Oglądasz profil – Alkes

Awatar użytkownika

Ogólne

Godność:
Alkes
Rasa:
Alarianin
Płeć:
Mężczyzna
Wiek:
23 lat
Wygląda na:
0 lat
Profesje:
Wędrowiec, Rzemieślnik
Majątek:
Ubogi
Sława:
Nieznany

Aura

Emanacja nie posiada zbyt dużej siły magicznej, wokół stale unosi się szafirowa mgiełka, która nieśmiało odsłania cynową powłokę, przyozdobioną barachitowymi liśćmi otoczonych srebrnymi konturami. Gdy się wsłucha, można usłyszeć ciche grzmoty albo spostrzec pojedynczy błysk. Zamiast jednak rześkiej woni traw po burzy aura niesie nieprzyjemny zapach ludzkiego potu. Ponadto jej powierzchnia jest bardzo twarda, a mimo to nie ma trudności w pokazywaniu swej elastyczności. Na koniec pozostawia po sobie trwały, suchy posmak.

Informacje o graczu

Nazwa użytkownika:
Alkes
Wiek:
45
Grupy:
Martwe postacie:
Alces, Asgard, David, Eizan, Grim, Vestar
Płeć gracza:
Mężczyzna

Skontaktuj się z Alkes

PW:
Wyślij prywatną wiadomość

Statystyki użytkownika

Rejestracja:
4 lat temu
Ostatnio aktywny:
8 miesiące temu
Liczba postów:
40
(0.05% wszystkich postów / średnio dziennie: 0.02)
Najaktywniejszy na forum:
Elfidrania
(Posty: 19 / 47.50% wszystkich postów użytkownika)
Najaktywniejszy w temacie:
[Wejście do miasta]
(Posty: 19 / 47.50% wszystkich postów użytkownika)

Połączone profile

Brak profili posiadających połączenia.

Atrybuty

Krzepa:raczej wytrwały
Zwinność:bardzo zręczny, szybki, dokładny
Percepcja:kiepski węch, czuły język, pozbawiony zmysł magiczny
Umysł:pojętny, ineligentny
Prezencja:Ładny, szarmancki, przekonywujący

Umiejętności

GastronomiaBiegły
Za młodu uczeń matki, teraz samouk
PrzetrwanieZaawansowany
Rok w dziczy a i za młodu małe ekspedycje do lasu.
PływanieOpanowany
PolowanieOpanowany
Mięso w diecie musi być
ŁucznictwoOpanowany
Ustrzeli królika bez zniszczenia mięsa.
BudownictwoOpanowany
Prowizoryczne acz przytulne schronienia, szałasy i kryjówki
Skradanie siePodstawowy
Wykorzystywane do polowania a także unikania kłopotów
WspinaczkaPodstawowy
Wspinanie na drzewa
ZielarstwoPodstawowy
Zioła to jedne z lepszych przypraw, trzeba tylko wiedzieć które można użyć.

Cechy Specjalne

Klątwa

Magia: Intuicyjna

EnergiiNowicjusz
Posiada drobny talent, nie panuje nad mocą, boi się jej używać.

Przedmioty Magiczne

Mroczny

Charakter

Po tym jak się wyszalał w młodzieńczych latach, Alkes teraz jest osobą spokojną, nieco nieśmiałą wobec nowych znajomości. Gdy już jednak pierwsze lody opadną, chłopak próbuje być zabawny, jedna rzecz która została mu z młodości. Jest też odważny, uczuciowy, stara się mięć swoje zdanie na każdy temat kreowane w miarę zdobywania o nim wiedzy.
Uwielbia dobre jedzenie, chętnie próbuje nowych potraw, eksperymentuje też samemu w gastronomi. Nie lubi działalności przestępczej, chociaż nie wszystkich zasad sam przestrzega. Jego aktualnym strachem jest jego moc. Chce ją opanować, by nie zagrażać sobie i innym. Natomiast jego marzenie to dorobić się reputacji majątku i umiejętności które pozwolą u powrócić niejako do życia które miał za młodu. Żałuje błędów przeszłości, tego że przez niego ucierpiała dziewczyna w której się zauroczył. Że na własne życzenie stracił poprzednie życie. Mimo to, lubi to co robi teraz. Dzięki podróżowaniu może zbadać świat, poznać nowe przepisy kulinarne, a także nowe osoby, może mieć takie życie na jakie zapracuje.

Wygląd

Chłopak mierzy 182cm i waży 69kg. Nie ma jakoś wyróżniającej się sylwetki, nie jest ani chudy ani gruby, ma lekko zarysowane mięśnie od pracy. Jasny kolor skóry, ciężko mu złapać opaleniznę, krótkie szatynowe włosy wiecznie w nieładzie skryte pod kapturem który też zasłania jego fioletowe oczy. Będąc wychowany na dworze nauczył się poruszać z gracją, nie garbić się, jednak ostatni rok w dziczy sprawił, że jego aparycja trochę ucierpiała. Widać jednak, że jest przyjaźnie nastawiony. Ma ciepły głęboki głos.
Aktualnie ubrany w zużyte, podniszczone szaty z kapturem, a cały jego dobytek mieści się w dużym plecaku.
Uzbrojony jest w krótki łuk, tuzin strzał, dwu-metrowy kij a w razie potrzeby w duży nóż, który najczęściej służy mu jako narzędzie oraz przyrząd kuchenny.

Historia

Jego rodzice są służącymi bogatej rodziny, on jednak zawsze był nieco niesforny. Jedyną osobą która mogła go nakłonić do nie sprawiania kłopotów była córka rodziny u której pracowali. W jego młodzieńczych latach, gdy nie był zajęty uprzykrzaniem życia wszystkim na dworze, to pomagał mamie w kuchni na dworze, bardzo lubił gotować, uczył się szybko wielu ziół, ich zastosowania jako przyprawy, jak wydobywać najlepsze rzeczy z każdego składnika i techniki. Zawsze gdy coś przeskrobał przygotowywał jakiś smakołyk w ramach przeprosin.
Nie wszystko jednak dało się naprawić z pomocą jego kuchni. Miał 22 lata i jego przyjaźń wobec córki jego pracodawców przekształcała się w coś bardziej skomplikowanego. Często próbował ją przekonać by wymknęła się z nim do lasu na polowanie, czy okolicznej wsi by mogli spędzić trochę czasu sami. Czasem mu się to udawało, jednak pewnego razu nie skończyło się to dobrze. W lesie natknęli się na bandytów, a raczej zostali przez nich napadnięci. Alkes próbował obronić dziewczynę, w której Bandyci rozpoznali córkę bogatej rodziny która chętnie zapłaci za nią okup. Chłopak jednak nie był zbyt dobrze wyszkolony w walce, szybko więc został obezwładniony. Czując wściekłość na siebie i jeszcze większą na bandytów uwolnił nieświadomie wiązkę magicznej energii. Wybuch odrzucił wszystkich, z wyjątkiem chłopaka większość bandytów zatrzymało się dopiero na pniach drzew, jednak każdy stracił przytomność. Ocknął się pierwszy, jak najciszej przekradł się do dziewczyny i ją zbudził, w ciszy, nim któryś z bandytów się przebudzi zbiegli do domu. Dziewczyna miała poparzoną twarz od pocisku, chłopak przebłagał ją by nie mówiła nikomu o jego nowo odkrytej mocy. Gdy wrócili do dworu wyjaśnili wszystko, kłamiąc że byli torturowani jednak udało im się uciec. Alkes jednak nie uniknął kary jaką było wyrzucenie go z dworu i zagrożenie, że jeśli wróci, zostanie uwięziony. Chłopak nie mógł się z tym pogodzić, ale zgodnie z wolą rodziców podporządkował się karze. Odszedł tego samego dnia, mając wiele pytań, wiele żalu, wiele smutku i nikogo kto mógłby mu pomóc.
Ostatni rok spędził, na przetrwaniu w dziczy i samotności. Skradał się by polować, polował by gotować, gotował by jeść, budował by mieć schronienie, każdego dnia przez pierwsze trzy miesiące próbując odtworzyć tajemniczy wybuch, jednak bez skutku, postanowił więc pozostawić to w spokoju, żyjąc w strachu przed własną nieznaną mocą.
 • Najnowsze posty napisane przez: Alkes
  Odpowiedzi
  Odsłony
  Data
 • Re: Prośby o akceptacje zmian w KP
  Prosiłbym o sprawdzenie zmian w KP, po kilku latach chcę wrócić na forum z nowym pomysłem na postać, zmieniło się wszystko po za imieniem. Czy powinienem też dostać nową aurę?
  770 Odpowiedzi
  226587 Odsłony
  Ostatni post 9 miesiące temu Wyświetl najnowszy post