Archiwum OgłoszeńOgłoszenie z: 31.08.2019

Archiwum zawierające stare obwieszczenia władających tą krainą, by Ci którzy powrócili z dalekich podróży mogli zaznajomić się z wydarzeniami, które w czasie ich nieobecności zaszły.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Niara
Pani Snów

Rola

Posty: 1797
Rejestracja: 10 lat temu
Ranga: administrator.png
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Ogłoszenie z: 31.08.2019

Post autor: Niara » 3 miesiące temu

Kreator postaci i rejestracja

Po długim i dogłębnym procesie tentegowania w głowie... - jak powiedział Król Julian – nareszcie nadszedł czas na otwarcie forumowej rejestracji i nową odsłonę kreatora. Zmieniło się bardzo dużo, dodaliśmy nowe pola, kreator wygląda teraz zupełnie inaczej podczas tworzenia karty, zmieniło się również jego wyświetlanie w profilu. Zmian jest na tyle dużo, że nie dało się ich opisać w krótkiej wiadomości tutaj, w ogłoszeniu, dlatego koniecznie przeczytajcie całe ogłoszenie, które znajduje się na blogu, pod tym linkiem: KLIK
Poprawione błędy w Kreatorze.

Błędy, o których nas informowaliście powinny już zostać wyeliminowane. Testowaliśmy kreator całe dzisiejsze popołudnie i wieczór. Meridion starał się usunąć wszystkie usterki. Co udało się zrobić:

1. Kopiowanie się KP do innych kont gracza – Naprawione – Błąd był spowodowany modem, który umożliwia łączenie kont jednego gracza.
2. Zapis Przedmiotów Magicznych – Naprawione
3. Zapis sposobu rzucania zaklęć – Naprawione – Przy okazji zaktualizowaliśmy artykuł w Grymuarze na temat skrótu po magii.
4. Literówki w rasach i brak Eravallów – Naprawione
5. Zapis historii, kiedy jest bardzo długa – Naprawione – Testowaliśmy historię długą na 222 strony w Wordzie zapisanych standardową czcionką w rozmiarze 12 i historia zapisywała się poprawnie.
6. Edytor w polach opisowych – Niestety dodanie edytora do pól opisowych okazało się na razie zbyt praco i czasochłonne, natomiast w polach tych działają w tej chwili akapity, wystarczy wcisnąć na klawiaturze przycisk tabulatora, a pole zapisze się z akapitami.
7. Usuwanie Kart Postaci – Testowane na kilku KP, żadna się nie usunęła, ale czy wszystko będzie działać poprawnie wyjdzie dopiero „w praniu”, jeżeli więc komuś usunie KP, nadal prosimy o PW do Niary. Wszystkie KP da się odzyskać z bazy.
8. Usunięte KP – wszystkie Karty Postaci, o których wiedzieliśmy, że się usunęły zostały przywrócone, także te, które się zamieniły. Jeżeli komuś nie przywróciło karty prosimy o informację, jak wyżej.
9. Powiadomienia na maile – wiemy, że niektórym przestały przychodzić powiadomienia mailowe dotyczące odpowiedzi w wątkach, czy prywatnych wiadomości – na razie nie udało się nam znaleźć przyczyny. Podobnie sprawa miała się z weryfikacją konta przez mail, póki co została ona (weryfikacja mailowa) wyłączona i dostęp do forum ma się od razu po rejestracji.

WAŻNE: Podczas tworzenia Karty Postaci możecie przeskakiwać pomiędzy zakładkami kreatora, można klikać przycisk Zapisz po wypełnieniu każdej zakładki – jest to najbezpieczniejsze. Można jednak skakać pomiędzy zakładkami i dopiero na koniec wcisnąć przycisk zapisu, a wszystkie pola zapiszą się jednocześnie. WYJĄTEK stanowi zakładka AWATAR – zakładce awatar podczas dodawania grafiki przenosi nas z kreatora do opcji profilu, opuszczamy więc sam kreator, jeżeli wypełnialiście wcześniej jakiekolwiek pole w pozostałych zakładkach i nie kliknęliście przycisku Zapisz USUNĄ się wszystkie wprowadzone wcześniej dane!
Królowa Niara

"A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto,
z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Ogłoszeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość