Oglądasz profil – Lyssa

Awatar użytkownika

Ogólne

Godność:
Lyssa Amarlen
Rasa:
Anioł Światła
Płeć:
Nieokreślono
Wiek:
21 lat
Wygląda na:
0 lat
Profesje:
Majątek:
Sława:

Aura

Srebrną barwę aury przecinają kobaltowe pasma oraz miedziane symbole kwiatów, delikatnych i rozkwitających. Całość mieni się ametystowym, migoczącym blaskiem. Wokół słychać śmiech dzieci oraz wesołą, skoczną melodię wywołującą uśmiech na twarzy. Łatwo też wyczuć unoszącą się w powietrzu woń mirry. Powłoka jest dość miękka i gnie się z każdym dotknięciem. Ostre jak brzytwa wykończenia przyćmiewa kusząca aksamitność. Na podniebieniu długo pozostawia lepki ślad.

Informacje o graczu

Nazwa użytkownika:
Lyssa
Grupy:
Martwe postacie:
Płeć gracza:
Kobieta

Skontaktuj się z Lyssa

Statystyki użytkownika

Rejestracja:
5 lat temu
Ostatnio aktywny:
-
Liczba postów:
9
(0.01% wszystkich postów / średnio dziennie: 0.00)
Najaktywniejszy na forum:
Szepczący Las
(Posty: 5 / 55.56% wszystkich postów użytkownika)
Najaktywniejszy w temacie:
[Polana] Przeciwieństwa
(Posty: 5 / 55.56% wszystkich postów użytkownika)

Połączone profile


Atrybuty

Krzepa:niezbyt silny, wytrwały, wrażliwy
Zwinność:bardzo zręczny, bardzo szybki, precyzyjny
Percepcja:czuły słuch, wyostrzony zmysł magiczny
Umysł:bystry, ineligentny, silna wola
Prezencja:olśniewający, szarmancki, przekonywujący

Umiejętności

JeździectwoOpanowany
PrzetrwanieOpanowany
Skradanie sięOpanowany
SzpiegostwoPodstawowy
SzulerstwoPodstawowy
Targowanie sięPodstawowy
KulinariaBiegły
ZielarstwoOpanowany
MedycynaBiegły
AlchemiaOpanowany
EtykietaOpanowany
Wiedza ogólnaBiegły
PrawoPodstawowy
PolitykaPodstawowy
Władanie krótkim mieczem oraz sztyletemOpanowany
UnikiBiegły
AktorstwoPodstawowy
Gra na lutni oraz harmonijceBiegły
ŚpiewMistrz
TaniecOpanowany
PoezjaOpanowany

Cechy Specjalne

LatanieDar
Dzięki skrzydłom charakterystycznym dla jej rasy, Lyssa potrafi latać.
RegeneracjaDar
Wszelkie rany goją się znacznie szybciej aniżeli przeciętnemu człowiekowi, szczególnie podczas snu.
Talent artystycznyZaleta
Śpiew oraz gra na instrumentach nigdy nie stanowiła dla niej problemu... Ma do nich prawdziwą smykałkę i nauka tego, co jednym zajmuje lata, jej stanowi kwestię kilku miesięcy.

Magia: Inkantacje

ŻyciaUczeń
DobraUczeń

Przedmioty Magiczne

AmuletBaśniowy
Ta niepozorna, srebrna błyskotka ukrywa niebiańską aurę właścicielki oraz umożliwia jej ukrycie skrzydeł.

Charakter

Lyssa w pełni odzwierciedla rasę i miejsce, z którego pochodzi. Jak na na anielicę przystało, jest istotką o złotym sercu i nie potrafi od tak przejść obok krzywdy innej osoby, co czasem wpakowywało ją w kłopoty. Mimo to stroni od przemocy, która zupełnie nie leży w jej pokojowej naturze. Jest niezdolna do wyrządzenia większej krzywdy, a od miecza preferuje dialog. Nie przepada za samotnością, a swym radosnym usposobieniem łatwo przychodzi jej odnalezienie się w jakimś szerszym gronem. Stara się być spokojna i opanowana, lecz nie zawsze jej to wychodzi, czasem emocje biorą górę nad rozsądkiem. Cechuje ją pozytywne podejście do życia, a do wielu spraw często podchodzi pozornie mało poważnie, taki już ma styl bycia.

Uwielbia śpiewać i grać na lutni czy też harmonijce, dlatego często "dorabia" jako bard, o ile wykonuje jakąś misję na ziemi. Od czasu do czasu ucieka się do drobnego kłamstewka, a to dlatego, iż ukrywa swe anielskie pochodzenie lub też uniknąć jakiś niewygodnych pytań czy też "propozycji ożenku", co bywa irytujące...

Wygląd

Anielica do grona najwyższych osóbek raczej się nie zalicza, mierzy raptem 172 cm. Bladolicą na tle innych Niebian z pewnością wyróżniają rude włosy, rzadko spotykane wśród przedstawicieli jej gatunku, choć z pewnością nadające kobiecie uroku. To zjawisko w jej rodzinie nigdy nie stanowiło czegoś dziwnego, pierwsza z rodu Amarlen miała "ognistą czuprynę", a geny za to odpowiedzialne zaskakująco często "atakowały" żeńską część rodu. Już na pierwszy rzut oka widać, iż powiedzieć o niej "ładna" to zdecydowanie za mało. Srebrnego koloru tęczówki oczu, delikatnie wyostrzone rysy twarzy, drobny nosek oraz pełne, lekko różowawe usta wyróżniają ją na tle zwykłych ludzi. W połączeniu ze świetnie wyważonymi, kobiecymi kształtami, przez co wielu mężczyznom z pewnością mogłaby wpaść w oko. Dba o siebie, choć muskulaturą nie powala. O ile biegi długodystansowe nie sprawiają jej problemów, to z tężyzną fizyczną jest gorzej. Posiada zadziwiająco spore, białe skrzydła, z których jest niezmiernie dumna.

W czasie wykonywania misji na Ziemi, ubiera się skromnie i przede wszystkim praktycznie, charakteryzując się na barda. Ciemne buty powyżej kolana, brązowe spodnie i tego samego koloru kamizelka oraz jasna koszula, nic nadzwyczajnego. Do tego dochodzi drobny osprzęt, tj. sakwa, sztylet do obrony koniecznej oraz lutnia. Resztę swoich rzeczy przechowuje w torbie podróżnej, a są to zioła, prowiant i inne przedmioty przydatne w podróży.

Historia

Urodziła się w jednym ze starszych, anielskich rodów na Planach Niebiańskich. Amarlen słynęli z tego, iż w rodzinie znajdowali się sami czysto krwiści aniołowie, a na ewentualne sympatie poszczególnych członków familii patrzono krzywo, o ile ci mieli inne pochodzenie. Lyssa, bo tak miała na imię, była najmłodszą z pięcioosobowego rodzeństwa głowy rodu. Od samego początku dbano o to, by dziewczyna wyrosła na godną reprezentantkę Marmurowego Miasta. Pod okiem matki szkoliła się w dziedzinach magii dobra oraz życia, gdyż miała odnośnie tego znacznie większy potencjał aniżeli do typowej dla męskiej części populacji wojaczki. Oprócz tego baczną uwagę zwracano na medyczne aspekty wyszkolenia, ciężko jest jej powiedzieć dlaczego. Być może dlatego, że nauka w tym zakresie przychodziła jej stosunkowo łatwo, a dobra lekarka stanowiła wartościową osobę dla społeczeństwa, zarówno w czasach pokoju jak i na wojnach? Mimo to, bracia pokazywali jej, jak posłużyć się jakąś mniejszą bronią, co by tak słodka istotka nie stanowiła łatwego łupu dla jakiegoś nikczemnika.
Wkrótce okazało się, iż anielica miała jeszcze inny talent, a raczej talenty. Tyczyło się to kwestii artystycznych, a konkretnie śpiewu oraz gry na lutni i harmonijce, choć to stanowiło raczej kwestię praktyki. Wymagano od Lyssy wiele, a to zajęcia odnośnie magii, zaraz potem przedmioty ścisłe, gdyż ogólną wiedzę odnośnie "wszystkiego" mieć powinna, by następnie udać się na poligon w celu drobnego treningu fechtunku. Nic tylko paść do łóżka na koniec dnia i układać "marudne pieśni..."
W wieku dziewiętnastu lat zaczęto przydzielać jej misję na Ziemi, co było nie lada szokiem dla wielu Niebian. Takowe zadania zazwyczaj zaczynano zlecać dopiero po ukończeniu dwudziestego pierwszego roku życia, lecz anioły odpowiedzialne za decydowanie o tego typu sprawach uznały, iż dziewczyna była na to gotowa. Jako potwierdzenie podarowano jej magiczny amulet, który pozwalał kobiecie na ukrycie swoich skrzydeł oraz niebiańskiej aury. Ze względu na charakter swoich działań, dyskrecja była czymś pożądanym. Najczęściej posyłano ją w miejsca, gdzie jej umiejętności medyczne mogły się przydać, jednak od czasu do czasu zajmowała się jakąś duszyczką, co by nie zeszła na złą drogę.
I tak też wygląda żywot młodej, anielskiej bardki, której niepozorne działania często mają inny, ukryty przed większością świata cel...
 • Najnowsze posty napisane przez: Lyssa
  Odpowiedzi
  Odsłony
  Data
 • Re: [Polana] Przeciwieństwa
  Anielica musiała na szybko wybrać jedne z kłamstewek, jakim chcąc nie chcąc musiała uraczyć mężczyznę. Nie mogła mu powiedzieć od tak, że uczyła się grać od innych Niebian z uzdolnieniami artystycznymi... Mimo …
  8 Odpowiedzi
  2258 Odsłony
  Ostatni post 5 lat temu Wyświetl najnowszy post
 • Re: [Polana] Przeciwieństwa
  - Jesteśmy prostymi ludźmi i nijak nie możemy wpłynąć na zmianę pory dnia - tutaj niestety musiała minąć się delikatnie z prawdą, gdyż była przedstawicielką anielskiej rasy, jednak działała w ukryciu. Niemniej …
  8 Odpowiedzi
  2258 Odsłony
  Ostatni post 5 lat temu Wyświetl najnowszy post
 • Re: [Polana] Przeciwieństwa
  Mężczyzna nieco ją intrygował, gdyż naprawdę wyróżniał się na tle setek innych wędrowców. Oprócz samego ubioru, na który zdążyła już zwrócić wcześniej uwagę oraz niebagatelnej urody, posługiwał się on naprawdę …
  8 Odpowiedzi
  2258 Odsłony
  Ostatni post 5 lat temu Wyświetl najnowszy post