Oglądasz profil – Noella

Awatar użytkownika

Ogólne

Godność:
Noella "Rudy Bożek"
Rasa:
Lisołak
Płeć:
Kobieta
Wiek:
17 lat
Wygląda na:
17 lat
Profesje:
Kupiec, Wędrowiec
Majątek:
Dostatni
Sława:
Nieznany

Aura

Gdy zbliżysz się do emanacji, nie zaskoczy cię ona wielką siłą, należy bowiem do grona tych słabszych, jednakże twój zmysł węchu wyłapie bez trudu intensywny zapach mokrej sierści. Dopiero po chwili zauważysz nieśmiało migoczący ametystowy blask, który ukaże ci cynową powłokę przyozdobioną złotymi wstążkami z kokardkami. Nie są one jednak miękkie, jak założysz, gdy je dotkniesz, przekonasz się, że choć są bardzo gładkie to jednocześnie niezwykle twarde. Ponadto zdarza się, że niektóre ich krańce są całkiem ostre. Paradoksalnie sama powierzchnia jest bardzo elastyczna i ochoczo wygina się w różne strony. Nie zaskoczy cię żadnym odgłosem, ale pozostawi po sobie dziwną lepkość w ustach. Może się też zdarzyć, że poczujesz nieprzyjemną suchość, która wywoła silne pragnienie.

Informacje o graczu

Nazwa użytkownika:
Noella
Wiek:
26
Grupy:
Martwe postacie:
Płeć gracza:
Kobieta

Skontaktuj się z Noella

PW:
Wyślij prywatną wiadomość

Statystyki użytkownika

Rejestracja:
8 miesiące temu
Ostatnio aktywny:
7 miesiące temu
Liczba postów:
4
(0.00% wszystkich postów / średnio dziennie: 0.02)
Najaktywniejszy na forum:
Księga Boskich Praw
(Posty: 2 / 50.00% wszystkich postów użytkownika)
Najaktywniejszy w temacie:
[Okolice Valladonu]Lisica, Nord i wszelkie zło
(Posty: 2 / 50.00% wszystkich postów użytkownika)

Podpis

Połączone profile

Brak profili posiadających połączenia.

Atrybuty

Krzepa:raczej wytrwały, wytrzymały
Zwinność:zręczny, szybki
Percepcja:dobry wzrok, wszechsłyszący, niezwykle czuły węch, przytępiony smak, słaby zmysł magiczny
Umysł:pojętny
Prezencja:piękny, charyzmatyczny

Umiejętności

RolnictwoZaawansowany
Kilka lat pracy w polu zrobiło swoje - Noella zna praktycznie wszystkie zagadnienia dotyczące rolnictwa, od sposobów na zasiewanie po metody podlewania pól
Targowanie sięOpanowany
Ciągłe targowanie się co do ilości wypłaty podczas pracy w polu pozwoliły dziewczynie na coraz to ciekawsze żądania od właściciela ziem.
Pisanie i czytanieOpanowany
Nauczona od zera dziewczyna potrafi czytać i pisać, jednak piszę tylko proste zdania.
PowożeniePodstawowy
Liczne nauki u chłopów i mieszkańców wsi pozwoliły jej na opanowanie podstaw obsługi wozów
HandelPodstawowy
Początkująca pani kupiec dopiero uczy się tego fachu. Swoją wiedzę czerpie z książki, którą dostała od właściciela ziem.

Cechy Specjalne

Lisie OczyDar
Złość i chęć zemsty za eksperymenty pozwalają Noelli na aktywację jej lisich oczu. Ktokolwiek spojrzy na jej oczy w trakcie jej szału, sprowadzi na siebie liczne koszmary i nocne złogi, które mogą powodować bezsenność i depresję
Szybkie uczenieRasowa
Wszelką wiedzę lisołaki przyswajają niesamowicie szybko.
Mowa zwierzątRasowa
Lisołaki posługują się biegle mową zwierząt.
Wieczna HybrydaWada
Noella, ze względu na niedokończony eksperyment, nie potrafi zmienić się w lisa, lub człowieka. Zmuszona jest do ciągłego pozostawania w formie hybrydy.
Obrazy przeszłościSkaza
Wieczne koszmary i obrazy przeszłości wywołują u Noelli częsty płacz i bezsenność

Magia: Intuicyjna

Nowicjusz

Przedmioty Magiczne

Mroczny

Charakter

Noella to spokojna, delikatna, zamknięta w sobie i przeraźliwie ostrożna dziewczyna. Jest osobą, która szuka kogoś, kto ją obroni i da jej ciepło, jakie czuła przy swojej przyjaciółce. Boi się ukazywać swoją tożsamość, więc zazwyczaj ukrywa się pod kapturem. Ze względu na swoją przeszłość, dziewczyna nie odczuwa praktycznie żadnych uczuć. Jedyne uczucie, które ją otacza to smutek i samotność. Dziewczyna nie zna pojęcia miłości, więc czuje swojego rodzaju pustkę w sercu, którą nie wie jak zapełnić. Czuła ciepło i szczęście w momencie, kiedy była ze swoją przyjaciółką, która zginęła, praktycznie na jej oczach. Jest zamknięta w sobie, jednak potrafi się komunikować z innymi, jest w stanie załatwić to, co najważniejsze i poradzić sobie podczas sytuacji kryzysowych. Jej samotność odbija się na jej charakterze w jednym, bardzo charakterystycznym momencie - podczas snu. Często płacze i wstaje z łóżka cała mokra, ze względu na swoje koszmary, które nigdy ją nie opuszczają. Ze względu na brak umiejętności zmiany swojego wyglądu, swoje uszy pokazuje tylko tym osobom, którym ufa, co nie jest łatwe. Zdobycie zaufania u Noelli to rzecz, która porównywalna jest ze zdobyciem najcięższego zamku w historii. Ewentualnością jest osoba, która przekona dziewczynę do tego, że się nią zajmie i ochroni. A ta darzy zaufaniem raczej osoby płci pięknej.
Pomimo swoich cech, dziewczyna dąży do odzyskania swojego ludzkiego wyglądu i pragnie pomagać wszystkim zmiennokształtnym, a raczej "nieludziom" - jak ma w zwyczaju nazywać takie osoby. Chcę uratować wszystkie dzieci, które żyją w niewoli i wykorzystywane są do eksperymentów, jednak wie o tym, że dążenie do tego jest bardzo trudne.

Wygląd

Noella mierzy zaledwie 150 cm wzrostu, a jej waga oscyluje w granicach 40-45 kg. Jest chuda, drobna i niska. Rude włosy skrywają jej ludzkie uszy, a rudy kolor oczu spogląda znad grzywki. Jej dość długie, lisie uszy wystają nad jej zadbane, rude włosy. Potrafi je ustawić w pozycji pionowej, jednak najczęściej są one oklapnięte i nieco wtapiają się na tle jej gęstych włosów. Na poziomie kości ogonowej wyrasta jej lisia kita, która zazwyczaj schowana jest pod ubraniem. Jej bielizna stworzona jest specjalnie na jej przypadłość, posiada otwór w okolicach ogona, który pozwala na łatwiejsze zakładanie. Na plecach posiada liczne blizny po torturach, jakie przeżywała w przeszłości, natomiast na jej szyi, ciągle zauważyć można niewyraźny ślad po metalowej obroży, która zaciskała jej szyję w niewoli. Jej stopy są przetarte i posiadają bolesne blizny, przez ciągłą pracę w polu.
Ubrana w zwykłe, szare kupieckie szaty z obowiązkowym kapturem i buty, które nie wyglądają na zbyt drogie. Na głowie zazwyczaj założony ma kaptur, ukrywający jej rude uszy.

Historia

Przeszłość Noelli nie jest do końca znana. Zresztą, jej imię Noella to nie do końca jej prawdziwe imię, tego nie zna nikt. Dziewczyna służyła za niewolnicę nieznanej czarodziejce, która eksperymentowała swoją magię przemiany. Dziewczyna przesiadywała w niewoli wraz z innymi dziewczynkami, które jeszcze przypominały ludzkie dzieci. Te z roku na rok zamieniały się w potwory, a sama dziewczynka poznała tam Noelle - pół wilczyce, która straciła zmysł smaku w związku z eksperymentami. Obie, były jak najlepsze przyjaciółki i często dzieliły się jedzeniem, którego zawsze było za mało. Ciągłe badania i tortury, jakie przeżywała młoda dziewczynka, zmieniały ją nie do poznania. Jej kolor włosów zaczął się zmieniać - z czarnego na rudo-brązowe, a z czubka jej głowy zaczęły stopniowo wyrastać lisie uszy. Po kilku miesiącach, słuch w jej ludzkich uszach kompletnie zanikł, przez co krzyki niewolników i niewolnic coraz bardziej ranił jej czuły słuch.
Przyjaciółka rudowłosej - Noella, w związku z coraz to bardziej wymagającymi eksperymentami, zginęła chwilę po zaniku jej ludzkiego słuchu. Czarodziejka nie zrobiła sobie z tego większego problemu i bezpardonowo rzuciła truchło dziewczynki do klatki, aby chwilę później zostać rozszarpaną przez wygłodniałe pół-bestie. Głodna Noella zapłakała tylko cicho i położyła się z głodnym żołądkiem, obok krwawych szat swojej byłej przyjaciółki.
Po siedmiu latach niewoli, dziewczyna nadal była żyjącym elementem eksperymentów. Czarodziejka próbowała przez te wszystkie lata sprawić, aby ta zaczęła w końcu zmieniać się w prawdziwego lisa, jednak ta z jakiegoś powodu nie mogła tego zrobić. Po pewnym czasie nadarzyła się okazja do ucieczki - wykorzystując chwilę nieuwagi, cicha dziewczynka wymknęła się z pomieszczenia i wyskoczyła przez okiennice na zewnątrz, uciekając tam, gdzie ją wiatr zaprowadzi. Ta została znaleziona przez nieznanych chłopów w polu, co zostało zgłoszone właścicielowi ziemi. Wypytana o swój wygląd dziewczyna nie potrafiła powiedzieć, co się stało, a zapytana o imię, przedstawiła się po prostu - Noella.
Ze względu na swój wygląd, dziewczyna nazywana była przez chłopów i chłopki "rudym bożkiem" ze względu na fakt (i szczęście), że po przybyciu Noelli wszelkie plony przestały wysychać, a deszcze stały się częstsze. Dziewczyna stała się częścią społeczeństwa a jej lisi charakter ukrywany był przed szlachtą i strażą, która co jakiś czas przybywała do wsi, za pomocą kaptura. Podczas jej 13 urodzin zauważyła, że zaczął wyrastać jej ogon - ruda lisia kita. Uszyto dla niej specjalny strój, chociaż nadal nie była to piękna suknia, a raczej odzienie do pracy w polu.
Po licznych latach, przepracowanych w polu i w kuchni u boku ludzi, postanowiła rozpocząć swoją przygodę jako kupiec, jako że szlachta zaczęła podejrzewać dziwne pochodzenie Noelli. Dziewczyna uzyskała błogosławieństwo właściciela wsi, otrzymała stary wóz, w miarę zdrowego konia i parę monet do mieszka. Wyjechała ze wsi następnego ranka. Tak oto rozpoczęła się podróż lisiego bożka, w poszukiwaniu sensu życia i chęcią zrewanżowania się osobie, która zgotowała jej piekło w przeszłości.

Towarzysz

Imię:Ridda
Gatunek:Koń domowy
Płeć:Samica
Wiek:9 lat

Ridda to piękna, brązowa klacz o długiej kicie. Nie posiada żadnych dodatków, zbroi ani dekoracji. Posiada tylko w miarę nowe podkowy, które coś dobrze utrzymują się na jej kopytach.  Jest bardzo kapryśna, chociaż sympatyczna i wierna. Klacz ta została przekazana Noelli przez właściciela ziem, który chciał pomóc lisicy w ucieczce przed strażą, która pilnowała tego, aby na wsi nie było żadnych przemienionych. Ridda chętnie komunikuje się z lisicą, ze względu na jej umiejętność rozmowy ze zwierzętami. Często rozmawiają na temat życia, przeszłości i planach na przyszłość, gdyż klacz nie znosi dłuższych podróży. Ma spory apetyt, chociaż nie lubi jeść sama, woli robić to z lisicą.
 • Najnowsze posty napisane przez: Noella
  Odpowiedzi
  Odsłony
  Data
 • [Okolice Valladonu]Lisica, Nord i wszelkie zło
  To była piękna, słoneczna pogoda, mimo słońca temperatura nie była bardzo wysoka. Nad Valladonem jednak unosiła się dość spora, deszczowa chmura, która zwiastowała zmianę pogody. Na niebie fruwały tutejsze ptak…
  7 Odpowiedzi
  658 Odsłony
  Ostatni post 8 miesiące temu Wyświetl najnowszy post