Oglądasz profil – Tesusil

W tej karcie postaci zostały wprowadzone zmiany i wymagają one ponownej akceptacji
Awatar użytkownika

Ogólne

Godność:
Tesusil Edos
Rasa:
Alarianin
Płeć:
Mężczyzna
Wiek:
25 lat
Wygląda na:
30 lat
Profesje:
Bard, Wędrowiec, Kupiec
Majątek:
Majętny
Sława:
Sławny

Aura

Aura o przeciętnej sile, koloru miedziano – cynowego. Poświata emanuje szafirowo- ametystowym blaskiem. Wokół postaci krąży cała gama zapachów, przynoszących na myśl, zwoje papieru, atrament, pióro, księgi zapisane. Nie słychać żadnych dźwięku dookoła aury. Bije jednak od niej delikatne ciepło, jest w dotyku ostra, gładka i aksamitna. W smaku zaś aura jest łagodna, gorzka oraz kwaśna.

Informacje o graczu

Nazwa użytkownika:
Tesusil
Wiek:
24
Grupy:
Martwe postacie:
[url=http://granica-pbf.pl/memberlist.php?mode=viewprofile&u=2504] Aiden [/url]
Płeć gracza:
Mężczyzna
Lokalizacja:
Łódź

Skontaktuj się z Tesusil

PW:
Wyślij prywatną wiadomość

Statystyki użytkownika

Rejestracja:
7 lat temu
Ostatnio aktywny:
2 tygodnie temu
Liczba postów:
109
(0.13% wszystkich postów / średnio dziennie: 0.04)
Najaktywniejszy na forum:
Księga Boskich Praw
(Posty: 14 / 12.84% wszystkich postów użytkownika)
Najaktywniejszy w temacie:
Poezja Tesusila
(Posty: 10 / 9.17% wszystkich postów użytkownika)

Połączone profile


Atrybuty

Krzepa:przeciętna
Zwinność:przeciętna
Percepcja:czuły słuch
Umysł:bystry, błyskotliwy
Prezencja:Ładny, szarmancki, charyzmatyczny

Umiejętności

Chodzenie na rękachMistrz
[loteria]
GotowanieMistrz
[loteria]
Umiejętnośc odmawianiaMistrz
[loteria]
Gra na LutniBiegły
PoezjaBiegły
KaligrafiaBiegły
ŚpiewBiegły
RecytacjaBiegły
Posługiwanie się mieczemOpanowany
UnikiOpanowany

Cechy Specjalne

Czytanie mowy ciałaDar
Tesusil podczas swych podróży spotkał rzeszę ludzi z którymi prowadził rozmowy o najróżniejszych tematykach (od zawodowych oraz handlowych aż po te które obcierały się o strefy towarzyskie), co wyrobiło w nim umiejętność ( czy może nawet odruch) rejestrowania nawet najdrobniejszych ruchów oraz reakcji u jego rozmówcy. Bard potrafi poznać humor swojego towarzysza bądź towarzyszki, nawet jeśli druga osoba bardzo dobrze się kryje z swoim samopoczuciem. Nasz bohater również potrafi zdemaskować większość kłamców i oszustów, jednak prawdziwi mistrzowie kłamstwa i ułudy mogą wywieść wierszokletę w polę.

Magia:

Nowicjusz

Przedmioty Magiczne

BransoletaZaklęty
Srebrna bransoleta, po wypowiedzeniu formuły rzuca magiczne światło. Moc zaklęcia zależy o skupienia właściciela przedmiotu. W ostatnim czasie została wzbogacona o czar iluzji który zmienia wygląd bohatera dla innych, choć jest to bardzo proste zaklęcie ( łatwo je wyczuć i złamać).
Pierścień maskującyBaśniowy
[loteria] Ukrywa zapach aury, ale sprawia, iż wszystko inne łatwiej odczytać.

Charakter

Tesusil to mężczyzna, który przeżywa właśnie najlepszy okres w jego życiu i stara się spożytkować go najlepiej jak potrafi. Stara nie stwarzać sobie sztucznych problemów i zająć się tym co naprawdę ważne w jego życiu: sztuce. Dlatego nie w głowie mu założenie rodziny, czy osiedlenie się gdzieś na stałe. Jest wolnym strzelcem i ta sytuacja jak najbardziej mu odpowiada, nic go nie ogranicza no może poza jego własnym trzosem i wyobraźnią. Ta z kolei jest ogromna i nie sprowadza się tylko do wizualizacji kelnerek w karczmie czy innych dziewek bez ubrań, ale rozprzestrzenia się na całą jego egzystencje. Ma co prawda to swoje plusy i minusy , choć tych pierwszych jest o wiele więcej, zresztą jak każda rzecz na świecie. A jeżeli już o świecie mówimy, to nasz bard  zwiedził wiele krain, niejedno widział a jeszcze więcej przeżył. To z kolei przełożyło się  na doświadczenia życiowe z których wierszokleta czerpie garściami i stara się nie popełniać starych błędów. Jak mawia: "nie ma sensu marnować życia na powtarzanie tego samego zdania, jeden raz w zupełności wystarczy. Kto nie słuchał, niechaj płacze." . Choć zdarza mu się płakać niezmiernie rzadko, to nie można powiedzieć że takie sytuacje nie mają w ogóle miejsca. Tes  stara się zatrzymać dla siebie to co czuje czy sądzi, natomiast ukazywać to co chce zobaczyć w danej chwili publiczność czy rozmówca. Dla niektórych będzie to dwulicowością dla samego artysty to naturalne zachowanie, dzięki któremu udaje mu się nie raz wyjść z trudnych sytuacji czy rozmów. Poza tym nasz bohater nie przejmuje się zbytnio tym co inni mówią na temat jego osoby, w końcu wybrał zawód barda a ten zawód nie ma zbyt dobrej renomy pośród prostego ludu. Jeżeli ktoś chciałby opisać Tesia w kilku słowach brzmiały by one mniej, więcej tak: elastyczność i nieprzewidywalność. Bard zawsze potrafił się dostosować do panującej wokół niego sytuacji lecz niejednokrotnie pokazał już że robi to w specyficzny ( tzw "tesowy") sposób. Przez co może być uciążliwy a może nawet niebezpieczny dla swoich potencjalnych kompanów podczas podróży.

Wygląd

Tesu to elegancki choć czasami niechlujny jegomość, a stan jego wyglądu zależy w dużej mierze od ilości dni na trakcie i ciężkości posiadanego przez niego trzosa. Kiedy bard gości w karczmie, jego strój jest zawsze czysty i nienaganny: nowe skórzane buty na wysokiej cholewie, wykrochmalona koszula oraz odświeżony płaszcz pięknie opadający z ramion Edosa. Natomiast podczas dłuższej podróży bądź po prostu mieszkania w gorszych warunkach włosy naszego bohatera potrafią być przetłuszczone, zarost nierówno przystrzyżony a samo ubranie chodź nie śmierdzi to daleko mu do ideału.  Wygląd Tesa również cierpi kiedy poeta pracuje, gdyż gdy skupia się na czymś potrafi przeczesywać fryzurę palcami wolnej ręki nie zdajac sobie z tego sprawy w efekcie którego włosy zamiast opadać swobodnie  do ramion, tworzą niesforne kukuryku. Niejednokrotnie pod oczami wierszoklety można dostrzec fioletowe okręgi, dowód nieprzespanej ostatniej nocy, znak ciężkiej pracy, bądź intesywnej hulanki do bladego świtu. Jeśli mowa już o oczach to nasz bard ma bardzo przyjemne spojrzenie piwnych oczu, które wyglądają zza cienkiej tafli okularów. W pierwszym odczuciu można wziąć Tesa za intelektualistę, zarówno jego spojrzenie jak i sposób wypowiadania się podpowiadają o bystrości młodzieńca, jednak to tylko pozory.

Historia

Teusil urodził w mieście Ekradon położonym w górach Dasoo. Pochodzi z zamożnej rodziny kupieckiej, jego ojciec zajmował się handlem <br>a matka <br>natomiast zajmowała się domem i jego dwoma starszymi braćmi. Tesusil od dziecka wykazywał niebywałe zdolności muzyczne, choć jego <br>tata <br>chciał aby Tesusil był handlowcem jak on sam w końcu zgodził się aby jego syn sam sobie wybrał zajęcie które będzie wykonywał w <br>przyszłości. <br>Chłopak nie zastanawiał się długo, i po kilku dniach wyruszył wraz ze starszym bratem do krainy zwanej Równiną Dirvii, chcąc znaleźć <br>przyjaciela rodziny <br>Tlaco. Ów przyjaciel był kiedyś bardem, ale po ożenku porzucił tułaczkę dla stabilności i rodziny, został on mistrzem młodego grajka. Brat <br>Teusila wrócił do domu.Teusil był <br>pilnym uczniem, mimo to całe dzieciństwo spędził na doskonaleniu swojej gry, mowy, oraz szermierki bo jak uważał Tlaco bez tej <br>umiejętności łatwo <br>zginąć. Skończył naukę mając 15 lat, mały mieszek z ruenami, lutnią oraz miecz i jakie takie wyobrażenie o świecie które nabył od swego <br>mistrza. <br>Przez pięć lat włóczył się po świecie dając innym to co miał najcenniejsze czyli samego siebie zawartego w jego własnej poezji. Mimo <br>bogactwa <br>swojej rodziny on pozostawał raczej biedny, ale nigdy się nie uskarżał na taki stan rzeczy. Mimo że przebył nie mały kawałek świata i <br>grał dla <br>wielkich rzesz ludzi to wolał pozostawać nie rozpoznawany wśród tłumu. Nie dawno przybył do swego rodzinnego miasta, gdyż stęsknił <br>się za <br>domem. Jednak czekały go tam straszne wieści, oto jego ociec wraz z braćmi zginął podróżując na szlaku handlowym łączącym Maurie z <br>miastem <br>Chenderion zostali zaatakowani przez jakiegoś potwora. Matka Teusila umarła kilka tygodni później zginęła, napadli ją 3 bandyci, <br>najpierw ją okradli <br>a później ugodzili sztyletem w plecy. Młody bard po otrzymaniu tych informacji przez 3 dni nie wychodził z domu, nic nie jadł ani pił, po <br>upłynięciu <br>trzeciego dnia do miasta przybył Tlaco. Nauczyciel przybył ażeby podnieść na duchu swego ucznia, ich rozmowa trwała długo i <br>towarzyszyło im <br>morze wylanych łez. Mieszkali razem w Ekardonie  jeszcze miesiąc, Teusil, oddał cały majątek swemu wujkowi bratu zmarłej matki, i <br>ostatni raz udał <br>się na grób swej matki. Modlił się długo, gdy skończył złożył kwiaty na grobie, spojrzał smutno i opuścił miasto. Wrócił na szlak ale <br>ostatnie <br>wydarzenia zostawiły w nim ślad. Teraz znów podróżuje, bez celu i głosząc chwałę poezji, przez całą Alaranię.