Oglądasz profil – Ivo

W tej karcie postaci zostały wprowadzone zmiany i wymagają one ponownej akceptacji
Awatar użytkownika

Ogólne

Godność:
Ivo
Rasa:
Człowiek
Płeć:
Nieokreślono
Wiek:
19 lat
Wygląda na:
0 lat
Profesje:
Majątek:
Sława:

Aura

Mimo, że słaba to jednak huczna w swych gestach emanacja, na stałe związała się z barwą miedzi oraz cyny. Lśni bardzo nikłą poświatą w kolorze szafiru, w której wewnątrz kłębi się istna… bezdźwięczność. Jest to niezwykle zaskakujący fakt, bowiem gdy spojrzy się na ruchy aury dostrzec można taneczną giętkość, przyjemną gładkość, a nawet kuszącą ostrość. Jest nieco twarda, ale wciąż pozostawia po sobie pozytywne wrażenie. Ileż zabawy gości w tych cechach! Czuć wiec jest zapach ludzkiego potu, jakby zmęczona była właśnie ów tańcem w tłumie. Jednak jej atoniczny charakter z pewnością koryguje sama osobowość posiadacza tejże struktury. Smakuje niczym gorzki wywar podawany na hulankach, który pozostawia nieznaczną suchość w ustach.

Informacje o graczu

Nazwa użytkownika:
Ivo
Grupy:
Martwe postacie:
Płeć gracza:
Mężczyzna

Skontaktuj się z Ivo

PW:
Wyślij prywatną wiadomość

Statystyki użytkownika

Rejestracja:
4 lat temu
Ostatnio aktywny:
5 dni temu
Liczba postów:
43
(0.05% wszystkich postów / średnio dziennie: 0.03)
Najaktywniejszy na forum:
Szczyty Fellarionu
(Posty: 34 / 79.07% wszystkich postów użytkownika)
Najaktywniejszy w temacie:
Lilia wsród lodu.
(Posty: 34 / 79.07% wszystkich postów użytkownika)

Połączone profile


Atrybuty

Krzepa:raczej silny, raczej wytrwały
Zwinność:bardzo zręczny, bardzo szybki, precyzyjny
Percepcja:nieznaczny zmysł magiczny
Umysł:pojętny, ineligentny
Prezencja:Ładny, godny

Umiejętności

JeździectwoPodstawowy
Potrafi utrzymać się w siodle, o ile koń nie pędzi galopem.
PływanieOpanowany
Nie ma nic lepszego niż kąpiel w chłodnym jeziorze w upalny dzień.
WspinaczkaOpanowany
Powszechnie wiadomo, że najlepsze jabłka rosną najwyżej.
KowalstwoOpanowany
Na razie jest tylko czeladnikiem, ale talentu i zapału nie można mu odmówić.
RolnictwoPodstawowy
Kiedy był za mały, a co za tym idzie za słaby, żeby utrzymać młot kowalski, pomagał przy uprawach w zamian za wikt i opierunek.
Władanie mieczem krótkimOpanowany
Daleko mu do mistrzów miecza, ale jakieś podstawy liznął, nawet raz prawie pokonał kowala, który wtedy uczył go sztuki walki mieczem.
Gra na Fletni PanaBiegły
Chłopak upodobał sobie ten instrument, będąc jeszcze małym brzdącem. Wtedy rzecz jasna dźwięki, które wydawał, nie były tak miłe dla ucha, jak dzisiaj. Instrument jest własnoręcznej roboty prezentem od kowala. Podarował go chłopcu niedługo po pojawieniu się go w wiosce. Później uczył również Ivo gry na Fletni, jako że sam całkiem dobrze sobie z nią radził. Od tego czasu Ivo gra codziennie, teraz już dla samej przyjemności, niźli dla treningu.

Cechy Specjalne

Uspokojenie zwierzęciaZaleta
Podczas swojej podróży z elfką Ilią, Ivo zdołał uspokoić rozwścieczonego dzika grą na Fletni. Od tamtego czasu zastanawia się, czy była to zasługa instrumentu, czy może jego samego.
OpętanieDar
W chwilach zagrożenia życia istnieje spora szansa, że ciało Ivo zostanie opętane przez potężnego ducha. Następstwem tego jest drastyczne zwiększenie siły fizycznej, przyspieszona regeneracja oraz możliwość korzystania z magii życia.

Magia:

Nowicjusz

Przedmioty Magiczne

Mroczny

Charakter

Ivo to tryskający życiem młodzian, o pozytywnym nastawieniu do życia. Wszędzie szuka przygód, nawet gdy mistrz wysyła go z towarem do sąsiednich miast. Przeżycia z wczesnego dzieciństwa nijak nie wpłynęły na jego charakter. Do ludzi odnosi się życzliwie, zawsze z uśmiechem na twarzy i iskierką w oku. Chociaż na ogół respektuje prawo, to nieraz zdarzyło mu się wpaść w małe kłopoty, z których zwykle ratował go nauczyciel. Nigdy nie był typem samotnika, co oznacza, że jego ulubionymi miejscami są tawerny, targi no i oczywiście kuźnia, w której może szlifować swoje umiejętności. A tych chłopakowi odmówić nie można. Uczy się bardzo szybko, opanowując nie tylko praktykę, ale również zagadnienia teoretyczne. Nie przywiązuje wielkiej wagi do pieniędzy i bogactw, aczkolwiek wyznaje zasadę, że lepiej mieć niż nie mieć. Mowa tu oczywiście tylko o pieniądzach zarobionych legalnie. Brzydzi się kradzieżą, o morderstwach czy innych poważniejszych przestępstwach nie wspominając. Kocha za to flirtować z kobietami, co bardzo ułatwia mu aparycja i sympatyczny głos. Ulubionym zajęciem Ivo w czasie wolnym jest wygrywanie wesołych melodyjek w karczmach na Fletni Pana, przy akompaniamencie śpiewów i śmiechów współbiesiadników.

Wygląd

Ivo jest wcale przystojnym mężczyzną, a jego kręcone, brązowe włosy dodają mu łobuzerskiego uroku. Z tym wszystkim idealnie współgrają wąskie oczy piwnego koloru. Na środku jego oblicza osadzony jest zgrabny, nieco zadarty nos, a niżej wąskie, wyćwiczone (na Lutni rzecz jasna) usta. Ładna twarz to jednak nie wszystkie jego atuty estetyczne. Ivo może również pochwalić się całkiem dobrze umięśnionym ciałem, co jest wynikiem pracy fizycznej na roli i w kuźni, oraz zwykłym zabawom na świeżym powietrzu. Jedyne co jest w nim przeciętnego to wzrost, Ivo bowiem mierzy niecałe 180 cm. Chłopak ubiera się skromnie. Zazwyczaj jest to długa do połowy ud tunika, połatana w kilku miejscach, powycierany, skórzany pas z zaśniedziałą klamrą, trochę za duże spodnie, oraz wysokie sznurowane buty, sięgające kolan. I choć mogłoby się wydawać, że Ivo codziennie chodzi w tym samym odzieniu, to jednak posiada dwa takie zestawy (różnią się miejscami naszytych łat i stopniem wytarcia). Przy pasie zawsze zwisa jego ukochana Fletnia Pana, gotowa dać kolejny koncert, oraz mały mieszek na monety. Czasami wtyka za niego miecz, jednak rzadko nosi go na widoku. Znacznie częściej ostrze ląduje w starej torbie, którą zabiera na dłuższe podróże. W czasie pracy chłopak przywdziewa dumnie fartuch czeladniczy.

Historia

Mało wiadomo na temat narodzin oraz wczesnego dzieciństwa Ivo. Jego najwcześniejsze wspomnienia pochodzą już z Grydanii. Miał wtedy mniej więcej 6 lat i mieszkał na strychu u miejscowego kowala. W zamian za opiekę pomagał w domu oraz w polu, na tyle na ile był w stanie. Nigdy nie ukrywano przed nim tego, że prawdopodobnie jest sierotą, albo został porzucony. Ivo nigdy jednak się tym nie przejmował. Kiedy ukończył 9 lat, kowal wziął go na czeladnika i uczył rzemiosła w swojej kuźni, w międzyczasie ucząc go tych wszystkich rzeczy, których zwykł uczyć ojciec swojego syna, również między innymi gry na własnoręcznie wykonanej specjalnie dla Ivo Fletni Pana. Wraz z postępem w nauce, chłopak zaczął pomagać już jako zwykły pracownik, toteż zaczął zarabiać pieniądze. Nie były to wielkie sumy, ale dla kilkunastoletniego chłopca, to wystarczyło. I chociaż kochał Grydanię i kochał kowala i jego żonę, to marzył o przygodach, albo przynajmniej o życiu w mieście. Kilkukrotnie wspominał o tym swoim opiekunom, aż w dniu swoich 17 urodzin usłyszał radosne wieści. Kowal miał w Valladonie kolegę po fachu, do którego posłał list z prośbą o przyjęcie Ivo na swojego ucznia. Ten zgodził się bez namysłu, jako że słyszał już o chłopaku z opowieści przyjaciela. Młodzian spakował swój skromny dobytek i wyruszył do miasta. Jako czeladnika u kowala Bawrena spędził również sporo czasu na podróżach. Nieraz nauczyciel wysyłał go do sąsiednich miast z towarem, bądź po specjalne składniki. Ivo często też odwiedza swoich dawnych opiekunów oraz przyjaciół w Grydanii.