Oglądasz profil – Sepinroth

Awatar użytkownika

Ogólne

Godność:
Sepinroth
Rasa:
Czarodziej
Płeć:
Kobieta
Wiek:
210 lat
Wygląda na:
25 lat
Profesje:
Wędrowiec, Najemnik, Mag
Majątek:
Dostatni
Sława:
Nieznany

Aura

Niedoświadczony człowieczyna może poczuć się przytłoczony siłą tej aury, o ile nie jest naprawdę dobrym znawcą wszelkiego rodzaju emanacji. Lśniąca topazowym blaskiem powłoka powoli pokazuje się, podkreślając swoją giętkość, a potem znika - niby to zapomniana, acz pozostawiając po sobie solidny ślad na psychice odczytującego. Mieszanka srebra i żelaza powoduje, że aura wydaje się należeć do kogoś niezwykle potężnego, dostojnego - czy tak jest? Zbliż się, czytelniku, a poznasz odpowiedź w oszałamiającym zapachu fuksji i tajemniczych odczynników chemicznych. Gdy zaś do twoich nozdrzy dotrze jeszcze zapach starego pergaminu, będziesz wiedział, z kim masz do czynienia. Lepiąca się do podniebienia aura o gorzkim posmaku nieśmiało ukaże swe ostre krawędzie, a jej gładka struktura wręcz kusi, aby jej dotknąć mimo świadomości o zaostrzonych końcach. Jeśli jednak zbliżysz się do niej na tyle blisko, dostrzeżesz, że swą elastyczną powłokę naprędce utwardzi, jakoby nie pozwalała obcym na taki krok. Łagodny, lekko słony smak skutecznie odwraca uwagę od zagłuszających, głębokich tonów, odbijających się zewsząd tajemniczym echem. W chwili, w której odczytujący zdaje się myśleć, że poznał już tę aurę na wylot, ona odchodzi, pozostawiając po sobie jedynie cynowe drobinki.

Informacje o graczu

Nazwa użytkownika:
Sepinroth
Grupy:
Płeć gracza:
Kobieta

Skontaktuj się z Sepinroth

Pola kontaktu widoczne tylko dla zalogowanych użytkowników.

Statystyki użytkownika

Years of membership:
1
Rejestracja:
1 rok temu
Ostatnio aktywny:
2 tygodnie temu
Liczba postów:
20
(0.02% wszystkich postów / średnio dziennie: 0.05)
Najaktywniejszy na forum:
Fargoth
(Posty: 18 / 90.00% wszystkich postów użytkownika)
Najaktywniejszy w temacie:
Zdrożony żebrak w obcym kraju
(Posty: 18 / 90.00% wszystkich postów użytkownika)

Połączone profile


Atrybuty

Krzepa:raczej silny, wytrwały, wytrzymały
Zwinność:zręczny, szybki, precyzyjny
Percepcja:dobry wzrok, czuły słuch, czuły węch, wyostrzony smak, wyostrzone czucie, wyostrzony zmysł magiczny
Umysł:bystry, błyskotliwy, silna wola
Prezencja:Ładny, przekonywujący

Umiejętności

MedytacjaMistrz
Potrafi przeznaczyć na nią większą część dnia, a czasami, jeśli zechce, wprowadza się w trans na kilka tygodni, popadając przy tym w stan hibernacji. Duchowy dialog jaki prowadzi, ze swym własnym umysłem czyni ją silniejszą nie tylko w aspekcie psychicznym, ale i fizycznym. Rozwija w niej również świadomości różnych ukrytych mechanizmów, a uzyskanie świadomości ich działania, uwalnia ją od ich nieuświadomionego wpływu. Przede wszystkim jednak medytacja jest dla niej formą wędrówki po wymiarach bardziej skomplikowanych i złożonych niż świat rzeczywisty, czy duchowy. Interesują ją między innymi fałdy, które przykrywają świat niczym warstwy płaszcza. Medytacja pomaga w odkrywaniu i eksploracji tych sfer.
Wiedza o światach (Sferacyzm)Mistrz
Przez lata należała do zgromadzenia wyznawców ideologii Ailasa Iliqena. W klasztorze pobierała nauki na temat „Wielkiego Wędrującego” i złożoności sfer. Jest znawcą z zakresu poziomu sfer, a do tego prowadziła wiele badań i znacznie rozszerzyła sposób spostrzegania aspektów związanych z pojmowaniem istot zamieszkujących podwymiary.
Wiedza tajemnaMistrz
Fakt, że czarodziej ma rozległą wiedzę na temat magii i jej arkanów wydaje się rzeczą oczywistą. Dla Sepinrotha nie ma takiego zagadnienia w tej dziedzinie, które pozostałoby jej obce i niezbadane. Często lubi wdawać się w dyskusje z uczonymi o odmiennych poglądach w celu zweryfikowania swojego stanowiska. Jeśli nadarzy się ku temu okazja, to bardzo chętnie poszerza swoje horyzonty o nowe odkrycia.
Historia i kulturoznawstwoEkspert
Roth nie wie czym zajmowała się przed dołączeniem do zgromadzenia wyznawców Aliasa, ale czymś, co pozostało z nią po utracie wspomnienie, jest rozległa wiedza z zakresu historii świata i wielości kultur z całego kontynentu. Potrafi podać konkretne daty oraz nazwy z dokładnym opisem wydarzeń.
WspinaczkaBiegły
Klasztor znajdował się na wysokim wzgórzu, najszybsza droga do niego prowadziła przez kręte i strome zbocza.
Pismo runiczneBiegły
Oczywista umiejętność w przypadku maga.
Walka wręcz i sztuka walki długim kijemBiegły
Sepinroth niczemu nie ufa w pełni, nawet samej sobie i swoim zdolnościom, jest za to bardzo zapobiegliwa. Dlatego w ramach zabezpieczenia się na wypadek utraty zdolności magicznych pomocnych w samoobronie nauczyła się sprawnie posługiwać pięściami. Dodatkowo umie sprawnie posługiwać się bambudowym kijem, który zawsze nosi ze sobą.
Odnajdywanie źródeł magii i czytanie aurBiegły
Sepinroth reaguje na magię w sposób intuicyjny, kierując się naturalnymi, wrodzonymi instynktami.
MedycynaBiegły
Przez lata spędzone w klasztorze uczyła się o mózgu i procesach w nim zachodzących, aby móc lepiej wykorzystywać potencjał wędrówek sferycznych. Posiada również wiedzę o istotnych splotach połączeń nerwowych.
AlchemiaOpanowany
Znajomość roślin i arkanów magi pozwala Roth na sporządzanie podstawowych i średniozaawansowanych mikstur. Od prostych maści na wszelkiego rodzaju schorzenia po magiczne eliksiry o słabych efektach.
Pisanie i czytanieOpanowany
Nie wie, kto ją tego nauczył i czy zdolności te nabyła jeszcze za dziecka, czy może już jako dorosła kobieta, w każdym razie sprawnie posługuje się piórem i czyta płynnie, potrafiąc dogłębnie poświęcić się przyswajanej lekturze.
JeździectwoOpanowany
W siodle czuje się pewnie, choć woli podróżować na piechotę.
EtykietaOpanowany
Dobrze wie, jak zachować się w miejscach, które wymagają pewnych ściśle określonych zasad. Nie ma pojęcia kiedy posiadła taką wiedzę, ale podejrzewa, że ma to jakiś ścisły związek z utraconą tożsamością.

Cechy Specjalne

Postrzeganie pozazmysłoweDar
Inaczej określane szóstym zmysłem. Roth nabyła go podczas wybudzeniu się ze swojej najdłuższej wędrówki sferycznej, wtedy też straciła wszystkie swoje wspomnienia. Dar ten otrzymała od istot zamieszkujących sfery. Pozwala on na dokładne rekonstruowanie minionych wydarzeń, za pomocą dostrzegania śladów niewidocznych gołym okiem. Sepinroth pod wpływem skupienia wyczuwa zapachy, widzi aury, a nawet słyszy dźwięki, które kiedyś znajdowały się w danym miejscu. Rekonstrukcja może objąć wydarzenia, które działy się nie dalej niż dzień wcześniej.
MnemonistkaZaleta
Roth posiada fenomenalną pamięć, czego efektem jest umiejętność zapamiętania w krótkim czasie niezwykle dużej ilości informacji. Prawdziwy chichot losu, biorąc pod uwagę fakt, że cierpi na amnezję.
Utrata tożsamościUłomność
W wyniku zbyt długiego wprowadzenia jaźni w stan wędrówki między sferami Sepinroth utraciła wszystkie swoje wspomnienia związane z przeszłym życiem. Nie wie, kim jest, jak się nazywa ani skąd pochodzi. Nie stara się jednak o przypomnienie sobie tych informacji, sądząc, że to być może jakieś bliżej nieokreślone siły panujące w sferach miały w tym swój konkretny cel.
Nadwrażliwość dotykowaSkaza
Przyczyną zbyt długotrwałego zażywania substancji wyostrzających zmysły stały się zaburzenia integracji w układzie nerwowym. Dla Roth nieprzyjemny może być każdy dotyk – nawet taki, który u innych ludzi nie zwróciłby w ogóle ich uwagi. Z tego powodu unika kontaktu fizycznego, a jej ubrania wykonane są z lekkich i miękkich materiałów. Stara się wzmacniać swoją skórę magią ziemi, ale nie zawsze jest to możliwe.

Magia: Rozkazy

PrzestrzeniMistrz
Roth jest wyśmienitą telekinetyczką. Potrafi perfekcyjnie wyczuć ciężar konkretnych przedmiotów i z łatwością przenosić je siłą własnej woli. Po latach praktyki potrafi unosić kilka rzeczy naraz i bezbłędnie kontrolować tor ich ruchu.
ZiemiMistrz
Ziemia jest solidna, ciężka i stabilna. Jest także tym, co trzyma, ukorzenia, ugruntowuje. Niechętnie się formuje, ale przyjąwszy jakiś kształt, nie zmienia go tak łatwo, podobnie jak Sepinroth, która pozostaje wierna swoim przekonaniom. Jest to jedyny żywioł, z którym potrafiła zawrzeć więź i nauczyła się go kontrolować, przyjmując znaczenie jego symboliki jako odzwierciedlenie wyznawanych przez siebie wartości.

Przedmioty Magiczne

Złota maskaWyjątkowy
Jest to nieodłączny element ubioru wyznawców Sferacyzmu. W klasztorze każdy ma obowiązek zasłaniana twarzy. Maska rzekomo ma przedstawiać spirytualistyczne stworzenia przemieszczające się po sferach. Po opuszczeniu klasztoru Roth zdjęła maskę, ale nosi ją przypiętą do pasa, aby stale przypominała o istocie podróży, w którą się udała.
Burgundowy płaszczWyjątkowy
Drugi element istotny dla społeczności wiernej ideom Aliasa Iliqena. Zgodnie z założeniami Ailasa to jak wygląda nasze ciało, jaką posiadamy płeć, posturę, masę, wzrost, jak uformowana jest nasza twarz - żadne z tych aspektów nie ma znaczenia. Liczy się tylko czysty umysł i wielozmysłowość. Obszerny, bordowy płaszcz zakrywa ciało wraz z wszelkimi jego cechami zależnymi od płci, tak aby wszyscy w zgromadzeniu pozostali sobie równi. Jest niezwykle wygodny i wykonany z wysokiej jakości materiału, który chłodzi w upał, jak i zagrzewa w zimne dni. Co najważniejsze jednak nie podrażnia on skóry Sepinroth.
Długi bambudowy kijWyjątkowy
Służy do samoobrony.

Charakter

	Sepinroth już na początku daje się poznać jako osoba skupiona na konkretnych celach. Nie szuka w życiu tego co oczywiste dla większości. Wizja posiadania zwykłej egzystencji, która opiera się na dążeniu do godnego majątku, poszukiwaniu miłości, czy zawieraniu przyjaźni nie stanowi dla niej czegoś wystarczającego. Uporczywie poszukuje czegoś, wykraczającego poza normy postrzegania świata. 
Po opuszczeniu klasztoru wydaje się zagubiona. Stara się na nowo odnaleźć w świecie, do którego zdążyła się już zdystansować. Mimo to podróż pozwoliła odkryć jej, że posiada w sobie wiele wrażliwości na piękno natury. Dopatruje się w podziwianych krajobrazach głębi, którą Alias zwykł nazywać „utajoną sferą świata rzeczywistego”. Czasami wydaje się jej, że potrafi dostrzec podobną głębię w innych istotach, ale nie zawsze jest pewna, czym właściwie może określić to uczucie. W kontaktach z innymi jest uprzejma, ale powściągliwa. Zachowuje stoicki spokój niezależnie od sytuacji i stara się panować nad emocjami niezależnie od tego jak mocno by w niej eskalowały. Nie ulega presji, ani nie czuje potrzeby imponowania komukolwiek. Uzewnętrznia się dopiero przed kimś, kto zaskarbi sobie jej sympatię. Jest również ostrożna w osądach, a zgodnie z założeniami sferacyzmu rasa, płeć czy kolor skóry nie stanowią dla niej żadnego odniesienia w odbiorze innych. Wykazuje cierpliwość wobec zawartych znajomości, lecz pomimo osobistych odczuć, nigdy nie przywiązuje się do nikogo na stałe. Sama nie jest pewna, czy w ogóle mogłaby obdarzyć kogoś trwałym i silnym uczuciem. Czasami jednak czuje w sobie zapędy właściwe ludzkim pragnieniom, ale lata spędzone w klasztorze jak i przyświecająca jej idea sfer skutecznie tłumią w niej te chwilowe słabości.
Bywają także chwile, kiedy z niewytłumaczalnego powodu odczuwa w sobie dojmujące poczucie nostalgii, połączone z czymś, co dawno utraciła. Sądzi, że ma to związek z jej przeszłością. Nikt nie wiedział jaka była przed dołączeniem do zgrupowania, więc po utracie pamięci z poprzedniego życia mogła próbować odtworzyć portret dawnej siebie tylko dzięki strzępkom informacji podanych jej przez współbraci. Opisywali ją jako lojalną i oddaną swojej pasji do badania poziomów sfer, w co od razu uwierzyła. Przede wszystkim dlatego, że czuła w sobie tę wewnętrzną, palącą potrzebę dążenia do odkrywania i eksploracji tego co nieznane. Wierzyła, że zawsze taka była i nie uległo to zmianie nawet po utracie tego kim była wcześniej.
Bardzo lubi herbatę pod wieloma postaciami i często odwiedza lokalne herbaciarnie, aby odkrywać nowe smaki.

Wygląd

	Ciężko stwierdzić, skąd może pochodzić Sepinroth, choć pewnych wskazówek można doszukać się w jej urodzie. Skóra o złocistobrązowej karnacji oraz jasne, blond włosy w odcieniu piaskowca przywodzą na myśl mieszkańców południa. Wzrost Roth oscyluje w granicach przeciętnego, dzięki czemu nie wyróżnia się z tłumu. Sylwetka jest postawna i wysportowana, odznaczająca się zarysem mięśni na ramionach i brzuchu. Piersi są niewielkie, ale za to okrągłe i jędrne. Nogi i pośladki ma silne, gdyż zahartowane długimi dystansami i częstymi wędrówkami po trudnym terenie. Aparycja twarzy pozostała przyjemna w odbiorze nawet pomimo widocznych blizn, jednej biegnącej pionowo przez lewe oko i drugiej przecinającej lewą stronę górnej wargi. Brwi są gęste i układają się ostrym łukiem nad poważnym spojrzeniem. Oczy Roth posiadają odcień amarantu, czego zasługą jest wieloletnie dawkowanie używek sporządzanych z mieszanek magicznych roślin. Nos zaznacza się prostym, miękkim grzbietem i zaokrąglonym czubkiem. 
Sepinroth sprawia wrażenie poważnej osoby, w której trudno wywołać jakąkolwiek reakcję. Wbrew pozorom posiada zaskakująco ekspresyjną mimikę, którą przez większość czasu skrywa pod maską pełną skupienia. Potrafi się uśmiechać, ale tylko kącikami ust nie obnażając przy tym zębów. Śmieje się nisko, wręcz mrukliwie, a kiedy naprawdę ją coś rozbaw, potrafi wybrzmieć donośnie i czysto.
Na co dzień ubiera się w wygodne spodnie i koszule, a nieodłącznym elementem jej ubioru stanowi burgundowy płaszcz, który zabrała ze sobą z klasztoru. Pozbawiony jakichkolwiek zdobień wygląda na tyle zwyczajne, że tylko osoby powiązane ze społecznością sferacyzmu mogłyby się domyślić jej powiązań z Wielkim Wędrującym. Włosy, sięgające do połowy pleców spina w proste upięcia, ale przez mocne i nierówne cieniowanie, stanowiące efekt samodzielnego przycinania, wiele kosmyków i tak przysłania jej twarz.
Przesiąknięta jest zapachem ziół, których używa do wyrabiania różnych mieszanek i naparów.

Historia

	Historia Sepinroth rozpoczyna się w momencie, w którym wybudziła się z długiego snu. Trwał on nieprzerwanie od kilkunastu dni, podczas których podróżowała jaźnią po rozległych poziomach sfer. Spotkała się wtedy ze zjawiskami i istotami, które wcześniej nie zostały przez nikogo opisane. Z tego powodu jej relacja została dokładnie spisana i dodana do dziennika Aliasa Iliqena. Roth bardzo szczegółowo potrafiła opowiedzieć wszystko, co czuła, słyszała i widziała podczas eksploracji sfer, ale szybko zorientowała się, że nie umie przypomnieć sobie niczego sprzed wprowadzenia się w trans. Nie pamiętała swojego imienia, miejsca, w którym się znajdowała, ani kim jest i skąd pochodzi. Pozostali ze współbraci nie byli w stanie jej pomóc. Każdy, kto dołączał do zgromadzenia, poza podaniem swojego imienia, pozostawał w pełni anonimowy i mógł zachować wszelkie tajemnice związane ze swoją przeszłością. Po klasztorze rozniosła się wieść, że Sepinroth przedostała się do ostatniego poziomu sfer tzw. Sfery Transcendencji, do które, póki co udało się dotrzeć jedynie Aliasowi. Z tego powodu szybko została wyniesiona do rangi następcy Wielkiego Aliasa Iliqena. Roth sama nie była pewna, czy to, co przeżyła, należało do wrażeń związanych z przebywaniem w ostatnim poziomie sfer. Co więcej, poczuła się przytłoczona nagłym brzemieniem, jakie zrzucili na nią pozostali współbracia. Nie była pewna, jakie miała cele i aspiracje przed zapadnięciem w trans, ani jaki stosunek wyrażała do prowadzonych przez siebie badań. Wiedziała jednak, że nie chce pozostać w centrum uwagi i z tego powodu uciekła z klasztoru. Obawiała się, czy wyznawcy sfer nie ruszą za nią w pościg, ale udało się jej bezpiecznie przedostać przez Pustynię Słońca wraz z jedną z karawan przemieszczających się na północ. Zrobiła sobie kilkudniowy przystanek w królestwie Khaikala, a następnie zaczęła posuwać się dalej na północ. W międzyczasie wciąż próbowała przypomnieć sobie cokolwiek ze swojego poprzedniego życia, ale na próżno. Miewała za to sny, przedstawiające niewyraźne zarysy istot, które spotkała podczas ostatniej podróży sferycznej. Wydawało się jej, jakby namawiały ją do powrotu. Przez to zaczęła podejrzewać, że może specjalnie pozbawiły ją pamięci, aby na stałe związać ją z klasztorem. Roth zaprzestała wędrówek sferycznych w obawie o to, co spotka ją w podwymiarach. Nie przestała jednak badać swojej sprawy, dalej poszukując przyczyny swojej amnezji i zainteresowania, jakim obdarzyły ją te dziwne istoty. Opuszczenie zgromadzenia zmusiło ją do próby utrzymania się na własną rękę. Imała się każdej pracy, głównie poszukiwała zleceń w budownictwie przez wzgląd na swój talent do magii ziemi. Tak proste życie jednak jej nie satysfakcjonowało. Pomimo utarty wspomnień, nabyta wcześniej wiedza pozostała wraz z nią. Stwierdziła zatem, że spróbuje otrzymać godną posadę na jednym z uniwersytetów, a mniej więcej w tym okresie odkryła w sobie zdolność do postrzegania pozazmysłowego. Potrafi dokładne rekonstruować minione wydarzenia, za pomocą dostrzegania śladów niewidocznych gołym okiem. Wiedziała, że musi mieć to jakiś związek z podróżą przez sfery. Postanowiła wykorzystać ten dar i w królestwie Teravis zaciągnęła się do instytutu przygotowującego magów do włączenia w oddział służb porządkowych. Nigdy nie ukończyła szkolenia. Opuściła instytut wraz z otrzymaniem certyfikatu potwierdzającego użyteczność jej daru. Od tamtej pory wędruje od jednego królestwa do drugiego, przyjmując zlecenia lokalnych straży. Bada miejsca zbrodni i podaje wszelkie informacje, które uda się jej wyciągnąć za pomocą swojego szóstego zmysłu. 
Dalej wiernie trzyma się zasad sferacyzmu, gdyż są to jedyne wartości, jakie zna. Nie zmienia to jednak faktu, że żyjąc w taki sposób Roth, nieustannie próbuje wmówić sobie, że to, co robi wcale, nie jest zwykłą próbą ucieczki. Nawet jeśli od jej odejścia ze zgromadzenia minęło już kilka lat, wciąż obawia się konsekwencji, jakie mogą spotkać ją po wzbudzeniu zainteresowania tak potężnych istot jak byty zamieszkujące sfery.
 • Najnowsze posty napisane przez: Sepinroth
  Odpowiedzi
  Odsłony
  Data
 • Zdrożony żebrak w obcym kraju
          Roth kroczyła za inspektorem, starając się utrzymać wyważony krok i zachować pewność siebie, choć atmosfera wokół niej stawała się coraz bardziej napięta. Gdy przekroczyli próg biura, natychmiast poczuł…
  35 Odpowiedzi
  1586 Odsłony
  Ostatni post 2 tygodnie temu Wyświetl najnowszy post
 • Zdrożony żebrak w obcym kraju
          Nadejście nowego dnia nie rozwiązało starych problemów.         Był późny poranek, gdy Roth szła w stronę posterunku w celu podjęcia się nowego zlecenia. Sprawiała wrażenie nieobecnej myślami. W głowie…
  35 Odpowiedzi
  1586 Odsłony
  Ostatni post 3 miesiące temu Wyświetl najnowszy post
 • Zdrożony żebrak w obcym kraju
          Sepinroth nie była do końca pewna co kierowało Farrime przy doborze zleceń, ale zadanie, które od niego otrzymała, okazało się zwykłym zapychaczem czasu. Pomogła rozwiązać zagadkę kradzieży biżuterii z …
  35 Odpowiedzi
  1586 Odsłony
  Ostatni post 6 miesiące temu Wyświetl najnowszy post