Archiwum AlarańskieNajlepsze książki jakie przeczytaliście

Archiwum: miejsce zsyłki starych i nieaktualnych tematów.
Obszerne pomieszczenia mieszczą w sobie stare, zakurzone księgi dawno zapomniane przez żywe istoty. Każdy kto szuka wiedzy o minionych dziejach znajdzie ją tutaj, choć zapewne na niewiele mu się ona zda.
Awatar użytkownika
Malleus
Zbłąkana Dusza
Posty: 3
Rejestracja: 12 lat temu
Rasa: Człowiek
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Malleus »

Tirra pisze:Polecam bardzo "Achaję". Bardzo ciekawa fabuła i wprost nie można się oderwać. Jedną z moich ulubionych pozycji jest "Wiedźmin". Lubię także "Kroniki Czarnych Kamieni", "Trylogia Anioła Nocy", "Mroczne Materie".

O proszę pojawiła się "Achaja" do niedawna ta trylogia zajmowała pierwsze miejsce w moim prywatnym rankingu :)

Piszę do niedawna ponieważ ostatnio musiała podzielić się owym pierwszym miejscem z serią "Oko Jelenia" Andrzeja Pilipiuka.

Lekturę powyższych książek gorąco polecam wszystkim. Z dobrych serii także polecam "Trylogię Czarnego Maga" autorstwa Trudi Canavan.

Szkoda, że ostatnio mam coraz mniej czasu na książki :(
Awatar użytkownika
Jen
Senna Zjawa
Posty: 296
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Człowiek
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Jen »

Moja lista TOP 10:
1. "Paragraf 22" Joseph Heller
2. "Świat Dysku" sir Terry Pratchett
3. "Amerykańscy Bogowie" Neil Gaiman
4. "To" Stephen King
5. "Wiedźmin" Andrzej Sapkowski
6. "Miecz Prawdy" Terry Goodkind
7. "Wład Palownik. Prawdziwa Historia Draculi" Chris C. Humphreys
8. "Balladyna"Juliusz Słowacki
9. "Harry Potter" J.K. Rowling
10. "Maszyna Różnicowa" William Gibson i Bruce Sterling

Dodam coś jeszcze o tak wychwalanej Achai. Jednym słowem: masakra. Opowiadanie pełne niedorzeczności, nielogiczności, błędów. Brak konsekwencji i choćby podstawowego researchu kompletnie dobija. Do tego niektóre sceny są po prostu obrzydliwe, co raczej nie miało być intencją autora. Ja rozumiem, gdyby to było pisane przez nastolatka, ale Ziemiański, kiedy po raz pierwszy wydał ten swój twór, miał 42 lata. Jak dla mnie kompletny niewypał i za malarię nie zrozumiem, dlaczego to "dzieło" zostało wydrukowane. Widzę je raczej na blogu z tradycyjnym "proszę o komcie <3". Przyznam jednak, że motyw dochodzenia do władzy w pierwszym tomie był całkiem całkiem.
– Szybko! Musisz pójść ze mną – rzuciła. – Grozi ci wielkie niebezpieczeństwo!
– Dlaczego?
– Bo cię zabiję, jeśli nie pójdziesz.
- Shut up.
- I didn't say anything.
- You're thinking. That's annoying.
Awatar użytkownika
Charlotta
Szukający drogi
Posty: 25
Rejestracja: 11 lat temu
Rasa: Pradawna Czarodziejka
Profesje:

Post autor: Charlotta »

Niara pisze:Ja polecam Sage o Ludziach Lodu, dostałam na urodziny od Meridiona tę serię do 9 tomu, teraz szukam kolejnych części z tego wydania Smile
Ja przeczytałam to 25 tomu ^^ Zakochałam się w tych książkach ^^
Awatar użytkownika
Aaliya
Szukający Snów
Posty: 151
Rejestracja: 12 lat temu
Rasa: Pokusa
Profesje: Włóczęga , Kurtyzana , Złodziej
Kontakt:

Post autor: Aaliya »

Oj, Saga o ludziach lodu- coś pięknego. Miałam kiedyś wszystkie części, ale z racji braku weny do czytania ich, dotarłam do 16 części tylko.

Natomiast szczerze mogę polecić kryminały amerykańskich pisarzy, szczególnie Jamesa Pattersona: "Kolekcjoner".
Ludzka postać
Diabelska postać

Jesteśmy ponurymi dziećmi nocy
Zwą nas w podziemiu boginiami zemsty

Ajschylos: ,,Eumenidy''
Silver
Szukający drogi
Posty: 38
Rejestracja: 11 lat temu
Rasa: Fellarianin
Profesje:

Post autor: Silver »

Postaram się podtrzymać temat, coby nie umarł za wcześnie :)
A więc, do rzeczy:
Hobbit - Czyli tam i z powrotem J.R.R Tolkien
Podróż "Mrocznego Księżyca" S. McMullen
Złodziej Czasu T. Pratchett
Cień Wiatru C.R. Zafón
Gra Anioła C.R. Zafón
Zemsta Czarownicy J. Delaney
Kłamca J. Ćwiek
Awatar użytkownika
Anastazja
Szukający drogi
Posty: 28
Rejestracja: 11 lat temu
Rasa: Wampir
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Anastazja »

Wszystkie części Domu Nocy
"Alchemik - Sekrety Nieśmiertelnego Nicholasa Flamela"
Siedem części "Opowieści z Narnii"
Pięć części "Zmierzchu" (z "Drugim życiem Bree Tanner")
Trylogia "Igrzysk Śmierci"
Siedem części Harrego Pottera
Awatar użytkownika
Regola
Szukający Snów
Posty: 184
Rejestracja: 11 lat temu
Rasa: czarodziejka
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Regola »

Zawsze ciężko mi wybrać ulubione książki, więc wrzucę co pamiętam.
Wiedźmin - kiedy mam te książki w rękach jestem dumna z bycia Polką <3
Wicked. Życie i czasy Złej Czarownicy z Zachodu (Gregory Maguire) - byłam absolutnie oczarowana tą książką! Każdy chyba zna historię z krainy Oz, ale to jest dokładnie odwrotny punkt widzenia. Książka bardzo daje do myślenia, długo nie mogłam o niej zapomnieć.
Duende (Jason Webster) - dla miłośników Hiszpanii i flamenco. Kupiłam w markecie za 9 zł i nie żałuję bo patrzę teraz na muzykę inaczej.
Duma i Uprzedzenie (Jane Austen) - och, Pan Darcy!
Klub Samobójców (Daniel Koziarski) - zakończenie tej książki przyprawiło mnie o dreszcze. Nie można przeczytać jej dwa razy.
Ono (Dorota Terakowska) - polskie realia, o dziewczynie z małego miasteczka, która w wyniku gwałtu (z własnej głupoty) zachodzi w ciążę. Intrygująca, taka z drugim dnem.
Vita Nostra (Marina i Siergiej Diaczenko) - będę kochać tą książkę do końca mojego życia! Nawet nie umiem opisać co jest w niej takiego.
Kubuś Puchatek - jako dziecko kochałam kasetki z audiobookiem (to się tak nawet wtedy nie nazywało, ale cóż), dopiero później uświadomiłam sobie, że oni wcale nie byli przyjaciółmi. Polecam przeczytać to jeszcze raz w odpowiednim wieku, z dystansem.
Tajemniczy Ogród (Frances Hodgson Burnett) - pierwsza lektura, która mi się podobała. Od tego się zaczęło czytanie dla przyjemności.
Zmierzch - ale tylko pierwsza książka, wciągnęłam się bo jak to baba lubię romansidła, ale potem było coraz gorzej.
No i Harry Potter, który jest... po prostu Harry Potter.
"Za moich czasów czarownicy siedzieli w wieżach, czytali uczone księgi i mieszali kopyścią w tyglach. Nie plątali się wojownikom pod nogami, nie wtrącali się w nasze sprawy. I nie kręcili tyłkiem przed oczami chłopów."
Awatar użytkownika
Alestar
Szukający Snów
Posty: 173
Rejestracja: 11 lat temu
Rasa: Alarianin
Profesje: Łowca
Kontakt:

Post autor: Alestar »

Hmm, najlepsze książki przeczytane, wiele tego. Saga "Harry Potter", "Opowieści z Narnii", saga i cykl "Wiedźmin", saga "Zwiadowcy", narazie 4 części "Gone: Zniknęli"- czekam aż przyjdzie "Strach" do biblioteki i doczekać się nie mogę.
Awatar użytkownika
Eldarion
Szukający drogi
Posty: 46
Rejestracja: 11 lat temu
Rasa: Leśny Elf
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Eldarion »

Huh, najlepsze książki które czytałem? Okej, no to rozpisujemy:
- Władca Pierścieni, trylogia niesamowita, warta przeczytania
- Silmarilion, opisuje czasy od powstania Ardy do wydarzeń z Hobbita, a nawet o tych czasach uzupełnia nasze informacje
- Hobbit, lektura w szkole, a także to co przed Władcą się działo.
- Harry Potter, czary mary :D
- Wiedźmin, rozbudowany świat, no i polskie
- Felix, Net i Nika,
- Zwiadowcy, jedna z ulubionych serii, przeczytałem wszystkie,a także jak ktoś się interesował to jestem na pewnym forum o tym
- Drużyna, świat Zwiadowców, a jednak o Skandii tym razem! Genialna seria
- Eragon, Smoczki, Elfy, Krasnale i więcej
I wiele innych.......
Awatar użytkownika
Eladir
Błądzący po drugiej stronie
Posty: 73
Rejestracja: 11 lat temu
Rasa: Górski elf
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Eladir »

Najlepsza ? Amerykańscy Bogowie Gaimana, chyba, fakt faktem było to jakiś czas temu ale zrobiło na mnie ogromne wrażenie.
W ogóle jestem jego wielkim fanem, Gwiezdny Pył i Nigdziebądź są świetne.
Ogromny szacunek mam do Pratchetta za jego kunszt pisarski, zresztą, poważnie książki zacząłem czytać właśnie dzięki poznaniu Pratchetta jakoś we wczesnym gimnazjum.
Z polskich rzeczy chyba Achaja, która jest cholernie dziwną trylogią. Głównie dlatego, że tak naprawdę nie wybija się niczym konkretnym, nie posiada jakiś innowacyjnych rozwiązań, po prostu jest. A czyta się ją naprawdę fenomenalnie, mimo paru zgrzytów w tomie 2 i 3, a konkretnie jednego wątku którego nie chce opisywać ze wzgledu na możliwy spojler ;p.
Awatar użytkownika
Lucivar
Szukający drogi
Posty: 35
Rejestracja: 11 lat temu
Rasa: Czarodziej
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Lucivar »

Ja polecam Sage o Ludziach Lodu, dostałam na urodziny od Meridiona tę serię do 9 tomu, teraz szukam kolejnych części z tego wydania Smile
:* Ja także ją polecam ;). Mam nadzieję, że do tej pory zdobyłaś następny tomy, bo cała akcja zaczyna się po XV. Wszak nienawidzę romansów, lecz cała struktura tej książki skomponowała tę niedogodność. Wcześniej całkowicie inaczej patrzyłem na Norwegię, a czytając tą sagę sam czułem się norwegiem. Chciałbym kiedyś raz jeszcze powrócić do tej serii, bowiem nie udało mi się przeczytać tych 47 tomów.
A więc:
1. Saga o Ludziach Lodu - Margit Sandemo (47 tomów)
2. Trylogia Czarnych Kamieni - Anne Bishop (3 tomy + dodatki):
Tak wiem, że dobieram literaturę typowo kobiecą, ale we właśnie takich zauważam najwięcej pracy. Czytam tom II, a I zakupiłem w wakacje. Dobra książczyna na nieprzespane noce z solidną dawką erotyki, ale i fantasy, zaś wszystko polane jest wspaniałą konstrukcją świata, która opiera się na potężnych Kamieniach.
3. Harry Potter - J.K Rowling (7 tomów + dodatki)xD.
Mimo, że już mnie jara to uważam, że dzięki tej sadze moja dzieciństwo było wspaniałe. Dziękuję autorce za godziny frajdy oraz za to, że czytałem cichaczem w łóżku.
4. Saga o Wiedźminie - Andrzej Sapkowski (5 tomów + opowiadania)
Wspaniała narracja! Wybitna projekcja bohaterów! Wszystko miodzio. Fajnie się czyta i super dawka humoru.
Awatar użytkownika
Nakira
Przybysz z Krainy Rzeczywistości
Posty: 76
Rejestracja: 11 lat temu
Rasa: Człowiek - Łowca Nagród
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Nakira »

