Self-Care Challenge[Psychologia od kuchni] Rozmowy na tematy psychologiczne

Styczeń minął nam bardzo szybko pod wyzwaniami dla zdrowia psychicznego. Luty natomiast będzie miksem, w którym zadania będą dotyczyły naszej strony fizycznej, psychicznej, duchowej. Znajdziecie wyzwania społeczne, ekologiczne i wiele wiele innych. Tym razem Self-Care Challenge organizować będzie Niara i Gwennie. Zadania pojawiać będą się na specjalnym kanale discorda, na serwerze Granicy, na Granicowym FB oraz na samym forum. Zapraszamy do zabawy!

Discord: https://discord.gg/9ffdkm58cQ
Fanpage: https://www.facebook.com/GranicaPBF
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Primavera
Szukający drogi
Posty: 41
Rejestracja: 6 lat temu
Rasa: Maie lasu
Profesje:
Kontakt:

[Psychologia od kuchni] Rozmowy na tematy psychologiczne

Post autor: Primavera »

Jeżeli chcesz podyskutować na wszelkie tematy dotyczące funkcjonowania psychiki i wszelkich działów psychologii, nie tylko na te związane z psychopatologią oraz zdrowiem psychicznym, to trafiłeś w dobre miejsce! Można też zadawać tutaj wszelkie pytania, na które zawsze się poszukiwało odpowiedzi – takowa zostanie udzielona przy wsparciu podręczników i artykułów akademickich, a może też nawet stanie się podstawą do napisania na ten temat szerszego artykułu! :3
Awatar użytkownika
Archael
Przybysz z Krainy Rzeczywistości
Posty: 90
Rejestracja: 12 lat temu
Rasa: Wampir
Profesje: Opiekun , Nauczyciel , Wędrowiec
Kontakt:

Post autor: Archael »

Ogólnie fajnie, spoko, wiadomo, nie każdy potrzebuje pomocy psychologa, ale dobrze by było zaznaczyć, że nie jest to profesjonalna pomoc psychologiczna i mimo wszystko dobrze jest się zwrócić do specjalisty, gdyby coś się działo, a sama rozmowa nie pomagała. Dobrze by też było, aby nikt nie próbował stawiać się w roli autorytetu.
Nie chcę się czepiać, nie chcę niczego tłamsić, po prostu nie chciałbym, aby ktoś zaglądał tutaj ZAMIAST szukać faktycznej pomocy u specjalisty. Nie twierdzę też, że nikt tutaj nie ma wykształcenia psychologicznego (sam mam), ale czym innym jest rozmowa na forum, a czym innym faktyczna wizyta. Tak jak teleporady u dentysty - można, ale zęba tak się nie wyrwie ;)
Awatar użytkownika
Niara
Pani Snów
Posty: 2129
Rejestracja: 15 lat temu
Rasa: Anioł Światła
Profesje: Władca , Mag , Opiekun
Ranga: Administrator
Uwagi administracji: Jeśli macie do mnie jakieś pytania, chcecie porozmawiać, zapytać o koncept na postać, o pozwolenie na nowe konto, czy cokolwiek innego - najłatwiej złapać mnie na discordzie lub przez PW. UWAGA! Jeśli twoja KP, po umieszczeniu prośby w temacie, czeka na sprawdzenie dłużej niż 3 dni, zapytaj o nią na kanałach prywatnych - PW, discord.
Kontakt:

Post autor: Niara »

Wystarczy zajrzeć do hierarchii:

Primavera - Duchowa Medyczka to pomoc psychologiczna, która działa po stronie rzeczywistości i pomaga w rozwiązywaniu wszelkich problemów psychologicznych oraz prowadzi interwencję w kryzysie. Osoba do niej przynależąca udzieli ci wsparcia, posłuży rozmową, a także da bezpieczną przestrzeń, w której będziesz wysłuchany. Możesz do niej pisać o każdej porze dnia i nocy!

Primavera nie prowadzi terapii ani nie diagnozuje, lecz udziela kryzysowego wsparcia! Może jednakże pomóc w dotarciu do dobrego specjalisty.


Primavera - skończyła studia psychologiczne, lubi pomagać i słuchać. Jako istota bardzo empatyczna ma dyplomy z wspierania, więc zarzuci linię ratunkową dla każdej potrzebującej duszyczki. Można ją znaleźć również na discordzie.
Królowa Niara
Królowe na trony!

"A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto,
z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto."


“Nie ten mocny, kto burzy lecz ten, który podpiera. Nie ten, co łzy wyciska, lecz ten co je wyciera. Człowiekiem najszlachetniejszym w całym ludzkim tłumie, jest ten kto oprócz łez własnych cudze łzy rozumie.”
Awatar użytkownika
Nathanea
Przybysz z Krainy Rzeczywistości
Posty: 81
Rejestracja: 9 lat temu
Rasa: Wampir
Profesje: Najemnik
Kontakt:

Post autor: Nathanea »

Nie grzeszę elokwencją więc zapytam krótko i wprost. Co sądzicie o tworzeniu w swojej głowie "pałacu pamięci"? A może lepiej, może ktoś praktykuje? Bardzo chciałbym porozmawiać o tym z kimś, kto próbował się w to bawić. Wiem, że w necie jest wiele poradników odnośnie tego, jak się uczyć i tworzyć swój pałac od podstaw, jednak wiele z nich jest płatnych. Wolałbym się nie nadziać na jakiś scam. Zapraszam do dyskusji każdego :))
Awatar użytkownika
Primavera
Szukający drogi
Posty: 41
Rejestracja: 6 lat temu
Rasa: Maie lasu
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Primavera »

O, to ja się akurat w to bawiłam, więc odpowiem :D Generalnie ta metoda się sprawdza w przypadku informacji, które możesz spakować do formy graficznej i jest ci wygodnie je sobie zwizualizować. Pomaga przy zapamiętywaniu długoterminowym, bo niejako pałac jest osadzony w pamięci długotrwałej; w pozostałych przypadkach się raczej nie sprawdzi. Ja używałam pałacu do nauki wszystkiego, co było ze sobą powiązane jakąś siecią skojarzeń, ale ocierało się o pamięciówkę, więc w gruncie rzeczy większość przechowywanych tam informacji jest średnio użyteczna. 😅 Ogólnie tak czy siak mnemotechniki są spoko, sprawdzają się przy zapamiętywaniu sporych partii materiału, więc nawet jeśli budowanie samego pałacu nie przypadnie ci do gustu, to możesz sięgnąć po inne metody. :3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Self-Care Challenge”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości