Yril dzięki latom doświadczeń nauczyła się stąpać tak uważnie i lekko, że nawet niosąc ciężkie rzeczy potrafi poruszać się bezszelestnie.
Widzenie aur
Rasowa
Ragarianie widzą aury innych istot, a także silne emanację przedmiotów, czy roślin. Widzenie nie oznacza czytania - odczytywania muszą się nauczyć. Ich wzrok zaczyna rozpoznawać barwy i poświaty aur mniej więcej około piątego roku życia. Dzięki czemu powoli przyzwyczajają się, że ich świat wygląda nieco inaczej niż ludzki.
Widzenie w ciemnościach
Rasowa
Ragarianie widzą w całkowitych ciemnościach, jednak wszystkie obiekty tracą wtedy kolory, pozostają widoczne tylko odcienie szarości, widoczność tracą także aury. Ragarianin nie jest w stanie rozpoznać koloru i poświaty zarówno przedmiotu jak i żywego stworzenia. Jednak nadal mogą rozpoznać aurę po pozostałych zmysłach.
Predyspozycje do magii natury
Rasowa
Ragarianie rodzą się z predyspozycją do władania przynajmniej jedną z arkan natury: ziemi, wody, powietrza, ognia. Rzadko zdarza się by dziecko miało predyspozycję do więcej niż dwóch arkan.
Przystosowanie
Rasowa
Ragarianie bardzo łatwo przystosowują się do warunków pogodowych. Nie przeszkadzają im długie zimy, nie odczuwają dyskomfortu z powodu krótkich dni i długich wieczorów. Jeżeli podróżują na południe nie jest im trudno przestawić się na zimniejszą, a później na cieplejszą pogodę. Choć nie są zmiennocieplni, ich organizmy nie cierpią z powodu zmian temperatur i ilości słońca.
Odstawienie
Wada
Yril popadła kiedyś w cięzki nałóg, przez co bardzo na tym ucierpiał jej węch oraz ma znacznie osłabioną odporność przeciw narkotykom, przez co nawet małe dawki mogą być dla niej śmiertelne. Nadto przebywanie w pobliżu substancji narkotykowych, które dają swój znak w powietrzu mogą jej zaszkodzić.
Magia:
Nowicjusz
Przedmioty Magiczne
Mroczny
Charakter
Wygląd
Historia
Posiadłość
Lokalizacja: Daleka północ - Las Terengoru
Choć Yril nie posiada żadnego domu i najczęściej odsypia w karczmach lub w spalniach, to zna doskonale drogę do swojej jaskini położonej w lesie Terengoru, położonej na północny-zachód od miasta Gorla. Nie jest ona za bardzo przeznaczona do użytku mieszkalnego, dlatego głównie służy do składowania cennych przedmiotów ragarianki. Pieczara u wyjściu wygląda na zwykłą, niezamieszkałą jaskinię, lecz gdy zajdzie się w jej głąb, za skałą znajdzie się przejście do drugiej części.