Oglądasz profil – Agape

Awatar użytkownika

Ogólne

Godność:
Agape Vealias
Rasa:
Maie
Płeć:
Nieokreślono
Wiek:
141 lat
Wygląda na:
0 lat
Profesje:
Majątek:
Sława:

Aura

Aura o całkiem wyraźnej sile z miejsca wyciąga ku Tobie ręce i wciąga w wir żywiołów. Otumaniony słuchasz wesołego trzasku iskier, ciepłych choć nie gorących, którym towarzyszą srebrne krople wody wirujące w roztańczonym powietrzu. Niesie ono z sobą rumor głazów i naciska na pierś, ale szybko przestaje. Nie chce zrobić Ci krzywdy. Podarowuje na przeprosiny zniewalający zapach leśnych kwiatów i rozwiewa starą, obsydianową poświatę, by zastąpić ją miłym obliczem szczerego szafiru. Odsłania widok na barachitowy bór i cynowe ścieżki wydeptane przez licznych ludzi. Kołysze rytmicznie miedzianymi szyszkami i grzebie w rtęciowym mchu. Dotknij go, zobacz jak niezwykle jest miękki. Ugina się pod palcami i otula je urzekającą aksamitnością, a przy tym lepi się filuternie. Uważaj jednak, bo ostre szczęki mrówek już czają się, żeby kogoś tu uciąć. Ale spokojnie. Odejdź po prostu powoli, rozkoszując się łagodnym posmakiem wypełniającym spragnione wrażeń usta.

Informacje o graczu

Nazwa użytkownika:
Agape
Grupy:
Martwe postacie:

Skontaktuj się z Agape

PW:
Wyślij prywatną wiadomość

Statystyki użytkownika

Rejestracja:
2 lat temu
Ostatnio aktywny:
1 rok temu
Liczba postów:
4
(0.00% wszystkich postów / średnio dziennie: 0.01)
Najaktywniejszy na forum:
Księga Boskich Praw
(Posty: 2 / 50.00% wszystkich postów użytkownika)
Najaktywniejszy w temacie:
[Las otaczający Elisię] W objęciach Natury
(Posty: 2 / 50.00% wszystkich postów użytkownika)

Połączone profile


Atrybuty

Krzepa:niezbyt silny, niezbyt wytrwały, wrażliwy
Zwinność:bardzo zręczny, bardzo szybki, precyzyjny
Percepcja:dobry wzrok, czuły słuch, czuły zmysł magiczny
Umysł:bystry, błyskotliwy
Prezencja:piękny, szarmancki, charyzmatyczny

Umiejętności

AlchemiaMistrz
PływanieBiegły
TropienieOpanowany
WspinaczkaBiegły
TresuraBiegły
BestiologiaBiegły
BotanikaBiegły
NaturianizmBiegły
TaniecMistrz
ŚpiewOpanowany
Walka wręczBiegły
UnikiOpanowany
GimnastykaOpanowany
JeździectwoOpanowany
ZielarstwoBiegły

Cechy Specjalne

Instynkt naturyZaleta
Potrafi komunikować się ze zwierzętami oraz roślinami, a także odruchowo odczuwa pewne elementy przyrody, które dzieją się wokół niej
EnergetycznośćFenomen
Dzięki poświęceniu pewnej ilości własnej energii jest w stanie zregenerować własne ciało, jak i pomóc w uzdrowieniu innej istoty żywej
PrzemianaDar
Jest w stanie przemienić się w dowolną żywą istotę, choć z reguły preferuje przebywanie w formach humanoidalnych, gdyż przemiany w tym okręgu wymagają o wiele mniej energii. Jest jednak także bardzo skora do zabawy z własnym wyglądem, na ile może sobie na to pozwolić.

Magia: Intuicyjna

OgniaUczeń
WodyUczeń
PowietrzaUczeń
ZiemiUczeń

Przedmioty Magiczne

Mroczny

Charakter

Jest istotą nadzwyczaj otwartą oraz miłą dla otoczenia - jej celem w życiu jest pomaganie ludziom i innym rasom żyć w zgodzie z nimi samymi oraz naturą, co robi na rozmaite sposoby. Czasem potrzeba kogoś ocalić przed złym losem, sporządzając lekarstwo bądź rozwiązując życiowy problem. Czasem jednak trzeba kogoś takiego ocalić przed nim samym - otwierając jego świat na możliwości oraz ucząc go co nieco o naturze tego, w którym żyje. Maie jest zdeterminowana zapewnić każdemu spokój ducha i nie ma dla niej środków, których nie byłaby gotowa poświęcić dla swojego zadania. 

Jednak jak na maniaczkę, zachowuje się zaskakująco mało fanatycznie. Ci, którzy są poznali, określają ją jako "bardzo przyjacielską, ciepłą, rozmowną, nieco jednak także zakręconą, gotową w każdej chwili zrobić czegoś, czego się kompletnie nie spodziewasz, ale później zdecydowanie będziesz się z tego cieszyć". Agape pamięta także, że choć ma przywracać innym spokój, to nie może tego zrobić, jeżeli samej go straci - dlatego też nie waha się przed spełnianiem własnych zachcianek, o ile nie stoją one w sprzeczności do cudzych. Daleko jej od hedonizmu, ale także może się czasem pochwalić niezłymi potrzebami. Wyjątkowo szybko nawiązuje kontakt z ludźmi i bardzo nieskora do gniewu - naprawdę trudno ją do kogokolwiek zniechęcić.