1. Trylogia "Wojna Czarownic".
2. Seria "Krąg Magii". - Czwórka dzieciaków, posiadających świetne moce. Moje klimaty, że ho ho ^^
3. "Harry Potter" - a jakże! Czytnięte po cztery razy każdy tom!
4. "Władca Pierścieni" i "Hobbit" - cudne, brak słów.
5. "Lesio" Chmielewskiej - ubaw po pachy XDD
Ogólnie rzecz biorąc nie dysponuję sporą ilością czasu, ale od czasu do czasu coś się czytnie xD
Kaylesec
Rasa:
Profesje:

Post autor: Kaylesec »

No, to ja też się podzielę:)
1. Tolkien i jego wszystkie książki- epickość na 200%
2."Tae ekkejr" i "Lare i'tae" Eleonory Ratkiewicz- losy człowieka Lermetta i elfa Ariana- synów dwóch władców obu ras. Pisana prostym językiem, ale i tak wciąga.
3. Saga ludzi lodu( muszę mówić imię autorki?;P) - nie jestem fanem romansów, ale te książki wciągają. Mam za sobą wszystkie książki.
4. Eragon i kontynuacje - świetna książka, kolega mi ją polecił i nie żałuję żadnej minuty poświęconej na przeczytanie tego.
5. Conan - cały czas jeden z moich faworytów. Polecam książki tak od 1 do 9 "Conan Zdobywca" gdyż reszta jest w głównej mierze już nie pisana przez Howarda. A to trochę zmienia klimacik.
6. "Morze Trolli"- książka fajnie napisana, w realiach nordyckich ballad, nawiązując do legendy o Beowulfie.
7. Igrzyska śmierci- still goodXD
HakilRossi
Rasa:
Profesje:

Post autor: HakilRossi »

Ostatnio jakie książki przeczytałem to:
Boży bojownicy - Andrzej Sapkowski
Chrzest ognia - Andrzej Sapkowski
Wiedźmin. Ostatnie życzenie - Andrzej Sapkowski
Historia i fantastyka Stanisław Bereś, Andrzej Sapkowski
Awatar użytkownika
Galanoth
Zsyłający Sny
Posty: 328
Rejestracja: 13 lat temu
Rasa: Lodowy Elf
Profesje:
Kontakt:

Post autor: Galanoth »

Odświeżam zakurzony McKotlet, tylko dlatego, że wątek o czytelnictwie nie powinien nigdy zapaść się pod ziemię.

"Jak być leniwym" autorstwa Toma Hodgkinsona. Książkę przeczytałem w czerwcu, jako przywitanie wakacji, zjadłem ją w ciągu kilku podróży pociągami, tu i tam. Niech Was tytuł nie zmyli, to nie książka opowiadająca jak przekręcać się z boku na bok. To traktat, zbiór mini-esejów, które pozwolą Wam cieszyć się życiem. To także ogromna skarbnica wiedzy i mądrości omnibusowskiej.
Awatar użytkownika
Sanaya
Urzeczywistniający Marzenia
Posty: 598
Rejestracja: 10 lat temu
Rasa: Alarianin
Profesje: Alchemik , Badacz
Ranga: [img]http://granica-pbf.pl/images/ekspert%20moderator.png[/img]
Kontakt:

Post autor: Sanaya »

Gdy mowa o najlepszych książkach, jakie przeczytałam, pierwsze na myśl przychodzi mi "Ślepowidzenie" Petera Wattsa. Dobre, mroczne science-fiction, trudno je zacząć i wymaga sporo myślenia, ale przez to jest niesamowicie satysfakcjonujące. Dla osób, które nie do końca przekonuje cukierkowa wizja przyszłości pokroju Star Treka. I cóż... wampiry wykreowane przez Wattsa są po prostu cacy.
Kolejna książka warta polecenia to "Nakręcana Dziewczyna" Paolo Bacigalupiego. To również jest science-fiction, ale w trochę innym ujęciu. Ludzie nie polecieli w kosmos, zostali na Ziemi, gdzie potężne koncerny genetyczne sterują gospodarką, a złoża ropy czy węgla już dawno się wyczerpały. Wizja ciekawa, przemyślana, a za tło dla wydarzeń służy egzotyczna Tajlandia.
I jako trzecie... Niech będzie "Trylogia Czarnego Maga" Trudi Canavan. To tak dla odpoczynku po dwóch wyżej wspomnianych, trudniejszych tytułach. Prosta fabuła, schludny język, postaci o jasno określonych charakterach, jak dla mnie klasyczne fantasy bez specjalnych udziwnień.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Alarańskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości