Archiwum OgłoszeńOgłoszenie z: 31.08.2019

Archiwum zawierające stare obwieszczenia władających tą krainą, by Ci którzy powrócili z dalekich podróży mogli zaznajomić się z wydarzeniami, które w czasie ich nieobecności zaszły.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Niara
Pani Snów

Rola

Posty: 1782
Rejestracja: 10 lat temu
Inne Postacie: Villemo, Saira, Aruviel, Sauria, Jasmina, Nani, Siren, Rumianek, Sasanka, Nivalia, Anette, Azajasz, Alexander, Valerija, Katniss, Yvaine
Ranga: administrator.png
Lokalizacja: Poznań
Aura: Tutaj będzie aura, chwilowo wyłączone. Tutaj będzie aura, chwilowo wyłączone. Tutaj będzie aura, chwilowo wyłączone. Tutaj będzie aura, chwilowo wyłączone. Tutaj będzie aura, chwilowo wyłączone. Tutaj będzie aura, chwilowo wyłączone. Tutaj będzie aura, chwilowo wyłączone.
Kontakt:

Ogłoszenie z: 31.08.2019

Post autor: Niara » 3 tygodnie temu

Kreator postaci i rejestracja

Po długim i dogłębnym procesie tentegowania w głowie... - jak powiedział Król Julian – nareszcie nadszedł czas na otwarcie forumowej rejestracji i nową odsłonę kreatora. Zmieniło się bardzo dużo, dodaliśmy nowe pola, kreator wygląda teraz zupełnie inaczej podczas tworzenia karty, zmieniło się również jego wyświetlanie w profilu. Zmian jest na tyle dużo, że nie dało się ich opisać w krótkiej wiadomości tutaj, w ogłoszeniu, dlatego koniecznie przeczytajcie całe ogłoszenie, które znajduje się na blogu, pod tym linkiem: KLIK
Poprawione błędy w Kreatorze.

Błędy, o których nas informowaliście powinny już zostać wyeliminowane. Testowaliśmy kreator całe dzisiejsze popołudnie i wieczór. Meridion starał się usunąć wszystkie usterki. Co udało się zrobić:

1. Kopiowanie się KP do innych kont gracza – Naprawione – Błąd był spowodowany modem, który umożliwia łączenie kont jednego gracza.
2. Zapis Przedmiotów Magicznych – Naprawione
3. Zapis sposobu rzucania zaklęć – Naprawione – Przy okazji zaktualizowaliśmy artykuł w Grymuarze na temat skrótu po magii.
4. Literówki w rasach i brak Eravallów – Naprawione
5. Zapis historii, kiedy jest bardzo długa – Naprawione – Testowaliśmy historię długą na 222 strony w Wordzie zapisanych standardową czcionką w rozmiarze 12 i historia zapisywała się poprawnie.
6. Edytor w polach opisowych – Niestety dodanie edytora do pól opisowych okazało się na razie zbyt praco i czasochłonne, natomiast w polach tych działają w tej chwili akapity, wystarczy wcisnąć na klawiaturze przycisk tabulatora, a pole zapisze się z akapitami.
7. Usuwanie Kart Postaci – Testowane na kilku KP, żadna się nie usunęła, ale czy wszystko będzie działać poprawnie wyjdzie dopiero „w praniu”, jeżeli więc komuś usunie KP, nadal prosimy o PW do Niary. Wszystkie KP da się odzyskać z bazy.
8. Usunięte KP – wszystkie Karty Postaci, o których wiedzieliśmy, że się usunęły zostały przywrócone, także te, które się zamieniły. Jeżeli komuś nie przywróciło karty prosimy o informację, jak wyżej.
9. Powiadomienia na maile – wiemy, że niektórym przestały przychodzić powiadomienia mailowe dotyczące odpowiedzi w wątkach, czy prywatnych wiadomości – na razie nie udało się nam znaleźć przyczyny. Podobnie sprawa miała się z weryfikacją konta przez mail, póki co została ona (weryfikacja mailowa) wyłączona i dostęp do forum ma się od razu po rejestracji.

WAŻNE: Podczas tworzenia Karty Postaci możecie przeskakiwać pomiędzy zakładkami kreatora, można klikać przycisk Zapisz po wypełnieniu każdej zakładki – jest to najbezpieczniejsze. Można jednak skakać pomiędzy zakładkami i dopiero na koniec wcisnąć przycisk zapisu, a wszystkie pola zapiszą się jednocześnie. WYJĄTEK stanowi zakładka AWATAR – zakładce awatar podczas dodawania grafiki przenosi nas z kreatora do opcji profilu, opuszczamy więc sam kreator, jeżeli wypełnialiście wcześniej jakiekolwiek pole w pozostałych zakładkach i nie kliknęliście przycisku Zapisz USUNĄ się wszystkie wprowadzone wcześniej dane!
Królowa Niara

"A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto,
z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Ogłoszeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość