Oglądasz profil – Regola

W tej karcie postaci zostały wprowadzone zmiany i wymagają one ponownej akceptacji
Awatar użytkownika

Ogólne

Godność:
Regola Sangkap
Rasa:
czarodziejka
Płeć:
Nieokreślono
Wiek:
387 lat
Wygląda na:
0 lat
Profesje:
Majątek:
Sława:

Aura

Srebrna aura o dużej sile i obsydianowej poświacie. Wydziela zapach palonego kadzidła. Wokół niej słychać trzask płomieni, szum wody i zawodzenie wiatru, zagłuszane co jakiś czas rumorem spadających głazów. Jest twarda i aksamitna w dotyku, w smaku natomiast gorzka, acz łagodna.

Informacje o graczu

Nazwa użytkownika:
Regola
Grupy:
Martwe postacie:

Skontaktuj się z Regola

PW:
Wyślij prywatną wiadomość

Statystyki użytkownika

Rejestracja:
7 lat temu
Ostatnio aktywny:
5 lat temu
Liczba postów:
184
(0.21% wszystkich postów / średnio dziennie: 0.06)
Najaktywniejszy na forum:
Leonia
(Posty: 18 / 9.78% wszystkich postów użytkownika)
Najaktywniejszy w temacie:
[miasto i okolice] Źli ojcowie i gadające ryby
(Posty: 18 / 9.78% wszystkich postów użytkownika)

Podpis

"Za moich czasów czarownicy siedzieli w wieżach, czytali uczone księgi i mieszali kopyścią w tyglach. Nie plątali się wojownikom pod nogami, nie wtrącali się w nasze sprawy. I nie kręcili tyłkiem przed oczami chłopów."

Połączone profile

Brak profili posiadających połączenia.

Atrybuty

Krzepa:raczej wytrwały, wytrzymały
Zwinność:zręczny, precyzyjny
Percepcja:czuły zmysł magiczny
Umysł:bystry, ineligentny, silna wola
Prezencja:Ładny, nieokrzesany, przekonywujący

Umiejętności

JeździectwoOpanowany
ŁucznictwoBiegły
AlchemiaPodstawowy
MedycynaPodstawowy
KartografiaOpanowany
EtykietaOpanowany
MalarstwoPodstawowy
RysunekBiegły

Cechy Specjalne

Mowa OgniaZaleta
Postać potrafi czytać z ognia. Jest to jednak zdolność tak nikła, że prawie jej nie używa.

Magia: Rozkazy

Dziedzina OgniaAdept
Dziedzina WodyAdept
Dziedzina PowietrzaAdept
Dziedzina ZiemiAdept

Przedmioty Magiczne

Pierścień z kamieniem ŻywiołówTajemny
Nieduży srebrny pierścień z czarnym połyskliwym kamieniem, który potrafi w różnym stopniu zwiększyć moc żywiołu, jest to jednak zależne od otoczenia.

Charakter

Sarkastyczna i zadziorna. Lubi dowcipy. Gdy się zdenerwuje klnie jak szewc, potrafi jednak nad sobą panować. Ciężko ją przejrzeć, kłamie bez zająknięcia więc nie sposób ocenić czy naprawdę myśli to, co mówi. Jednak nie przepada za samotnością. W trudnych sytuacjach nigdy nie traci zimnej krwi i zdrowego rozsądku. Ceni racjonalne rozwiązania, ale nie odmówi lekkiemu szaleństwu. To dlatego, że doskonale zna swoje umiejętności i wie, czy jest w stanie wykonać zadanie. Trudni się w różnych dziedzinach, nigdzie nie zostaje na stałe. Chce przeżywać przygody i odkrywać nowe miejsca. Nie zrażą jej nawet trudne warunki. Nie przyznaje się do swoich słabości, ani do tego, że w głębi serca ma nadzieję podczas licznych podróży odnaleźć swego brata.

Wygląd

Jest to niezbyt wysoka dziewczyna o długich nogach i kpiarskim spojrzeniu intensywnie niebieskich oczu. Czarne włosy sięgają za ramiona, czasem wiąże je w niedbały kok. Pierwsze co rzuca się w oczy to jej miłość do biżuterii. Wszelakie koraliki, muszelki, pióra, kamienie, zęby i rzemienie zdobą jej drobne uczy, szyję, nadgarstki i długie, wyjątkowo zręczne palce. Ozdoby zmienia często, z każdego miejsca przywozi kolejne, ale zawsze ma na sobie pierścień z kamieniem Żywiołów oraz smoczy ząb na szyi, który zmyślnie ukrywa fakt, że dziewczyna panicznie boi się smoków. Na skórze pojawiają się i znikają tatuaże. Z braku pieniędzy na farby pozostaje jej malowanie po ciele naturalnymi barwnikami z roślin. Ubiera się wygodnie. W wysłużone skórzane spodnie i odkrywające wiele topy. Gardzi sukniami i za nic nie zamieniłaby swoich starych butów na nowe pantofelki. Mimo tego patrząc na jej ruchy i sposób bycia ciężko nazwać ją chłopczycą.

Historia

Urodziła się i wychowała w Nowej Aerii. Jej matka Lena miała duszę podróżniczki, którą dziewczyna niewątpliwie odziedziczyła. Sprzedawała magiczne przedmioty, amulety, mikstury, kamienie, księgi czarów, zioła i inne rzeczy przydatne do czarowania. Była to piękna kobieta o szafirowych włosach, ciemnych oczach i bardzo jasnej cerze. Jej dzieci w niczym jej nie przypominały. Zarówno Regola, jak i jej brat Hudewin wdali się w ojca, którego nigdy nie poznali. Rodzeństwo bardzo się kochało. Starszy Hudewin uczył swoją siostrę wszelakich arkan magii. Jednak talent dziewczyny ograniczał się tylko do Kręgu Żywiołów. Lena, czytająca przyszłość z ognia oczywiście wiedziała, że tak będzie. To dlatego nadała swojej córce imiona Regola Sangkap - Władająca Żywiołami. Dziewczyna była chętna do nauki rozmaitych dziedzin lecz handel, którym zajmowała się rodzina, nudził ją niemiłosiernie. Odmawiała podróżowania twierdząc, iż ktoś powinien zajmować się domem. W rzeczywistości wolała bawić się z przyjaciółmi, czytać książki i malować.
Niestety z wyprawy do Gór Druidów jej bliscy nie wrócili nigdy. Czarodziejka dostała jedynie anonimowy list mówiący iż matkę oraz Hudewina zabił rozwścieczony smok. Posłaniec przyniósł jej rówież ząb owego smoka, który od tamtego dnia nosi zawsze na szyi. Po ich śmierci nie była w stanie nadal mieszkać w Nowej Aerii. Zabrała prawie wszystkie swoje rzeczy i opuściła dom, nie zaprzątając sobie głowy jego sprzedażą czy poinformowaniem kogokolwiek o tym, co się stało. Sierowała się w stronę Szepczącego Lasu. Zamieszkała w Kryształowym Królestwie, gdzie spędziła ponad sto lat. Zaczęła używać drugiego imienia jako nazwiska. Jej wygląd nie zmienił się. Na początku była zagubiona. To miasto, tak duże, piękne i pełne życia, przytłoczyło ją. Nie wiedziała od czego zacząć ani dokąd się udać. W takim stanie znalazła ją Lil. Zjawiskowo piękna, młoda elfka o długich złotych włosach. Zaproponowała nieznajomej pomoc, a niedługo później stały się najlepszymi przyjaciółkami. Rozumiały się bez słów gdyż Lil także straciła rodzinę i musiała sama wychowywać czwórkę młodszego rodzeństwa. Była to osoba tak oddana i dobroduszna jakich mało na świecie. Regola zamieszkała u niej w domu, na poddaszu. Co rano patrzyła przez wielkie okna na ocienione roślinnością ulice i czuła się szczęśliwa. Pokochała elfy za ich pokojową naturę i wrażliwość na piękno. Jednocześnie pracowała jako mag na zlecenie, rozwijała swe moce i uczyła się Mowy Ognia. To zadanie było jednak niezwykle trudne. Rzadko cokolwiek widziała, a jeśli już zdarzały się jakieś przebłyski, przedstawiały one twarz Hudewina. Tam też po raz pierwszy się zakochała, w tkaczu zaklęć imieniem Ivo. Uczucie to nie było jednak wystarczająco silne by założyć rodzinę. Dziewczyna odrzuciła zaręczyny i zdecydowała lepiej poznać Alaranię. Pożegnawszy się z przyjaciółmi, wyruszyła w podróż życia. Na drogę dostała Kamień Żywiołów. Nietrudno zgadnąć, że wykorzystała go na gustowną (i magiczną!) biżuterię.

Obecnie trudni się wszystkim, co możliwe. Nigdy nie rozstaje z mapą. Od kiedy spotkała Interpido, nie boi się niczego. Chce przeżywać przygody i zapomnieć o bolesnej stracie. Jednocześnie ma nadzieję, że twarz Hudewina pojawiająca się w ogniu jest znakiem, i że prędzej czy później uda jej się go odnaleźć.
 • Najnowsze posty napisane przez: Regola
  Odpowiedzi
  Odsłony
  Data
 • Re: [Równina] To inne zioło
  Czarodziejka spodziewała się wszystkiego. Twarzy starego wroga, osoby zupełnie obcej, zleceniodawcy niezadowolonego z usług czarodziejskich. Była gotowa zobaczyć tam nawet swoją najlepszą przyjaciółkę, ale wido…
  30 Odpowiedzi
  8563 Odsłony
  Ostatni post 5 lat temu Wyświetl najnowszy post
 • Re: [Równina] To inne zioło
  Intensywnie turkusowy szalik powiewał na szyi czarodziejki gdy jechali konno przez równinę. Uparła się żeby go założyć choć nie pasował ani trochę do obecnego przebrania. Zimny wiatr zapowiadający niezłą ulewę …
  30 Odpowiedzi
  8563 Odsłony
  Ostatni post 5 lat temu Wyświetl najnowszy post
 • Re: [Równina] To inne zioło
  Czarodziejce nie przeszkadzałby nocleg w tej karczmie, w której byli, ale nie chciała się odzywać. Być może ktoś ją tu znał i rozpoznałby po głosie. Szła potulnie za Remusem do lokalu o nieco lepszej renomie. G…
  30 Odpowiedzi
  8563 Odsłony
  Ostatni post 5 lat temu Wyświetl najnowszy post