Oglądasz profil – Veislyn

Ta postać nie została jeszcze zaakceptowana
Awatar użytkownika

Ogólne

Godność:
Veislyn
Rasa:
Jeleniołak
Płeć:
Kobieta
Wiek:
79 lat
Wygląda na:
23 lat
Profesje:
Uczeń, Zielarz
Majątek:
Bez grosza
Sława:
Nieznany

Aura

Informacje o graczu

Nazwa użytkownika:
Veislyn
Grupy:
Martwe postacie:
Płeć gracza:
Kobieta

Skontaktuj się z Veislyn

PW:
Wyślij prywatną wiadomość

Statystyki użytkownika

Rejestracja:
1 miesiąc temu
Ostatnio aktywny:
1 tydzień temu
Liczba postów:
1
(0.00% wszystkich postów / średnio dziennie: 0.03)
Najaktywniejszy na forum:
Księga Boskich Praw
(Posty: 1 / 100.00% wszystkich postów użytkownika)
Najaktywniejszy w temacie:
Prośby o sprawdzenie KP
(Posty: 1 / 100.00% wszystkich postów użytkownika)

Połączone profile

Brak profili posiadających połączenia.

Atrybuty

Krzepa:raczej silny, raczej wytrwały, wytrzymały
Zwinność:zręczny, dokładny
Percepcja:dobry wzrok, czuły słuch, wyostrzony węch, przytępiony smak, wyostrzone czucie, wyostrzony zmysł magiczny
Umysł:pojętny, ineligentny, silna wola
Prezencja:piękny, nieokrzesany, szarak

Umiejętności

Pisanie i czytanieEkspert
Skradanie sięBiegły
Całe życie uczono ją jak niezauważalnie i bezszelestnie się poruszać
KrawiectwoBiegły
ŁucznictwoZaawansowany
Dzięki wieloletnim ćwiczeniom, Veislyn sprawnie potrafi posługiwać się łukiem
ZielarstwoZaawansowany
Rozróżnia drzewa, rośliny i runo leśne, umie określić ich zastosowanie, jak i oszacować wiek i przydatność
Gotowanie, pieczenieZaawansowany
Posługiwanie się białą bronią i wytwarzanie jejZaawansowany
MeteorologiaOpanowany
Obserwując niebo, przewidzi pogodę na najbliższe godziny, czasem dzień.
GarncarstwoOpanowany
AstrologiaOpanowany
GarbarstwoPodstawowy
Wytwarzanie rzeczy codziennego użytkuPodstawowy
PlecionkarstwoPodstawowy
WędkarstwoPodstawowy
Rozniecanie ogniaPodstawowy
Malunek ciała, tatuażPodstawowy
TkactwoPodstawowy
WspinaczkaPodstawowy
PływaniePodstawowy
PrzetrwaniePodstawowy
Sporządzanie barwnikówPodstawowy
ŚpiewPodstawowy

Cechy Specjalne

Koci wzrokDar
Dzięki wychowaniu przez Krydiany, oczy Jeleniołaczki bardzo dobrze przywykły do ciemności.
Mowa zwierzątRasowa
Potrafi porozumiewać się ze zwierzętami.
Talent magicznyRasowa
Posiada wrodzoną zdolność do Magii Życia i Magii Ducha.
Zdolność przemianRasowa
Bohaterka posiada dwie formy - całkowicie zwierzęcą, w której zmienia się w średniej wielkości samicę jelenia o brązowej sierści oraz formę hybrydową. W formie hybrydy od pasa w dół przypomina satyra, jej stopy to tak naprawdę kopyta, a cała dolna część ciała to sarnie nogi, dopiero od pasa w górę jej ciało staje się ludzkie. Jednak z jej głowy nadal wyrasta poroże.
Stara ranaWada
Rana w nogę, która została jej zadana w dzieciństwie, nadal ma swoje skutki w formie bólu i/lub skurczy, np. po intensywnym wysiłku oraz lekkim upośledzeniem sprawnościowym, przez co nie jest tak szybka jak przeciętny jeleniołak w jej wieku. Dolegliwości te są zapewne spowodowane złą magią, którą została nasączona strzała.

Magia: Źródło

DuchaUczeń
Rasowe predyspozycje i nauczanie ze strony Krydian pozwala jej na podstawowe (na razie, ponieważ cały czas zgłębia tą dziedzinę) wpływanie na dusze innych istot
ŻyciaNowicjusz
Posiada dziedziczną zdolność do posługiwania się Magią Życia, sama kształci się w tym kierunku

Przedmioty Magiczne

Złoty diadem zwieńczony szkarłatnym kryształemWyjątkowy
Wykonana z cennego metalu, o fantazyjnym kształcie tiara, w której centrum znajduje się o głębokim odcieniu czerwieni kryształ.

Charakter

	Jeleniołaczka z natury jest bardzo towarzyska i wesoła, nie czuje oporów przed poznawaniem nowych osób. Chociaż przez całe swoje życie nie oddalała się zbytnio z terenu Szepczącego Lasu, lubi długie wędrówki oraz jej marzeniem jest to, aby podrózować i zwiedzać nowe miejsca, czerpać naukę z nowych doświadczeń. Jednakże pomimo pokus niezbadanego i tajemniczego świata, jest lojalna „swojemu ludowi” a szczególnie „matce”, której nie mogłaby zostawić samej, poniewż wie, iż tym by ją zraniła, była jej jedynym „dzieckiem”, są do siebie mocno przywiązane. Pomimo wrodzonej otwartości, trudno jest  jej zaufać komukolwiek. Zadra ta została spowodowana opuszczeniem jej w młodym wieku przez jej stado, choć miała wtedy zaledwie kilka miesięcy, wydarzenia z tamtego czasu nadal widzi jasno w pamięci. Jest osobą z natury spokojną, lecz gdy coś wprowadzi ją w gniew, choć zdarza się to rzadko, nikt nie chciałby znaleźć się w jej pobliżu. Jej dość hardy charakter uzupełnia stanowczość i zapartość w dążęniu do celu, bądź swojej racji.

Wygląd

	Veislyn ma 173 cm wzrostu, lecz dzięki temu, iż zawsze trzyma się prosto uchodzi za nieco wyższą. Poprzez wieloletnią praktykę w posługiwaniu się bronią, wykształciła się jej drobna muskulatura, a szczupłe ciało cały czas jest w formie. Rysy jej twarzy można uznać za łagodne, omijając kryjącą się w nich zawziętość. Długie, kasztanowe, rzadko przycinane włosy sięgają jej aż do pasa; elementem charakterystycznym jej zwyczajowej fryzury jest warkoczyk zaplatany przy szyi z krótszych pasm włosów związywany krótkim rzemieniem. Jej zwyczajowej fryzurze towarzyszą również wplecione w kosmyki włosów różnorakie kwiecie. Czekoladowa karnacja zdobiona licznymi tatuażami ładnie kontrastuje z oczami barwy wiosennych liści. Głowę jeleniołaczki, prócz złotego diademu, otrzymanego od „matki”, który jest dla niej niezwykle cenny, wieńczy nieduże poroże, które również daje iluzję, iż jest wyższego wzrostu. Od pasa w dół odznaczają się jej smukłe, jelenie nogi, zakończone kopytami. Prawa, na wysokości uda, okraszona jest blizną długości palca, na pierwszy rzut oka niemal niewidoczną. Zazwyczaj ubiera się w proste, nie krępujące ruchów, zwiewne sukienki lub lniane koszule i spodenki, a dłonie ma zawinięte w płucienny bandaż, aby złagodzić otarcia od strzelania z łuku. Krydiany jak i Driady wśród których żyje, znają jej przyjazne i zazwyczaj wesołe usposobienie, lecz dla nieznajomego, który zobaczyłby ją po raz pierwszy wydałaby się poważna, a nawet groźna czy wroga przez zaciętość ukrytą w jej spojrzeniu i ruchach. Jednakże głos ma przyjemny, delikatnie głęboki oraz lekko zachrypnięty, co sprawia, iż sympatycznie się jej słucha, zarówno gdy mówi jak i śpiewa. Pomimo jeleniołackiej krwi płynącej w jej żyłach, która warunkowałaby godność i wdzięk, Veislyn porusza się nad wyraz niezgrabnie, jakby określili jej pobratymcy. Skutkiem tej nieforemności jest łagodne, niemal niezauważalne utykanie, a co więcej nierzadko niedbałe i omal zuchwałe ruchy.  

Historia

	Veislyn narodziła się w pewnym plemieniu jeleniołaków, lecz zanim zdążyła się przyzwyczaić do swojej rodziny, jej klan napadły nocne kreatury. Podczas panicznej ucieczki w popłochu, mała sarenka przewróciła się, ugodzona strzałą w zadnią nogę, z którą do teraz miewa pewne problemy. Stado, w panującym mroku nocy oraz ogólnym poruszeniu, nie zauważyło braku jednego osobnika. Veislyn zostawiona sama sobie, przycupnęła pod pobliskim, rozłożystym drzewem, kuląc się ze strachu i bólu. Na całe szczęście, potwory które napadły wioskę, nie dojrzały małego, trzęsącego się kłębka sierści, zakopanego w jesiennych liściach oraz nie zwróciły uwagi na zapach krwi, który ponadto był wszechobecny, wielu zostało ranionych. Już tej samej nocy wróciły się. Młody jeleniołak, powoli wykrwawiający się, tracił stopniowo siły. Przeleżała tak trzy dni, a trzeciej nocy znalazła ją, półżywą, krydiana o imieniu Datria. Zlitowała się nad małą sarenką i zaniosła ją do swojego domu, do Szepczącego Lasu, tym samym podejmując nad nią opiekę i stając się dla niej matką. Tak więc Veislyn wychowała się między krydianami i driadami, od których nauczyła się podstaw magii oraz opanowała mowę zwierząt.

Posiadłość

Lokalizacja: Szepczący Las
	Veislyn wraz ze swoją przyrodnią matką zamieszkują jedną z jaskiń, będącą częścią podnóża Gór Dasso, stykającym się niemal bezpośrednio z drzewami Szepczącego Lasu. Pieczara dzieli się na cztery osobne pomieszczenia, z czego jedno, główne, zostało przeznaczone na kuchnię z jadalnią, dwa mniejsze na pokoje dla zamieszkujących ją kobiet, a ostatnie zostało zaaranżowane na schowek na broń i rzeczy mniej lub bardziej codziennego użytku. Wnętrze ich domu jest dość surowo urządzone, nie posiadają zbyt wiele, tylko tyle, ile jest im potrzebne do życia i normalnego funkcjonowania.