GrafikaPapierki

Rysunki, szkice, obrazy, ciekawe zdjęcia waszego autorstwa.
Awatar użytkownika
Jeremy
Błądzący po drugiej stronie
Nagrody: [img]http://granica-pbf.pl/images/pergamin.png[/img]
Kontakt:

Re: Papierki

Post autor: Jeremy » 4 miesiące temu

Przejrzałem - i w sumie tyle. Nie znam się na rysowaniu, dlatego nie powinienem się dłużej wypowiadać, ale że jestem znanym ze zgorzkniałości złośliwcem, to jednak się wypowiem. Coś w tych obrazkach jest! Nie wiem co (bo się nie znam), ale coś jest.
Najbardziej podoba mi się flądra - nie wiem dlaczego, chyba przez te "walki morskie" :P.
Rysuj dalej! Nie odpuszczaj! Albo się wreszcie nauczysz rysować, albo w końcu ci przejdzie - tak czy tak będzie lepiej ;)
Trzymam kciuki. Powodzenia ;)
"Non est viri timere sudorem".

Awatar użytkownika
Funtka
Mieszkaniec Sennej Krainy
Nagrody: [img]http://granica-pbf.pl/images/gwiazdki.png[/img][img]http://granica-pbf.pl/images/pergamin.png[/img][img]http://granica-pbf.pl/images/pergamin.png[/img]
Kontakt:

Post autor: Funtka » 2 tygodnie temu

Po dłuższym czasie - JESTEM! <3

I od razu, choć z dużym opóźnieniem - dziękuję Jeremy! Jak widzisz rysuję dalej i może nawet jakoś idzie XD Cieszę się, że coś w moich pracach widzisz, nawet jeżeli żadne z nas nie ma pojęcia co to może być. Magia :motyl
Szykuję też jeszcze jeden obrazek o tematyce bardziej morskiej, ale muszę go dopracować ^ ^

Przechodząc zaś do prac, to mam jedną nową, która w końcu zmotywowała mnie do wstawienia.
Na jednym horyzoncie, z porównaniem wzrostu i nawet trochę budowy:

FUNTKA                         LOTTA                                 DEAN          MAKA                         ROSA
Obrazek
Dziewczyny!

:paws Zaczęłam rysować je, by poćwiczyć sobie stroje - dla samego porównania chętniej pewnie machnęłabym je w 'nagim szkicu', ale próbuję przekonać się do podkreślania sylwetki/charakteru ubraniami. Póki co nie jest to moja najmocniejsza strona, ale cieszę się, że udało mi się wszystkie skończyć.
:paws Także pozy starałam się dać w miarę różnorodne, ale najbardziej cieszę się z twarzy - praca jest na A3, więc buźki wyszły małe, a mimo to jakoś pasują ^ ^ No i staram się też od nich nie zaczynać - inaczej ciała wyglądają jak doklejone x'3

CIERPLIWOSTKI:

Funtka - Poszła jako pierwsza - ostatecznie obrazki nie są ze sobą mocno połączone tematycznie, więc ona jako jedyna skończyła mokra XD Wyżyma spódniczkę. Być może chciałam bardziej odsłonić jej nogi, przyznaję. Ale pasowało mi też, by nie stała od tak, a była w trakcie jakiejś czynności - bo zwykle stoi skromnie, prosto i raczej nudnawo x'3 Jej strój w sumie jest najbardziej improwizowany - nieco nie w jej guście i stylu, ale nie nie możliwy. Poza tym obowiązkowo dodałam jej kwiatka - w wątkach nigdy ich nie nosi, ale na rysunku pojawiają się zawsze. Naprawdę mi do niej pasują x'3

Lotta - Naprawdę lubię ją nagą... ile się nie namęczę, kiecki, które nosi mocno zniekształcają biodra i uda, a te są dość dla niej charakterystyczne XD Jednak tym bardziej chciałabym wymyślić dla niej jakąś dobrą kreację. W wątkach nosi sukienki proste i łatwe do zdjęcia, najczęściej z rozcięciem właśnie (pasek na udzie dodałam dla ozdoby). Często kiedy ją rysuję wychodzi zbyt potężna w ramionach - nawet tutaj. Myślę jednak, że całkiem jej to pasuje, tym bardziej, że daję jej zupełnie inną niż na avatarze twarz - być może nie tak piękną, bardziej pod beztroskę i prostotę jej charakteru. Dbam jednak o to, by fryzurą lub jakąś ozdobą podkreślić, że to nadal w pewnym sensie ślicznotka.

Dean - Tutaj rysowałam ją pierwszy raz XD zwykle w takich przypadkach nie wychodzą mi twarze - lubię nad nimi najpierw popracować. A jednak jestem z niej zadowolona, chociaż nie mogę zapewnić, że w następnych projektach nieco się nie zmieni. Strój ma praktycznie taki jak na avku - myślę, że nie ma dużego wyboru. Nieco ciężko było mi tak narysować koszulkę i pasek, by nadal było widać, że Red ma talię, ale ostatecznie chyba można do tego dojść. Ubranie w końcu może coś zasłaniać x'3 Mam nadzieję, że widać jak mocne ma nogi, a w porównaniu z Lottą - węższe biodra. Będę jeszcze nad nią pracować.

Maka - Chyba najbardziej dopracowana XD Rysowałam ją w sumie najwięcej razy i ze wszystkiego jej sukienki są dla mnie najtrudniejsze. Przy czym Maka jest jedną z niewielu postaci, która, by wyglądać dobrze ubrana być MUSI. Ma dosyć dziwne proporcje, co (także wątkowo) maskuje rozkloszowaną sukienką. Pracuję też nad jej kapeluszami, ale to wyższa szkoła dopasowania XD Dzięki temu, że ją jako postać już w miarę opanowałam postanowiłam wepchnąć ją nieco za Dean, by między nimi była jakaś interakcja. Dzięki temu z resztą było więcej miejsca na spódnicę Rosy XD

Rosa - Trochę ją tu rozjaśniło... ją też rysowałam parę razy, ale nadal mam problem z jej fryzurami - muszą dobrze komponować się z małą buźką, ale puchatymi policzkami i pasować do proporcji. Ogólnie tak jak Maka powinna być pokazywana raczej w odpowiednim stroju - to sporo zmienia! Sama jest trochę niższa od Funci, ale ma podobną budowę ciała - widać nieco po rękach. Jednak bufiaste rękawy i ogólnie kaftanik nieco ją usztywniają i dodają wizualnie masy. Jest (zaraz po Lotcie) postacią najtrudniejszą do ubierania, ale w jej przypadku przynajmniej mogę inspirować się avkiem XD Oczywiście w moim wydaniu ubrana jest dużo prościej - może kiedyś uda mi się to dopracować x3

Obrazek
Funtka x Lotta

Obrazek
Lotta x Dean x Maka

Obrazek
Maka x Rosa

Dzięki za podglądanie! ^ ^
Towarzysz - Amari (Chaos)
,,Cicha Funcia mężczyzn rwie" ~ Samiel (SB)
Zebrane koszule: Lucien x2, Kinalali, Malachi, Kaikomi , Sakura, Sarpedon, Tesusil x4, Antar, Fabio, Benjamin, Niphred, Yva (Petro) <3, Conan (dzięki Loci), Ognaruks, Mniszek <3

Zgarnięte na sb przez Największego Dostawcę: Namir, Toffee, Umm, Kerhje

,,Wbił zlęknione spojrzenie prosto w te duże, mądre oczy - powinny być stalowoszare, zimne i okrutne, jak niebo w pierwszych dniach przedwiośnia, ale zamiast tego miały ciepłą barwę powstającą ze zmieszania na palecie karminu z umbrą paloną." ~ Fabio (narracja)

Awatar użytkownika
Ragnarr
Zbłąkana Dusza
Kontakt:

Post autor: Ragnarr » 2 tygodnie temu

Jako rasowy stalker i w ramach rozgrzeszenia za brak krytyki/oceny ostatnich, teraz pierwszy!

Zaznaczam, że to opinia całkowicie pozbawiona jakiejkolwiek wartości, bo nie umiem rysować. To raczej moje gusta i "lubie", jak i "nie lubię"

Bardzo mi się podoba Funcia, tak. Dynamiczność postury, jak i sama sylwetka postaci, no i ubranka. Tak, ma w sobie moc. Myślę, że musiałaby uważac na łowców łowczyń koszul >3

Zaraz po niej mamy oczywiście Dean. Tak, bardzo pasująca do niej poza, aby nie napisać diabelnie. Do tego ten wyraz twarzy. Co się będę rozpisywał. Oddaje charakter postaci, takie przynajmniej odnoszę wrażenie na pierwszy "rzut" oka.

Reszta postaci tak... nie wiem. Nie sa narysowane źle, ale czegoś im brak? Lotta trochę przypomina skalną figurę xD
Maka, Maka, Maka... Hmm, chyba za blisko jest innych postaci i po prostu się gubi w tłoku. Nie robi takiego szału? Coś w tyń dysyń.

Rosa... em. Tak, odnoszę wrażenie że coś z nią jest nie tak. Ciężko mi powiedzieć co, ale totalnie chyba nie pasuje jej poza i trochę "płaskie" zrobiła na mnie wrażenie.

Pozdrawiam,
Wasz kowal xD

Awatar użytkownika
Kana
Mieszkaniec Sennej Krainy

Rola

Nagrody: [img]http://granica-pbf.pl/images/gwiazdki.png[/img][img]http://granica-pbf.pl/images/gwiazdki.png[/img]
Ranga: [img]http://granica-pbf.pl/images/ekspert%20moderator.png[/img]
Kontakt:

Post autor: Kana » 2 tygodnie temu

W końcu, hah! xD

Cieszę się, że znalazłeś chwilkę na drobny komentarz x3

Widzę, że co do Funci się zgadzamy - ale muszę Ci w jej imieniu dodatkowo podziękować za komplement :motyl

A co do reszty to mamy inne opinie xD O ile jestem w miarę zadowolona z Dean, bo rysowałam ją pierwszy raz, tak Lotta podoba mi się nieco bardziej x'3 Moją ulubienicą za to jest Maka - schowana i jak mówisz nie wychodząca na pierwszy plan, tak jak powinna x3 Rosa... jak dla mnie w porządku, może na powiększeniu nieco przekręciłam ją na bok, a to może psuć efekt x'3 Z pozą cieszę się, że wymyśliłam coś innego niż rozstawione nogi jak u Dean - starałam się też pilnować pionu, bo jakoś się przechylała. Może jednak tak zostało XD Strój też swoje zrobił, bo nie umiem jeszcze dobrze go dopasować - Rosa ma lekko przechylone ramiona, czego chyba nie widać x'3 Nie wiem też o co chodzi z efektem płaskości... akurat na niej dałam najwięcej cieni - za to na twarzy ich nie ma, fakt. Nie starłam też kilku linii XD Ale ostatecznie nie uważam, że wyszło źle - wydaje się nieco sztywna, ale dzięki temu widać wpływ ubrania na odbiór figury. Choć oczywiście podobać się nie musi XD

Dzięki za trochę krytyki - postaram się wyciągnąć z niej jak najwięcej do następnych prac ;3
Pegazy:
Kaprys, Dzika
,,Ma pani na coś alergię?
- Na głównych bohaterów." (Dzięki Conan :szop )

'Dobra' Kana, Gustowne przebranko, Młoda panna Trisk de Leu
I niech Wam Kosmos sprzyja! (Ponowne dzięki Conan :szop )
"Pewnego dnia będzie coś, ale nie wiem co." ~ Kana 2018 (Yao :wamp )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Grafika”