Oglądasz profil – Rae

Awatar użytkownika

Ogólne

Godność:
Alirael ''Rae'' Esvani
Rasa:
Człowiek
Płeć:
Nieokreślono
Wiek:
32 lat
Wygląda na:
0 lat
Profesje:
Majątek:
Sława:

Aura

Dość jasna, przeciętnej siły aura o cynowej barwie oraz szafirowej poświacie. Jej złożony zapach przywodzi na myśl wyprawioną skórę i rześkie powietrze. Wokół słychać zmysłowo szepczący głos, przez który stale przebija się pojedynczy, głęboki, lekko buczący ton. W dotyku emanacja jest twarda, giętka, ma gładką powierzchnię, ostre krawędzie. Smakuje lepko i pikantnie, a przebywając w jej pobliżu odczuwa się silne podniecenie.

Informacje o graczu

Nazwa użytkownika:
Rae
Grupy:
Martwe postacie:

Skontaktuj się z Rae

PW:
Wyślij prywatną wiadomość

Statystyki użytkownika

Rejestracja:
7 lat temu
Ostatnio aktywny:
7 lat temu
Liczba postów:
18
(0.02% wszystkich postów / średnio dziennie: 0.01)
Najaktywniejszy na forum:
Łzy Rapsodii
(Posty: 11 / 61.11% wszystkich postów użytkownika)
Najaktywniejszy w temacie:
[Skarpa przy wodospadzie] Co by tu porobić?
(Posty: 11 / 61.11% wszystkich postów użytkownika)

Podpis

Because I have loved life, I shall have no sorrow to die.

Połączone profile


Atrybuty

Krzepa:raczej silny, raczej wytrwały, wytrzymały
Zwinność:bardzo zręczny, szybki, precyzyjny
Percepcja:wyostrzony smak, wyostrzone czucie, słaby zmysł magiczny
Umysł:pojętny, ineligentny, b. silna wola
Prezencja:godny, charyzmatyczny

Umiejętności

ŚpiewMistrz
Duży wypływ na tę umiejętność ma naturalny Dar Rae, oraz fakt, że po prostu uwielbia śpiewać. Nie dba o publikę, chociaż częściowo jej biegłość wynika też z tego, że podczas wędrówek niejednokrotnie płaciła głosem za wikt i opierunek.
JeździectwoMistrz
Niewiele jest rzeczy przyjemniejszych niż uczucie wolności, wywołane wiatrem na twarzy i we włosach podczas galopu. A Rae ceni wolność niemalże ponad wszystko. Poza tym nomadyczny tryb życia w naturalny sposób włynął na rozwój tej umiejętności.
WoltyżerkaBiegły
Ta umiejętność jest naturalnym rozwinięciem zdolności jeździeckich Rae. Jest to jej definicja zabawy i utrzymania się w formie.
Opieka nad zwierzętamiBiegły
Ta umiejętność dotyczy przede wszystkim koni, wśród których Rae spędza sporo czasu. Jej wędrówki w towarzystwie wierzchowca mają oczywisty wpływ na tę umiejętność.
TresuraUjeżdżenie (konie)Biegły
Niewątpliwie zwierzęca empatia odgrywa tu kluczową rolę. To oraz fakt, że praca z tymi stworzeniami sprawia Rae ogromną radość. To także czasami bywa jej źródło utrzymania.
RecytacjaBiegły
Jest to nie tyle wyszkolona umiejętność, co kwestia wprawy w używaniu Daru i naturalny efekt śpiewu.
EtykietaBiegły
Tak naprawdę Rae opanowała jedynie podstawy sztywnego savoir vivreu. Reszta jest raczej wynikiem intuicji i obserwacji danej sytuacji. Stąd też nierzadko zdarza się jej popełnić jakieś faux pas, lecz zazwyczaj na tyle drobne, że nie wywołuje nieprzyjemności.
KulturoznawstwoBiegły
Naturalny efekt rozległych podróży. Rae zazwyczaj stara się zdobyć choćby podstawowe informacje na temat terenu i istot go zamieszkujących, jeśli się gdzieś wybiera. A że zwiedziła już sporo miejsc, wiedza ta jest rozległa, choć stosunkowo powierzchowna. Plus kwestia jej własnych obserwacji i intuicji po wizycie w danym miejscu.
PoliglotyzmBiegły
Rozwinięcie naturalnej zdolności Rae do nauki języków. Żadnego języka poza wspólnym nie opanowała doskonale, ale za to szereg języków i dialektów jest dla niej zrozumiały w najbardziej podstawowych zarysach.
TaniecBiegły
Dla Rae podobnie jak śpiew jest to sposób na wyrażenie siebie i własnych emocji. Czy jest to dziki plemienny taniec przy ognisku czy majestatyczny walc, Rae odnajduje w nim wielką radość. Jej ruchy nie zawsze są perfekcyjne, kroki nie zawsze zgodne z kanonem danego tańca, lecz jej oczywista swoboda i entuzjazm nadrabiają te braki.
Walka wręczBiegły
Najlepszym sposobem na wygranie konfliktu jest uniknięcie go. A jeśli się nie da... cóż, kobieta musi wiedzieć jak się bronić. Żadna z Rae adeptka sztuk walki, ale nauczyła się, niereaz w bardzo bolesny sposób, że aby wyjść w jednym kawałku z pewnych sytuacji, należy kopnąć tam, gdzie zaboli najbardziej, uderzyć tam, gdzie cios wydrze przeciwnikowi dech z płuc, czy po prostu wbić palce w oczy. Rae jest antytezą czegoś takiego jak fair play jeśli chodzi o walkę.
PływanieOpanowany
Pływanie jest kolejną formą treningu i relaksu dla Rae, stąd możlwie często oddaje się tej przyjemności, systematycznie zdobywając coraz więcej wprawy.
PrzetrwanieOpanowany
Efekt spontanicznych podróży, zwłaszcza we wczesnej młodości, kiedy porzuciła planowanie na zasadzie co się niby może stać. Parokrotnie stało się i chociaż przeżyła i nauczyłą się kilku nowych rzeczy, nie są to doświadczenia, które miałaby ochotę powtarzać.
GeografiaOpanowany
Raczej ciężko podróżować nie wiedząc nic o tym gdzi się jest i dokąd się zmierza. Wiedza geograficzna Rae jednak tylko i wyłącznie w podstawowych zarysach opiera się o księgi i mapy. Jest to głownie wiedza praktyczna, koncentrująca się na terenach, które poznała podczas wędrówek.
HistoriaOpanowany
I ponownie ogólna wiedza Rae w tej dziedzinie jest jedynie podstawowa, bardziej szczegółowo (choć też niezbyt rozlegle) koncentrując się na miejscach już odwiedzonych. A i w tym wypadku zamiast surowych dat opiera siębardziej na legendach i opowieściach. (Tak naprawdę w wypadku Rae Historia i Kulturoznawstwo są nierozerwalnie ze sobą połączone).
AktorstwoOpanowany
Nie jest to w żaden sposób szkolona umiejętność, raczej kwestia praktyki. Rae nie potrafi się wcielić w jakąś postać, jak zawodowy aktor. Jej umiejętnośc polega raczej na prezencji, którą wymaga dana sytuacja. Potrafi wyglądać na pewniejszą siebie niż jest w celu zniechęcenia pary rabusiów czających się za rogiem, czy też na słabą i bezbronną, jeśli zależy na tym by przeciwnik jej niedocenił czy zignorował.
KuglarstwoOpanowany
W wypadku Rae jest to jej sposób na zjednanie sobie nieprzychylnych chłopów, rozbawienie towarzyszy podróży, wywołaniu uśmiechu na twarzy płaczącego dziecka czy też czasami zarobienia kilku ruenów. Nic wyszukanego, ot kilka sztuczek typu znikająca moneta czy kilka kolorowych piłeczek wirujących w powietrzu przez chwilę.
UnikiOpanowany
Zdecydowanie lepiej uniknąc bólu niż go wytrwać czy też uniknąć rany zamiast ją leczyć. Ta prosta filozofia sprawiła, że Rae ucząc się walki wręcz skupiła się na unikaniu ciosów przeciwnika, a nie na ich blokowaniu czy odbijaniu.
GimnastykaOpanowany
Nie jest to umiejętność szkolona. Raczej sposób na relaks i forma wspomagania umiejętności woltyżerki.
ReligioznawstwoOpanowany
Ten koknkretny dział wiedzy również ma swoje podstawy w podróżach Rae. Jest nierozerwalnie złączony z Kulturoznawstwem i Historią.
RysunekOpanowany
Bardziej naturalna skłonność niż umiejętność. Sposób na zajęcie czymś rąk czy utrwalenie czegoś w pamięci. Pod tym względem artystka z Rae nigdy nie będzie.
WspinaczkaPodstawowy
Czasami warto się trochę wysilić i wspiąć na drzewo czy skałę by później móc podziwiać widok rozciągający się poniżej. Albo uniknąć na przykład szarżującego dzika. Tudzież dostać się dyskretnie nocą na drugie piętro do czyjejś sypialni. Cóż, różne rzeczy się podczas wędrówek zdarzają.
PolitykaPodstawowy
Kolejna z umiejętności będąca według Rae niezbędą podczas przygotowań do podróży. Lepiej nie znaleźć się nagle na terenach, gdzie co druga osoba to łowca niewolników, albo gdzie panuje totalnie patriarchalna teokracja, nie?
MeteorologiaPodstawowy
Rae nauczyła się odczytywać oznaki zmiany pogody. Te podstawowe ma się rozumieć. Jej prognozy nie zawsze się sprawdzają i nie wykraczają poza najbliższy dzień. Nie są też bardzo precyzyjne, ale często podpowiadają je jczy tego dnia warto szybciej skończyć wędrówkę zatrzymując się w karczmie czy można bez obaw wędrować do późna i zasnąc pod otwartym niebem.
PowożeniePodstawowy
Jeśli droga jest prosta, zwierzęta wyszkolone i nic niespodziewanego ich nie spłoszy to jest całkie mspora szansa, że Rae sobie poradzi.
ZielarstwoPodstawowy
Znajomość dosłownie kilku podstawowych roślin. Ot, które liście można żuć by oszukać na chwilę zmęczenie czy żołądek, miazgę z której rośliny przyłożyć do skaleczenia, czy też zapach którego kwiatu odstraszy krwiopijcze komary.
KartografiaPodstawowy
Podstawowa zdolnośc czytania map i planów. Ot tyle, żeby się nie zgubić.

Cechy Specjalne

Hipnotyczny głosDar
Rae posiada niezwykłą władzę nad swoim głosem, wykraczającą poza zwykłą praktykę. Potrafi budzić emocje śpiewem i opowieścią. Tembr jej głosu jest niezwykle przyjemny dla słuchaczy.
Dar językówZaleta
Rae ma naturalne wyczucie języków, szybko je sobie przyswaja i intuicyjnie wyczuwa w ogólnych zarysach znaczenie wypowiedzi, nawet jeśli nie rozumie słów. Dzięki temu zna przynajmniej kilka podstawowych zwrotów w większości najbardziej popularnych języków.
Zwierzęca empatiaZaleta
Zwierzęta lubią Rae. I tyle. Nie wyczuwają w niej strachu czy niechęci. Tawerniany kot spośród gości własnie jej usiądzie na kolanach domagając się pieszczot, płochliwy koń to właśnie jej pozwoli się dotknąć, a agresywny pies niesprowokowany na pewno jej nie zaatakuje.
Socjalna intuicjaZaleta
Zapewne jest to coś, co wiele osób nazwałoby kobiecą intuicją. Do pewnego stopnia jest to prawda. Rae łatwo odnajduje się w różnych społecznych grupach oraz łatwo przyswaja sobie nieksiążkową wiedzę i niuanse panujące w danej sytuacji. Nie potrafi odczytać dokładnych zamierzeń, lecz rozpoznaje ogólne inklinacje tłumu, tym łatwiej im silniejsze i wyraźniejsze emocje im towarzyszą, np. wrogość, nieszczerość, radość, itp.
Alergia na magię umysłuDar
Odporność na magię umysłu miała być podarunkiem od pewnej czarodziejki, przyjaciółki i dawnej kochanki, która dobrze znając Rae doskonale wiedziała ile dla niej znaczy wolność. Niestety kobieta przeliczyła swoje zdolności magiczne i dar okazał się... skażony. Owszem, nie można nad Rae zapanować zaklęciami magii umysłu, ale cena jest znaczna. Próba wywołuje u Rae silny fizyczny ból, w zależności od siły zaklęcia czy też mocy rzucającego. Od obezwładniającego bólu głowy przy najsłabszych próbach po coś, co można porównać jedynie z torturami, wyrywającymi wrzask agonii z gardła kobiety, przy najsilniejszych próbach. Jeśli ktoś w jej pobliżu użyje magii umysłu, nie skierowaną na nią, i tak wywoła to silną migrenę. Zresztą te pojawiają się czasem same z siebie, bez jakiejkolwiek interwencji magii, jako skutek uboczny daru.

Magia: Intuicyjna

EmocjiUczeń
Rae jest absolutnie nieświadoma swoich predyspozycji magicznych. Jej magia objawia się bez jej woli i wiedzy, pod wpływem silnych emocji, często mając nieprzewidywalne skutki.
IstnieniaNowicjusz
Podobnie jak w wypadku magii emocji, Rae nie zdaje sobie sprawy z tego co robi, a fakt, że kiedy próbuje coś stworzyć lub naprawić zazwyczaj jej się to udaje i to całkiem satysfakcjonująco, przypisuje swoim umiejętnościom.

Przedmioty Magiczne

Pas SchludnościBaśniowy
Elegancki, choć nie wytworny skórzany pas ze srebrną sprzączką, na który zostało nałożone proste zaklęcie. Sprawia ono, że ubranie noszącej go osoby zawsze wygląda schludnie, niezależnie od warunków. Nie trzymają się go kurz, bród czy plamy. Niewielkie rozdarcia natychmiast się reperują. Poza tym ubiór zawsze wygląda na nowy i odprasowany.

Charakter

Jeśli ktoś miałby określić Rae jednym słowem, brzmiałoby ono: hedonistka. Nie dotyczy ono jednak wyłącznie, a nawet nie głównie pierwszego 

skojarzenia jakie to słowo wywołuje. Kocha życie i czerpie z niego pełnymi garściami, żyjąc każdą chwilą w pełni, jakby miałaby być jej ostatnią.
Podatna na kaprysy, zachcianki i wszelkiego rodzaju impulsy chwili. Myliłby się jednak ten, kto uznałby ją za rozpieszczoną, bezmyślną pannicę, która
nie myśli o niczym innym tylko o swoich przyjemnościach. Bardzo by się mylił.
Nigdy nie stawia swoich zachcianek przed potrzebami innych. Czasami przed ich własnymi zachciankami, owszem, lecz mimo wszystko jest z tych osób,
które wolałyby się dać skrzywdzić niż świadomi skrzywdzić kogoś innego. Jest osobą współczującą i dość naiwną jeśli chodzi o czyjeś nieszczęście. Nie
odczuwa wielkiej potrzeby posiadania, więc chętnie dzieli się tym, co ma z innymi.
Jednocześnie Rae jest ciekawa świata i nowych doświadczeń, poznawania nowych miejsc i istot. Można wręcz powiedzieć, że jeśli ciekawość jest
pierwszym stopniem do piekła to ona zdecydowanie stąpa gdzieś koło samego dna. Wsadzanie nosa w nieswoje sprawy nie raz wpędziło ją w kłopoty.
Jest też osobą dumną, czasami wręcz arogancką. No i do tego bardzo niecierpliwą. Jej temperament można określić jedynie jako ognisty. Tak szybko jak
wpada w złość, tak szybko wybacza, przynajmniej jeśli chodzi o urazę czy krzywdę dotyczącą jej samej.
Rae jest też beznadziejną romantyczką i do pewnego stopnia sentymentalistką. I czasami, wbrew zdrowemu rozsądkowi, cierpi na przypadłość zwaną
heroiczną głupotą. Odwagi jej nie brak, choć czasem graniczy to ze zwykłym oślim uporem.
Najbardziej cenną dla niej rzeczą jest osobista wolność. Gardzi każdą formą zniewolenia i w wypadku spotkania się z czymś takim, zrobi wszystko, by
taką sytuację zmienić.

Wygląd

Rae jest kobietą, której nikt by nie nazwał piękną, czy nawet ładną. Są tacy, którzy uważają, że jej dość ostre, drapieżne rysy twarzy są na swój sposób 

atrakcyjne, chociaż jeśli już coś miałoby przyciągnąć wzrok to jej uśmiech, który łagodzi i rozjaśnia jej całą twarz. A uśmiecha się dość często. Zmarszczki
mimiczne są wyraźnie widoczne wokół ust i oczu, chociaż nie zmienia to jej ogólnej atrakcyjności. Najbardziej charakterystyczne w jej twarzy są brązowe
ciepłe oczy, które niezależnie od tego jak pokerową twarz kobieta w danej chwili przybrała, zawsze zdradzają jej emocje. I choć w przeciwieństwie do jej
twarzy są łagodne i radosne, gdzieś na dnie czai się jakaś gorycz, jak u osoby, która w swoim życiu widziała nie tylko te dobre rzeczy.
Ciemobrązowe, kręcone włosy, sięgające jej do ramion zazwyczaj związuje wstążką lub rzemykiem. Ogorzała od słońca i wiatru skóra, zdradza kogoś,
kto większość czasu spędza w podroży.
Rae jest kobietą dość wysoką, o atletycznej budowie ciała, choć nieprzesadnie. Po prostu kobieta, która dba o kondycję fizyczną, co nie przeszkadza
temu, że jest odpowiednio zaokrąglona w odpowiednich miejscach, co sprawia, że wygląda dobrze, a przynajmniej przyzwoicie zarówno w stroju
roboczym jak i w sukni.
Rzadko nosi makijaż, jeśli już to w wyjątkowych sytuacjach i bardzo delikatny.
Mimo, że nie jest młódką, jej bezstresowe podejście do życia sprawiło, że wygląda na nieco młodszą niż faktycznie jest.

Historia

Rae nie ma pojęcia gdzie się urodziła. Podobnie jak jej cała rodzina, właściwie klan, jest kobietą drogi. Wspomnienia z jej dzieciństwa to tabor wozów i 
konnych, stale podróżujących, nie zatrzymujących się w jednym miejscu na dłużej niż kilka, czasem kilkanaście dni. Wychowała się się wśród troski i
miłości rodziców, rodzeństwa i niezliczonej ilości ciotek i wujków, do tej pory uważając te wspomnienia za jedne z najpiękniejszych w swoim życiu. Żadnej
traumy, żadnej niepewności co do własnej wartości i własnego miejsca na świecie. Palącą potrzebę wędrówki wyssała z mlekiem matki, i jak to często się
zdarzało wśród jej klanu, jako bardzo młoda kobieta samotnie ruszyła w drogę. Nie myślała wtedy kiedy i czy wróci do ''domu''. Zresztą wedle zasady
wyznawanej przez jej rodzinę, ''dom jest tam, gdzie zadek posadzisz''. I faktycznie tak było przez lata i jest nadal. Choć Rae nie odebrała żadnego
formalnego wykształcenia, klan nauczył ją pewnych rzeczy, które są podstawą przetrwania. Głównie rzeczy praktycznych, wynikających z doświadczenia.
Ta wiedza poszerzała się każdego dnia wędrówki Rae, a każda nowa poznana rzecz coraz bardziej uświadamiała jej ile jeszcze nie wie. Dziewczyna
korzystając z każdej możliwej okazji czytała każdą księgę, która wpadła jej w ręce, przysłuchiwała się każdej pieśni i opowieści. Największe upodobanie
znalazła w legendach, mitach i podaniach, porównując ze sobą te z różnych zakątków świata. Historia, znajomość różnych kultur i religii nie dawały się
zaspokoić.
Radość życia, wśród której się wychowała, z upływem staj i czasu, ewoluowała w bardziej personalne poszukiwanie nowych doświadczeń. Ta potrzeba
sprawia, że nadal nie potrafi zadomowić się gdzieś na dłużej. Nie poznała też miłości, która potrafiłaby ją zatrzymać.
Śpiew, który towarzyszył jej klanowi niemal przy każdej czynności i taniec, który był główną rozrywką rodziny podczas wieczorów przy ognisku, wciąż jest
dla Rae jedną z największych przyjemności życia. Zwłaszcza od kiedy podczas swoich wędrówek trafiła na wyznawców pewnej boginki, którzy podzielali
światopogląd dziewczyny. Radość życia, szczere, silne emocje i uczucia... to jedyna religia, która przemówiła do Rae. Zwłaszcza, że głównymi formami
wyrażania czci było to, co dziewczyna i tak już kochała najbardziej. Od tej pory jej śpiew, taniec i wszystkie inne czynności, które sprawiają jej przyjemność,
stały się pełniejsze, nabrały dodatkowej głębi i sensu. Rae nie rozstaje się z medalikiem w kształcie tańczącej kobiety, który jest symbolem jej wiary.
Podczas wędrówek widziała i doświadczyła nie tylko chwil radosnych. Doskonale poznała uczucie strachu, gniewu, bezsilności, rozpaczy, poczucia
niesprawiedliwości i bólu. Widziała je u innych i czuła je u siebie. Nie zgorzkniała jednak, a tym bardziej ceni życie takim, jakim jest. Tym silniej odczuwa
pozytywne emocje. I wciąż podróżuje w ich poszukiwaniu...