Oglądasz profil – Rakka

W tej karcie postaci zostały wprowadzone zmiany i wymagają one ponownej akceptacji
Awatar użytkownika

Ogólne

Godność:
Rakka
Rasa:
Czarodziej
Płeć:
Kobieta
Wiek:
529 lat
Wygląda na:
20 lat
Profesje:
Uzdrowiciel, Zielarz, Mędrzec
Majątek:
Zasobny
Sława:
Rozpoznawalny

Aura

Poczuj zbłąkany wędrowcze silny zapach kadzideł. Usłysz monotonny głos odmawiający mantrę. Potęga tej aury sprawia, że trudno będzie minąć ją i pójść dalej, jakby nic się nie stało. Zatrzymaj się więc na chwilę. Daj opanować się uczuciu błogości, gdy ametystowa poświata dotknie twojej dłoni. Wycisz się i spokojnie obserwuj gorzkie, wyblakłe wspomnienia tonące w płynnym srebrze. Dotknij lepkiej, gęstej cieczy przepływającej powoli między palcami. Jest przyjemnie ciepła i całkiem gładka, prawda? Ale nie skupiaj się tylko na niej - dziecięcy śmiech już woła cię z oddali. Pragnie byś przyłączył się do towarzystwa i wypił lekko kwaśny napar z cynowych ziół. A może wolisz twarde, nieco pikantne ciasteczka? Dostaniesz leki. Ale nie martw się, są z najlepszych barachitowych składników! Jednak urok już prysł - słychać nadchodzące grzmoty, a powietrze przecinają ostre jak brzytwa słowa uczonych, którzy mamroczą coś o anatomii oraz nowych recepturach. Zbliżają się do ciebie z preparatami barwy rtęci i kobaltu, byś mógł zdobyć nieco wiedzy. Jesteś zainteresowany? A może wolisz nie zagłębiać się w szczegóły? Jakkolwiek by nie było, gwałtowny szczęk metalu przerwie twoje spotkanie z emanacją i pozwoli wrócić do codziennych spraw nie zdradzając wszystkich jej tajemnic.

Informacje o graczu

Nazwa użytkownika:
Rakka
Grupy:
Płeć gracza:
Kobieta

Skontaktuj się z Rakka

Pola kontaktu widoczne tylko dla zalogowanych użytkowników.

Statystyki użytkownika

Years of membership:
4
Rejestracja:
4 lat temu
Ostatnio aktywny:
1 miesiąc temu
Liczba postów:
16
(0.02% wszystkich postów / średnio dziennie: 0.01)
Najaktywniejszy na forum:
Rzeka Motyli
(Posty: 5 / 31.25% wszystkich postów użytkownika)
Najaktywniejszy w temacie:
Przekąska
(Posty: 5 / 31.25% wszystkich postów użytkownika)

Połączone profile


Atrybuty

Krzepa:wytrwały, odporny
Zwinność:bardzo zręczny, precyzyjny
Percepcja:czuły węch, czuły język, wyostrzone czucie, wyczulony na magię
Umysł:bystry, błyskotliwy, Żelazna wola
Prezencja:godny, przekonywujący

Umiejętności

MedycynaMistrz
AnatomiaMistrz
PoliglotyzmMistrz
Mowa Wspólna, Język Elfów, Język Driad, Smocza Mowa, Język Krasnoludów, Mowa Demonów, Pradawna Mowa
Zielarstwo/BotanikaMistrz
RysunekBiegły
KaligrafiaBiegły
UnikiBiegły
Jest jedyna umiejętność czarodziejki w razie konfrontacji. Rakka nigdy nie atakuje, robi tylko uniki lub tworzy magiczne tarcze.
AlchemiaBiegły
KulturoznawstwoBiegły
Odnajdywanie portali/źródeł magiiBiegły
EtykietaOpanowany
KartografiaOpanowany
Rakka raczej odczytuje niż kreśli mapy.
Pismo runiczneOpanowany
PrzetrwanieOpanowany
Dużą częścią tej umiejętności jest oczywiście zdobywanie pożywienia, a w przypadku Rakki - objadanie podróżnych.
JeździectwoOpanowany
Wiedza ogólnaOpanowany
Czytanie, pisanie, liczenie, podstawowa wiedza o świecie i jego działaniu
CzasologiaPodstawowy
NaturianizmPodstawowy
NiebianologiaPodstawowy
DemonologiaPodstawowy

Cechy Specjalne

Iluzja ciałaFenomen
Jeśli kiedykolwiek ujrzycie dookoła Rakki biegające w przerażeniu kościotrupy lub oskórowanych ludzi, nie zdziwcie się. Specjalizująca się w dziedzinie Magii Pustki matka podarowała interesującej się wyraźnie medycyną córce niezwykłą umiejętność: Rakka jest w stanie na pewien czas uczynić niewidzialną dowolną część ciała żyjącej istoty. Dzięki temu młoda czarodziejka nie musiała uczyć się anatomii dokonując autopsji, lecz pozostawiając w paśmie widzialnym jedynie interesujące ją części ciała badanego obiektu.
Mowa zwierzątZaleta

Magia: Rytuały

PorządkuMistrz
DobraMistrz
ŻyciaAdept
EnergiiAdept
Magia Woli. Rakka używa jej jedynie do obrony.
MocyUczeń
Magia Woli. Rakka używa jej jedynie do obrony.

Przedmioty Magiczne

Mroczny

Charakter

Rakka nie znosi być bezsilna. Największym jej koszmarem jest znalezienie się w sytuacji w której nie jest w stanie nic zrobić by ratować siebie lub innych. A ponieważ najtrudniejszą dla niej sytuacją jest gdy ktoś choruje i/lub umiera, opanowała uzdrowicielstwo. Nie oznacza to jednak niestety, że udzieli pomocy zawsze gdy ma taką okazję. Czasem świadomość, ze jest w stanie pomóc, nie wystarcza, by skłonić do działania. Dawno już pogodziła się z faktem, że nie jest w stanie uratować wszystkich. Jej celem jest ciągłe rozszerzanie zakresu zdobytej wiedzy i umiejętności, niezbyt często jest skłonna pielęgnować przez dłuższy okres jednego pacjenta, chyba że zapadł na jakąś wyjątkową chorobę o której jeszcze nie słyszała. Wówczas kobieta spędza z nim możliwie najwięcej czasu cały czas robiąc obserwacje i notatki. Nie poszukuje wiedzy jedynie z własnych doświadczeń, interesują ją również księgi opisujące fascynującą ją dziedzinę. Po zdobyciu rękopisu nie zachowuje go jednak na własność, lecz kopiuje nowe dla niej informacje i, wzbogaciwszy treść własnymi spostrzeżeniami, przekazuje go dalej.

Czarodziejka nie lubi również nie mieć racji, najbardziej w kwestiach medycznych. Gdy sama dostrzeże swój błąd, jest jeszcze skłonna się do niego przyznać. Niech jednak ktoś spróbuje zwrócić jej uwagę, będzie broniła swego zdania do poddania się lub śmierci przeciwnika. Lub oczywiście tak długo jak na uszczerbek nie jest narażone życie chorego. Chociaż nie jest to jeden z pewniejszych wyznaczników.

Kolejna rzecz, której Rakka nie znosi, to samotność. Jest to dość nietypowe dla jej rasy, lecz nie czuje ona potrzeby stronienia od innych lub ukrywania swej wiedzy. Nie popisuje się, oczywiście, lecz sama natura informacji przez nią poszukiwanych skłania ją do kontaktu chociażby z pacjentami. Możliwe, że częściowo właśnie z tego powodu wybrała zawód uzdrowicielki.

Rakka jest również wiecznie głodna. A jak to czarodzieje, nie zje byle czego. Nie wyżyje na korzonkach. Niestety, nie umie również gotować. Dlatego też samotni wędrowcy gotujący sobie właśnie kolację przy szlaku mają całkiem dużą szansę dostrzec w zapadającym zmroku sylwetkę dziewczyny słaniającej się z głodu. Oczywiście, należy poratować niewiastę porcją potrawki z kurczaka czy ośmiornicy. Jest to całkiem efektywny sposób zdobywania pożywienia. Świadczy o tym to, że czarodziejka przeżyła na objadaniu wędrowców już parę wieków. I niech nikt nie myśli, że ich wykorzystuje. Rakka zawsze odwdzięcza się za poczęstunek.

Gdy nie ma takiej potrzeby, nie ujawnia swoich umiejętności. Jest wtedy wesoła i beztroska. Właśnie w takim nastroju wydaje się najmłodsza. W razie jednak potrzeby staje się poważna, w oczach obserwatorów stając się matroną.

Wygląd

No cóż, nie trzeba chyba wyjaśniać, że Rakka nie wygląda na swój wiek. A określenie ilości jej lat na podstawie wyglądu jest zdecydowanie trudnym zadaniem. Niektórzy daliby jej lat dwadzieścia, niektórzy czterdzieści, ale to w zasadzie zależy od jej nastroju i zachowania w danym momencie. 

Pierwszym co zwraca uwagę, jest jej skóra. Blada, łatwo palona przez słońce... Jednak to nie w tym tkwi sedno jej niezwykłości. Po całej powierzchni ciała czarodziejki leniwie płyną, biegną, przemykają czy też przechadzają się zaklęcia. Dla oczu zwykłych śmiertelników wyglądają one jak bladozłote skomplikowane i misterne znaki, poruszające się w jakimś nieodgadnionym tanecznym układzie, nakładając się na siebie i mieszając, sprawiając że nawet stojąca w bezruchu Rakka wydaje się nieustannie się wiercić.

Średni wzrost, dość niska jak na czarodziejkę, szczupła, wręcz koścista, ukrywa to jednak pod niezliczoną liczbą warstw szerokich ubrań, ściągniętych w pasie dość luźno związanym gorsetem. Często ich krawędzie są podarte, gdyż Rakka ma w zwyczaju drzeć je na bandaże. Jej wygląd przez to może wydawać się dość niechlujny, zwłaszcza że na dodatek dziewczyna ma w zwyczaju wplatać różne różności w swoje długie płomiennorude włosy. Czarodziejka dba jednak niemal maniakalnie o zachowanie odpowiedniej higieny osobistej. Wierzy w istnienie małych cosiów przenoszących choroby i wobec tego uznaje za niezbędne by myć ręce przed każdym posiłkiem oraz operacją pacjenta. Mniejsza jednak o to.

A wspominając o rękach, Rakka ukrywa zwykle swoje pokryte bliznami od oparzeń i skaleczeń dłonie pod skórzanymi rękawicami. Podróżując dzierży w nich (dłoniach, nie rękawicach) powykręcaną drewnianą laskę, wyższą od samej czarodziejki. Czarodziejka wydaje się do niej niezwykle przywiązana, nigdy jej nie zgubiła czy zapomniała.

Uzdrowicieka przepada również za perfumami, dość często z nimi eksperymentuje i wypróbowuje nowe zapachy. Najczęściej można jej obecność odkryć czując woń świeżych owoców.

Historia

Dawno, dawno temu, spotkał się czarodziej z czarodziejką i spłodzili małe czarodziejątko. Szczęśliwie udało im się uniknąć pojedynku o to, kto zajmie się córeczką, choć niemal do niego doszło przy wybieraniu imienia.<br><br>Matka małej Rakki osiadła już jakiś czas wcześniej wśród ludzi w Thenderionie, wykorzystując swoje mistrzostwo osiągnięte w dziedzinie magii pustki, by zapewnić sobie dostatni byt poprzez sprzedawanie usług przedstawicielom wyższych warstw społecznych. Pierwsze lata życia Rakka spędziła właśnie z nią, spędzając dnie w dostatku i słodkim nieróbstwie oraz samotnym wymykaniu się na ulice miasta, gdzie bez wiedzy matki dokazywała ze znajdującymi się tam hordami dzieci z biedniejszych dzielnic. W okresie nastoletnim szybko odnalazła się w grupie swoich rówieśniczek, głównie dzięki temu, że spotykały się zawsze na neutralnym gruncie, nigdy nie odwiedziwszy się nawzajem w domach i bystra czarodziejka starannie dbała, by nie ubierać się czy zachowywać, jak gdyby była bogatsza od przyjaciółek. Stworzyła się dzięki temu, pewna delikatna równowaga, która pozwalała im razem funkcjonować. Zachwiała się ona jednak, gdy pewnego razu na miejscu, gdzie zwykle się spotykały, zamiast trzech nastolatek gotowych wymieniać się najnowszymi plotkami pojawił się młodszy brat jednej z nich, wychudły dzieciak o przerażonym spojrzeniu, które natychmiast zaniepokoiło Rakkę.<br><br>- Miquel, co się stało? - na jej zdenerwowany okrzyk nie została jednak zaoferowana żadna odpowiedź. Chłopiec po prostu zaskakująco silnie chwycił ją za rękę i pociągnął za sobą, biegnąc przez miasto do jednej z uboższych dzielnic, prowadząc ją prosto do domu jej przyjaciółki, która pokryta ropiejącymi pęcherzami umierała na łóżku. Po odwiedzeniu pozostałych dwóch, okazało się że nie było z nimi wcale lepiej. W mieście zapanowała zaraz. Rakka uciekła. W czyściejszej dzielnicy bogaczy, gdzie mieszkała, od razu poczuła się bezpieczniej, jednak idąc przez nią, zaczęła dostrzegać aurę magii jej matki na mijających ją zamożnych ludziach, poczuła silne perfumy, którymi usiłowali ukryć zapach zgnilizny i poczuła się niesamowicie bezbronna.<br><br>Od tej pory zamknęła się na długi czas w przestronnym domu, w którym mieszkała z matką, niemal maniakalnie czyszcząc każdą powierzchnię i siebie każdego dnia, aż czuła się czysta. Skończył się całkowicie okres bezproduktywności w jej życiu, gdyż oto wkroczyła w świat tekstu pisanego i poczęła nawiedzać domową bibliotekę, do której matka rozwijającej się czarodziejki nabywała coraz to nowe pozycje zgodnie z zainteresowaniami córki.<br><br>Ojciec w życiu Rakki pojawił się akurat w odpowiednim momencie, gdyż niedługo miały jej się już skończyć lektury. Wyciągnął wierzgającą się już wtedy niemal trzydziestolatkę z jaskini książek w której spędziła ostatnią dekadę i zabrał ze sobą na wędrówkę po świecie, by zdobyła choć trochę opalenizny i doświadczenia zanim uzna się ją za dorosłą i porzuci, by radziła sobie sama.<br><br>Niestety, mimo niemrawych wysiłków ojca wlokącego ją ze sobą stosunkowo dużą liczbę lat, Rakka nie opaliła się i nie zdobyła nawet tak podstawowych umiejętności jak gotowanie. Znalazła jednak dziedzinę, która zainteresowała ją szczególnie mocno: uzdrowicielstwo. Przeprowadziła również kompleksowe badania nad rzucaniem zaklęć za pomocą rytuałów. Stworzyła nowy sposób splatania zaklęć, dosłownie splatania, gdyż poruszając w powietrzu palcami, jak gdyby tkała niewidzialną tkaninę, tworzy ona zaklęcia, które następnie przechowuje na własnej skórze, gdzie żyją w stanie uśpienia, żywiąc się jej mocą magiczną. Wybudza je przesuwając po skórze odpowiednim, dla każdego zaklęcia charakterystycznym stopem metali i mrucząc inkantację kończącą dany rytuał i nadającą mu pełnię mocy. Pozwala jej to na szybkie rzucanie potężnych zaklęć. Może ona również uaktywniać mieszkające na jej skórze zaklęcia nieświadomie, w samoobronie, porażając osobę z którą ma kontakt fizyczny.<br><br>Obecnie podróżuje po Alaranii w pogoni za wiedzą.
 • Najnowsze posty napisane przez: Rakka
  Odpowiedzi
  Odsłony
  Data
 • Przekąska
  - Mistrz Neon? - Czarodziejka uniosła brwi. Wieki doświadczenia zrobiły swoje, i nie wybuchnęła śmiechem elfce w twarz, udało jej się wręcz nie okazać żadnych oznak nagłego rozbawienia. - Nie jest to zbyt popul…
  9 Odpowiedzi
  986 Odsłony
  Ostatni post 1 miesiąc temu Wyświetl najnowszy post
 • Przekąska
  Kończąc wylizywać potrawkę, Rakka radowała się, że napotkała tak słodką i naiwną towarzyszkę, która w dodatku umiała gotować. "Idealnie," uśmiechnęła się w myślach. "Na pewno nie będzie miała nic przeciwko zost…
  9 Odpowiedzi
  986 Odsłony
  Ostatni post 2 miesiące temu Wyświetl najnowszy post
 • Przekąska
  Zabierając się do pałaszowania parującego posiłku, Rakka dostrzegła, że niebo na wschodzie zaczęło się rozjaśniać, barwione stopniowo pastelowymi barwami jutrzenki. Spojrzała z lekkim poczuciem winy na młodą el…
  9 Odpowiedzi
  986 Odsłony
  Ostatni post 4 miesiące temu Wyświetl najnowszy post