Morze Cienia

Śródziemne morze, rozciągające się od wschodnich krańców Gór Thargorn, aż po Półwysep Akal. Nie sposób przewidzieć pogody nad tymi przepastnymi wodami. Sztorm może zaskoczyć nawet wprawnych żeglarzy. Wody niedaleko Wulkanów Sori-Andu bywają gorące, tak jak wiatry, te zaś przy Lodowych Pustkowiach potrafią zamarzać nawet przy brzegach i nieść gry lodowe na wschód.
 • Forum
 • Nie ma nieprzeczytanych postów
  Wyspy Atramentowe
  Archipelag wysp znajdujący się w północnej części Morza Cienia. Z kompleksu na stały ląd najbliżej jest do Alaji, choć i tak na wyspy przybywają podróżnicy ze wszystkich stron. Rośnie tutaj wiele gatunków, które nie występują na kontynencie. Na wyspach żyją syreny i trytony, morskie elfy, ale także ludzie i naturianie, z wyjątkiem centaurów, których spotkanie na wyspach graniczy z cudem. Stosunkowo mało jest tutaj zmiennokształtnych.
  Nie ma postów
   
 • Nie ma nieprzeczytanych postów
  Arachnida
  Wyspa Pająków. Próżno szukać tutaj miast, czy wiosek. A i spotkanie humanoida graniczy z cudem. Wyspa pełna jadowitych pająków, zarówno znanych, jak i nieznanych jeszcze gatunków. Arachnida należy do kompleksu Wysp Atramentowych.
  Nie ma postów
   
 • Nie ma nieprzeczytanych postów
  Arrimm
  Wyspa rzucona przez Prasmoka do Archipelagu Wysp Atramentowych. Nie posiada stolicy, ani głównego miasta. Miasteczka i wsie znajdują się w różnych częściach lądu. Arrimm nie ma centralnego portu. Handel odbywa się głównie za pośrednictwem Kirathii, w pomniejszych zatokach. Na wysepce znajduje się mnóstwo starych świątyń poświęconych najróżniejszym bogom i zwierzętom.
  Nie ma postów
   
 • Nie ma nieprzeczytanych postów
  Enathera
  Największa z wysp znajdujących się w Archipelagu Atramentowym. Kilka portów handlowych znajdujących się z różnych stron wypełnia wieczny gwar. Mieszkają tu głównie morskie elfy, ludzie i naturianie, Każdego dnia ze statków wysiadają mieszkańcy stałego lądu, którzy szukają przygód i artefaktów, których podobno wyspa skrywa pod dostatkiem.
  Nie ma postów
   
 • Nie ma nieprzeczytanych postów
  Kahylani
  Maleńka wysepka, na której znajduje się tylko jedno miasto. W ścisłym centrum domy stłoczone są bardzo blisko siebie. By zyskać na powierzchni mieszkalnej zaczęto dobudowywać kolejne kondygnacje, a miasto zaczęło piąć się w górę. Wyspa żyje głównie ze sprzedaży i wyrobów szklanych, kryształowych i kamieni szlachetnych. Dno wokół wypełnione jest niezwykłym piaskiem, którego wydobyciem zajmują się mieszkańcy i z którego produkuje się magiczne przedmioty. Mimo lat złoża piasku i innych magicznych minerałów się nie wyczerpują, a wszystko za sprawą wiatru, który przenosi piasek i wypełnia wyrobiska kolejnymi warstwami surowców.
  Ostatni post Re: Jak się bawią wilki i smoki w…
  autor: Amrita Wyświetl najnowszy post
  10 miesiące temu
 • Nie ma nieprzeczytanych postów
  Kirathia
  Wyspa Świątyń. Na Kirathii znajdują się czynne świątynie, zakony i klasztory najróżniejszych religii, głównie jednak są to miejsca kontemplacji wyznawców Najwyższego, bogów natury,elfich bóstw,elementalistów. Jednak w pomniejszych zakątkach znaleźć można też świątynie nordów, a nawet nieumarłych. Znajdują się też tutaj ośrodki badań magicznych, do których dostęp mają jedynie wybrani. Czym dokładnie się zajmują? To wiedzą tylko najstarsi pradawni.
  Nie ma postów
   
 • Nie ma nieprzeczytanych postów
  Leittri
  Wysepka niedaleko Alaji, nazywana również Wyspą Ptaków. Mieszkańcy to głównie plemiona broniące magicznych i rzadkich stworzeń zamieszkujących wyspę. Żyją w zgodzie jedynie z mieszkańcami Cypla Alajskiego. Ze względu na to, że wyspa to bardzo ograniczony obszar mieszkalny, a stworzenia mnożą się tutaj w niezwykłym tempie plemiona od czasu do czasu wyłapują ich nadmiar i przekazują alajskim strażnikom, którzy mają za zadanie wypuszczać istoty na wolność. Niestety wiele wypraw pada ofiarą piratów, a te które dotrą na ląd często są napadane przez najemników. Mimo to Plemiona Leittri, które żywią się wyłącznie roślinami i rybami nadal nie zdecydowały się szerzej interweniować.
  Nie ma postów
   
 • Nie ma nieprzeczytanych postów
  Xamava
  Wyspa znajdująca się w pobliżu Wulkanów Sori-Andu. Panuje na niej duszny, gorący klimat, spod ziemi tryskają gorące źródła, wszędzie można spodziewać się nienaturalnych, toksycznych oparów ziejących z ziemi. Idealne miejsca do życia, dla dzikich i nieprzyjaznych bestii oraz gatunków, które jeszcze nie zostały opisane.
  Nie ma postów
   
 • Nie ma nieprzeczytanych postów
  Zefira
  Wyspa znajdująca się niedaleko Etegal. Północne wybrzeże to głównie wioski poławiaczy pereł. To właśnie z Zefiry pochodzą najdroższe i najpiękniejsze perły na łusce. Ponieważ tutejsze stworzenia produkują perły w najróżniejszych kolorach, od białych, po różowe, niebieskie, turkusowe, granatowe i oczywiście czarne. Poza tym perły z Zefiry dają się łatwo zaklinać i mieszczą ogromne ilości magii. Od południa znajduje się kilka dużych miast z portami. Handel odbywa się oczywiście za sprawą szlaku Zefira-Etegal.
  Nie ma postów
   
NOWY TEMAT
 • Ogłoszenia
  Odpowiedzi
  Odsłony
  Ostatni post
 • Tematy
  Odpowiedzi
  Odsłony
  Ostatni post
NOWY TEMAT

Wróć do wykazu forów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Twoje uprawnienia na tym forum

Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów