Profil użytkownika Mat

Avatar użytkownika

Ogólne

Potęga:
Imię: Mat Hu Ring
Rasa: Człowiek
Wiek: 25


Aura

Choć aura ta należy do dość słabych już z daleka błyszczy przyjemnymi dla oka odcieniami żelaza i cyny, które swobodnie układają się w otaczające postać najemnika tajemnicze, przypominające ornamenty wzory. Nad nimi niczym delikatnie wzburzone wody ciepłego morza faluje łagodna, szafirowa poświata, w okół zaś sypią się iskry i słychać trzask płomieni. Kiedy się zbliżyć można poczuć zapach oceanu, ale także potu i pyłu z rozlicznych dróg, co tylko podkreśla codzienne trudy wędrowca. W dotyku emanacja jest zarówno twarda jak i giętka, a miejscami ostra jak hartowany miecz. Trudno natomiast określić jej fakturę, choć miejscami wydaje się być stosunkowo gładka. Gorzki smak i łagodny akcent idealnie się uzupełniają i pozostają przez dłuższy czas przylepione do podniebienia.


Wygląd

Mat mierzy 185 centymetrów wzrostu oraz waży 84 kilogramy. Jest dobrze zbudowany z widoczną muskulaturą oraz lekkim zarostem. Dłonie z widocznymi zgrubieniami, lecz wciąż całkiem delikatne. Ma piwne oczy oraz włosy koloru ciemny blond, które dochodzą mu do ramion, zazwyczaj przeczesuje je palcami na prawą stronę. Standardowo ubiera luźną białą koszulę z długim rękawem, który podwija nad łokcie, skórzaną kurtkę z kapturem oraz spodnie ciemnobrązowego koloru oraz lekkie trzewiki, do tego zakłada skórzany pas z metalową klamrą. Czasami zależnie od sytuacji lub nastroju ubiera stalowy naramiennik na lewy bark oraz skórzany karwasz na przedramię po tej samej stronie. Na plecach w pochwie nosi swój stalowy półtoraręczny miecz, łuk zabiera ze sobą tylko, kiedy wyrusza na wyprawę lub przenosi się z miasta do miasta. Po jego chodzie można poznać, że czuję się komfortowo w otaczającym go środowisku, wygląda raczej, jakby nigdzie się nie śpieszył, no, chyba że musi.


Charakter

Podczas rozmowy sprawia wrażenie rozluźnionego i przyjaznego, pomimo tego, że odkąd wyruszył z domu, nie miał zbyt wielu przyjaciół, a jedynie przelotne kontakty to dobrze dogaduje się z ludźmi, a oni często mówią, że "dobrze mu z oczu patrzy". Jest szczery, otwarty i skory do rozmowy, choć nie przepada za jej zaczynaniem, woli, kiedy ktoś jako pierwszy okaże inicjatywę w tej kwestii. Kiedy trzeba, jest stanowczy i zawsze potrafi ocenić sytuacje z punktu widzenia trzeciej osoby. Dobrze dobiera argumenty i woli, kiedy dowódca jest konkretny i prosty w swoich poleceniach. Woli najpierw coś zrobić a później odpoczywać. Zawsze dopisuje mu dobry humor i potrafi znaleźć plusy w prawie każdej sytuacji, choć jest raczej realistą. Nie obraża się o byle błahostki, a kiedy jest na kogoś zły, to daje mu o tym znać w jednym zdaniu i tyle, chyba że ten ktoś zaczyna dyskusję, w której Mat czuje się bardzo swobodnie i waży każde słowo oraz każde zapamiętuje. Kiedy chce odpocząć, wybiera się samotnie do lasu lub popływać, leży i po prostu odpoczywa. Pijackie zabawy w karczmach to nie jego brożka. Chętnie znalazłby nowych przyjaciół, ale tryb życia niestety mu na to nie pozwala. Za każdym razem szuka coraz większej przygody, więc małe wyprawy najemnicze przestają mu powoli wystarczać. Poza tym jest wytrwały, sumienny, odpowiedzialny i kiedy sobie coś postanowi, uważa, że osiągnie swój cel, choćby miało mu to zająć i całe lata. Boi się jedynie tego, że straci kogoś bardzo mu bliskiego, dlatego ma poważne opory, jeśli chodzi o wchodzenie w związki.

Atrybuty

Krzepa:Raczej silny, Raczej wytrwały, Odporny,
Zwinność:Zręczny, Szybki, Dokładny,
Percepcja:Dobry wzrok, Dobry słuch, Pozbawiony węchu, Wyostrzone czucie, Wyostrzony zm.mag,
Umysł:Pojętny, Ineligentny, Silna wola,
Prezencja:Ładny,

Cechy specjalne

Brak węchu [W]Wrodzona wada, związana najpewniej z problemami zdrowotnymi jego matki w czasie ciąży.

Umiejętności

Władanie bronią białą (miecz półtoraręczny) [W] Walczyć półtorakiem chciał od zawsze. Jednoręczny miecz był dla niego przede wszystkim za lekki a miecz dwuręczny za ciężki i za duży. Mat ceni sobie szybkość i siłę, więc wybrał miecz, którym może swobodnie władać jedną ręką, jak i dwoma. Kiedy zrozumiał, że sam wiele się nie nauczy, zaczął pobierać nauki u miejscowej sławy w walce mieczem. A kiedy zrozumiał, że u niego już więcej się nie nauczy, postanowił podpatrywać techniki od wszelakich szermierzy, z jakimi udało mu się spotkać i mieć jakikolwiek kontakt. Zna dzięki temu wiele agresywnych technik walki, ale również defensywnych. Jest wszechstronnym wojownikiem w tej dziedzinie walki.
Przetrwanie [W] Gdy ruszył w świat, nie raz zdarzyło mu się spać w lesie lub na ulicy. Ojciec nauczył go jak przeżyć w głuszy, ale swoje umiejętności szlifował w samotności, nie raz wyprawiając się samotnie na tydzień lub dwa w mroźne góry albo do mrocznych lasów. Nie było lekko, a czasami chciał odpuścić, ale silna wola oraz wytrwałość mu na to nie pozwalały. Gdzieś w głębi siebie zawsze wiedział, że da radę. Gdyby się nie udało, to umarłby ze świadomością, że próbował z całych sił.
Walka wręcz [W] Już w wieku młodzieńczym wuj zapoznał go z zapasami, a ponieważ Mat unikał walki na pięści ta sztuka walki bardzo przypadła mu go gusty. Po tym, jak opanował chwyty, rzuty oraz dźwignie zaczął zagłębiać się w walkę na pięści. Szybko okazało się, że nogami zadaje dużo precyzyjniejsze ciosy. Pomimo że rękoma nie walczy najlepiej, to potrafi wyprowadzić porządne kopnięcie.
Pływanie [O] Razem z ojcem często wypływał łowić ryby, choć Mat, zamiast pływać łódką zdecydowanie wołał mieć bezpośredni kontakt z wodą. Kiedy żeglował nie raz wyskakiwał ratować marynarzy, którzy podczas sztormu wypadli za burtę.
Uniki [O] Zaczęło się podczas treningu zapasów, kiedy na rozgrzewkę trzeba było klepnąć przeciwnika w uda i jednocześnie nie dać się dotknąć drugiej osobie. Mat szybko opanował tę umiejętność, trenując z każdą chętną do tego osobą uniki wszelkiego rodzaju.
Żeglarstwo [O] Kiedy pierwszy raz zobaczył morze, wiedział czego chce. Załapał się na pierwszy okręt, jaki wypływał z portu. W zamian za pracę i szorowanie pokładu nauczono go jak żeglować oraz radzić sobie ze sztormem na morzu. Mat uwielbia żeglować i choć nie jest w tym najlepszy, to śmiało daje radę.
Wspinaczka [O] Dalej, szybciej, wyżej. Im wyższe drzewo, tym lepiej. Nie raz dla bezpieczeństwa spał na drzewach lub na stromych skałach zamiast w szałasach za ziemi. Uwielbiam się wspinać, więc śmiało łączył przyjemne z pożytecznym.
Łucznictwo [O] Najlepszy przyjaciel na polowaniu. Łuk nigdy nie pytał gdzie trafić zwierzynę, pozwalał zadecydować. Miał tylko jeden wymóg... Wycelować. Mat uwielbiał tę chwilę ciszy, kiedy od trafienia zwierzyny strzałą dzieliło go tylko puszczenie cięciwy. Wspaniała chwila.
Kartografia [P] Rzadko kiedy wracał do miejsca, z którego przyszedł chyba, że po to, aby odebrać nagrodę. Podczas wielu wyprać podstawy kartografii były konieczne do opanowania, żeby wiedzieć, jak trafić w dane miejsce lub po prostu znaleźć drogę powrotną. Przyglądał się, jak robią to przewodnicy i opanował dzięki temu podstawy.
Zielarstwo [P] Ojciec oraz matka nauczyli go wspólnie co może zjeść w lesie lub w górach, jeśli znajdzie się sam, zdany tylko na siebie.
Tropienie [P] Zwierzynę najpierw trzeba wytropić — to zawsze powtarzał mu ojciec. Okazało się to łatwiejsze, niż myślał. Potrafi wytropić zwierzynę po śladach na ziemi.
Jeździectwo [P] Rodzina od zawsze hodowała konie, choć nie był w tym dobry, to nie raz wsiadał na konia na krótką przejażdżkę konną.
Polowanie [P] Dziki, łosie oraz sarny, na nich ćwiczył swoje umiejętności.
Skradanie [P] Czasami z nudów chodząc po lesie, starał się nie nadepnąć na gałązki lub suche liście. W końcu opanował podstawy tej umiejętności.
Aktorstwo [P] Podczas wypraw z innymi najemnikami często po winie, przy ognisku dla zabawy odgrywali różnego rodzaju scenki lub naśladowali innych ludzi. Mat okazał się w tym nie najgorszy, więc śmiało dawał sobie radę.
Etykieta [P] Mat zawsze dbał, aby jego ubrania były czyste i w miarę ogarnięte. Więc dowódcy wyprawy często brali go ze sobą, kiedy trzeba było zanieść ważne produkty, które przewozili. A ponieważ stosowano wtedy zazwyczaj podstawy etykiety, Mat podpatrzył za każdym razem to i owo i zapamiętał tyle, ile mógł.
Garbarstwo [P] Wiedział, że podczas polować nie tylko można zabierać mięso ze zwierzyny, ale również skóry. Metodą prób i błędów doszedł do tego, jakie narzędzie będzie najlepsze do skórowania zwierzyny oraz jak zakonserwować skórę, żeby dobrze ją sprzedać lub żeby po prostu ubrać ją w deszczowe dni.

Magia

        Sposób rzucania zaklęć: Inkantacje
Ognia [N]Od najmłodszych lat, bawiąc się z przyjaciółmi, wyobrażali sobie, jak by to było posługiwać się magią. Wyobrażali sobie, że rzucają magiczne zaklęcia podczas walki z wyimaginowanymi potworami. Gdy Mat dorastał i wyruszył w świat, poznał wielu ciekawych i interesujących ludzi oraz stworzeń. Kiedy tylko miał, łatwą ku temu, okazje uczył się choćby najmniejszych rzeczy związanych z magią, dzięki czemu po paru latach udało mu się nauczyć kilku inkantacji.

Magiczne przedmioty

Towarzysz


Historia

Mat Hu Ring urodził się w małym gospodarstwie typowej wiejskiej rodziny, wujostwo mieszkało zaledwie parę metrów obok. Jego dzieciństwo przebiegało spokojnie i szczęśliwie. W rodzinie głównie byli rolnicy i hodowcy koni, ale Mat nie lubił pomagać ojcu na polu ani w stajni, wolał biegać z przyjaciółmi po lasach i chodzić na pobliskie jezioro. Rodzina nauczyła go polować, tropić oraz jak przetrwać w lesie. Podpatrywał też wieczorami matkę, kiedy zajmowała się zielarstwem. W wieku 15 lat poznał miłość swojego życia, za którą świata nie widział, dziewczynę tak piękną, jak żadną inną. Mieszkała w wiosce pół dnia drogi na północ, lecz odległość była dla nich niczym. Pomimo młodego wieku ich związek był bardzo dojrzały. Trwał półtora roku i był to najszczęśliwszy czas w życiu tej dwójki. Niestety dziewczyna została zabita, kiedy wracała od Mata do domu. W tamtym momencie Mat uświadomił sobie, że nie chce mieć już nic wspólnego z rodzinnymi stronami i chce zapomnieć o wszystkich, co wiązało się z jego miłością. Spędził jeszcze trochę ponad rok, szkoląc się w walce wręcz oraz mieczem, dodatkowo często wyruszał sam na jakiś czas w góry lub głęboko w las, aby przebywać w samotności i skupić się na przetrwaniu niż na myśleniu o niedalekiej przeszłości. W wieku 18 lat postanowił wyruszyć z domu, gdzie go droga poniesie. Nie raz przyszło mu spać na ulicy lub głodować przez 3 dni. W końcu jeden z kupców zaproponował mu ochronę jego karawany w drodze z miasta do miasta. Właśnie tak zaczęła się jego kariera najemnika, rola, w której czuł się pewnie i był skupiony na pracy. Poznawał wielu nowych ludzi oraz udało mu się opanować kilka nowych umiejętności takich jak magia ognia u jednego z miejscowych magów, którego poznał podczas jednej z wypraw, zabawił wtedy w mieście trochę dłużej, niż robił to zwykle, ale się opłacało. Nauczył się również podstaw etykiety oraz kartografii. Czasami dorabiał na sprzedaży skór, choć były to psie pieniądze. W wieku 21 lat pierwszy raz ujrzał morze. To była jego mała miłość, żeglowanie sprawiało, że czuł się wolny, mógł oddychać świeżym powietrzem. Załapał się na pierwszy statek, jaki mógł i za miskę oraz koję szorował pokład, a także uczył się jak żeglować. Opanował to całkiem nieźle, choć podczas sztormu nie czuł się jak ryba w wodzie. Szlifował dzięki temu również pływanie, kiedy trzeba było kogoś wyciągnąć z wody albo złapać coś, co wypadło z okrętu lub odwiązało się od burty. Trzy i pół roku spędził na pokładach różnych statków lub pracując dla ludzi, których poznał na statkach, podczas pijackich wieczorów przy ognisku nauczył się jak naśladować dla zabawy innych ludzi lub udawać jakieś zachowania, żeby rozbawić towarzyszy. Od jakiegoś już czasu poszukuję jakiejś większej przygody lub wyprawy z ciekawymi towarzyszami, choć wciąż zarabia na wyprawach mniejszych lub większych zazwyczaj ochraniając karawany, zdobywają przedmioty lub rzadko kiedy informacje. Nigdzie nie zagrzewa miejsca na dłużej niż to potrzebne.

Dane gracza: Mat

Nazwa użytkownika:
Mat
Ranga:
Zbłąkana Dusza
Martwe postacie:
Płeć:
Mężczyzna
Status:
OFFLINE
Lokalizacja:
Śląskie
Wiek:
23
Zawód:
Dietetyk, Instruktor Fitness
Zainteresowania:
Dietetyka, sport, fantastyka, filmy i seriale, militaria, sztuki walki, gry planszowe, komputerowe i książkowe.
 
 
PW:
Wyślij prywatną wiadomość
Grupy:
Dołączył(a):
N wrz 18, 2016 3:43 pm
Ostatnia wizyta:
N paź 09, 2016 5:30 pm
Liczba postów:
4 | Znajdź posty użytkownika
(0.00% wszystkich postów / 0.00 posty dziennie)
Ostatni post:
[Karczma "Złoty Trakt"] - Początek nowej przygody...
N paź 09, 2016 5:07 pm
Najaktywniejszy w dziale:
Rododendronia
(Posty: 2 / 50.00% postów użytkownika)
Najaktywniejszy w wątku:
[Karczma "Złoty Trakt"] - Początek nowej przygody...
(Posty: 2 / 50.00% postów użytkownika)
cron