Wygląd

Choć jest istotą energetyczną, zdolną przybierać niemal dowolną formę, to z reguły przebywa w swej ludzkiej postaci, która to przedstawia się jako kobieta o wzroście nie przekraczającym sześciu stóp, której długie, mysie włosy opadają prostymi pasmami na trójkątną, gładką twarz młodej, pięknej dziewczyny. Niewielki nos, kształtne usta i wyrazisty podbródek współgrają z fioletowymi oczami i cienkimi brwiami. Sylwetka maie nie należy do zupełnie szczupłych, ale o wiele bliżej jej do tego określenia niż do bycia puszystą. Posiada średnich rozmiarów biust oraz całkiem szerokie, krągłe biodra. Jej nogi nie należą do najdłuższych, ale kształt jej ud potrafi to zdecydowanie wynagrodzić. 

Zazwyczaj ma na sobie zieloną szatę przypominającą bardzo stroje druidów. Kaptur narzucony na głowę oraz opadające niemal na ziemię partie materiału sprawiają, że jej sylwetka jest dosyć dobrze ukryta pod tak szerokim płaszczem. Na rękach zawsze ma rękawice, a jej tułów zasłania zielona, luźna tunika, pod którą znajduje się już tylko koszula. Na nogach ma szerokie, skórzane spodnie oraz wysokie buty, idealne do poruszania się po lesie czy mokradłach.
Porusza się nadzwyczaj swobodnie, niemal tanecznym krokiem. Mówi szybko, ale i melodyjnie, zupełnie niczym ptak wygłaszający swoje trele.

Historia

Przez wiele lat swojego istnienia Agape nie wiedziała, czego właściwie Matka Natura od niej oczekuje - jej byt rozpoczął się w lesie, w rejonie bardzo bliskim kilku ludzkich wiosek. Pierwszym, co przyszło jej do głowy, była ochrona zwierząt oraz roślin - dostrzegała bowiem wraz z czasem, jak ludzcy osadnicy polują na zwierzęta oraz wycinają drzewa, nie znając przy tym żadnego szacunku dla przyrody. Sprawiło to, że przybrała formę furii samej Matki Natury - jej ciało przybrało strukturę dębowej kory, a ona sama stała się podobna do żyjącego drzewa ludzkich rozmiarów. Jej zielone, świecące oczy śledziły ludzi z każdym razem, kiedy zapuszczali się w las i polowała na każdego, kto odważył się naruszyć równowagę w naturze. Jej zręczność oraz wyczucie natury sprawiało, że nie mieli z nią szans. W ciągu dziesięcioleci powstała legenda o krwawym duchu lasu, żyjącym w nienawiści do wszelkich ludzkich istot. Wioski wypowiedziały jej niemal otwartą wojnę, zbrojąc się na tyle, na ile mogły - każdemu myśliwemu towarzyszyła kompania ludzi uzbrojonych w siekiery drwali. W odpowiedzi sama maie stała się także znacznie bardziej agresywna. Ów błędne koło nienawiści najpewniej przyczyniłoby się w końcu do zniszczenia jednej ze stron - lasu bądź wiosek - gdyby nie pewien incydent. 
Ową puszczę bowiem pewnego dnia odwiedził druid, który spokojnie wędrował po lesie, ciesząc się z obecności natury - maie, w której nienawiść do każdego człowieka wypalała już niemal serce - zaatakowała i jego, śmiertelnie raniąc. Dopiero gdy leśne stworzenia zleciały się do umierającego mężczyzny, zrozumiała swój błąd, przeżywając szok. Odrzuciła swą bojową postać, przyjmując wygląd młodej, pięknej kobiety. Kierowana podszeptami Matki Natury, udało jej się sporządzić lekarstwa oraz opatrunki, którymi zdołała uratować życie druidowi, zabierając go do swojego "domu" - ukrytego przed światem zagajnika. Tam kurowała go z wielką dbałością, smagana biczem wyrzutów sumienia. Druid jednak okazał się być nadzwyczaj wyrozumiały - przebaczył jej ten atak, a z czasem stali się nawet przyjaciółmi. Zaczął jej przekazywać bardzo wiele ze swej wiedzy, widząc w maie zagubioną dziewczynkę. Nadał jej także imię - Agape - które to ta przyjęła z wdzięcznością. Spędziła wiele nocy wpatrzona w gwiazdy i rozmyślając. Doszła do wniosku, że może Matka Natura, wysyłając ją w te miejsce, nie chciała, aby nieszanujących ją ludzi mordowała. Pomyślała, że mogłaby spróbować zmienić ich nie strachem, lecz miłością.
Kilka tygodni później pod nową postacią udała się do wiosek. Nie powiedziała im, kim naprawdę jest, a właściwie byłą - o swojej przeszłej formie mówiła jak o kimś, kogo znała, ale kogo nie akceptuje. Jako błędzie natury. Z początku niełatwo było jej wzbudzić zaufanie osadników, ale kolejne lata sprawiły, że w końcu udało jej się odmienić ich naturę - poprzez wiedzę przekazaną jej przez druida oraz własne możliwości, których wykorzystywała pełnię. Nauczyła ludzi wiele i zyskała w ich sercach wyjątkowe miejsce. W końcu jednak stwierdziła, że nie czuje przywiązania z tym miejscem - że Natura wzywa ją za horyzont, aby nieść ową miłość kolejnym, potrzebującym ludziom, niemającym kontaktu z Matką.
Spędziła na swej wędrówce prawie wiek, podróżując z miejsca na miejsce i niosąc pomoc tam, gdzie tylko ludzie jej potrzebowali. Nie wahała się wspomagać innych istot w każdy możliwy sposób, zachowując się bardzo naturalistycznie. Choć zdarzało jej się jeszcze wiele razy walczyć, to wstrzymywała się od rozlewu krwi, nie zabijając żadnej istoty, wierząc w ich potencjał. Tak dotrwała aż po dziś dzień, wciąż w drodze.
  • Najnowsze posty napisane przez: Agape
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Data