Oglądasz profil – Ragnvald

W tej karcie postaci zostały wprowadzone zmiany i wymagają one ponownej akceptacji
Awatar użytkownika

Ogólne

Godność:
Ragnvlad Arnsson
Rasa:
Tygrysołak
Płeć:
Nieokreślono
Wiek:
21 lat
Wygląda na:
0 lat
Profesje:
Majątek:
Sława:

Aura

Silna emanacja charakteryzuję się przeplatającymi się na przemian odcieniami żelaza oraz cyny. Całość oświetla, przyjemna, szmaragdowa poświata. Niesie ze sobą, rzadko spotykany zapach tygrysiej sierści. W dotyku prezentuje swą twardość, by chwilę po tym ukazać, jak bardzo jest elastyczna i z jaką łatwością potrafi się wyginać. Jednakże trzeba uważać, ponieważ jeśli zechcę się zbliżyć, natychmiast odstrasza ostrymi krańcami tylko czekających na ofiarę. W smaku zaś lepi się nieznośnie i pali w język swym pikantnym posmakiem.

Informacje o graczu

Nazwa użytkownika:
Ragnvald
Wiek:
23
Grupy:
Martwe postacie:
Płeć gracza:
Mężczyzna

Skontaktuj się z Ragnvald

PW:
Wyślij prywatną wiadomość

Statystyki użytkownika

Rejestracja:
4 lat temu
Ostatnio aktywny:
2 lat temu
Liczba postów:
33
(0.04% wszystkich postów / średnio dziennie: 0.02)
Najaktywniejszy na forum:
Jaskinia Farico i Amertin
(Posty: 27 / 81.82% wszystkich postów użytkownika)
Najaktywniejszy w temacie:
[Dom lisołaczych sióstr] Kiedy nadejdzie zima?
(Posty: 15 / 45.45% wszystkich postów użytkownika)

Połączone profile


Atrybuty

Krzepa:silny, wytrwały, wytrzymały
Zwinność:zręczny, szybki, precyzyjny
Percepcja:wyostrzony wzrok, dobry słuch, czuły węch, czuły język, wyostrzone czucie, słaby zmysł magiczny
Umysł:bystry, ineligentny, silna wola
Prezencja:piękny, godny, charyzmatyczny

Umiejętności

JeździectwoOpanowany
PływanieBiegły
PolowanieMistrz
SkradanieMistrz
TropienieMistrz
Władanie broniąBiegły
UnikiBiegły
Sztuki WalkiBiegły
Jako istota, która ciągle walczy, musi znać różne sposoby pokonania opponenta. W związku z tym potrafi walczyć wręcz różnymi technikami poznanymi w trakcie całego swojego życia w różnych częściach krainy.
BestiologiaBiegły

Cechy Specjalne

Błogosławieństwo TygrysaDar
Zapewnia możliwość przemiany z człowieka w tygrysołaka (postać na w pół człowiek, w pół tygrysa) oraz tygrysa zwyczajnych rozmiarów.
Tygrysia mowaDar
Pozwala na komunikację z innymi tygrysami.
Instynkt zabójcyDar
Wciągnięty w wir walki nie wyjdzie z niej dopóki nie skończy się ona po jego myśli. Zna style walki, które nie dają szans przeciwnikowi w starciu na wygraną.
Dzika przeszłośćDar
Pochodzenie powoduje, że nawet w postaci człowieka posiada zdolności widzenia w ciemnościach, wyostrzony węch, słuch oraz wzrok

Magia:

Nowicjusz

Przedmioty Magiczne

Zbroja LikantropówZaklęty
Magiczna zbroja, która potrafi dostosowywać się do dowolnej z form likantropa.
Pierścień UkryciaZaklęty
Powoduje zatarcie cech likantropa, które mogłyby umożliwić jego identyfikację przez zwierzęta, a także anatomicznych cech ukrywających jego tożsamość przed ludźmi.
BolecBaśniowy
Ultralekki dla prawowitego właściciela miecz dwuręczny z ricasso.
MiotłaBaśniowy
[loteria] Jeśli się oswoi, to może pozwoli ci na sobie polatać…

Charakter

Ragnvald jako tygrysołak jest istotą charyzmatyczną i bystrą. Chłodno kalkuluje całą sytuację zanim wda się w jakąkolwiek dyskusje, równocześnie nie marnując przy tym za wiele słów. Mimo, że jego zdanie niekoniecznie musi być odpowiednie, zawsze broni swojego zdania, choćby miało to wymagać od niego użycia siły w najgorszych momentach. Sprowokowany potrafi uwolnić z siebie najgłębsze instynkty i zacząć swoje wielkie łowy na ofiarę. Jako likantrop ma swoją jedną wadę- stale jest głodny i to nie tylko mięsa, ale czegokolwiek zjadliwego co mogło by zaspokoić jego pragnienie. Swoimi czynami stara się pokazywać moc jaką posiada i wykazując się nieraz przez to swoją wyższością nad innymi. Nie respektuje przy tym zasad honorowej walki. Wszelkie metody na zwycięstwo są dobre. Mimo tego potrafi pomóc każdemu, kto w jego oczach jest tego godny. Cały czas szuka swojego miejsca podróżując od miasta do miasta i poszukując różnych zleceń, dzięki którym mógłby spokojnie przeżyć. Mimo swojego charakteru nie lubi przebywać z podobnymi do siebie. Chętnie lubi się dosiąść w karczmie do ludzi, których wypowiedzi byłyby na tyle interesujące, aby mógł się przysiąść i słuchać, równocześnie rozmyślając nad własnym losem. To właśnie druga głęboko ukryta natura Ragnvalda, bardziej człowiecza- istoty kontemplującej nad swoim przeznaczeniem i tym jakie jest jego miejsce w świecie. Gdy trzeba to ta natura bierze górę i pozwala mu jasno ocenić sytuację.

Wygląd

Młody mężczyzna, mierzący ponad 200 cm wzrostu, którego wygląd mógłby sugerować wyższy niż posiadany wiek. Posiada długie blond włosy gdzieniegdzie przechodzące wręcz w biel. Na ich tle kontrastują głęboko niebieskie oczy, osadzone głęboko, odwracają uwagę od jego niskiego czoła z charakterystyczną głęboką szramą. Mimo tego jest on uważany wśród kobiet za przystojnego. Jego ciało mimo że chude jest mocno umięśnione jednak nie obnosi się z tym faktem, ukrywając to pod luźnymi czarnymi strojami. Charakterystyczne są jego długie i smukłe palce, którymi często wykonuje różne proste sztuczki dla oczarowania swoich rozmówców. Równie zręczne jak jego palce jest całe ciało, które ujawnia kocią naturę poprzez ruchy pełne gracji, których nie powstydziłaby się nie jedna kobieta. Ma niski, delikatnie chrapliwy głos, który jednak rzadko zdarza się usłyszeć ze względu na jego małomówny charakter. 


Jak już wcześniej było wspomniane, preferuje on ubierać się w czarne stroje, które ukrywają jakiekolwiek charakterystyczne cechy ciała. Na luźnych czarnych spodniach oraz luźnej bluzie spoczywa zawsze założona jego magiczna zbroja. Połyskujące płytki w świetle księżyca w okresie pełni lśnią różnymi barwami od złota aż po szlachetną purpurę. Nosi wysokie skórzane buty, które są specjalnie tak uszyte, aby robiły jak najmniej hałasu. Często też w trakcie podróży i tropienia ofiar nosi czarny płaszcz z głębokim kapturem, pod którym ukrywa związane ściśle swoje włosy. Jedyne wyróżniające elementy jego ubioru to mały księżyc wybity na zbroi na lewej piersi oraz bransoleta wykonana z siekaczy trolli.

Forma tygrysołaka ze względu na zbroję, nie ujawnia wiele więcej. Widoczny jest tylko pysk oraz łapy, które podobnie jak włosy w formie człowieka są białe. To może wskazywać że jest albinosem, jednak jego przypadłość nie jest zbyt znaczna. W tej formie charakterystyczne są jego przerośnięte dolne kły rozpychające pysk oraz jeszcze bardziej widoczna blizna. Spod zbroi widoczny jest również jego smukły i giętki ogon, który często używa nie tylko do stabilizacji swojego ciała przy nagłych ruchach, ale również jako element zaskoczenia w walce. Jako istota pokrewna tygrysowi jest niezwykle szybki i zwinny. Instynkt łowiecki powoduje, że jest on niezwykle wytrzymały w swoich łowach. Dąży do odnalezienia ofiary i zwieńczenia dzieła, którego się podjął.

Historia

Urodzony gdzieś w Szepczącym Lesie 13 dnia zimy, tygrysołak albinos przyszedł na świat w świetle księżyca. Matka mu nieznana zmarła przy porodzie. Sam natomiast został porzucony tam gdzie się narodził został zdany sam na siebie. Wtedy to odnalazła go jego dzika matka, która wyczuła w nim podobieństwo gatunków. Wielka tygrysica przygarnęła go i zaczęła wychowywać jak swoje własne dziecko. Kiedy Ragnvald miał 3 lata stał się małym postrachem dla okolicznych zwierząt, już wtedy pomogając swojej matce w polowaniach. Jednak pewnego dnia musiał nastać moment rozłąki. Dwójka zbliżyła się zbyt blisko zamieszkałych terenów trafiając na kłusowników. Matka została zabita, a dziecko odnalezione i przygarnięte. Wtedy to poznało cywilizację i istoty mu podobne. Jednak jego dzika natura nie dawała o sobie zapomnieć i dziecko nie zagrzało zbyt długo u nikogo miejsca. W końcu trafił do czegoś przypominającego sierociniec. Jednak również tam nie był zbytnio szanowany przez swoich rówieśników. Rósł, a niechęć innych do niego nie znikała. Dręczony w samotności ćwiczył swoje ciało, aby móc w końcu stawiać się innym. 

W końcu jednak musiało to nadejść. Gdy chłopak miał już 11 lat doszło do kolejnej bójki z udziałem jego i innych dzieci. Wtedy to też, pod wpływem emocji jego dzikie instynkty zostały uwolnione i przyjął formę hybrydy. W szale zaatakował swoich oprawców, mordując kilkanaścioro dzieci, a sam uciekając daleko od miejsca złych wspomnień.

Kierując się instynktem przetrwania i tym co umiał sam nie pamiętając skąd (wychowanie matki tygrysicy) błąkał się po lasach i żył jak dzika bestia, ciągle jednak mając w sobie ludzkie emocje. Po około roku takiej tułaczki i zahartowaniu swojego ciała, postanowił wrócić do cywilizacji, będąc przygotowanym na wszelkie przeciwności losu jakie mogą na niego czekać.

Znalazł się gdzieś w okolicach Menaos. Sam nie będąc pewnym jak długo się błąkał, poszedł szukać jakiegokolwiek miejsca, w którym mógłby się dowiedzieć co nieco czy ktoś słyszał o jego poprzednim miejscu pobytu, o tym gdzie mógłby się zatrzymać i czy będzie w stanie odnaleźć jakąkolwiek pracę dla siebie, dzięki której będzie mógł przeżyć, obierając ścieżkę, którą dyktuje mu ludzki pierwiastek.

W mieście spotkał on młodego woźnicę. Nazywał się on Irius. Młody mężczyzna przygarnął chłopca do pomocy z końmi. Podróżowali między Menaos a Elfidranią, przewożąc różne towary. Ragnvald widząc miłość jaką obdarzył go jego przyszywany ojciec, którego nigdy nie miał, zdradził mu swój sekret, który z resztą nauczył się już kontrolować. Dzięki wspólnym podróżom poznał wielu nowych ludzi, niektórych mądrych innych znowu niezbyt. Przysłuchiwał się rozmową jego patrona i sam zaczął czasem włączać się do rozmów. Zaczął przez to być rozpoznawalny, często przez to wiele zyskując. Wtedy też poznał różne, czasem niekoniecznie legalne sposoby walki, które nadzwyczaj szybko adaptował dla swoich potrzeb. Aż pewnego dnia umiejętności te okazały się bardzo potrzebne. Wracając z pustym wozem dwójka mężczyzn została napadnięta przez banitów. Jednak ludzie Ci nie wiedzieli na kogo trafili. Widząc zagrożenie Ragnvald natychmiast rzucił się do obrony i wraz z Iriusem udało im się wykończyć siódemkę napastników. Widząc poszukiwane twarze postanowili zabrać ciała pokonanych, za które później otrzymali ogromną nagrodę. Pozycja społeczna woźnicy znacznie wzrosła co pozwoliło na to, że sam nie musiał już jeździć, lecz zatrudnił do tego innych sam mogąc się nacieszyć należnym mu odpoczynkiem. Kierując ludźmi dorobił się nie lada bogactw. W związku z tym postanowił dać Ragnvaldowi prezent- Sokoła Angusa, który od teraz miał mu zawsze towarzyszyć. Sam mężczyzna, bo można było już go tak nazywać z racji ukończenia 15 roku życia, zafascynowany podróżami i tym jaką sławę mogą mu przynieść chwalebne czyny, postanowił że właśnie to będzie jego źródłem utrzymania. Żegnając się z ojcem, wyruszył w podróż, chcąc samemu napisać swoją historię. Sam chciał poznać ludzi, których potem będzie mógł pozdrawiać na traktach kontynentu.

Na początku nie było łatwo. Czasem wyśmiewany ze względu na swój wiek, innym razem ze względu na swoje bielactwo nie poddawał się. Wiedział, że to czego się podjął nie jest takie kolorowe jak mu się wydawało, jednak trwał w swoim postanowieniu. W końcu udało mu się wykonać swoje pierwsze własne zlecenie. A było to wytropienie i zabicie jak się później okazało seryjnego włamywacza, który okradł wiele domostw. W miejscu, w którym go znalazł oprócz samego poszukiwanego, odkrył ogromne ilości skarbów, wśród nich między innymi zbroję, miecz oraz bransoletę, która bardzo przypadła mu do gustu. Jak się okazało przedmioty te miały swoje magiczne właściwości, które przyszło mu odkryć dopiero z czasem.

Tak mijały młode lata Ragnvalda. Jego ciało z czasem stało się jednym wielkim, umięśnionym narzędziem zabójstw, które kryło w sobie cząstkę człowieczeństwa tak mocno, że nawet nie jeden zwykły człowiek nie odnalazłby jej w sobie. Teraz ten, już mężczyzna, stoi na rozwidleniu dróg szukając kolejnej możliwej opcji podróży, którą może tym razem wskaże mu jego towarzysz Angus?