Profil użytkownika Subintabulat

Avatar użytkownika

Ogólne

Potęga:
Imię: Subintabulat
Rasa: Centaur
Wiek: 72


Aura

Emanacje można określić jako całkiem silną. Nadano jej odcień głównie żelazny. Wokół całej powłoki spiralnie wędruje kobaltowe pasmo. Na szczycie został rozsypany barachitowy pył błyszczący w słońcu i do złudzenia przypominający gwiazdy na nocnym niebie. Całość otula ametystowa poświata. Niespodziewanie daje się słyszeć trzaski płomieni, a wokół sypią się iskry, mieniące się różnymi kolorami. Wywołuje to uczucie gorąca, które po chwili zanika, by ustąpić zawodzeniu wiatru wraz z szeptem liści. Po krótkim czasie ostatnie już iskry zaczynają się zmieniać w lewitujące krople wody, które w słońcu tworzą piękną tęczę i nawet uczucie wilgoci czy szum strumyka niknie wobec owego wrażenia wizualnego. Wybudza z niego przerażający rumor spadających głazów, na koniec można słyszeć jedynie głęboki ton. Aura przynosi wraz z sobą słodki zapach kwiatów oraz miodu. Powierzchnia jej jest niezwykle twarda, nie da się jej zarysować, zwłaszcza, iż dzięki jej elastyczności bez problemu potrafi umknąć przed ciosem. W smaku zaś początkowo jest pikantna i parzy w język wołać silne pragnienie. Jednakże jej lepkość utrudnia jego ugaszenie.


Wygląd

Subintabulat jest dużym przedstawicielem swojego gatunku (wysoki na na 2,5 m) o iście atletycznej budowie ciała. Jego końska sierść jest barwy brązowej, zaś włosy na ogonie i głowie są koloru czarnego. Na nadgarstkach nosi srebrne bransolety, a na swej głowie prosty w swej formie diadem z tego samego metalu. Na jego zbroję składają się: lewy naramiennik oraz osłona na podbrzusze wykonane ze stali. Kunsztownie wykonany elficki łuk wraz z kołczanem nosi na swych plecach, zaś w swej potężnej prawicy dzierży równie potężną halabardę. Do swych boków przytroczone ma sakwę podróżną oraz inne mniejsze tobołki w których znajdują się co rzadsze zioła, a także stalowy sierp, który używa w procesie ich pozyskiwania. Charakterystycznym elementem jego wyglądu jest ususzona głowa wielkiego karalucha wielkości jego pięści przewleczona przez lniany sznurek i noszona na piersi w charakterze talizmanu.


Charakter

Subintabulat przeżywszy młodość i część dorosłego życia w puszczy stał się wybitnym teoretykiem i praktykiem prawa natury. Wierzy, że w każdej istocie znaleźć można znaleźć dobro, choć czasami uzasadnione jest unieszkodliwienie niebezpiecznych osobników jeżeli zagrażają życiu innych. Centaur nie wyrządza krzywd innym istototom, chyba że w jego mniemaniu na to zasłużyły. Gdy widzi, że bliźniemu dzieje się krzywda rusza na ratunek. Jak na przedstawiciela swojego gatunku, jak również i wieku jaki osiągnął jest całkiem impulsywny i często działa pod wpływem emocji. Do działania motywuje go silne pragnienie samodoskonalenia oraz zaspokajanie swoich dużych potrzeb materialnych które nie są tanie (w tym szczególności dobry alkohol). Jest wierny swym przyjaciołom, szanuje mądrzejszych i silniejszych od siebie, choć nie znosi pyszałkowatych knypków. Stara się zachowywać pogodę ducha i zarażać nią innych w swoim otoczeniu. Wiele osób przeżywa nie mały szok gdy dowiadują się, że Subintabulat jest zdolny do robienia kawałów i dowcipów.

Atrybuty

Krzepa:Silny, Wytrwały, Odporny,
Zwinność:Niezwykle zręczny, Bardzo szybki, Precyzyjny,
Percepcja:Dobry słuch, Wyostrzony węch, Czuły zm.mag,
Umysł:Pojętny, Ineligentny,
Prezencja:

Cechy specjalne

Mowa Zwierząt [Z]Jest w stanie porozumieć się z każdym naturalnym zwierzęciem
Mowa Roślin [Z]Jest w stanie porozumieć się z każdą naturalną rośliną
Talent magiczny [D]Dar który sprawia że jego czary sa prawie perfekcyjne

Umiejętności

Polowanie [W]
Tropienie [W]
Zielarstwo [W]
Medycyna [W]
Prawo [M]
Władanie bronią (halabarda) [W]
Łucznictwo [W]
Uniki [W]
Gimnastyka [M] Pozwala na wykonywanie bardzo głębokich przykuców
Przetrwanie [W]

Magia

        Sposób rzucania zaklęć: Moce
Ognia [M]
Powietrza [A]
Wody [A]
Ziemi [U]

Magiczne przedmioty

Medalion przeklętej potęgi [ART][loteria]właściciel przy jego użyciu jest w stanie zastosować jedno losowe zaklęcie z dziedziny żywiołów, maksymalnie do poziomu adepta. Konsekwencją jego wykorzystania jest zmiana ubrania na godzinę od momentu wykorzystania przedmiotu, które niewątpliwie jest skąpe i zdecydowanie należeć ono powinno do płci przeciwnej (charakterystyka otrzymanych ubrań może się różnić za każdym razem). Przedmiotu można użyć raz na siedem dób.

Towarzysz

Hans
Magiczny biało-czarny niedźwiedź płci męskiej (sierść jest czarna na przednich jak i tylnych łapach, na uszach, ogonie i pod oczami zwierzęcia, zaś w pozostałych miejscach ma barwę białą. Jest bardzo spokojny i łagodny dopóki nie zostanie sprowokowany lub zaatakowany. Kocha swojego pana i jest gotów oddać za niego własne życie. Wysoki na ok 1,4 metra i długi na ok 2,4 metra. Nie lubi psów i zapachu śmieci. Walczy za pomocą swoich zębów i pazurów. Jego najsilniejsza ofensywna technika polega na rotacyjnym uderzeniu głową w podbródek przeciwnika a następnie zagłębienie w niego swych ostrych kłów. Jego nieprzeciętność objawia się tym, że jest istotą inteligentną (na poziomie przeciętnego człowieka), choć z oczywistych biologicznych względów nie potrafi mówić to Subintabulat na szczęście nie ma z tym problemu bo doskonale porozumiewa się ze zwierzętami. Centaur napotkał Hansa kilka lat temu podczas walki z pewnym czarodziejem, który przeprowadzał potworne eksperymenty na zwierzętach, na których kontynuowanie Subintabulat nie mógł w żadnym razie pozwolić. Po wygranej walce zwierzęta zostały oswobodzone i po opatrzeniu ich ran udały się w swoje strony. Jedynie Hans postanowił towarzyszyć swojemu wybawcy i stara się zrewanżować za okazaną pomoc.

Historia

Urodził się w Szepczącym Lesie. Jego matką jest Dlan-ora zwana Wielką, a ojcem Shal-va-nu zwany Przebiegłym. Przez pierwsze lata życia wiódł stosunkowo spokojne centaurze życie wraz ze swym stadem, które prowadziło nomadyczny tryb życia podróżując wzdłuż i wszerz Szepczącego Lasu. Odznaczał się jednak nieprzeciętną jak na swój gatunek ciekawością i niecierpliwością, wobec czego został oddany na wychowanie potężnemu plemiennemu szamanowi Mor-ok-owi. Wówczas to okazało się, że posiada wybitny talent magiczny w dziedzinie magii żywiołów (w szczególności żywioł ognia i powietrza). Subintabulat uznał, że warto iść dalej tą drogą i przez lata pogłębiał swoje magiczne umiejętności stając się w końcu mistrzem żywiołu ognia (szamanowi i tak jednak nie dorastał do kopyt). Uznawszy, że wiodąc wędrowne życie na peryferiach cywilizacji nie pogłębi swych zdolności postanowił któregoś dnia ku niezadowoleniu swych rodziców i większości stada na wyruszenie w podróż do ziem zamieszkałych przez bardziej społeczne rasy. Parał się różnymi zajęciami, choć z uwagi na swe wyszkolenie bitewne często zarabiał na życie podejmując się niebezpiecznych zleceń. Podczas wykonywania jednej z misji omal nie stracił życia w walce z bardzo przebiegłymi przeciwnikami, a mianowicie asasynami dowodzonymi przez niemego mistrza zabójców zwanego Daudem. Dzięki doskonale opanowanej sztuce kucania Subintabulat był jednak w stanie uniknąć rzuconych w jego stronę noży. Dodatkowym problemem była także obecność potężnego maga Faradaya, który za pomocą jakiegoś artefaktu stworzył swoistą klatkę mocy otaczającą pole walki, która niwelowała działanie czarów centaura. Gdyby nie zamieszanie w szeregach zabójców wywołane przez jednego z nich mężczyzna z pewnością skończyłby marnie owego dnia. Na jego szczęście, zabójca odziany w pomarańczowe szaty z wężem uwieszonym na szyi zaczął rzucać dookoła granaty dymne o zapachu kwitnących kaktusów. Subintabulat zapamiętał niektóre okrzyki jego towarzyszy:
-Kusharo co ty znowu robisz!
-Niech mu ktoś przywali!
-Szefie! Niech szef coś mu powie, nie możemy tak dłużej pracować!
-Odwrót! Zarządzam odwrót!
-O matko znowu przegramy...
-Tylko nie to...
Na nieszczęście zabójców niektóre z wyrobów alchemicznych Kusharo okazały się posiadać właściwości zapalające, a jedna z nich trafiła Faradaya zanim ten zdołał ulepszyć swoje zaklęcie. Skutkiem zamieszania część zabójców oraz mag została szybko przemieniona w proch. Reszta rzuciła się do ucieczki, a ich przywódca został zgładzony potężnym ciosem halabardy.
Przez ostatnie lata Subintabulat podróżuje po świecie i stara się doświadczyć wszystkiego co ma on mu do zaoferowania. Od czasu do czasu zastanawia się nad przygarnięciem jakiegoś pojętnego ucznia, któremu mógłby przekazać swoje umiejętności, ale nie śpieszy się strasznie z tym zamiarem.

Dane gracza: Subintabulat

Nazwa użytkownika:
Subintabulat
Ranga:
Zbłąkana Dusza
Martwe postacie:
Status:
OFFLINE
 
 
PW:
Wyślij prywatną wiadomość
Grupy:
Dołączył(a):
Cz sie 25, 2016 5:59 pm
Ostatnia wizyta:
So wrz 10, 2016 10:37 am
Liczba postów:
8 | Znajdź posty użytkownika
(0.01% wszystkich postów / 0.01 posty dziennie)
Ostatni post:
Zabawa forumowa: Skojarzenia.
Cz wrz 08, 2016 10:12 pm
Najaktywniejszy w dziale:
Rzeka Motyli
(Posty: 4 / 50.00% postów użytkownika)
Najaktywniejszy w wątku:
[Brzeg Rzeki Motyli] Gospoda Ukleja
(Posty: 4 / 50.00% postów użytkownika)
cron