Szczyty Fellarionu

Pokryte śniegiem malownicze góry kryjące w sobie wiele tajemnic. Rozciągają się od granic Rododendronii aż po tereny hrabstw Wybrzeża Cienia. Dom Fellarian.
 • Forum
 • Nie ma nieprzeczytanych postów
  Rapsodia
  Mówi się o niej Miasto Elfów. Owe osiedle nie zostało jednak założone przez elfy, a przez ludzi, pierwszym jego królem był człowiek, niestety jego dość niefortunne rządy doprowadziły do konfliktu pomiędzy władzą a ludem, wtedy to władzę obijał pierwszy elfi król, od tego czasu co raz więcej efów zaczęło przybywać do miasta, mimo, że oddalone o wiele dni drogi od głównych elfich osiedli ściągało do niego mnóstwo elfich braci, a zwłaszcza tkaczy zaklęć. Miasto położone nad legendarnymi wodospadami, w pięknej i... magicznej okolicy nie mogło zostać nie zauważone przez magów, czarodziejów i elfich tkaczy zaklęć...

  Różane alejki
  Ostatni post Re: [Rapsodia i okolice] Rodzinne…
  autor: Enki Wyświetl najnowszy post
  2 miesiące temu
 • Nie ma nieprzeczytanych postów
  Łzy Rapsodii
  Z zachodnich szczytów Gór Fellarionu spływają dziesiątki wodospadów. Ich nazwa pochodzi od starożytnej legendy o księżniczce Rapsodii, która zamknięta w magicznej wieży w górach płakała tak długo, że z gór zaczęły spływać liczne wodospady.
  Ostatni post Re: Wstęp do wielkiej przygody
  autor: Fallon Wyświetl najnowszy post
  2 lat temu
 • Nie ma nieprzeczytanych postów
  Kryształowe Groty
  Znajdują się w różnych jaskiniach na terenie całych gór. Kryształy dosłownie wyrastają w nich ze wszystkich stron. Zabrane z jednego miejsca, wyrastają w drugim. Ulubione miejsca smoków żywiących się kamieniami szlachetnymi i kryształami.
  Nie ma postów
   
 • Nie ma nieprzeczytanych postów
  Lisie Wodospady
  Znajdujące się niedaleko fellariańskich wiosek wodospady, wpadające do kilku jezior. Otoczone głównie magicznymi roślinami. Według legendy kiedyś był to wodopój dla wszelkich gatunków lisów, stąd jego nazwa.
  Nie ma postów
   
 • Nie ma nieprzeczytanych postów
  Świątynia Węży
  Znajdująca się w górskiej grocie świątynia węży, jest poszukiwana przez naukowców i fascynatów tych stworzeń. Świątynie zamieszkują przyjazne gatunki, najczęściej o kolorowych łuskach. Dobre istoty mogą wejść do świątyni i wyjść z niej bez szwanku. Nieprzyjaciele kończą jako pokarm, choć zamieszkałe świątynie gatunki są głównie magio i aurożerne.
  Nie ma postów
   
 • Nie ma nieprzeczytanych postów
  Altaria
  Fellariańska wioska położona na najwyższym ze szczytów Gór Fellarionu. Szkoli się tam najsilniejszych wojowników i wojowniczki. Mieszkańcy tej wioski doskonale władają mieczami, sztyletami i kosami. Istnieje również sekcja szkoląca doskonałych łuczników.
  Nie ma postów
   
 • Nie ma nieprzeczytanych postów
  Vernis
  Wioska dla utalentowanych fellarian. Mieszkańcy Vernis zazwyczaj mają największe predyspozycje do magii powietrza. Ich wioska ukryta jest w wielkim kanionie. Są bardzo delikatni i niezbyt silni psychicznie. Są pokojowo nastawieni, mają dusze artystów.
  Nie ma postów
   
 • Nie ma nieprzeczytanych postów
  Serenia
  Fellariańska wioska rzemieślników, hodowców i rolników. To właśnie tutaj uprawia się czerwone dynie lubiane przez fellarian. Wioska ta znajduje się w górskiej dolinie o znacznie łagodniejszym klimacie niż w Altarii czy Vernis.
  Nie ma postów
   
 • Nie ma nieprzeczytanych postów
  Klasztor Mrocznych Sekretów
  Niezwykłe to miejsce. Wokół niego rozciąga się iluzja wody. W środku zaś znajduje największa na świecie biblioteka. Akty urodzenie, biografie i księgi zawierające tak mroczne sekrety iż są trzymane pod dziesięcioma magicznymi zamkami. Do klasztoru ma wstęp osoba o czystych zamiarach. Istota pragnąca chłonąć wiedzę. Osoba, która nie chce jej wykorzystać do niecnych celów lecz posiadając, pomóc innym stworzeniom w czynieniu dobra.
  Ostatni post Re: [Klasztor Mrocznych Sekretów]…
  autor: Pani Losu Wyświetl najnowszy post
  4 lat temu
 • Nie ma nieprzeczytanych postów
  Twierdza Czarodziejów
  Znajduje się pomiędzy Szczytami Fellarionu, a wybrzeżem. Twierdza Czarodziejów jest odpowiednikiem Zamku Czarodziejek, czyli akademią magiczną przeznaczoną głównie dla chłopców i mężczyzn.
  Nie ma postów
   
 • Nie ma nieprzeczytanych postów
  Ruiny Kości
  Kiedyś był to kompleks bibliotek i świątyń, strzeżonych przez grupę starych czarodziejów. Dziś tylko ruiny, stworzone przez nekromantę. Chciwość nie ma granic, chęć zawładnięcia kompleksem uderzyła do głowy grupie szaleńców. Twierdzy nie zdobyto, a jedynie zniszczono. Teraz wśród ruin unoszą się opary zła i śmierci. Większość osób, która tam weszła, nigdy nie wróciła, pozostawiając po sobie jedynie kości.
  Nie ma postów
   
 • Nie ma nieprzeczytanych postów
  Sosnowe Jezioro
  Górskie, lazurowe jezioro otoczone iglastymi drzewami, głównie sosnami. Mnogość tych drzew sprawiła, że wody jeziora nabrały leczniczych właściwości. Kryształowa woda pomaga w oddychaniu, koi żołądek, leczy kaszel i wiele innych dolegliwości.
  Nie ma postów
   
NOWY TEMAT
 • Ogłoszenia
  Odpowiedzi
  Odsłony
  Ostatni post
 • Tematy
  Odpowiedzi
  Odsłony
  Ostatni post
NOWY TEMAT

Wróć do wykazu forów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Twoje uprawnienia na tym forum

Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów