Oglądasz profil – Lúthril

Awatar użytkownika

Ogólne

Godność:
Lúthril Nhaaldar
Rasa:
Leśny Elf
Płeć:
Kobieta
Wiek:
525 lat
Wygląda na:
32 lat
Profesje:
Łowca, Zwiadowca, Rybak
Majątek:
Dostatni
Sława:
Nieznany

Aura

Już nie błyszcząca, słabo rysująca się w umyśle aura zbudowana z cynku, przybiera postać samotnego domku kryjącego się wśród drzew. Zapach lasu i drewna przenika wyimaginowaną okolicę, a lekki chłód obsydianowej mgiełki skłania po chwili do pchnięcia samotnych, barachitowych drzwi. Wydają się być gładkie, choć chatka sprawia nie do końca przyjemne wrażenie. Lepkawo-suche deseczki zdają się być zabrudzone jakimś leśnym nalotem, a miękkie meble uginać i chwiać pod cudzym ciężarem. W końcu coraz częściej małe, uporczywe drzazgi wbijają się w skórę, sprawiając, że w ustach pojawia się zdystansowana słodycz o łagodnym posmaku, a wraz z nią ochota, by jednak stąd wyjść.

Informacje o graczu

Nazwa użytkownika:
Lúthril
Grupy:
Martwe postacie:
Płeć gracza:
Kobieta

Skontaktuj się z Lúthril

PW:
Wyślij prywatną wiadomość

Statystyki użytkownika

Rejestracja:
9 miesiące temu
Ostatnio aktywny:
4 miesiące temu
Liczba postów:
12
(0.01% wszystkich postów / średnio dziennie: 0.04)
Najaktywniejszy na forum:
Szepczący Las
(Posty: 7 / 58.33% wszystkich postów użytkownika)
Najaktywniejszy w temacie:
[Środek lasu] Byle dalej.
(Posty: 7 / 58.33% wszystkich postów użytkownika)

Połączone profile

Brak profili posiadających połączenia.

Atrybuty

Krzepa:niezbyt silny, delikatny
Zwinność:bardzo zręczny, precyzyjny
Percepcja:wyostrzony wzrok, czuły słuch, kiepski węch
Umysł:pojętny, błyskotliwy, słaba wola
Prezencja:piękny, nieokrzesany, charyzmatyczny

Umiejętności

PolowanieEkspert
Skradanie sięEkspert
ŁucznictwoBiegły
Łowienie rybBiegły
MedycynaZaawansowany
UnikiZaawansowany
GotowanieZaawansowany
PrzetrwanieZaawansowany
TaniecOpanowany
PisanieOpanowany
NaturianizmPodstawowy
TropieniePodstawowy
SprzątaniePodstawowy
PływaniePodstawowy

Cechy Specjalne

Mowa zwierzątRasowa
Każdy elf od urodzenia potrafi komunikować się ze zwierzętami w większym lub mniejszym stopniu, ale szkolenie w tej sztuce pozwala robić to o wiele dokładniej. Sama nazwa „Mowa” nie jest adekwatna, gdyż jest to komunikowanie się przez kilka zmysłów – zarówno słuch, wzrok, jak i węch. Dosyć prymitywne zwierzęce umysły powalają częściowo narzucić sobie czyjąś wolę, choć słabo działa to na drapieżniki, w szczególności wzburzone.
Odporność na chorobyRasowa
Większość elfów jest niewrażliwa na przeważającą cześć schorzeń, ich organizm zbyt dobrze radzi sobie z wszelkimi ciałami obcymi, nawet tymi szybko się zmieniającymi. Jedynie choroby atakujące układ nerwowy potrafią zagrozić elfiemu życiu.
Mowa roślinRasowa
Elfy potrafią komunikować się nawet z roślinami, choć w tym przypadku nie może wystąpić dłuższa konwersacja. Rośliny nie mają zbyt wiele do powiedzenia, choć w pewnych okolicznościach można coś z nich wydobyć. O wiele łatwiej jest przekonać je do zmian w sposobie rośnięcia i podobnych rzeczach.
Nadzwyczajna równowagaRasowa
Ruchy elfów pełne są gracji i równowagi nie bez powodu. Ślimak w ich uchu jest nadzwyczaj dobrze rozwinięty, co pozwala im zachować stabilność nawet w bardzo trudnych warunkach.

Magia:

Nowicjusz

Przedmioty Magiczne

Księga podróżnikaZaklęty
[loteria] Gruba książka zawierająca w sobie spis wszystkich państw i krain Środkowej Alaranii, Po otworzeniu na stronie z konkretnym miejscem i wyrażeniu pragnienia znalezienia się tam, następuje teleportacja. Jednakże czasem można trafić do jakiejś nieprzyjemnej dzielnicy albo na podwieczorek u króla/królowej. Z każdym użyciem teleportacji traci swoją stronę, a ma ich 35.
ArcusWyjątkowy
Wyciosany przez jej ojca łuk kompozytowy wykonany z jesionu, na którym dokładnie widać wygrawerowane napisy na brzuścu. Widnieje na niej napis an mime melda -iel, co tłumaczy się z powszechnego na: dla mojej ukochanej córki.

Charakter

Bardzo lubi przebywać sama, najlepiej w ciszy, a ponieważ jest introwertyczką taki styl życia w zupełności jej odpowiada. Zgodnie z jej rasowymi upodobaniami lubi przyrodę, obserwować co się wokół niej dzieje i podziwiać widoki. W przeciwieństwie do swoich przedstawicieli rasy uwielbia mięso, a także nie pogardzi dobrym winem. Nie cierpi ciemności, od dziecka bała się przebywać w mrocznych pomieszczeniach. Pająki i wielonożne postacie są dla niej wstrętne, a także nosi w sobie lęk do wysokości.
Stara się wierzyć w swoje przekonania, choć wartości takie jak miłość lub przyjaźń utraciły wielce na wartości w jej życiu. Co do religii nie ma żadnego zdania, choć osoby piastujące swoje urzędy kapłańskie działają jej na nerwy za chciwość i niekompetencję. Nie obchodzą ją nielegalne wydarzenia, wojna i tym podobne. Zachowuje czujność, gdy w okolicy dana postać rzuci zaklęcie. Ma się na baczności, trochę w ramach przygotowaniach, ale też ze strachu. Magia i zdolności jakie można za jej pomocą wykonać są dla niej niewyobrażalne.
Z początku się nienawidziła, po upływie czasu i nabyciu mądrości życiowej nabyła stosunek neutralny co do swojej osoby. Twierdzi, że woli być tutaj gdzie jest, aniżeli stoczyć się gorszą ścieżką, a i nie wiadomo gdzie mogłaby być, gdyby postąpiła w przeszłości nieco inaczej, niźli dotychczas. Nie należy do osób sławnych lub odznaczających się bohaterskimi czynami. Ma jednak nieposzlakowaną opinię osoby atrakcyjnej jak na elfkę przystało. I choć przedstawia się wizerunkowo dobrze, tak nieokrzesany charakter potrafi niekiedy zniszczyć pierwsze dobre wrażenie. Jest jak najbardziej świadoma swoich zalet i wad, w końcu prowadzi bogate życie wewnętrzne, niż towarzyskie. Jest skłonna przyznać się do błędu, o ile nie grozi jej za to sroga kara lub nawet śmierć. Potrafi najczęściej po dłuższym czasie i przemyśleniach podejść indywidualnie do danej osoby i najzwyklej przeprosić.
Największym dla niej koszmarem na ten moment jest utrata rodziców w okolicznościach tragicznych. Wiele dla niej już zrobili i przyczynili się do prawidłowego rozwoju Lúthril. Nie jest gotowa na ich stratę. Chciałaby kiedyś zwiedzić świat poza Szepczącym Lasem, lecz nie ma pojęcia o życiu poza lasem i boi się go opuszczać. Motywacji nie ma zbyt wiele, acz nawet jeśli jej brakuję tak obietnica dobrego posiłku w zupełności wystarczy.
Z charakteru jest poważna i trudno ją rozśmieszyć, choć śmieszne sceny, chamskie lub złośliwe uwagi, wypadki typu potknięcie się i przewróceniem na stół pełen naczyń potrafi wywołać u niej rozbawioną reakcję. Bardzo lubi łowić ryby, generalnie spokojne rzeczy są dla niej kojące. Najlepiej jej odpoczywać z dala od wszystkiego, bez hałasu, narzekań. Tylko ona i cisza.

Wygląd

Pociągła twarz o delikatnych rysach oraz jasna, acz opalona cera. Wzrostem sięga do 165cm, odznacza się skromną budową ciała i kruchością. Ma brązowe oczy, a te dobrze się komponują z brązowymi, długimi włosami. Nietrudno przeoczyć szpiczaste uszy, bo to na ich przykładzie idzie odgadnąć przynależność Lúthril do elfiej rasy. Lekko zadarty nos, wydatne usta są zauważalne przy rozmowie bezpośredniej.
Na pierwszy rzut oka wydaje się wrogo nastawiona do nowo poznanej istoty. W zaludnionych lub często odwiedzanych przez inne istoty miejsca często przybiera agresywny wyraz twarzy i marszczy brwi. Liczy, że w ten sposób nie dostąpi okazji zostania zaczepioną przez nieproszoną osobę. Wbrew temu jak się kreuje na zewnątrz ma bardzo wdzięczny i melodyjny głos. Przyjemny dla ucha, spokojny i stonowany. Sposób poruszania się ma niedbały, ma w nosie zasady etykiety i dobrych manier. W zupełności jej nie zależy na zrobieniu dobrego wrażenia na rozmówcy.

Historia

Urodzona i wychowana w państwie Adrion w Szepczącym Lesie. W tych okolicach też spędziła praktycznie całe swoje dzieciństwo oraz życie. Jej rodzicami są Serondir Nhaaldar oraz Iannel Nhaaldar. Ojciec zajmował się rzemiosłem, głównie wyrobami drewnianymi, począwszy od łuków, strzał, pułapek, a na drewnianych zabawkach i zmyślnych rzeźbach kończąc. Bardzo lubił i nadal lubi swoją pociechę, toteż często tworzył dla niej drewniane zwierzęta, dzięki czemu jej pojętność na temat istot szybciej wzrosła. Wiązał głębokie nadzieje, iż pójdzie w jego ślady i także poweźmie fach rzemieślniczy. Tak się jednak nie stało.
Zdecydowanie bardziej wdała się w swoją matkę, która dużo polowała na okoliczną zwierzynę. Iannel mogła się poszczycić ponadprzeciętną celnością i zabójczą skutecznością łowiectwa. O wiele bardziej przemawiała do niej wizja wyruszania na wyprawy po jedzenie, a pod czujnym okiem matki szybciej rozwinęła swoje zdolności w tym kierunku. Serondir co prawda nie był z początku zadowolony z wyboru ścieżki swojej córki, lecz bardzo szybko zmienił zdanie, gdy dostrzegł ile radości i wolności jej to przynosiło. Specjalnie dla niej wykonał łuk z jesionu, jeden z lepszych jakie kiedykolwiek stworzył.
Dzieciństwo sprzyjało jej pomyślnie. Co prawda odnajdywała się w towarzystwie innych postaci, lecz najczęściej preferowała samotne życie. Z tego też powodu jej prezencja przedstawia się gorzej na tle przeciętnych istot żyjących. Poza tym nadal rozwijała się w swoim fachu, a po parunastu latach zaczęła działać samodzielnie.
Dopiero po trzystu latach zamieszkała w swoim własnym domu, choć nadal w tym samym mieście co jej rodzice, także kontakt im nie przepadł. Do dnia dzisiejszego mają ze sobą styczność, niemniej jednak nadal odczuwa presję z ich strony co do zamążpójścia. Dotychczas wszystkie wzloty miłosne kończyły się fiaskiem, a rozpisywanie tego tematu zajęłoby więcej niż cała jej historia życia.
Nie przejmuje się tym, co czeka ją za dziesięć lub dwieście lat. Po prostu pragnie spędzić swoje życie w ciszy i spokoju, parając się w tym co wychodzi jej najlepiej. Nie wykazuje też większych ambicji co do swojej przyszłości. Po prostu... co ma być to będzie.

Posiadłość

Lokalizacja: Szepczący Las
Zamieszkuje dom na drzewie w Adrionie znajdującym się na wysokości 5,5m od stałego gruntu. Wokół domu obsadzony jest płot sięgający przeciętnej osobie nieco powyżej pasa. Z daleka niewielki fragment nasuwa się na pierwszy rzut oka i trudno idzie opisać jak ów mieszkanie wygląda. Z bliska jednak widać dokładniej wykonanie z żywego drewna, ciosane wzory w typowo elfim stylu, a także pobliskie lampiony rzucały słabe światło na całe otoczenie. Odrzwia pięknie się prezentowały na tle całego otoczenia. Jako jedyne wykazywały nieco czerwieńszą barwę drewna, podczas gdy pozostałość mieszała się w kolorach szarej zieleni. 
Dom ten przystosowany tylko dla jednej osoby, nie jest sam w sobie duży. W środku znajdują się dwie izby. Dzieli się na pokój oraz kuchnię, a balia do kąpania ustawiona w pokoju umieszczona naprzeciwko drzwi wejściowych z racji braku miejsca. Łóżko leżało ustawione pod samą ścianą. Szafa, komoda oraz inne meble świetnie komponowały się do pomieszczenia. Jednolity wygląd wystroju i wykonanie z tego samego drewna wbrew pozorom nie przedstawiał się jednolicie bądź nudno. W kuchni stolik oraz dwa krzesła tuż przy samym oknie. Małe palenisko dokładnie obłożone kamieniami znajdowało się na samym środku kuchni, a nad tym żelazny ruszt służący do pieczenia jadła oraz dwa zawieszone na hakach garnki.
 • Najnowsze posty napisane przez: Lúthril
  Odpowiedzi
  Odsłony
  Data
 • [Środek lasu] Byle dalej.
  Prowadź? Myślała, że szaman ten zmierzał dalej, w nieznanym dla siebie kierunku. Wszystko i tak wskazywało na to, że z niewzruszoną miną miał ich towarzystwo daleko w nosie. Z jednym, jedynym wyjątkiem jakim by…
  19 Odpowiedzi
  1830 Odsłony
  Ostatni post 5 miesiące temu Wyświetl najnowszy post
 • [Środek lasu] Byle dalej.
  Czas upływał, rozmowa nie zmierzała w konkretnym kierunku. Nie spodziewała się bezpośredniej odpowiedzi na swoje pytania i te wymówione i te wysnute w myślach. Każda z tych istot zajęta była swoimi planami, pom…
  19 Odpowiedzi
  1830 Odsłony
  Ostatni post 6 miesiące temu Wyświetl najnowszy post
 • [Środek lasu] Byle dalej.
  Szybko zrzedła jej mina z racji odpowiedzi rosłego samca na sugestie elfki. Poniekąd zasłużyła sobie na taką, a nie inną informację zwrotną. Niemniej jednak zmarszczyła brwi i przy tym nos, przez co znający dob…
  19 Odpowiedzi
  1830 Odsłony
  Ostatni post 6 miesiące temu Wyświetl najnowszy post