Od małego była wychowywana przy koniach. Dlatego już w młodym wieku nauczyła się biegle ujeżdżać nawet najbardziej kapryśnie wierzchowce. Po opuszczeniu gniazda rodzinnego przejechała setki kilometrów wędrując od miasta do miasta.
Targowanie się
Biegły
Tropienie
Biegły
Zielarstwo
Biegły
Uniki
Biegły
Skrytobójstwo
Biegły
Przetrwanie
Biegły
rzucanie nożem
Biegły
Łucznictwo
Zaawansowany
polowanie
Zaawansowany
Pisanie i czytanie
Opanowany
Mornam pobierała lekcje czytania i pisania podczas lat spędzonych w domu rodzinnym.
Ważenie trucizn
Opanowany
Skradanie
Opanowany
Anatomia
Podstawowy
Mornam postanowiła nauczyć się podstaw anatomii, ponieważ wiedza ta jest dla niej przydatna i przy zleconych zabójstwach jak i leczeniu ran.
Cechy Specjalne
Odporność na trucizny
Zaleta
Na Mornam działają tylko bardzo mocne trucizny, a nawet one nie mogą doprowadzić do jej śmierci.
Telekineza
Zaleta
Potrafi przywołać do siebie niewielkie przedmioty. Nie może jednak robić tego na duże odległość.
Teleportazja
Zaleta
Umie teleportować się na małe odległości. Jest to dla niej dość wyczerpujące, wiec robi to w sytuacjach kryzysowych.
Mowa zwierząt
Rasowa
Odporność na choroby
Rasowa
Magia: Inkantacje
Przestrzeni
Uczeń
Rzucania podstawowych zaklęć telekinezy i teleportacji nauczyła się od swojej matki. Przed opuszczeniem domu rodzinnego dostała również księgę, dzięki której mogła ciągle się rozwijać.
Przedmioty Magiczne
Maska zmieniająca twarz właściciela
Zaklęty
Jest to drewniana maska na całą twarz, pomalowana na biało z czerwonymi wzorami. Osoba, która ją nosi może dowolnie zmienić swoją twarz, od staruszki, przystojnego mężczyzny czy małego dziecka. Żeby móc zmienić twarz należy włożyć do maski włos lub paznokieć osoby, w którą chcesz się zmienić. Maska jednak nie zmienia budowy ciała. Marnam w masce najczęściej ma włos ludzkiej dziewczyny, którą kiedyś poznała w małej wiosce koło Szepczącego Lasu. Przy sobie nosi też włos staruszki i paznokieć młodego wampira. Samą maskę dostała ją od ojca, gdy opuszczała dom rodzinny.
Charakter
Wygląd
Wysoka (około 170 cm), szczupła, dobrze zbudowana, ma umięśnione ramiona i długie nogi. Ma dość jasną skórę, ciemno brązowe włosy oraz zielone oczy. Mimo, że ma już 32 lata dzięki genom jej elickiej matki wygląda jak dziewiętnastoletnia dziewczyna. Jednak nie odziedziczyła po niej charakterystycznych spiczastych uszu, ponieważ jej ojcem był Alarianin.
Zawsze chodzi szybko, wygląda jakby była ciągle napięta lub tak bardzo zamyślona, że nie zauważa ludzi dookoła. Dlatego dla postronnych osób nie wygląda przyjaźnie. Za to gdy już ktoś rozpocznie z nią rozmowę dziwi go jej przyjemny głos i intrygujący błysk w oku.
Na ramionach i plecach ma wiele blizn: nieprzyjemne pamiątki po czasach, kiedy brała udział w różnorakich walkach. Przez to zwykle nosi czarne, zakryte stroje: czarną długą tunikę, dopasowane spodnie lub krótką koszulę i długą spódnicę. Posiada również długi, bawełniany płaszcz z kapturem, który chroni ją od zimna i deszczu. Dodatkowo wiązane skórzane karwasze, a przy pasie nosi miecz i sztylet. Wszystkie drobiazgi nosi i skórzanym, pojemnym plecaku.
Włosy ma do łopatek i zazwyczaj związuje je w warkocz. Ma również ściętą grzywkę.