Oglądasz profil – Sayna

Awatar użytkownika

Ogólne

Godność:
Sayna Gadaya
Rasa:
Człowiek
Płeć:
Nieokreślono
Wiek:
27 lat
Wygląda na:
0 lat
Profesje:
Majątek:
Sława:

Aura

Emanacja powoli tracąca już blask jawi się w Twym umyśle wcale z niemałą siłą, chociaż i nie imponuje, o ile nie znasz typowej (a mniejszej) mocy aur rasy ludzkiej. Przynależność kobiety do tego gatunku zdradza zapach mokrej skóry, który przenika wilgoć powietrza i harmonizuje z wodnym szumem morza. Unoszące się kropelki życiodajnej cieczy toną w stabilnej i wyraźnej poświacie o barwie ametystu lepką obecnością wypełniającej przestrzenie między kolorami. Miękkim srebrem pulsującym leciutko, giętkimi cynowymi spiralami energii, rtęciowymi stróżkami o gładziutkich powierzchniach i wreszcie rtęciowymi kwiatami lotosu o nietępych brzegach. Od wszelkich tych zjawisk bije subtelne ciepło, równie wilgotne jak cała reszta aury, smaki zaś tutejsze to w przewadze spokojna gorycz i kwaśne nuty, a wszystkie one o głęboko łagodnym posmaku.

Informacje o graczu

Nazwa użytkownika:
Sayna
Wiek:
27
Grupy:
Martwe postacie:
Płeć gracza:
Mężczyzna

Skontaktuj się z Sayna

PW:
Wyślij prywatną wiadomość

Statystyki użytkownika

Rejestracja:
4 lat temu
Ostatnio aktywny:
1 miesiąc temu
Liczba postów:
9
(0.01% wszystkich postów / średnio dziennie: 0.01)
Najaktywniejszy na forum:
Dalekie Krainy
(Posty: 4 / 44.44% wszystkich postów użytkownika)
Najaktywniejszy w temacie:
[Elddar] Pieśni pielgrzyma: Początek
(Posty: 4 / 44.44% wszystkich postów użytkownika)

Połączone profile

Brak profili posiadających połączenia.

Atrybuty

Krzepa:niezbyt silny, wrażliwy
Zwinność:zręczny, precyzyjny
Percepcja:wyczulony na magię
Umysł:pojętny
Prezencja:piękny, godny

Umiejętności

AlchemiaOpanowany
AnatomiaBiegły
BestiologiaPodstawowy
BotanikaBiegły
Czytanie AurBiegły
MedycynaBiegły
Odnajdywanie portaliPodstawowy
ŚpiewPodstawowy
TaniecPodstawowy
ZielarstwoBiegły

Cechy Specjalne

MedytacjaZaleta
Podczas medytacji przybiera Pozycję Lotosu, zamyka oczy i koncentruje się - pozwala to lewitować metr nad ziemią

Magia: Inkantacje

WodyMistrz

Przedmioty Magiczne

Wzmacniacz AdźnyBaśniowy
Diadem wzmagający właściwości czakry Adźna zwanej Trzecim Okiem i chroniący tę czakrę przed zaburzeniami. Wyższy rozwój tej czakry otwiera jasnowidzenie, widzenie aury, zdolności parapsychiczne. Wiedza płynie intuicyjnie, duże zdolności intelektualne, myślenie abstrakcyjne. Niedobór energii powoduje złą naukę, ograniczenia w myśleniu, zawężone spojrzenie na różne życiowe sprawy.

Charakter

Sayna ceni sobie harmonię i porządek. Stara się być osobą zdyscyplinowaną, jednak zasady jakimi się kieruje są jej zasadami. Jeśli jest w stanie, to pomaga potrzebującym. Pomoc słabszym uważa za moralny obowiązek każdego człowieka, czy innej inteligentnej istoty. Życie i zdrowie są dla niej najważniejszymi wartościami. Sayna jest osobą z reguły poważną i opanowaną, jednak czasem daje się ponosić przypływom dobrego humoru. Gdy jest szczególnie podekscytowana i znajduje się w znanym towarzystwie wyraża to fizycznie, np. przez śmiech, śpiew, łaskotanie ludzi, rozdawanie uścisków. Stara się jednak z tym nie przesadzać chyba że widzi, że w głębi jej zachowanie sprawia komuś radość. Negatywnych emocji stara się nie okazywać, chyba że nie ma innego wyboru. Lubi towarzystwo innych osób, choć czasem potrzebuje samotności by się wyciszyć i przemyśleć różne sprawy.

Wygląd

Sayna ma około 1,80 m wzrostu. Ma delikatną, smukłą sylwetkę, drobne, długie palce i niewielkie usta. Stąpa zwykle dostojnym, wolnym krokiem poruszając zgrabnie biodrami. Tęczówka jej oczu mieni się szmaragdową barwą, a jej włosy są krótkie i ciemne. Ruchy jej ciała są zazwyczaj płynne, powolne, przywodzące na myśl spokojne falowanie morza. Szaty magiczki są utkane z purpurowo-złotej jedwabnej tkaniny i okrywają korpus oraz wszystkie intymne zakamarki ciała.

Historia

Sayna narodziła się nad Jadeitowym Wybrzeżem. Na pozór jej rodzina nie wyróżniała się niczym szczególnym. Miała matkę, ojca i dwóch młodszych braci. Jednak rodzice zajmowali się magią i szybko nauczyli Saynę podstaw tego tajemnego rzemiosła. Dziewczyna przejawiała szczególne zainteresowanie Magią Wody i to jej poświęciła lata studiów. W dość młodym wieku poszła do Gildii Magów gdzie odbyła zaawansowane szkolenie.

Sayna nauczyła się kontrolować przypływy i odpływy na niewielkim obszarze w jednej z zatok. Pomagała rybakom łowić ryby dzięki kontroli nad falami. Gdy nauczyła się leczyć rany i tworzyć specjalne mikstury na rozmaite choroby szybko zdobyła uznanie wśród prostych ludzi. Magia Wody pozwalała dziewczynie precyzyjnie odmierzać sporządzane roztwory oraz umożliwiała tamowanie krwawień.

Pewnego razu Sayna uratowała życie jednemu z mistyków. W podzięce mistyk obdarował magiczkę Wzmacniaczem Adźńy - diademem chroniącym czakrę Trzeciego Oka i polepszającym jej moc. Ponadto mistyk nauczył Saynę wszystkiego co wiedział na temat rozwoju czakr i ich prawidłowej harmonizacji. Dzięki temu Sayna zdołała posiąść umiejętność głębokiej medytacji umożliwiającej lewitowanie na niewielką odległość nad ziemią. Harmonizacja czakr pozwoliła także na jeszcze lepsze opanowanie Magii Wody. Dzięki medytacji umysł dziewczyny stał się jeszcze bardziej jasny i zdolny do łatwiejszego manipulowania wodą. Najciekawsze jest to, że nie udowodniono istnienia czakr i moc mistyka może mieć inne źródło, niż on to sobie i Saynie tłumaczył. Sayna jednak wierzy w istnienie czakr, uważa że energia musi przepływać kanałami w ciele i koncentruje się w pewnych punktach.

Obecnie Sayna wiedzie dość swobodny tryb życia. Podróżuje po świecie i pomaga potrzebującym, a także nie stroni od poszukiwania przygód i nabywania nowych doświadczeń w życiu. Jej moc kontroli nad wodą jest bardzo przydatna i może stanowić nieodzowną pomoc podczas różnych wypraw, czy wypadków.

O czakrach

Czakry to ośrodki energii ulokowane w ciele i odpowiadające za samopoczucie fizyczne i psychiczne. Wyróżnia się siedem głównych czakr – cztery w górnej części ciała (odpowiadające za stan umysłu) i trzy w dolnej części (rządzące instynktami). Te czakry to: Czakra Korzenia, Czakra Krzyżowa, Czakra Splotu Słonecznego, Czakra Serca, Czakra Gardła, Czakra Trzeciego Oka i Czakra Korony. Wszystkie z nich mają wpływ na życie i zdrowie.

Czakry można widzieć w wyobraźni jako spirale energetyczne, barwne kielichy świetlne, wirujące kręgi. Czasem przedstawia się je jako kwiaty lotosu, każdy wirujący z inną częstotliwością, kolorem i inną ilością płatków. W ciele człowieka są tysiące mniejszych czakr, ale najczęściej wymienia się siedem głównych, nad którymi warto pracować. Czakry te ułożone są symetrycznie, jedna nad drugą – od kości guzicznej aż po czubek głowy. Ich środki współtworzą kanał biegnący wzdłuż kręgosłupa, zwany „szuszumną”.

Czakry nie odpowiadają wyłącznie za zdolności magiczne, lecz za ogólny stan energetyczny organizmu. Gdy czakry są otwarte, energia przepływa harmonijnie i pozwala cieszyć się zdrowiem. Zablokowana czakra może prowadzić do kłopotów.

Czakry występują także u innych istot humanoidalnych, lecz ich położenie i funkcje nie zostały jeszcze dokładnie zbadane. Przypuszcza się, że istoty o budowie ciała podobnej do człowieka posiadają podobnie siedem analogicznych centrów energetycznych.

Czakra 1 – Korzenia (podstawy, Muladhara)

Znajduje się u nasady kręgosłupa miedzy genitaliami a odbytem, emanuje kolorem czerwonym (jak zachodzące słońce). Jest to najniższa czakra i dlatego odpowiada za "najniższe", i jednocześnie najbliższe poziomowi fizycznemu emocje: poczucie bezpieczeństwa, bogactwa i podstawowych więzi rodzinnych.
Zaburzenia fizyczne i emocjonalne związane z niepoprawnym działaniem tej czakry, to: zwyrodnieniowe zapalenie stawów, wewnętrzny niepokój, pustka, trudności w osiąganiu celów, brak koncentracji.
Na poziomie fizycznym czakra korzenia odpowiada za: układ szkieletowy (w tym kręgosłup), nerki i jelito grube. W układzie hormonalnym powiązana jest z nadnerczami. Żywiołem tej czakry jest ziemia. Do czakry tej przypisany jest zmysł węchu.
Czakrę korzenia energetyzuje się wizualizując wpływający do niej strumień czerwonej energii z Ziemi lub sytuacje z życia, gdzie nasze potrzeby materialne są w pełni zaspokojone.
Do pracy z czakrą podstawy można wykorzystać kryształy: agat, krwawnik, tygrysie oko, granat, rubin, hematyt, onyx, kwarc różowy i kwarc dymny; a zapachy (kadzidła, olejki): drzewo cedrowe, paczuli, mirra, piżmo i lawenda.

Czakra 2 – Krzyżowa (śledziony, Swadhisthana)

Znajduje się w podbrzuszu, około 3-5 cm poniżej pępka i emanuje kolorem pomarańczowym. Odpowiada za równowagę emocjonalną, poczucie estetyki, popęd płciowy. Jeśli działa nieprawidłowo, objawiać się to może zaburzeniami w popędzie seksualnym, depresją, brakiem poczucia piękna, niezrównoważeniem emocjonalnym, nadwrażliwością, nieuzasadnionym poczuciem winy. Mogą pojawić się problemy z pęcherzem, prostatą i bóle w dole pleców.
Na poziomie fizycznym czakra krzyżowa odpowiada za narządy płciowe, pęcherz moczowy, prostatę, jelito cienkie, trzustkę i wątrobę. W układzie hormonalnym powiązana jest z jądrami/jajnikami. Żywiołem tej czakry jest woda. Odpowiada za zmysł smaku.
Czakrę krzyżową energetyzuje się poprzez wizualizację pomarańczowego strumienia energii oraz sytuacje z życia, w których budzi nas silne poczucie piękna i spełnienia.
Do pracy z czakrą krzyżową można wykorzystać kryształy: cytryn, karneol, złoty topaz. Zapachy (kadzidła, olejki): jaśmin, róża i drzewo sandałowe.

Czakra 3 – Splotu Słonecznego (Manipura)

Znajduje się między pępkiem a podstawą mostka i emanuje kolorem żółtym (złotym). Odpowiada za witalność, wolę, siłę osobowości, dobre samopoczucie i pobudzenie organizmu oraz poczucie odrębności i zdolności poznawcze (intelektualne). Jeśli działa nieharmonijnie, może prowadzić do egoizmu, narcyzmu, ucieczki od ludzi, otępienia, depresji, znużenia i braku energii witalnej. Zaburzenia fizyczne: wrzody żołądka, zmęczenie, otłuszczenie żołądka, alergie, cukrzyca.
Na poziomie fizycznym odpowiada za pobudliwość układu nerwowego, mięśnie szkieletowe, skórę i układ trawienny. W układzie hormonalnym powiązana jest z trzustką. Żywiołem tej czakry jest ogień. Odpowiadającym zmysłem jest wzrok.
Czakrę słoneczną energetyzuje się wizualizacją złotego strumienia energii lub sytuacji życiowych związanych z dużym zasobem witalnej energii, takich jak wysiłek fizyczny.
Do pracy z czakrą słoneczną można wykorzystać kryształy: cytryn żółty, topaz, awenturyn i oligoklaz (kamień słoneczny). Zapachy (kadzidła, olejki): róża, palczatka, bergamota, ylang-ylang.

Czakra 4 – Serca (Anahata)

Znajduje się na środku klatki piersiowej na wysokości serca i emanuje kolorem jasnozielonym lub różowym. Odpowiada za poczucie bliskości, miłości i przyjaźń (związki międzyludzkie). Jeśli czakra serca działa nieprawidłowo, może powodować trudności w nawiązywaniu kontaktów, poczucie nieakceptacji i odrzucenia. Problemy fizyczne to: płytki oddech, nadciśnienie, choroby serca, rak.
Na poziomie fizycznym odpowiada za serce, układ krążenia (krew, limfa), klatkę piersiową. W układzie hormonalnym powiązana jest z grasicą. Żywiołem tej czakry jest powietrze. Czakra ta odpowiada za zmysł dotyku.
Czakrę serca energetyzuje się wizualizując strumień jasnozielonej energii lub sytuacje życiowe, w których odczuwaliśmy silną bliskość i zaufanie do drugiej osoby lub do całej ludzkości.
Do pracy z czakrą serca można wykorzystać kryształy: cytryn turmalin, kwarc różowy, szmaragd, kalcyt zielony, jadeit, azuryt, awenturyn, malachit i kamień księżycowy. Zapachy (kadzidła, olejki): róża, melisa, bergamota.

Czakra 5 – Gardła (Wiszuddha)

Znajduje się u podstawy szyi i emanuje jasnoniebieskim kolorem. Odpowiada za poczucie własnej wartości, zdanie o sobie, komunikowanie się i autoekspresję. Czakra ta przechowuje wszystkie wyparte przez świadomość emocje. Jej nieprawidłowe działanie prowadzi do zbyt niskiej lub zbyt wysokiej samooceny oraz pogorszenia a nawet zablokowania kontaktu z podświadomym umysłem. Inne zaburzenia emocjonalne to: perfekcjonizm, nieumiejętność wyrażania emocji, zablokowana kreatywność. Zaburzenia fizyczne: bóle gardła i szyi, problemy z tarczycą, słuchem, szumy w uszach, astma.
Na poziomie ciała czakra ta odpowiada za gardło, oskrzela, usta i uszy. W układzie hormonalnym powiązana jest z tarczycą. Żywiołem tej czakry jest eter. Odpowiadającym zmysłem jest słuch.
Czakrę gardła energetyzuje się wizualizacją jasnoniebieskiego strumienia energii lub wybaczania sobie z przeszłości.
Do pracy z czakrą gardła można wykorzystać kryształy: turkus, lazuryt, akwamaryn, agat, celestyn, sodalit i szafir. Zapachy (kadzidła, olejki): rumianek i mirra.

Czakra 6 – Trzeciego Oka (Adźna)

Znajduje się nieco powyżej przerwy nad brwiami i emanuje kolorem indygo. Odpowiada za intuicję i mądrość a także duchowość, metafizykę. Jej nieprawidłowe działanie może prowadzić do materializmu i skrajnego racjonalizmu. Zaburzenia fizyczne i emocjonalne: bóle głowy, słaby wzrok, jaskra, zaburzenia neurologiczne, koszmarne sny, trudności z uczeniem się, halucynacje.
Na poziomie ciała czakra ta odpowiada za gospodarkę neurohormonalną, oczy, podstawę czaszki, podwzgórze. W układzie hormonalnym powiązana jest z przysadką mózgową. Żywiołem tej czakry jest światło/energia telepatyczna. Odpowiada jej szósty zmysł.
Czakrę szóstą energetyzuje się wizualizacją strumienia energii o kolorze indygo, granatu, lub otwierającego się trzeciego oka.
Do pracy z czakrą korzenia można wykorzystać kryształy: ametyst, fluoryt, azuryt, apatyt purpurowy, kalcyt, szafir, fluoryt, lazuryt; olejki/kadzidła: hiacynt, fiołek i geranium.

Czakra 7 – Korony (Sahasrara)

Znajduje się na czubku głowy i emanuje kolorem fioletowym (lub białym, fioletowo-różowym). Odpowiada za duchowość, doznania mistyczne, poczucie jedności z Wszechświatem i znalezienie misji życiowej. Jej nieprawidłowe funkcjonowanie może prowadzić do skrajnego materializmu i braku perspektyw życiowych.
Zaburzenia fizyczne i emocjonalne powiązane z tą czakrą to: chroniczne wyczerpanie, epilepsja, choroba Aizheimera, depresja, obsesyjne myśli, zamęt.
Na poziomie ciała czakra ta odpowiada za mózg i rdzeń kręgowy, korę mózgową i górną część czaszki. W układzie hormonalnym powiązana jest z szyszynką. Żywiołem tej czakry jest myśl/energia kosmiczna.
Czakrę korony energetyzuje się wizualizując strumień fioletowej lub białej energii oraz poprzez szczerą modlitwę.
Do pracy z czakrą korony można wykorzystać kryształy: ametyst, kryształ górski, diament, biały jadeit, biały turmalin, kwarc mleczny; zapachy: kadzidło, lawenda, palisander.