Wielka Pustynia Słońca[Wschodni kraniec Wielkiej Pustyni Słońca] Coś niespodziewanego

Znajdująca się daleko na południu kontynentu, za Sawanną Nurwijską, pustynia, ciągnąca się od Gór Słonecznych za zachodzie, aż po Lwi Wąwóz na wschodzie. Granicząca na południu z tropikalnymi puszczami. Dzięki licznym oazą nie jest to jednak jedynie morze gorącego piasku. Przez pustynie przechodzi bowiem kilka szlaków handlowych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alestar
Szukający Snów
Posty: 170
Rejestracja: 8 lat temu
Rasa: Alarianin
Profesje: Łowca
Kontakt:

[Wschodni kraniec Wielkiej Pustyni Słońca] Coś niespodziewanego

Post autor: Alestar »

Alestar, Teus i Falkon przybywają z: [Przez Równiny] Nowy cel i nowy początek

        Gdy do umysłu naraz dociera zbyt dużo bodźców, czasami nie jest się w stanie wszystkiego zarejestrować, zapamiętać i skojarzyć. Tak właśnie było teraz z umysłem Alestara, bo w głowie aktualnie miał dwa fakty, które teraz były najistotniejsze. Jednym było to, że niedawno on, jego towarzysze oraz konie znalazły się na pustyni. Drugim fakt, to że przed chwilą kusznik zdążył kątem oka dostrzec jak Teus właśnie jest pochłaniany przez pustynny piasek.

        Dzięki Prasmokowi, Flakon był niedaleko i doprowadził strzelca do stanu używalności. Zdążyli nawet wykonać kilko kroków naprzód, zanim łowca potworów odezwał się do złodziejaszka:
        — Teusa wciągnęła pustynia, znaczy... pewnie zjechał gdzieś w dół wąwozu, czy czegokolwiek ukrytego wśród wydm. To było gdzieś tam — mężczyzna wskazał towarzyszowi ręką mniej więcej miejsce, gdzie, znikł ich brodaty kompan. Zanim jednak doszedł do danego miejsca, Falkona również pochłonął pustynny piasek, by niedługo później i sam Zenemar zsunął się w dół.

        — Dłużej się nie dało?! — Teus celnie skwitował bolesny zjazd swoich towarzyszy na dół.
Przybyli przed chwilą mężczyźni otrząsnęli się z kurzu i rozejrzeli się wokół.

        Znajdowali się aktualnie w wąskim, ale długim korytarzu. Ściany były widocznie rzeźbione, a gdzieniegdzie można było odnaleźć ślady po dawno zapomnianym malunkach. Korytarzem mogli się poruszać wyłącznie w dwie strony, więc wybór drogi był mocno ograniczony. Największą ciekawostką, był ognik; przynajmniej tak zidentyfikował go wielkolud na podstawie posiadanej wiedzy; który „zapalał” się samoistnie w wyznaczonych do tego metalowych koszach służąc za oświetlenie. Gdy tylko jedna osoba szła w daną stronę, ognik pozostawał na swoim miejscu, wystarczyło jednak, by dwóch ludzi ruszyło w dany kierunek, a ognik przeskakiwał na kolejny kosz i rozświetlał kolejną część pomieszczenia.

        — Co my teraz robimy? Co niedawno nas spotkało? Dlaczego, już nawet znalezienie się na pustyni, po naszych ostatnich przygodach w ogóle nie dziwi? — Alestar, skierował takie pytanie do swych towarzyszy, czekając na ich odpowiedź oraz licząc, że z jakiegoś powodu obranie jednego kierunku będzie bardziej sensowne niż tego drugiego. Na górze, gdzieś na pustyni szwendały się konie bez właścicieli, więc kusznik dodatkowo martwił się o brak ukochanego przyjaciela przy swoim boku.
Awatar użytkownika
Teus
Mieszkaniec Sennej Krainy
Posty: 138
Rejestracja: 7 lat temu
Rasa: Alarianin
Profesje: Wojownik
Kontakt:

Post autor: Teus »

        - Przyznam szczerze, że pamiętam niewiele. – Teus rozejrzał się po korytarzu wykonanym z piaskowca. – Przyznam też, że nie wiem gdzie jesteśmy. – Ściany pokryte były dziwnymi obrazkami reprezentującymi prawdopodobnie jakieś religijne obrządki. – Ani też co właściwie się stało. Wiem tylko, że jakaś niewiasta próbowała mnie zabić. To samo w sobie dziwne nie jest, aczkolwiek była to czarodziejka, a od takich zawsze trzymam się z daleka. To zbyt nieprzewidywalne kobiety – rzekł wyrzucony na pustynię brodaty łucznik z amnezją, trzymający w dłoniach dwa cudze buty.

        – Buty należą do niejakiego Thomasa – odpowiedział zmieszanym spojrzeniom towarzyszy. – A sam Thomas kompletnie spanikowany rzucił się przed siebie zaraz po wylądowaniu w tym miejscu. – Tousend wskazał kiwnięciem głowy ślady bosych stóp odbitych na piasku zalegającym w korytarzu. – Rozsądnie byłoby iść jego śladami, biedaczek jeszcze sobie coś zrobi, a wtedy nie dowiemy się czemu Jonas chciał nas sprzedać czarodziejkom… ooo chyba właśnie sobie coś przypomniałem! Ale wciąż niewystarczająco dużo. Naprzód!

        Ruszyli przed siebie wybierając jedną z dwóch stron korytarza. Teus zaniepokojony magicznymi światłami, które podążały ich śladem, zaczął bacznie przyglądać się metalowym koszom umieszczonym wzdłuż ściany, jednak krótki naukowy wykład Alestara przywrócił mu spokój, chociaż przestał słuchać go gdzieś w połowie.

        Spokój, jak się okazało, był krótkotrwały. Zburzył go trzy metrowy posąg szakala stojącego na dwóch nogach, trzymającego w skrzyżowanych na piersiach ramionach miecze o mocno zakrzywionych ostrzach, broń, jakiej Teus do tej pory nie widział. Umieszczone w oczodołach oszlifowane obsydiany, pełniące rolę oczu posągu, zdawały się świdrować intruzów spojrzeniem, które wywoływało ciarki na plecach.
        - Niech mi pan obieca, że pozostanie pan na tym kamiennym cokole. Albo nie, lepiej niech pan nic nie mówi, to tylko pogorszy sprawę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wielka Pustynia Słońca”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość