Księga Boskich PrawOpis Forum

Administracja: Regulamin forum, ogłoszenia, podstawowe zasady pisania postów, przewodnik po forum, panująca hierarchia.
Dziwna magiczna księga, w której zostały spisane najważniejsze prawa rządzące tym światem. Ponoć magia w niej zawarta, sprawia, iż każde wielkie wydarzenie mające miejsce w świecie magicznie zostaje w niej odnotowane.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Meridion
Lord Demon
Posty: 448
Rejestracja: 15 lat temu
Rasa: Przemieniony
Profesje: Mędrzec , Władca , Wędrowiec
Kontakt:

Opis Forum

Post autor: Meridion »

W skrócie

        Granica to PBF w autorski, żywym, pełnym magii świecie fantasty. Posiada własną historię, geografię, politykę, gospodarkę oraz prawa rządzące nim i magią. Na forum nie istnieją Mistrzowie Gry - dzięki temu rozgrywka jest bardziej dynamiczna oraz nie "staje w miejscu". Tzw. Strażnicy pilnują tylko by panował tu porządek oraz pomagają graczom. Mechanika świata stworzona została z myślą o PBF, dzięki czemu sprawuje się doskonale. Posiadamy autorski system tworzenia postaci - zrealizowany w postaci skryptu php - który znacznie ułatwia proces tworzenia postaci. Utrzymujemy wysoki poziom postów, a także przyjazną atmosferę.

Zalety naszego forum:
 • - Wysoki poziom postów (Zobacz przykłady: jeden, dwa, trzy)
  - Autorski Kreator Postaci (tworzenie karty nigdy nie było łatwiejsze! karta wyświetlana w profilu konta!) (przykład: jeden, dwa, trzy)
  - Autorski świat (Poczytaj!)
  - Piękna, duża mapa świata (Zobacz: Duża, Mała)
  - Rozbudowana magia (Sprawdź!)
  - Estetyczny wygląd
  - Ciągle rozwijające się forum
  - Przyjaźni admini i moderatorzy
  - I wiele innych...
Pełny Opis

Świat
        Świat przez nas stworzony jest niezwykle żywy i barwny. Posiada własną historię, wiele ras - wraz z opisem w jaki sposób się pojawiły oraz geografię. Prawa rządzące tym światem zostały dobrze przemyślane. Niektóre z nich wydadzą Ci się dość niezwykłe, szybko jednak spostrzeżesz, że świetnie uprzyjemniają rozgrywkę, a jeśli zgłębisz się w arkana magii... poznasz jej piękno.

Mistrzowie Gry
        Jednym z istotniejszych elementów naszego forum jest brak roli Mistrza Gry. Dzięki temu gracze mogą uczestniczyć w przygodach jakie tylko zapragną a ich wyobraźnia pozostaje nieskrępowana. Wymaga to wszakże większej wyobraźni i zdrowego rozsądku niż na innych forach tego typu, warto jednak się wysilić dla efektów i zabawy jaką można dzięki temu osiągnąć. Strażnicy pilnują by panował tu porządek i rozwiązują ewentualne konflikty, a gdy zachodzi potrzeba pojawienia się arbitralnego narratora, istnieje postać Pani Losu, która może pokierować biegiem wydarzeń.

Mechanika
        Mechanika została stworzona z myślą o tym konkretnym PBF'ie. Jest ona niezwykle elastyczna i daje wielkie możliwości wykreowania własnego bohatera, który może być zarówno początkującym poszukiwaczem przygód, jak i również takim, który ma na swoim karku kilka stuleci. Nie znajdziesz u nas poziomów postaci, rzutów kostkami, sztywnych tabel rozwoju i wszystkich tych rzeczy, które chociaż stanowią integralną część "papierowych"RPG w przypadku PBF'ów zupełnie nie zdają egzaminu. Nie sądź wszakże, iż twa postać nie ma żadnych szans na rozwój. Wprost przeciwnie - u nas bohaterowie żyją własnym życiem, a w miarę upływu czasu stają się coraz bardziej rozwinięci. W trakcie swoich przygód mogą się dorobić chociażby unikatowych tytułów wyróżniających ich spośród innych osób, a także ciekawych, magicznych przedmiotów. A jeśli włożą wystarczająco wiele wysiłku w swoje wędrówki, mogą wpłynąć na losy całego świata... lub - jeśli tak wolą - odnaleźć spokój.

Posty
        Staramy się utrzymywać wysoki poziom postów, więc na forum nie znajdziesz jednozdaniówek. Dbamy również o kulturę języka, więc nasz opowieści nie będą kłuły Cię w oczy.

Atmosfera
        Na naszym forum panuje przyjazna miła atmosfera. Wszyscy jesteśmy tu by dobrze się bawić, więc robimy to i staramy się by naszym współgraczom pisało się równie dobrze jak nam. Nie znaczy to wszakże, że nasze postacie nie potrafią nienawidzić się nawzajem i polować na siebie do utraty tchu. Potrafimy jednak oddzielić to co jest grą od tego co jest rzeczywistością. Gracze, którzy nie potrafią się lub nie chcą się dostosować do takiego stanu rzeczy... cóż znajdują sobie inny świat. Nigdy nie twierdziliśmy, że to forum dla wszystkich.
Zablokowany

Wróć do „Księga Boskich Praw”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość