Oglądasz profil – Ilian

Awatar użytkownika

Ogólne

Godność:
Ilian
Rasa:
Anioł Światła
Płeć:
Nieokreślono
Wiek:
42 lat
Wygląda na:
0 lat
Profesje:
Majątek:
Sława:

Aura

Silna, elektryzująca emanacja tonie w burzy grzmotów, jeżąc włosy na głowie. Błyszcząca ametystowa poświata połyskuje niczym błyskawice na niebie, komponując się z dźwiękami otaczającymi emanację. Zaraz jednak melodia łagodnieje, staje się przyjazna, wesoła i przynosi uczucie spokoju. Ciepły blask bijący od emanacji idealnie komponuje się z subtelną wonią lillii i mirry. Uczucie błogości trwa jednak tylko moment. Po chwili dźwięki znów się zmieniają, melodia ucicha, a z emanacji zaczyna dobiegać szczęk metalu i głośne uderzenia młota. Uderzają one o zmysły z niezwykłą siłą, wywołując niemal fizyczne pchnięcia. Usta oblepia łagodny, ale gorzki smak, pozostawiając na wargach drobne, wysuszające je drobinki soli. Emanacja w dotyku jest giętka i elastyczna niczym opierzone skrzydła i tak samo jak one przyjemna w dotyku. Zdaje się pokryta gładkim, aksamitnym puchem. Jednak pod tą przyjemną warstwą kryje się aura twarda i ostra jak klinga miecza oraz szorstkie niczym jego rękojeść.

Informacje o graczu

Nazwa użytkownika:
Ilian
Wiek:
22
Grupy:
Martwe postacie:
Płeć gracza:
Mężczyzna

Skontaktuj się z Ilian

PW:
Wyślij prywatną wiadomość

Statystyki użytkownika

Rejestracja:
3 lat temu
Ostatnio aktywny:
1 rok temu
Liczba postów:
161
(0.19% wszystkich postów / średnio dziennie: 0.12)
Najaktywniejszy na forum:
Ostatni Bastion
(Posty: 49 / 30.43% wszystkich postów użytkownika)
Najaktywniejszy w temacie:
Problematyczna sprawa sir Adalberta Ekswygnańca
(Posty: 49 / 30.43% wszystkich postów użytkownika)

Połączone profile


Atrybuty

Krzepa:raczej silny, raczej wytrwały, odporny
Zwinność:bardzo zręczny, błyskawiczny, dokładny
Percepcja:dobry wzrok, dobry słuch, kiepski węch, czuły zmysł magiczny
Umysł:bystry, ineligentny, Żelazna wola
Prezencja:Ładny, przekonywujący

Umiejętności

Czytanie AurBiegły
Jest to jedna z tych osób, przed którymi ciężko ukryć swoją aurę.
AlchemiaOpanowany
Alchemia to jego bardzo poboczne Hobby, uczył się jej niespełna rok w towarzystwie jednej z najlepszych Gildii Alchemików podczas postoju w swojej podróży. Nie jest to może Mistrz, ale z pewnością potrafi przyrządzić wiele rzeczy.
BrowarnictwoOpanowany
Piwo, wódka czy wina - Żadne z tych trzech nie stanowi dla niego problemu, nie jest to może najlepszy alkohol na świecie, ale większość uznaje to za dobry trunek.
ZielarstwoPodstawowy
Mimowolnie poznając Alchemię, musiał poznać także właściwości różnych roślin.
MedycynaPodstawowy
Leczenie lekkich ran przyrządzonymi wcześniej ziołami - Potrafi opatrywać sam siebie, jednak jego wiedza Medyczna pozostawia wiele do życzenia.
NiebianologiaOpanowany
Podczas przebywania wśród Niebian, za młodu opanował podstawy Niebianologii.
PiekielnologiaBiegły
Podczas przebywania wśród Niebian, za młodu opanował podstawy Piekielnologii.
Wiedza o duchachOpanowany
Podczas przebywania wśród Niebian, za młodu opanował podstawy wiedzy o duchach.
Wiedza tajemnaBiegły
Studiowanie wiedzy tajemnej bardzo często sprawia Ilianowi niemałą frajdę, a w dodatku poszerza on swoje możliwości magiczne.
Miecz JednoręcznyMistrz
Walka mieczem od zawsze była jego pasją i głównym hobby. Ilian jest doskonałym szermierzem, z rewelacyjnym refleksem oraz zadziwiającą szybkością. To czyni z niego potężnego przeciwnika w zwarciu.
UnikanieMistrz
Jego styl walki polega w większości na unikach, przez co uniki również opracował w zasadzie do perfekcji.
Walka Dwoma MieczamiMistrz
Walka dwoma mieczami nie stanowi dla niego problemu, chociaż korzysta z niej bardzo rzadko, ale z pewnością każdy powinien wiedzieć, że Ilian dzierżący dwa miecze jest niezwykle groźny w ataku i tylko niektórzy są w stanie przetrzymać jego natarcie bez otrzymania żadnych ran.
GimnastykaOpanowany
Gimnastyka rozwinęła się u niego wraz z nauką Uników, jego zręczność z łatwością pozwoliła mu na opanowanie Gimnastyki, oprócz tego zawsze podczas swoich treningów - przeprowadza sekcję Gimnastyczną, aby jego ciało było cały czas gotowe do wszystkiego.
TaniecOpanowany
Z czasem coraz lepiej wychodzi mu taniec i bez problemu jest w stanie poprowadzić swoją partnerkę w szerokiej gamie tańców towarzyskich, zdecydowanie lepiej wychodzą mu tańce szybkie, dzięki którym jest w stanie wykorzystać swoją zręczność ponad precyzję i dokładność.
JeźdźiectwoPodstawowy
Zdarzało mu się używać konia podczas podróży, jednak nigdy nie przepadał za tym formatem podróży...
PolowaniaPodstawowy
Czasami był zmuszony do polowań podczas długich podróży. W ciągu 20 lat nauczył się tego i owego, ale nigdy nie było to jego pasją.
PoliglotyzmPodstawowy
Zna Mowę Elfów.
BestiologiaBiegły
Wiedza o różnorakich bestiach i jak sobie z nimi poradzić.

Cechy Specjalne

Odporność i stabilność psychicznaZaleta
Ilian jest nie do złamania. Jest on całkowicie odporny na strach, grozę i przerażenie. Jego umysł jest zawsze jasny i optymistyczny, a jego cele proste. Wydaje się, że nie ma sposobu, aby złamać go psychicznie. Przez kilka tygodni demon próbował wpłynąć na jego umysł, kusząc go i namawiając do złych rzeczy, on jednak pozostał nieugięty. Niebianin jest poniekąd odporny na magię umysłu i może długimi godzinami opierać się zaklęciom z tej sfery bez żadnego szwanku.
Książe NiebiosDar
Ilian posiada niezwykły dar, który sprawia, że z ogromną łatwością i dokładnością porusza się w przestworzach. W powietrzu nie ma sobie równych pod względem umiejętności latania. Ze względu na jego niezwykle zręczny i szybki styl walki, posiada on w zanadrzu aż 3 możliwości niezwykle szybkiego poruszania się w przestworzach. Najwolniejszym sposobem, ale także najmniej męczącym i niewymagającym od niego żadnej magii, są naturalnie jego anielskie skrzydła, które może dowolnie ukrywać za niewielką pomocą magii. Nieco szybszym sposobem, jest wykorzystanie magii powietrza, jest to również niewiele meczący sposób poruszania się, oferujący największą zwinność i zręczność przy zachowaniu dużej szybkości. . Trzecim i ostatnim sposobem, jest wykorzystanie magii mocy, wystrzeliwując potężną falę uderzeniową w przeciwnym kierunku, jest w stanie osiągnąć wręcz niewyobrażalne prędkości, całkowicie zaskakując nieprzyjaciela, a w dodatku nabierając potężnego impetu, który może zostać wykorzystywany jako dodatkowa siła w uderzeniu. Niestety, ten sposób jest już męczący dla samego anioła, oraz nie zapewnia on zbyt dużej zwinności, gdyż przy każdej próbie zmiany kierunku anielskiego pocisku, musi ponownie wykorzystywać do tego zaklęcie fali uderzeniowej. W dodatku, używanie tego typu przemieszczania się, jest destrukcyjne dla otoczenia z powodu samej fali uderzeniowej, która odpycha niebianina. Bardzo często, podczas bojowego wykorzystywania tych umiejętności, wokół anioła tworzą się spore wyładowania w postaci krążących wokół niego, nieuporządkowanych błyskawic koloru niebieskiego. Wygląda to, jakby jego własna aura nagle ożyła i ujawniła swą fizyczną obecność wszystkim wokół. Warto nadmienić, że podczas używania Deitu, błyskawice są jeszcze bardziej intensywne i zmieniają kolor na złoty lub nawet biały. Duże umiejętności, naturalny instynkt i niezwykły dar sprawiają, że Ilian czuje się w powietrzu jak ryba w wodzie.
PotencjałZaleta
Ilian posiada spory potencjał i z każdym dniem staje się silniejszy, nie poznał on jeszcze swoich granic i limitów.
Powolna RegeneracjaWada
Ilian w przeciwieństwie do innych aniołów, nie posiada przyśpieszonej regeneracji. Jego zasoby energii regenerują się wolno, zaś rany goją się wolniej tak, jak u człowieka. W przeciwieństwie jednak do ludzi, nawet największe rany w końcu się zagoją, chociaż potrwa to bardzo długo. Natomiast siły fizyczne, odnawiają się dość szybko, dzięki czemu po długotrwałym biegu jest w stanie po krótkim odpoczynku, pobiec dalej.

Magia: Inkantacje

MocyMistrz
Magia Mocy to u Iliana bardzo ważna karta atutowa. Dzięki długotrwałemu treningowi, od dziecka doskonale rozumie aspekty tej magii. Dzięki tej magii Ilian jest w stanie wytwarzać z pojedynczego słowa oraz prostego gestu ręką — potężne fale uderzeniowe — w dodatku jest to jedna z najszybszych inkantacji, które w zasadzie nie potrzebują żadnego czasu na jej użycie, oprócz tego potrafi wzmacniać magicznie swoje ciało, jeszcze bardziej powiększając swoje osiągi oraz jeszcze bardziej utwardzić swoją zbroję. Oprócz tego, warto jeszcze wspomnieć o jedynej bardzo brutalnej technice Iliana związaną z tą magią. Ilian posiadając olbrzymie zasoby energii, jest w stanie zmiażdżyć przeciwnika (jak i przedmioty) swoją mocą w zasięgu wzroku, z czego im bliżej Ilian się znajduje — tym jest to bardziej efektywne. Ta brutalna technika miażdży wszystko od zewnątrz, a opancerzony przeciwnik, ma jeszcze gorzej. Rzadko kto ma szansę oprzeć się tej technice, a z pewnością nikt nie ma szans od niej uciec. Osoba złapana w polu mocy Iliana nie może się poruszyć, a Ilian zmniejsza pole, zaciskając pięść, co powoduje zgniecenie przeciwnika/przedmiotu do coraz mniejszej sfery, aż w końcu sfera jest na tyle mała, że łamie ona wszystkie kości i gniecie całą materię istoty w mały punkt. Tej technice może się oprzeć tylko wystarczająco potężna bariera magiczna lub ciało będące glutem bez organów albo ciało płynne/gazowe, warto jeszcze wspomnieć, że podczas używania tej techniki Ilian musi być całkowicie skupiony na tym, co robi, uniki czy inne ataki nie wchodzą w drogę, póki nie skończy korzystać z tej techniki. Ta technika ma jednak dwie poważne wady — mianowicie zużywa duże ilości energii oraz jest ona bardzo przerażająca dla sojuszników wokół, ponieważ zgniecione ciało, często wygląda obrzydliwie, a cała krew z ciała zazwyczaj rozpryskuje się we wszystkich kierunkach. Na samym końcu warto jeszcze przypomnieć, że jest to tylko mały wachlarz umiejętności magicznych Iliana z tej dziedziny magii.
DobraAdept
Magia Dobra, której Ilian zaczął się uczyć niewiele później od samej Magii Mocy, również posiada wysoce zróżnicowany arsenał różnorakich czarów. Dzięki tej magii, Ilian z wysokim powodzeniem może zwalczać złe uroki, zaklęcia i klątwy, a także niwelować działanie sporej części zaklęć Magii Zła, Magii Demonów oraz niewielkiej części Magii Nekromantycznej. Sama magia jest natomiast niezwykle skuteczna przeciwko wszelkim istotom stworzonym ze złej energii magicznej niezależnie od tego, czy Ilian chce się ich pozbyć, czy tylko odesłać. [Egzorcyzmy]. W wykonaniu Iliana, może służyć ona także do leczenia.
EnergiiNowicjusz
Ilian dopiero rozpoczyna przygodę z Magią Energii - w jego zasięgu są przede wszystkim różne pociski magiczne oraz bariery magiczne z czystej energii. Nadal się jednak uczy, więc jego wachlarz czarów jest raczej znikomy.
OgniaNowicjusz
Po podróży z Demary, postanowił rozpocząć naukę magii ognia. Można powiedzieć, że jest w tym zielony, ale całkiem sprawnie mu to wychodzi. Jest w stanie korzystać z błyskawic.
PowietrzaUczeń
Po konflikcie z Gurhangiem, zaczął opanowywać magię powietrza, pokładając w niej duże nadzieje. Nauka idzie mu bardzo sprawnie, bardzo polubił ten rodzaj magii. Jest w stanie korzystać z błyskawic.

Przedmioty Magiczne

Miecz DuszZaklęty
Miecz jest niezniszczalny, w dodatku samoistnie się ostrzy - przez co nie potrzebuje żadnych napraw. Gdy tylko zostaje wysunięty z magicznej pochwy, czuć od niego potężną anielską moc, a słabsze demony uciekają w popłochu. Miecz Dusz jak z nazwy wynika, nie tylko uszkadza ciało, ale także duszę. Dzięki temu, zwykłym cięciem tego miecza, można całkowicie zabić demona oraz jego duszę tak, żeby nie powrócił. Działa to tylko na istoty demoniczne i nieumarłe. Nieumarły lub demon zabity z tego miecza, nigdy więcej nie powróci do życia.
Magiczna pelerynaBaśniowy
Świeci ona w ciemności. [loteria]
DeitTajemny
Deit to pierścień, który został mu wręczony jeszcze w niebie od potężnego ducha światłości. Podobnie jak rękawica, nigdy nie rozstaje się z pierścieniem. Pierścień jest aktywatorem to jedyne zastosowanie tego pierścienia. Po aktywowaniu pierścienia, następuje coś w stylu doskonałej symbiozy ciała i duszy - Ilian przez okres kilku, może kilkunastu minut całkowicie odkrywa swój cały potencjał, wzmacniając go diametralnie (Nawet do kilkudziesięciu razy). Jego oczy zmieniają barwę na złotą, włosy zaczynają lśnić i zmieniają kolor na biały, a emanująca z niego energia jest tak potężna, że jest nawet wyczuwalna przez istoty, które nigdy nie spotkały się z magią. Pierścień jednak ma nałożone dość duże limity. (Które są opisane w historii postaci).
NaszyjnikBaśniowy
Zrobione ze szczerego złota, przyciąga więc złodziei, ale właściciel go posiadający nie jest w stanie się go pozbyć z powodu niemiłosiernego zauroczenia. Służy do teleportacji i przenosi… daleko od miejsca docelowego [loteria].

Charakter

Ilian z pewnością należy do ludzi opanowanych, rzadko kiedy daje się ponieść emocjom, kierują nim wyłącznie dobre cechy. Z chęcią pomaga innym i potrafi im zaufać nawet po krótkiej znajomości, jednak nie myślcie sobie, że jest on naiwny lub głupi. Nigdy nie traci bowiem czujności, można by powiedzieć, że jest lekko podejrzliwy, ale w żaden sposób nie pokazuje tego na zewnątrz. Nie znaczy to też jednak, że przez całe życie chodzi ze sztucznym uśmiechem! Ilian lubi się bawić, tańczyć, słuchać pięknego śpiewu, lubi się także śmiać, ale tylko wtedy gdy zagrożenie całkowicie minie lub gdy czuje się wyjątkowo bezpieczny. Często jednak przebywa sam, co sprawia, że w towarzystwie ludzi znajduje się rzadko. Nie kategoryzuje ludzi, księcia traktuje tak samo, jak zwykłego handlarza. Bardzo ciężko zbliżyć się do niego na tyle, aby zostać jego bliskim przyjacielem, jednak z pewnością, gdy ktoś już takim zostanie, można oczekiwać od niego pełnego wsparcia. Jego wygląd i charakter sprawiają, że większość istot podchodzi do niego z szacunkiem, nawet gdy osobiście go nie znają. Jego zachowanie jest trochę inne, w towarzystwie innego Niebianina, podziwia innych i stara się być dla nich pomocnym a przy okazji - nauczyć się czegoś. Jest to urodzony wojownik mimo, że jak sam mówi, walczy dla dobrej sprawy, a nie dla swoich zachcianek. Lubi podziwiać kształty płci przeciwnej. Warto wspomnieć, że Ilian potrafi zrezygnować z walki w odpowiednim momencie, nie pakuje się w kłopoty i pamięta o wszystkich, których ma blisko siebie - o ich bezpieczeństwie, o ich życiu i zdrowiu. Gdy tylko zauważy zagrożenie, poinformuje o tym sprzymierzonych, a jeśli walka będzie na niekorzyść - dopilnuje aby każdy mógł uciec, nie narażając swojego życia. Jeśli jednak jest zmuszony, walczy do samego końca, nigdy się nie podda przeciwko szeroko pojętemu złu zagrażającemu życia prawych. Warto wspomnieć, że Ilian samodoskonali siebie. Lubi trenować, ćwiczyć, podwyższać swoje umiejętności. No i na samym końcu należy wspomnieć, że Ilian lubi sobie wypić: piwo, wino czy bardziej procentowy alkohol.

Wygląd

Ilian wygląda na około dwudziestoletniego człowieka. W przeciwieństwie do innych aniołów światłości, jego włosy są czarne i dość krótkie. Nie posiada on żadnego zarostu, jego oczy zaś są koloru niebieskiego. Wzrost Iliana wynosi dokładnie jeden sążeń i dwa palce, zaś jego waga to dwa cetnary. W większości przypadków ubrany jest w czarne, skórzane spodnie oraz białą, bawełnianą koszulę. Oprócz tego niemal zawsze założoną ma swoją lekką zbroję, a mianowicie płytowy czarno-złoty napierśnik, nagolenniki, naramienniki, wzmocnione stalą zarękawia (pancerz na wysokości nadgarstków), zaś fartuch zbroi jest zrobiony ze wzmocnionej utwardzonej skóry, który opada aż do kolan. Oprócz tego należy dodać czarny, przylegający płaszcz ochronny od bioder do ud, ukrywający noszoną pod tym zbroję. Owy płaszcz zapięty jest mocnym skórzanym, czerwonym pasem. Podczas podróży lub w miejscach, gdzie Ilian nie czuje się do końca bezpiecznie, nosi dodatkowo szary płaszcz, który przykrywa cały jego tułów, ramiona i nogi. Przyzwane przez niego skrzydła są wyjątkowo duże, nawet jak na Anioła Światłości i nawet jak na tak wysoki wzrost. Podczas swoich podróży najczęściej jest wyposażony w dwa wysokiej jakości, elfickie sejmitary, które zamieszcza na plecach, same miecze są bardzo ozdobne, jak to mają w nawykach elfowie, przy prawym boku w długiej - aczkolwiek mało ozdobnej pochwie - spoczywa Grot, czyli półtoraręczny długi i solidny miecz zrobiony przez krasnoludzkiego mistrza-kowala o imieniu Nurdin. Na samym końcu, przy lewym boku znajduje się Miecz Dusz - podarunek, który otrzymał jeszcze przed opuszczeniem Planów Niebieskich. Ilian posiada bardzo ładnie rozbudowaną muskulaturę, chociaż nie jest ona zupełnie widoczna, gdy jest w zbroi lub w ubraniach.

Historia

Zacznijmy więc od początku - Jak każdy Anioł Światłości przyszedł na świat w Planach Niebiańskich - jako syn Vesa (ojciec) oraz Elois (matka). Jego dzieciństwo w Marmurowym Mieście, przebiegało bardzo intensywnie. Od zaledwie pięciu lat zaczął uczyć się o wszystkim, czego mógł potrzebować na Ziemi, gdyż od samego narodzenia był świadomy, że przyjdzie mu zejść na Ziemię. Od dzieciństwa był szkolony w fechtunku oraz magii, a oprócz tego zdobywał wiedzę, która mogła mu się przydać na Ziemi. Tam też poznał podstawy Niebianologii, Piekielnologii oraz wiedzy o duchach. Otrzymał również podstawowe informacje o rasach zamieszkałych świat, o niebezpiecznych stworach oraz o niemal wszystkich rodzajach magii. To wszystko opowiedział mu jeden z Duchów Światłości o imieniu Estel, który w ręce młodego Niebianina powierzył potężny artefakt - Deit. Od dziecka wykazywał ogromny talent do fechtunku. W wieku 11 lat, zaczął studiować magię Mocy, którą najsprawniej włada do dziś. Można powiedzieć, że od dziecka był szkolony na wojownika doskonałego - nie miał więc zbyt dużo czasu, aby przebywać w gronie rodziny lub aby rozkoszować się niewinną młodością... Wszystko to skończyło się, gdy osiągnął wiek 21 lat, usłyszał głos Pana, wołający do niego „Chroń życie prawych!”. I wtedy też zstąpił na Ziemię w mieście znanym jako Danae. I od samej pory zstąpienia na ziemię, Ilian zaczął chronić życie dobrych, dobrze jednak wiedział, że w tak pokojowym elfickim mieście, jak Danae rzadko kiedy zdarzy mu się wypełniać zadanie Najwyższego. Dlatego też postanowił zostać podróżnikiem i od tej pory zaczął przemierzać świat. Pierwszą jego wyprawą było ruszenie w stronę Leonii, zielonym szlakiem handlowym, wzdłuż rzeki Anibia. Młody nieznający całkowicie świata Niebianin podróżował wolno, rozglądając się uważnie we wszystkie strony świata, podziwiając wszystko, co było w Alaranii. Tam też, na szlaku wzdłuż rzeki - rozpoczął pierwsze kontakty z elfami oraz z ludźmi. Gdy przybył do Leonii, powitało go piękno oceanu. Tam też w Leonii, Ilian po raz pierwszy wykonał swoje zadanie od Najwyższego, chroniąc rybaków przed ulicznymi zbójami. I tak też czynił przez dwa tygodnie, pomagając różnym ludziom w obrębie Leonii. To jednak nie było to, czego oczekiwał Ilian. Ratowanie pojedynczych ludzi z drobnych kłopotów, mijało się z jego myślami. I tak też wyruszył z Leonii, poruszając się purpurowym szlakiem handlowym, docierając do Elfidranii oraz później do Menaos. I tak minął pierwszy rok Iliana, który szukał okazji do wykonywania zadania Najwyższego. Z nastaniem miesiąca smoka, Ilian wyruszył w stronę Ekradonu. Tam poznał wielu przyjaznych mu ludzi, miał okazję do poznania z bliska Gryfów. Tam jednak również nie pozostał zbyt długo, gdyż wszechobecne napięcie nieco go przerosło. Z Ekradonu wyruszył Smoczą Przełęczą w stronę północy. Podczas drogi do Ostatniego Bastionu, uratował karawanę kupiecką przed różnymi agresywnymi zwierzętami, jak i potworami... I wtedy wiedział już, jak będzie chronił życie, a to pragnienie przez długi okres wzmagało się... Dołączył do karawany kupieckiej i poznał tam krasnoluda - kowala o imieniu Nurdin, z którym zaprzyjaźnił się. Nie przebywał zbyt długo w Bastionie - ruszył więc na prośbę krasnoluda, wraz z nim do Rhododendronii. Wspólnie z krasnoludem przebywał tam przez 9 długich lat. Wtedy też, otrzymał wyśmienitego Grota, z najczystszej stali - ten półtoraręczny miecz, był niejako artefaktem ich przyjaźni. Przez 9 lat Ilian walczył bez przerwy z Nieumarłymi na zachodzie oraz z potworami z północy. Często dołączał do różnorakich oddziałów i wojowników i walczył w szrankach razem z nimi. Wkrótce był aż nadto znany w Rhododendronii - tam też doszlifował swoje umiejętności władania mieczem do niemalże perfekcji i stał się jednym z najgroźniejszych przeciwników, na jakich można natrafić. Ale ten czas sprawił, że Ilian... zmienił się. Jego spojrzenie spoważniało, on sam wreszcie „właściwie” wydoroślał, w niczym nie przypominał młodzieńca z Danae. Ilian jednak poczuł, że wpada w rutynę - jego pragnienie walki i ocalania ludzi w ten sposób stopniowo wygasało, a nie chciał dopuścić do takiego momentu, aby walka i zadawanie cierpienia sprawiało mu zabawę. W swoje trzydzieste urodziny, pożegnał się z Nurdinem i opuścił Rhododendronię, pożegnany przez wielu ludzi i znakomitych wojowników. Ilian mógł wreszcie odetchnąć własnym życiem. Następnie ruszył pomarańczowym szlakiem handlowym - odwiedził Rapsodię, w której pozostał dwa lata. Tam też pod czujnym okiem Gildii Alchemików zaznał podstawy Zielarstwa, Alchemii, Medycyny oraz Browarnictwa, rozpoczął również studiowanie Magii Energii oraz zaczął szkolenie się w różnorakich egzorcyzmach, które poznawał już w Planach Niebieskich, a których wtedy nie był w stanie przyswoić. Przygotowywał się, aby na wszelki wypadek być w stanie odeprzeć atak nawet demona. To były dwa spokojne lata odpoczynku od tego, co działo się Rhododendronii. Wkrótce jednak wyruszył dalej. Przez rok przemierzył samotnie Wschodnie Pustkowia, wtedy też nauczył się polować. Aż dotarł do Trytonii, w której odpoczywał siedem dni, aby dojść do siebie. Przez 5 kolejnych lat podróżował niemal codziennie, kilkukrotnie odwiedzając Trytonię, Arturon, Serane oraz Fargoth. Mając 39 lat wyruszył na południe, kupując konia w Fargoth. Przejechał Równinę Drivii oraz odwiedził Elisię, Efnę oraz Meot ponownie poznając wielu różnych ludzi i pomagając im wielokrotnie w różnorakich sprawach. Wtedy też postanowił wrócić w elfickie krainy i przez 3 lata podróżował przez Szepczący Las, w którym stracił kupionego w Fargoth konia. Odwiedził Kryształowe Królestwo i w ciągu zaledwie kilku tygodni powrócił do Danae - tam jednak... Nikt go nie poznał. Dwadzieścia lat minęło dla niego dosyć wolno - w tym czasie stał się znacznie inną osobą, niż był.
Podczas podróży, gdy tylko mógł, Ilian kontynuował swoje treningi magiczne oraz umiejętności bojowe, spotykał się w miastach z różnymi ludźmi, oraz zaznajomił się z różnymi czarodziejami i mistrzami fechtunku. Każde takie spotkanie uczyło go czegoś nowego - A on sam nadal nie przestawał się uczyć i ćwiczyć. Warto jednak wspomnieć o jego ekwipunku, z jakim przemierza świat. Jego zbroja, jest nagrodą od jakiegoś wpływowego mieszkańca Rhododendronii, za jego pomoc. Być może Wam nie wspominałem, ale przez dwadzieścia lat podróżował z prezentem od swego ojca Vesa - Z Mieczem Dusz. Ta niezwykła broń może być dzierżona tylko przez niego lub potężniejszych od niego aniołów. Gdyby demon lub osoba ze złym sercem chciała dobyć miecza, będzie to dla niej niezwykle bolesne co może doprowadzić do szybkiego zgonu. Osoby naturalne lub o dobrym sercu nie są w stanie użytkować miecza, jednak miecz nie razi ich tak jak demonów. Miecz jest niezniszczalny, w dodatku samoistnie się ostrzy - przez co nie potrzebuje żadnych napraw. Gdy tylko zostaje wysunięty z magicznej pochwy, czuć od niego potężną anielską moc, a słabsze demony uciekają w popłochu. Zwykle miecz jarzy się białym światłem, lecz może przybrać także inne barwy, jeśli właściciel użyje na nim magii. Miecz Dusz potrafi sięgnąć kogoś nawet z odległości kilkunastu metrów. Mimo, że miecz bezpośrednio nie uderzy przeciwnika, to białe cięcie światła rozciąga się dalej, dzięki czemu jest w stanie zadać rany nawet z dystansu. Dzięki koncentracji właściciela, świetliste cięcia są kontrolowane i przy zbyt dużym zamachu, nigdy nie narobi żadnych szkód chyba, że przeciwnikowi. Jest to święta broń, idealnie sprawująca się przeciwko nieumarłym i demonom. I przez dwadzieścia lat towarzyszył mu ten miecz oraz artefakt z niebios, powierzony mu onegdaj przez Estela. Mówiąc prawdę, Deit (bo tak nazywa się ów pierścień) był użyty przez Iliana zaledwie kilka razy i nigdy nie dłużej niż dziesięć minut. Warto wspomnieć tutaj o limitach tego pierścienia:

- Czas pre-aktywacji pierścienia może się wahać od kilku sekund do nawet pół minuty.
- Pierścień może być aktywny MAKSYMALNIE 20 minut.
- Pierścień może być aktywowany tylko raz na 24 godziny, jeśli był używany krótko (do 3-4 minut)
- Jeśli podczas użycia był aktywny przez dłużej niż 4 minuty, jego czas „ładowania” (czyli wtedy, kiedy będzie mógł być ponownie użyty) potęguje się, co przy użyciu przez 15-20 minut daje nam przerwę kilku miesięcy. Jeśli pierścień może być użyty - jego kryształowe zdobienia, świecą się na niebiesko, jeśli nie, są one wyblakłe.
- Oczywiście cena używania pierścienia jest dosyć wysoka:
* Przez pierwsze 20 sekund od aktywacji pierścienia - jest to aktywacja bezpieczna i niegroźna.
* Po 2 minutach od aktywacji, właściciel odczuwa ból i z każdą minutą ten ból staje się coraz mocniejszy.
* Jeśli zdezaktywujemy pierścień po 4 minutach od aktywacji, Ilian przez najbliższy czas nie będzie mógł całkowicie używać magii, a on sam i jego siły fizyczne będą osłabione.
* Po 7 minutach, ciało zaczyna nie wytrzymywać energii. Dochodzi tutaj czasami do efektu pękającej skóry, zwiotczałych mięśni lub innych problemów z ciałem. (Nie, to nie oznacza, że po 7 minutach on wybucha, bo ciało nie wytrzymuje - po prostu jego ciało pod naporem takiej energii wygląda jakby same się kaleczyło) [Takie „uszkodzenia” znikają do tygodnia czasu]
* Po 10 minutach, uszkodzeniu ulegają zmysły. (Może się tak zdarzyć, że po 10 minutach, Ilian stanie się głuchy lub pogorszy mu się wzrok) [To są nadal tylko obrażenia tymczasowe, po dłuższym czasie (do tygodnia/miesiąca) zmysły wracają do normy, ponieważ jako Niebianin jest w stanie przywrócić wszystko do normy. (Chociaż dlatego zajmuje mu to tak adekwatnie długo, ponieważ jego regeneracja nie jest tak szybka, jak u innych Niebianinów)].
* Po 15 minutach od aktywacji, rozpoczynają się uszkodzenia długotrwałe. Ulec uszkodzeniu może w zasadzie wszystko, także wewnętrzna siła, osłabiając go na okres wielu tygodni lub nawet miesięcy.
* Po 20 minutach od aktywacji, pierścień się wygasza i następuje automatyczna dezaktywacja - co powoduje natychmiastowe stracenie przytomności przez właściciela i możliwe prawie, że permanentne skutki uboczne.

Po około 10 minutach przy dezaktywacji bardzo prawdopodobne jest stracenie przytomności, tak więc po tak krótki okresie, często Ilian jest całkowicie bezużyteczny, nie mówiąc już o tym, że bezbronny.
Oprócz bycia aktywatorem dla Iliana, pierścień jest całkowicie bezużyteczny. Pierścień wygląda na bardzo stary, jest zrobiony z dziwnego materiału przypominającego srebro, a na górnej części pierścienia znajdują się niewielkie kryształowe zdobienia. Pierścień jest używany przez Iliana tylko w wyjątkowych sytuacjach. To jego ostatnia karta atutowa - a zarazem ratunku.

Po 20 latach swojej podróży - stał się, zdecydowanie mocniejszy, zdecydowanie mądrzejszy... Zmienił się, to nie był już ten młody niedoświadczony anioł. Przez całą swoją wielką podróż, często był wystawiany na próbę, przestał być naiwny - Teraz bardzo często podchodzi z dystansem do istot, a szczególnie do ludzi, którzy starali się go wykorzystać. Kiedyś będąc roztrzepanym młodzieńcem, dzisiaj jest szczególnie opanowanym i trzeźwo myślącym dorosłym. Jedyne co nie zmieniło się... To jego zadanie od Pana, które wypełnia cały czas.

---------------------------------------------------------------------------------
Dziennik Iliana
---------------------------------------------------------------------------------
„Gdy Błądzisz bez celu” - Nowa Aeria

Wreszcie przybyłem do Nowej Aerii! To piękne miasto kupieckie, które zrobiło na mnie dość duże wrażenie. Nie czekając ani chwili, zacząłem poszukiwania Błękitnej Vellas, która może mi się przydać w opracowywaniu nowej mikstury, która byłaby w stanie na krótki czas zwiększyć wydajność mojego organizmu. Udało mi się ją znaleźć, jednak pewien czarodziej o imieniu Thiandel potrzebował tej rośliny do wyleczenia dziecka w pewnej wiosce. Zrezygnowałem z przygotowań mikstury i pomogłem czarodziejowi. Tam też udało mi się zabić wiele różnych potworów, które zagrażały wiosce. Przez jakiś czas powinno tam być bezpiecznie... Dzieciaka udało się uratować, a moje spotkanie z czarodziejem nie trwało zbyt długo. Podobno wyruszył w świat... Miał problemy z użytkowaniem magii, więc oddałem mu swoją rękawicę, która pomagała w kontrolowaniu magii. Nie wiem, czy mu się przydała, ale sam jej już nie potrzebowałem... Wróciłem do Nowej Aerii, gdzie przespałem noc i ponownie wyruszyłem, tym razem w kierunku Fargoth, a potem w stronę Demary, którą chciałem odwiedzić. W międzyczasie dostaję informację o różnych tajemniczych zniknięciach w rejonach trzech jezior... Postanowiłem zbadać tę sprawę...

-------------------------------------------------------------------------------

„Spotkanie na drodze” - Jezioro Cara, Demara, Ogrody Demary.

Podczas ekspedycji na centaura, spotkałem Shiru, z którą udało mi się zabić centaura i znaleźć jego obozowisko. Dzięki jej ryzyku, udało się również uratować większość opętanych-zaginionych ludzi z tych rejonów. Owa dziewczyna była całkiem ładna, jednak Ilian w zasadzie nic niczego się o niej nie dowiedział. Potem przenieśli się do Demary, gdzie straż tam obecna, starała się wyciągać informacje od anioła odnośnie do centaura. Nie udało im się jednak tego, a ja postanowiłem nie przekazywać im żadnych informacji. Ich zachowanie i bierność była dla mnie ku temu powodem. Ostatecznie, odwiedziłem jeszcze Ogrody Demary razem z Shiru i tam rozstaliśmy się. Na pożegnanie ofiarowałem jej prezent-pierścień, który naładowałem własną magią. W razie czego, pomoże jej to w złym momencie... Być może będzie mi dane jeszcze się z nią spotkać, chociaż ona sama nie wyglądała na zainteresowaną spotkaniem. Przenocowałem noc w Demarze, a potem ruszyłem ku dalszej podróży...

-------------------------------------------------------------------------------

„Problematyczna sprawa sir. Adalberta Ekswygnańca” - Ostatni Bastion

Ponownie spotyka się Shiru i dziwnym zbiegiem okoliczności trafiają razem na bal do wpływowej rodziny Pelstów - znajomych Niebianina. Pada podejrzenie, że jeden z braci rodu, jest zamieszany w porwanie wygnanego szlachcica z Seranny, sir Adalberta. Po zejściu do lochów, znajdują martwe ciało Adalberta a co gorsza trójkę wrogów, w tym Demona Gurhanga z wyższych sfer. Podczas pierwszego starcia, Ilian zostaje bardzo poważnie ranny, a w dodatku zostaje zatruty oraz przeklęty jakąś bardzo potężną klątwą. Jednego z wrogów udaje się pokonać oraz kontynuować pościg za pozostałą dwójką. W środku przyjęcia, dochodzi do drugiego pojedynku, podczas którego Niebianin znowu przegrywa, otrzymując kolejną ranę, tym razem fizyczną. Udaje się jednak odeprzeć demona, czarnoksiężnika oraz nowego wroga - trzeciego syna rodu Pelst o imieniu Feylan. Cała trójka ucieka z Ostatniego Bastionu przez portal. Niebianin zauważa, że klątwa praktycznie całkowicie ogranicza jego moc magiczną i wyjaśnia się, dlaczego Ilian nie był w stanie nawiązać równej walki z demonem. Mimo tego nadal kontynuuje pościg wraz z Shiru oraz zaciąga pomoc Yoselin, masowej morderczyni, która znalazła się na przyjęciu w zamian za drogocenny pierścień Adalberta. Od samego początku Niebianin nie ufa nowemu sprzymierzeńcowi, jednak pokonanie demona jest ponad wszystko. Wtedy też następuje trzecia batalia Iliana z Gurhangiem, w której dochodzi do użycia zaklęcia Siedmiu Grzechów Głównych. Niebianin ostatecznie wygrywa pojedynek, jednocześnie ponosząc duże straty. Potężne demoniczne zaklęcie spotęgowało klątwę. Feylan oraz Czarnoksiężnik zostają w torturach zamordowani przez Yoselin, a Shiru zostaje ranna. Ilian zauważa zmianę, klątwa wpływa nie tylko na jego ciało, ale także na umysł, z początku zauważa, że gdy klątwa wzięła nad nim na chwilę górę, nie miał żadnych oporów przed zabijaniem. Porównuje jego obecny niestabilny stan, do czegoś w rodzaju zachwiania umysłu, zaraz po tym Niebianin dowiaduje się, że wśród ofiar Yoselin, była również Niebianka. Udaje mu się wygrać nad „czarną stroną” psychiki, jednak nawet bez tego, Ilian nie jest w stanie po prostu przymknąć oka na masowe, idące w tysiącach niehumanitarne mordy Yoselin, które były tylko i wyłącznie dla pieniędzy. Ostatecznie zabija zmiennokształtną w sposób taki, aby jak najmniej cierpiała, zabita Niebianka była czymś, czego nie był w stanie wybaczyć Ilian. Zaraz po tym pochował Feylana, bezimiennego Czarnoksiężnika oraz Yoselin. Niestety młoda Shiru nie była w stanie zrozumieć i zachowała olbrzymią urazę do Niebianina. Anioł nie mógł jednak się już tym martwić, ponieważ sam był już na skraju wytrzymałości zarówno psychicznej, magicznej, jak i fizycznej. Zużywa całą swoją pozostałą magię na zaklęcie „Wezwania” i szczęśliwie udaje mu się. Razem ze swoją nową towarzyszką Elaris, opuszcza Ostatni Bastion i wyrusza w podróż, chcąc jak najszybciej wyleczyć klątwę oraz truciznę...