śliczny jest jeszcze MediumOrchid lub MediumSlateBlue lub DarkTurquoise lub Violet ...
ogólnie za mało miejsca by wymieniać ... :D
Na stronie wikipedii masz całą gamę kolorów używanych w internecie ... :D
[url=http://img65.imageshack.us/img65/2990/h1tc8.jpg]Euri[/url]
Awatar użytkownika
Jasper
Błądzący po drugiej stronie
Posty: 66
Rejestracja: 14 lat temu
Rasa: Nieumarły (Upiór)
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Jasper »

Osobiście mi ten kolor się bardzo podoba ^^
Poprawianie błędów jest jak najbardziej potrzebne. Niech chociaż nasze forum nie przyczynia się do degeneracji znajomości języka polskiego i rządzących nim zasad. Nie zamieniajmy go w kolejną informacyjną papkę. Jeśli czasami post nie może być dobrze stylistycznie i ciekawie napisany, to niech chociaż błędów ortograficznych nie zawiera.
Awatar użytkownika
Niliana
Kroczący w Snach
Posty: 225
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Człowiek - Bard
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Niliana »

Większość postów piszę na telefonie bez klawiatury qwerty, co niestety sprawia, że robienie polskich znaków i przecinków jest dla mniej dwa razy większym wysiłkiem, nie wspominając o czasie. Mimo tego staram się. Czasem coś się przeoczy. Nie przeszkadza mi, poprawianie literówek i braku polskich znaków. Orty, to nawet popieram, żeby podkreślać, bo człowiek se na tym uczy. Natomiast proszę o wyrozumiałość, jeśli chodzi o akapity, bo na komórce nie posiadam czegoś takiego jak ENTER. Swoje posty staram się zawsze edytować, jak dorwę gdzieś na mieście komputer (albo u kogoś).
Orpheus
Mieszkaniec Sennej Krainy
Posty: 112
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Człowiek
Profesje:
Ranga: Zakochany Szlachcic

Post autor: Orpheus »

Ja się nie wypowiadam, bo moje poglądy na temat poprawiania błędów są traktowane niemiłymi konsekwencjami dotyczącej mojej osoby.
I will get to you
And take you down
Tear your insides out
Crush your soul
Awatar użytkownika
Avallach
Mieszkaniec Sennej Krainy
Posty: 146
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Anioł Światła
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Avallach »

Ja jestem jak najbardziej za, błędy typu "kópię" czy "poszłem" są nie do przyjęcia i rażą wręcz po oczach. Poza tym, wydaje mi się że w jakimś temacie widziałem posta, gdzie słowo "bynajmniej" było użyte jako "przynajmniej". Ludzie, litości! Nauczcie się wreszcie, że słowo bynajmniej, oznacza tyle co "wcale" a nie przynajmniej! (Nie kieruję tego do wszystkich użytkowników, tylko dla tych, co nie rozumieją tegoż słowa, a go używają ;d). Poza tym, jeszcze jedno. Za mało jest osób, które pilnują tego, żeby nie popełniać błędów. Ta garstka modów, którzy mają to poprawiać nie jest w stanie posprawdzać wszystkich postów jakie pojawiły się na forum. Tyle ode mnie.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Alarańskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość