Oglądasz profil – Jaster
- Brak Avatara -

Ogólne

Imię: Jaster Kora Lea'nth
Rasa: Driada
Wiek: 200 lat

Aura

Barachitowa aura o dużej sile i obsydianowej poświacie. Wokół niej słychać przyjazną, wesołą melodię, dziecięcy śmiech i przyspieszone bicie pulsu. Wydziela zapach miodu i kwiatów. W dotyku jest gładka, giętka i ostra a w smaku lepka i łagodna.
Nazwa użytkownika:
Jaster
Ranga:
Błądzący na granicy światów
Grupy:
Martwe postacie:

Skontaktuj się z Jaster

PW:
Wyślij prywatną wiadomość

Statystyki użytkownika

Rejestracja:
7 lat temu
Ostatnio aktywny:
7 lat temu
Liczba postów:
10
(0.01% wszystkich postów / średnio dziennie: 0.00)
Najaktywniejszy na forum:
Chata Heresyi
(Posty: 4 / 40.00% wszystkich postów użytkownika)
Najaktywniejszy w temacie:
Podwórko
(Posty: 4 / 40.00% wszystkich postów użytkownika)

Umiejętności

Skradanie sięWJaster jest cicha jak szmer wiatru. Porusza się bezszelestnie, tanecznym krokiem może podążać za wyznaczonym celem.
Władanie bronią (włócznia)MMagiczny podarek od Druidów okazał się zbawczym przedmiotem w rękach Jaster. Zawsze trzyma go przy sobie i często z niego korzysta, jak i trenuje.
ZielarstwoWHobby Driady jest zbieranie roślin i sporządzanie z nich specjalnych odczynników, mikstur, jak i eliksirów.
BotanikaOZakres wiedzy przydatny do opieki nad lasem oraz w zielarstwie.
SzamanizmWDriada jest Wiedźmą i często się do tego przyznaje. Szamanizmy odprawia jedynie wśród Druidów, z którymi jest mocno zaprzyjaźniona.
UnikiOSztuki przetrwania na polu walki, Jaster jeszcze się uczy. To i tak wiele, jak na kogoś, kto ucieka od potyczek.

Cechy Specjalne

Odporność PsychicznaZDzięki tej zdolności Jaster uodporniła się na ataki mentalne.
Rozumienie Mowy ZwierzątZOpiekunka lasu od dzieciństwa kontaktowała się ze zwierzętami, aby pomagać im w trudnych chwilach.
Rozumienie Mowy RoślinZWydawać by się mogło, że zwyczajne krzewy nie mówią... lecz ich szept, Jaster doskonale zna.
Kształtowanie DrzewMZależnie od woli, Jaster może tworzyć drzewa. W połączeniu z Jej magią mogą one wpływać na otoczenie.

Magia

Przedmioty Magiczne

Włócznia ApaxaZACPodarunek od zaprzyjaźnionego Kręgu Druidów, jest bronią poświęconą i pobłogosławioną. Z całą pewnością można powiedzieć, że została wzmocniona przed zniszczeniem za pomocą magii czy oręża. I to jest własnie szczególna cecha włóczni.
Naszyjnik z zębem smokaZAKPrzedmiot zaklęty przez grono dorosłych Naturian. Pozwala badać las nawet, jeśli się jest daleko od niego. Jest niby oczkiem, lunetą, dzięki której widzi się zielone płuca.
Opaska YantiARTSpadek po matce. Czerwono-krwista opaska wzmacnia moc Jaster, dzięki czemu może tworzyć więcej drzew za jednym razem.

Charakter

Jaster to driada. Cały jej charakter streszcza się w tym jednym, jakże krótkim zdaniu. Jest bowiem pomocna i opiekuńcza, bez obydwu cech nie mogłaby sprawować pieczy nad roślinami i zwierzętami, a także dobrami, jakie tkwią — zwykle — nieodkryte przez ludzi. A zatem, by las nadal pozostawał domem dla dzikiej części Alarani, Kora jak najlepiej dba o jego bezpieczeństwa. Wystrzega się zagrożenia, nigdy nie działa pochopnie. W życiu codziennym kieruje się rozumem, choć często zdarza się, że także i sercem... Nie należy jednak do Naturianek rozkojarzonych, marzycielskich. Stąpa twardo po ziemi, nie buja w obłokach. Na każdą ważną sprawę próbuje patrzeć obiektywnie, nie czyni problemów, lecz stara się je rozwiązywać. Mimo stalowego usposobienia można z nią spokojnie rozmawiać. Driada, zgodnie z rodzinnym zwyczajem oraz piastowanym stanowiskiem, zawsze zaprosi gościa do siebie, poczęstuje go i udomowi, jeśli to zwierzak. Bądź co bądź, samemu trzeba się przekonać, jaka jest naprawdę. Wszelkie gdybania nic tutaj nie dadzą... oprócz wątpliwości.

Wygląd

Jaster to driada. Cóż, łatwo powiedzieć akurat to zdanie, gdyż co do pozostałych spraw oprawy fizycznej ów kobiety... z tym jest już problem. Z całą pewnością można stwierdzić, że jest bardzo piękna i zmysłowa. Należy do nielicznej grupy kobiet, które mogą pochwalić się jędrną skórą, zgrabną sylwetką, czy głębokim spojrzeniem hipnotyzującym mężczyzn. Niestety, wychowana wśród drzew i lasów, Kora nigdy nie pomyślała, by korzystać ze swych atutów. Włosy ścina tylko raz na trzy lata, brązowe i lśniące opadają przez tors, chroniąc piersi przed zimnem i sięgając aż do kolan. Na paru miejscach ciała Jaster da się zauważyć mięśnie wyćwiczone w pocie czoła. To z całą pewnością energiczna istota, co wyjaśnia liczne ślady po błocie, piachu czy ziemi, które Driada zabiera z sobą w czasie biegów czy spacerów po lasach. Bynajmniej jest higieniczna. Jeśli już się upiększa, to tylko po kąpieli, używa wtedy naturalnych składników. Co warto jeszcze dodać, pachnie osłonecznioną letnią polaną i bzem. Ma dzikie spojrzenie i rytualne czerwone znaki w okolicach czoła. Jeśli ma już się w ogóle ubrać, zakłada fatałaszek nieprzeszkadzający w bezszelestnym poruszaniu się po głuszy.

Historia

Jaster to driada. Nie miała zbyt wielkiego wyboru, narodziła się dość szybko i mało atrakcyjnie... w drzewie. Powstała ze związku dwóch Naturian: Fellarianina i Driady, którzy zakochani w sobie, od wieków opiekowali się Szepczącym Lasem. W tej opowieści niech pozostaną bezimienni, jak gdyby w ogóle mieli się nie liczyć.
Drzewo-dom stanowiło centrum całego życia młodej Kory. Już jako mały berbeć dała się poznać jako patronka wszystkiego, co słodkie, miłe i urocze. Przynosiła do rodziców zranione żyjątka, na ogół borsuki i wydry. Z wieloma z nich się zaprzyjaźniła. Rodzice, wiedząc, jaka zatem przyszłość czeka na Jaster, postanowili zatroszczyć się o jej powodzenie i pracę, a także umiejętności. W wieku 8 lat wysłali ją na szkolenie do pobliskiego Kręgu Druidów. Jej nauczycielem był Apex, mężczyzna wiekowy, lecz silny z ciała i umysłu. Wraz z resztą Kręgu przyzwyczajał młodą adeptkę do magii. Moce oraz krew Jaster pozwoliły jej na staranne, mistrzowskie uwydatnienie umiejętności życiodajnych i ochronnych. Wielokrotnie sprawdzana i testowana, doszła w końcu do perfekcji w wykorzystywaniu Dziedziny Dobra. Zdaniem Apexa jest to magia jak najbardziej odpowiednia, by opiekować się Szepczącym Lasem. Nauka Driady trwała aż 50 lat. Dorastając pod okiem Druidów, jak i Druidek, choć nielicznych, odebrała wykształcenie tzw. Opiekunki Gaju. Powoli wspinając się po kolejnych szczeblach, szybko zjednała sobie przychylność mieszkańców lasu. Stała się nie tylko powierniczką ich sekretów, niańką i opoką, ale i prawdziwą przyjaciółką. Kimś, na kim zawsze można było polegać.
Kora kontaktowała się ze światem zewnętrznym. Niejednokrotnie wraz z Apexem u boku, chodziła do ludzkich miast, kupowała ubrania, akcesoria, pożywienie. To tam właśnie pierwszy raz ścięto jej włosy do wysokości łopatek, co przeżyła z wielkim bólem i płaczem.
Wydawać by się mogło, że to wszystko, co można powiedzieć o Driadzie. Nic bardziej mylnego. Ważnym momentem w życiu Jaster okazała się zima sprzed 100 lat... Kłusownicy z pobliskich osad postanowili zapolować na śpiące zwierzęta — korzystając przecie z tego, że mniej czujne i leniwe łatwiej się złapią. Myśliwi byli bardzo trudnymi przeciwnikami, a przynajmniej tak myślała Jaster. Z pomocą innych Naturian oraz Druidów przeżegnali nawałnicę łowców, choć nie obyło się bez ofiar. Widząc szalejącą śmierć w lesie, Driada poprzysięgła sobie dawać innym życie. Raz jeszcze udała się na kształcenie do Apexa. Sędziwy mężczyzna powoli gasł i chociaż wszystko, co wiedział o Magii Życia przekazał studentce, ta nie mogła mu w ogóle pomóc. Apex odmawiał leczenia. Druid zmarł w wieku 485 lat, został pochowany pod starym dębem u bram Szepczącego Lasu.
Dzięki poleceniom Druidów i własnym zasługom, Jaster stała się Matronką Lasu. Przewyższa nie tylko zwyczajne Driady, ale także może w pewien sposób przemawiać w imieniu ludu lasu. Jest rzeczniczką i mediatorką między światem szarej Alarani, a zielenią ukochanego domu.