Góry Dasso

Rozciągające się od Równin Andurii aż po Równinę Maurat góry z wierzchołkami pokrytymi wiecznym śniegiem, przeplatane zielonymi dolinami i niebezpiecznymi przełęczami, zamieszkałe przez dzikie zwierzęta i legendarne potwory. Góry otaczają i chronią przed niebezpieczeństwami Szepczący Las, dając mu w ten sposób spokój.
 • Forum
 • Nie ma nieprzeczytanych postów
  Ekradon
  Warowne miasto położone u podnóża gór, otoczone grubymi murami i basztami, jego bramy zdobią dwa ogromne posagi gryfów. Miasto słynie z handlu, pięknych karczm i ogromnej armi. Armi niezwykłej, bo składającej się z wojowników i gryfów. Od setek lat ekradończycy udomawiają gryfy, które później służą w ich armi, stacjonującej w górach poza miastem.

  Targowisko wewnętrzne
  Ostatni post Re: [Ekradon i okolice] Biała nić…
  autor: Isara Wyświetl najnowszy post
  4 miesiące temu
 • Nie ma nieprzeczytanych postów
  Nowa Aeria
  Podczas Wielkiej Wojny Aeria została zrównana z ziemią, jedyne co po niej pozostało to sterta gruzów. Zanim Wielka Armia dotarła do miasta Król ewakuował ludność w góry, sam zaś zginą broniąc bram miasta. Po wojnie Aerczycy postanowili odbudować miasto, dziś na jego gruzach powstała Nowa Aeria - piękne, przyjazne, nowe miasto, niesplamione jeszcze żadną wojną.

  Różane ogrody
  Ostatni post Re: I wszystko od nowa
  autor: Hikari Wyświetl najnowszy post
  1 rok temu
 • Nie ma nieprzeczytanych postów
  Dolina Jaszczurek
  Położona na wschodzie głęboka, wąska dolina, przeklęta wieki temu przez szalonego czarodzieja. Stała się tomem dla najróżniejszych gatunków jaszczurek, zwłaszcza waranów. Magiczne opary, wydobywające się z rozpadlin spowodowały, że większość gadów zmieniła się w śmiertelnie niebezpieczne stworzenia. Doliny ośmielają się szukać tylko szaleńcy, naukowcy i najemnicy, którzy pozyskują składniki dla medyków, magów i alchemików.
  Nie ma postów
   
 • Nie ma nieprzeczytanych postów
  Drzewo Jutrzenki
  Lokalizacja drzewa nie jest znana, wiadomo, że znajduje się w głębokiej, wiecznie zielonej dolinie, otoczonej przeźroczystą kopułą magicznej energii. Bariera przepuszcza wszystkie istoty, wypuszcza... wybranych. Sam pień drzewa mierzy dwie staje, a w jego wnętrzu znajduje się sieć domów dla najróżniejszych istot. Elfów, driad, zmiennokształtnych, a nawet ludzi. W koronie mieszka niezliczona ilość gatunków ptaków, owadów i innych istot. Jest to także dom dla chochlików i wróżek. Jutrzenka składa się z setek gatunków różnych drzew. Jakaś część jej korony zawsze kwitnie. Nad drzewem nigdy nie panuje zima.
  Nie ma postów
   
 • Nie ma nieprzeczytanych postów
  Drzewo Zmierzchu
  Nikt nie wie gdzie znajduje się Drzewo Zmierzchu, nawet ci, którzy od niego wracają nie potrafią odtworzyć drogi. Tylko krydiany mają dar odszukania go. Zbudowane z pni wszelkich gatunków, wypełnione magicznymi ognikami, kulami aur, świetlików i iskierek. Ci, którym udało się tam dostać, mówią że drzewo wyrasta bezpośrednio z wody. Strażnikami drzewa są wilki mgławicowe, których ogony barwią otaczające je jezioro.
  Nie ma postów
   
 • Nie ma nieprzeczytanych postów
  Górskie Moczary
  Znajdujące się u podnóża gór, od strony Szepczącego Lasu rozległe moczary i bagna, pełne niebezpieczeństw. Tutaj życiu zagrażają nie tylko zwierzęta, ale także duchy, zjawy i potępieńcy. Kto tu trafi, rzadko uchodzi z życiem.
  Nie ma postów
   
 • Nie ma nieprzeczytanych postów
  Hurma Dotkniętych
  Legendarne drzewo o magicznych owocach, opowieści głoszą, że półeteryczne drzewo rodzi niebieskie persymony, których zjedzenie zdejmuje klątwę z ludzi dotkniętych przez wróżki, lub chochliki. Niestety, owoc działa tylko na tego kto go zerwie. Nie można go w żaden sposób przetransportować. Jedynym sposobem, jest długa wyprawa, w poszukiwaniu legendy.
  Nie ma postów
   
 • Nie ma nieprzeczytanych postów
  Konstelacja Księżycowa
  Rzeka wijąca się przez górskie jaskinie, magicznie wznosząca się i opadająca świetlistymi kaskadami. Ponoć napicie się z niej gwarantuje długowieczność, nawet najsłabszym. Nie wiadomo skąd wypływa i gdzie się kończy. Mówią, że wlewa się do wnętrza łuski i wypływa pobłogosławiona przez samego Prasmoka.
  Nie ma postów
   
NOWY TEMAT
 • Ogłoszenia
  Odpowiedzi
  Odsłony
  Ostatni post
 • Tematy
  Odpowiedzi
  Odsłony
  Ostatni post
NOWY TEMAT

Wróć do wykazu forów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Twoje uprawnienia na tym forum

Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów