Góry Księżycowe

Bastiony Górskich elfów, to te góry właśnie strzegą ich tajemnic. Wysokie, strzeliste szczyty wspinają się po chmurach i pną ku niebu, jakby chciały spotkać Najwyższego. Położone na wschodzie, daleko za Lasem Eriantur i Sariańskimi Borami. Łańcuch ułożony w półksiężyc oddziela świat od Płaskowyżu Tarjańskiego i Wielkich Dolin Smutku.
 • Forum
 • Nie ma nieprzeczytanych postów
  Ilargia
  Ilargia to stolica zamieszkana głównie przez elfy górskie i mroczne, które wspólnie rządzą krajem. Te mroczne to wyrzutki, które postanowiły wyjść z podziemi i przyłączyć się do cywilizacji, stąd ich brak wrogości do innych pobratymców. Nie ma tu dzielnic dla podras elfów, wszystkie starają się koegzystować wspólnie. Oczywiście miasto zamieszkują także ludzie i niektórzy zmiennokształtni, ale próżno szukać tu dzielnic, gdzie swobodnie mogliby osiedlić się nieumarli. Ilargia znajduje się na zachodnim stoku w północnej części łańcucha Gór Księżycowych.
  Nie ma postów
   
 • Nie ma nieprzeczytanych postów
  Vitruvia
  Położona w Górach Księżycowych, pomiędzy szczytami wznosi się Vitruvia. Jest stolicą państwa zamieszkującego głównie przez Górskie Elfy. Głęboka, rozległa, żyzna dolina pomiędzy szczytami pozwoliła zbudować piękne, elfie miasto. Część budynków wykuto w skałach, ale centrum znajduje się w dolinie. jJest enklawą spokoju i piękna. Artyści często i chętnie odwiedzają to miejsce ze względu na piękne widoki i nastrój sprzyjający kreatywności.

  Dwór Stella-Floris
  Ostatni post Re: [Dwór i okolice] Z nadzieją n…
  autor: Tenebris Wyświetl najnowszy post
  2 lat temu
 • Nie ma nieprzeczytanych postów
  Kalganari
  Kalganari znajduje się w lasach, na wschód od Gór Księżycowych. Głównymi mieszkańcami są tutaj zmiennokształtni, którzy postanowili żyć wśród cywilizacji. Jednak architektura mocno wpasowuje w ciemną zieleń lasów tej części świata. Pomiędzy zmiennokształtnymi żyją też naturianie, ludzie, czy elfy. Kalganari jest spokojnymi państwem, rządzonym przez króla-niedźwiedziołaka.
  Nie ma postów
   
 • Nie ma nieprzeczytanych postów
  Mauriel
  Na wschód od Vitruvii znajduje się niewielkie królestwo Mauriel, rządzone przez królową krydianę. W Środkowej Alaranii Mauriel jest bardzo mało znane, a jeśli już słyszeć można o nim opowieści, jako o mieście mroku, choć jego mieszkańcy nie są nieumarłymi. Prawda jest taka, że Mauriel znajduje się w dolinie, otoczonej zewsząd wysokim, iglastym borem. Mieszkańcy to głównie naturianie. Driady, krydiany, feerie, centaury, satyry, a nawet harpie. Mauriel jest enklawą dla naturian. Ci, którzy założyli to państwo, zapragnęli żyć razem pośród lasu, lecz w zwartej społeczności. Na wschodzie Mauriel znane jest z pokojowego nastawienia i niezwykłej architektury.
  Nie ma postów
   
NOWY TEMAT
 • Ogłoszenia
  Odpowiedzi
  Odsłony
  Ostatni post
NOWY TEMAT

Wróć do wykazu forów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Twoje uprawnienia na tym forum

Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów