Wielka Pustynia Słońca

Znajdująca się daleko na południu kontynentu, za Sawanną Nurwijską, pustynia, ciągnąca się od Gór Słonecznych za zachodzie, aż po Lwi Wąwóz na wschodzie. Granicząca na południu z tropikalnymi puszczami. Dzięki licznym oazą nie jest to jednak jedynie morze gorącego piasku. Przez pustynie przechodzi bowiem kilka szlaków handlowych.
 • Forum
 • Nie ma nieprzeczytanych postów
  Imperium Xan-Lovar
  Xan-Lovar to imperium, zajmujące ogromne terytorium. Stolica znajduje się na południowej granicy Wielkiej Pustyni Słońca z tropikalną dżunglą, nad wielką rzeką Nar-Hali. Tam znajduje się centrum kraju, a pozostałe terytorium podzielone jest na pięć regionów, którymi rządzą szachowie, lub szachnisze. Państwo ciągnie się od Nar-Haulu na zachód, aż do Gór Słonecznych, a na wschód do granicy z Rendenir. Na południu sięga do granicy z Ravad. Głównie obejmuje tereny lasów tropikalnych.
  Ostatni post Re: [Stolica Xan-Lovar] Śladami s…
  autor: Nevra Wyświetl najnowszy post
  3 miesiące temu
 • Nie ma nieprzeczytanych postów
  Na'Zahir
  Orientalne miasto na wschodnim krańcu Wielkiej Pustyni Słońca, słynące z eksportu płytek ceramicznych, niebieskiego barwnika oraz egzotycznych roślin i zwierząt. Zamieszkiwane przez ludzi, pustynne elfy i leonidów, rzadko odwiedzane przez turystów, jednak wyjątkowo dla nich gościnne, chociaż jak każde posiada bardziej niebezpieczne dzielnice.
  Ostatni post Re: [Pałac Rimal Hara] Spokojnie,…
  autor: Maia Wyświetl najnowszy post
  2 lat temu
 • Nie ma nieprzeczytanych postów
  Lirin-Dahr
  Lirin-Dahr położone jest na wschodzie Wielkiej Pustyni Słońca, dokładnie w samym centrum. Leży na szlaku handlowym pomiędzy Oazą Kerendir, a Na'Zahirem. Jest głównym państwem handlowym, bez jego istnienia przewożenie towarów trwało by znacznie dłużej i było większym przedsięwzięciem.
  Nie ma postów
   
 • Nie ma nieprzeczytanych postów
  Oaza Kerendir
  Oaza, jak sama nazwa wskazuje znajduje się na pustyni. Konkretnie na Wielkiej Pustyni Słońca, nad rzeką Nar-Hali. Na jej południu, niedaleko Xan-Lovar. Tereny Kerendiru są płaskie i obfitują w naturalne, małe zbiorniki wodne. Naukowcy twierdzą, że oaza stoi na skrzyżowaniu żył wodnych, znajdujących się pod pustynią.
  Nie ma postów
   
 • Nie ma nieprzeczytanych postów
  Oaza Mia-Alkhama
  Niewielka oaza znajdująca się na terenach należących do Na'Zahiru. Pustynne miasteczko, jakich wiele pośród wydm, różniące się jedynie liczbą stacjonujących tam wojsk. Oaza zbudowana wokół zbiornika, czystej, słodkiej wody, lecz nikt do tej pory nie nadał mu jeszcze żadnej nazwy.
  Ostatni post Re: [Oaza Mia-Alkhama] Musicie by…
  autor: Sarabi Wyświetl najnowszy post
  2 lat temu
 • Nie ma nieprzeczytanych postów
  Baah-Gadar
  Rozciągnięte jest na wielkiej płaskiej równinie otoczonej bezkresną pustynią oraz niską roślinnością. Całe miasto rozmieszczone jest na kilkunastu niskich wzniesieniach i połączone ze sobą wysokimi kamiennymi murami, mostami, ogrodami na dachach budynków
  Ostatni post Re: [Pałac Sułtana] Ślubuję na Bo…
  autor: Agbar Wyświetl najnowszy post
  1 rok temu
NOWY TEMAT
 • Ogłoszenia
  Odpowiedzi
  Odsłony
  Ostatni post
 • Tematy
  Odpowiedzi
  Odsłony
  Ostatni post
NOWY TEMAT

Wróć do wykazu forów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Twoje uprawnienia na tym forum

Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów