Oglądasz profil – Maethran

Awatar użytkownika

Ogólne

Godność:
Maethran
Rasa:
Człowiek
Płeć:
Nieokreślono
Wiek:
47 lat
Wygląda na:
0 lat
Profesje:
Majątek:
Sława:

Aura

Aura o ponad przeciętnej sile, w której obsydianowa poświata spowija idealnie komponujące się barwy kobaltu i żelaza, wyraźnie widoczne są także plamy w kolorze cynku. Dźwięki roznoszące się w okół aury, czyli szum wody w rzece i wiatru w koronach drzew, przywodzą na myśl odpoczynek w lesie. Jednak to miłe odczucie psują pozostałe cechy aury, między innymi mocny zapach starych ksiąg i chemikaliów, bijący od niej chłód oraz nieprzyjemne uczucie lekko przygniatanej klatki piersiowej. W smaku jest łagodna, a w dotyku chropowata i ostra., do tego sztywna lecz przy tym zaskakująco miękka.

Informacje o graczu

Nazwa użytkownika:
Maethran
Wiek:
23
Grupy:
Martwe postacie:
Płeć gracza:
Mężczyzna

Skontaktuj się z Maethran

PW:
Wyślij prywatną wiadomość

Statystyki użytkownika

Rejestracja:
4 lat temu
Ostatnio aktywny:
3 lat temu
Liczba postów:
3
(0.00% wszystkich postów / średnio dziennie: 0.00)
Najaktywniejszy na forum:
Księga Boskich Praw
(Posty: 2 / 66.67% wszystkich postów użytkownika)
Najaktywniejszy w temacie:
Prośby o sprawdzenie KP
(Posty: 1 / 33.33% wszystkich postów użytkownika)

Połączone profile

Brak profili posiadających połączenia.

Atrybuty

Krzepa:słaby, niezbyt wytrwały, wrażliwy
Zwinność:zręczny, powolny, precyzyjny
Percepcja:wyostrzony wzrok, niedosłyszący, wyostrzone czucie, wyostrzony zmysł magiczny
Umysł:niezwykle bystry, błyskotliwy, b. silna wola
Prezencja:brzydki, szarak

Umiejętności

ZielarstwoBiegły
AlchemiaOpanowany
KreomagowaniePodstawowy
Słabe wzmocnienia do mikstur.
RytualizmOpanowany
Pismo runicznePodstawowy
KaligrafowanieOpanowany
Wiedza tajemnaOpanowany
BotanikaBiegły
BestiologiaOpanowany
Czytanie aurOpanowany
Aury zwierząt i roślin — opanowane, aury istot inteligentnych — brak umiejętności.
RysunekPodstawowy

Cechy Specjalne

IntuicjaZaleta
Miewa przeczucia, jeśli mu coś grozi. Czasem miewa prorocze sny, choć zwykle zamglone i niejasne.

Magia: Inkantacje

WodyUczeń
Skroplenie wody z powietrza, wytwarzanie niewielkich wirów (typu burza w szklance wody), przemiana cieczy w średniej mocy kwas, proste zaklęcia wzmacniające mikstury.
PowietrzaNowicjusz
Wytworzenie bańki powietrza wokół ust, która pozwala oddychać około pół minuty, sprowadzenie deszczu (nieduża chmurka).
ZiemiUczeń
Wpływanie na procesy życiowe istot żywych (głównie zwierząt), przemiana pierwiastków w inne.

Przedmioty Magiczne

KolbaBaśniowy
Lekko wzmacnia działanie mikstur w niej przyrządzanych, nie da się jej potłuc przypadkiem.

Charakter

Maethran jest zdecydowanie introwertykiem. Unika kontaktów z ludźmi i z innymi istotami inteligentnymi. Jeśli już jest do nich zmuszony, stara się być grzeczny i uprzejmy. Przyjaciół dobiera bardzo ostrożnie, ich grono jest bardzo wąskie i trudno się do niego dostać. Z założenia jest dobrym człowiekiem, zawsze stara się pomóc innym w potrzebie. Swój czas poświęca najczęściej na rozwijanie wiedzy i umiejętności. Lubi też spacerować po lesie, w którym mieszka. Jest raczej poważny, nauka go pochłania. Nie przepada za dużymi, otwartymi przestrzeniami, czuje się pewniej w miejscach choć trochę osłoniętych.

Wygląd

Lekko zgarbiony mężczyzna w średnim wieku, niespecjalnie wysoki. Ubrany jest przeważnie w długie, proste szaty koloru szarego lub brązowego. Często chodzi ukradkiem, jakby się skradał. Ma średniej długości włosy i brodę, czarne, choć widać już gdzieniegdzie siwe włosy. Z twarzy jest podobny zupełnie do nikogo, nie wyróżnia się z tłumu. Kilka zmarszczek, szczególnie na czole, powoduje, że wygląda na trochę starszego, niż jest naprawdę. Jego ręce są wiecznie poplamione atramentem lub innymi substancjami. W szarych oczach często goszczą iskierki, zwłaszcza gdy jest czymś zafascynowany. Oczy zdradzają też ponadprzeiętną inteligencję i wiedzę z różnych dziedzin.

Historia

Maethran jest synem czarodzieja i praczki z Thenderionu. Czemu mag zniżył się do poziomu służącej, nie wiadomo, może miłość faktycznie bywa ślepa. Odziedziczył po ojcu nieco zdolności magicznych, ale nigdy mu nie dorównał. Już w dzieciństwie się wyróżniał od rówieśników. Nauczył się czytać w wieku 4 lat i wolał spędzać czas nad książkami, sylabizując sobie pod nosem i pomagając palcem, niż biegać z innymi dziećmi. Rodzice nie nie nakłaniali go do tego, ojciec wręcz zachęcał go do czytania. Dorastał w spokoju, nie wadząc nikomu. Często wybierał się na wycieczki do lasów otaczających Thenderion, często kilkudniowe. Uczył się tam różnych gatunków roślin i zwierząt, poznawał, które są przydatne, które trujące czy parzące.

Pewnego razu zauważył, że potrafi rozpoznać niektóre rośliny nawet z zamkniętymi oczami, na podstawie pewnego odczucia, jakby delikatnego wrażenia, które go otacza. Kiedy po powrocie opowiedział o tym ojcu, ten wpadł w euforię, widząc w synu swojego magicznego dziedzica. Z wielkim zapałem zaczął go uczyć magii żywiołów, w której się specjalizował, Maethran nie przepadał jednak za magią i uczył się jej bardzo opornie. Nie cierpiał zwłaszcza magii ognia, której nie opanował po dziś dzień. Miał wrażenie, że jest zbyt niestabilna, zbyt nieprzewidywalna i zbyt niebezpieczna. Ojciec po kilku miesiącach dawania nauk poddał się, więc Maethran pozostał tylko ze znajomością kilku podstawowych zaklęć. Niedługo potem umarła jego matka. Ojciec bardzo to przeżył, znacznie opadł z sił i wkrótce również zachorował. Przed śmiercią podarował synowi zaczarowaną kolbę, ale nie wyjawił jej mocy. Maetheran do dziś nie zdaje sobie sprawy, że ta kolba wzmacnia jego mikstury, wie tylko, że się jeszcze nie potłukła, choć spadła kilka razy nie ziemię. Używa jej raczej z szacunku dla ojca niż z innych przyczyn.

Po śmierci ojca postanowił porzucić Thenderion i wyprowadzić w jakieś zaciszne miejsce. Wybór padł na Góry Druidów, zaciszne i odosobnione miejsce, gdzie nikt nie powinien mu przeszkadzać. Znalazł jakąś opuszczoną chatę, doprowadził ją do stanu używalności i zamieszkał tam. Przez wiele lat rozwijał swoją wiedzę na temat botaniki i zwierząt, zapisując wszystkie swoje spostrzeżenia w opasłym tomiszczu. Księga ta jest niejako skarbnicą całej jego wiedzy, którą zdobył przez całe życie. Zajmował się również alchemią i tworzeniem mikstur z tego, co miał pod ręką. Wypróbowywał je na sobie, co kilka razy nieomal przypłacił życiem. Pomimo niechęci do magii okazała się całkiem użyteczna dla pustelnika, jak choćby przywoływanie deszczu czy wytworzenie wiru w kolbie, który mieszał miksturę, podczas gdy on zajmował się czymś innym. Praktykuje kilka zaklęć, choć nie rozwija swego talentu magicznego. Badając różne rośliny i wpływ magii na nie nauczył się również wzmacniać kilka prostych mikstur, przedłużając lub wzmagając ich działanie. Nie korzysta jednak z tego zbyt często, tylko w szczególnych przypadkach, kiedy nie potrafi uzyskać odpowiedniego efektu bez magii.

Mijały lata i Maethran poczuł, że jednak trochę mu brakuje kontaktu z ludźmi. Zdarza się więc, że opuszcza swoją chatkę i rusza do Thenderionu, choćby po to, by dokonać jakichś zakupów lub sprzedać swoje mikstury. Mimo to wciąż trzyma się na dystans od obcych, najczęściej wchodzi tylko do znanych i zaufanych sklepów, których obsługę zna od dawna. Pozostały czas spędza jak dawniej, na badaniach i spacerach po lesie.
  • Najnowsze posty napisane przez: Maethran
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Data