Oglądasz profil – Lara

Awatar użytkownika

Ogólne

Godność:
Lara D'Eqar
Rasa:
Człowiek
Płeć:
Nieokreślono
Wiek:
21 lat
Wygląda na:
0 lat
Profesje:
Majątek:
Sława:

Aura

Cynowo-żelazna aura o obsydianowej poświacie. Wokół niej słychać ciche, miarowe bicie pulsu. Wydziela zapach leśnego runa oraz woń dobrze wyprawionej skóry. W dotyku jest ostra i giętka a w smaku łagodnie gorzka.

Informacje o graczu

Nazwa użytkownika:
Lara
Grupy:
Martwe postacie:

Skontaktuj się z Lara

PW:
Wyślij prywatną wiadomość

Statystyki użytkownika

Rejestracja:
8 lat temu
Ostatnio aktywny:
-
Liczba postów:
123
(0.14% wszystkich postów / średnio dziennie: 0.04)
Najaktywniejszy na forum:
Błyszczące Jezioro
(Posty: 27 / 21.95% wszystkich postów użytkownika)
Najaktywniejszy w temacie:
Po drugiej stronie mostu
(Posty: 14 / 11.38% wszystkich postów użytkownika)

Podpis

"Kiedy wydarza się cud, głupiec podchodzi i gapi się z otwartą gębą. Rozsądny człowiek bierze nogi za pas, bo z takich rzeczy nigdy nie wynika nic dobrego." - Jarosław Grzędowicz

Połączone profile


Atrybuty

Krzepa:wytrwały, wytrzymały
Zwinność:zręczny, bardzo szybki, precyzyjny
Percepcja:sokoli wzrok, dobry słuch, wyostrzone czucie
Umysł:bystry, błyskotliwy, b. silna wola
Prezencja:Ładny, przekonywujący

Umiejętności

JeździectwoMistrz
ŁucznictwoMistrz
Posługiwanie się bronią białąBiegły
Skradanie sięOpanowany
TropienieOpanowany
BotanikaOpanowany
ZielarstwoBiegły
BestiologiaBiegły
WspinaczkaOpanowany

Cechy Specjalne

Mowa ZwierzątZaleta
Rozmawianie ze zwierzętami to jedyna dziedzina, z którą nie miała problemów podczas nauki u druidów. Po pewnym czasie słowa same zaczęły płynąć z ust, a rozmowa z różnymi typami zwierząt umożliwiła jej naukę różnych dialektów, odpowiednich dla danej rasy.

Magia: Rozkazy

ŻyciaNowicjusz
Lata przebywania z druidami przybliżyły jej tajniki tej magii, jednak nie rozwijała owej umiejętności. Potrafi uleczyć niewielkie rany czy przeprowadzić drobną mutację w płucach, która umożliwia oddychanie pod wodą, zwykle jednakże wybiera tradycyjne metody radzenia sobie w takich sytuacjach.

Przedmioty Magiczne

HawkZaklęty
Łuk zbudowany z powietrza, magii i drewna. Bardzo lekki i wytrzymały. Idealnie dostosowuje się do łucznika.
Magiczna kulaBaśniowy
Potrafi zmieniać pogodę, wystarczy tylko do niej szeptem powiedzieć jaką chce się wywołać. Jednakże jej zasięg to okrąg o promieniu dwóch metrów z środkiem, który wyznacza posiadacz.[loteria]

Charakter

Lara jest twardo stąpającą po ziemi realistką, która żyje na swój własny sposób, kierując się indywidualnym kodeksem, często nie akceptując norm narzucanych przez innych. Jest skryta i zamknięta w sobie oraz bardzo podejrzliwa, więc wywalczenie jej zaufania jest nie lada sztuką, jednak gdy się tego dokona można w pełni liczyć na jej lojalność i oddanie. Biada jednak tym, którzy to wykorzystają, a następnie zdradzą. Jest niezwykle pamiętliwa i nie można wtedy liczyć na drugą szansę, a poza tym bywa mściwa. W kontaktach niemal zawsze chłodna, stanowcza i ironiczna. Umie trzymać nerwy na wodzy i nawet w najbardziej kryzysowych sytuacjach rozważa niemal wszystkie możliwe opcje. Preferuje samotny tryb życia i nie przepada za współpracą, jednak dostrzegając korzyści z pracy w grupie jest gotowa stać się w pewnym stopniu jej częścią.

Wygląd

Lara to młoda,  dobrze zbudowana kobieta mierząca prawie 3 łokcie.  Jej długie, proste, jasne włosy zwykle są wiązane, żeby nie przeszkadzały w trakcie walki lub w  mierzeniu do celu. Dość drobna twarz ma ostre, ale i zarazem delikatne rysy. Największą jednak uwagę przykuwają oczy. Duże, szmaragdowo zielone, zawsze patrzące spokojnie i z dystansem. Zwykle zakłada rzeczy wygodne i nie krępujące ruchów. 

Często nosi płaszcze lub peleryny z kapturem, które chronią przed zimnem, a jednocześnie umożliwiają schowanie jasnych włosów gdy chce pozostać niezauważona. Lara porusza się swobodnie i cicho, czasami ktoś stwierdza, że płynie ponad ziemią. Kroki, które stawia pozostawiają pawie wszystko na swoim dawnym miejscu, co umożliwia jej podejście do zwierzyny.

Historia

Rodzice Lary byli typowymi Łowcami Nagród i poza nią nie mieli innych dzieci, a mimo iż nigdzie nie zagrzali miejsca dłużej niż 4 miesiące tworzyli bardzo zżytą rodzinę. Życie kręciło się wokół ciągłej podróży, tropienie zwierzyny, szukania artefaktów. Zanim Lara skończyła 7 lat któryś z rodziców zostawał z nią w obozie kiedy zanosiło się na ostatnią fazę poszukiwań, aby jej nie narażać, jednak później wspierała rodziców swoją niesamowicie rozwiniętą jak na ówczesny wiek zdolnością strzelania z łuku, którą doskonaliła już od 5 roku życia. 

Pewnego dnia Lara została wysłana po wodę do strumienia. Jak zwykle towarzyszyła jej Seqmenora, najlepsza przyjaciółka, z którą prawie nigdy się nie rozstawała. Gdy wracała do obozu usłyszała szczęk metalu, a po chwili jej oczom ukazał się makabryczny widok. Jej matka leżała koło ogniska z rozpłatanym gardłem, a ojciec walczył z trójką przeciwników. Był poraniony i zmęczony, ruchy stawały się coraz wolniejsze, ale mimo to parował ciosy. Nim dziewczynka zdążyła zareagować został przebity ciężkim mieczem, a ona została zauważona przez napastników. Lara nie zastanawiała się długo. Wskoczyła na grzbiet swojego wierzchowca i dała łydkę do galopu. Seqmenora ruszyła szaleńczo w las. Nie była prowadzona. Sama wybierała ścieżki między drzewami, robiła ostre skręty, ale dosiadająca jej amazonka nie miała problemów z utrzymaniem się w siodle, gdyż większością jej życia była jazda konna. Klacz biegła wytrwale, a las stawał się gęstszy. W pewnym momencie musiała zwolnić. Przeszła do kłusa, później do stępa. Nikt już ich nie ścigał, zgubili trop. Mimo iż Seqmenora była nie była wtedy młoda wciąż niewielu dorównywało jej szybkością i wytrwałością. Po kilku godzinach Lara zapragnęła wrócić do obozu, by pochować rodziców i zabrać najpotrzebniejsze rzeczy, jednak nie potrafiła znaleźć drogi. Błądziła w lesie 2 dni, aż w końcu znalazł ją starszy druid Melaad i zaoferował pomoc, na którą wycieńczona dziewczynka przystanęła z ochotą, gdyż nie wydawał się jej osobą niebezpieczną.

Od 10 roku życia wychowywała się w Górach Druidów w chacie swojego mentora. Uczyła się botaniki, zielarstwa, współżycia ze zwierzętami oraz obcowania z naturą. Zostały przekazane jej również podstawy magii życia. Czasem podróżowała z Melaadem do Szepczącego Lasu, gdzie poznała innych druidów i przez wielu była traktowana jako jedna z nich, choć z pewnością nie zaliczała się do tego grona.

Gdy skończyła 18 lat opuściła górską chatę. Powróciła do podróży i pracy Łowcy Nagród, jednak teraz głównie skupiła się na szukaniu artefaktów, a niebezpieczne zwierzęta likwidowała tylko wtedy gdy stanowiły rzeczywiste zagrożenie. Kieruje się naukami Melaada i nigdy nie zerwała z nim kontaktu.