[Moderator]

Moderator:


Moderator to osoba, która na forum pełni przeważnie jedną funkcję, a reszta jej kompetencji jest jakby dodatkowa. Taka osoba zajmuje się jedną, konkretną sprawą, a prawa takie jak ostrzeżenia, upomnienia, czy pilnowanie forumowego sb, podczas nieobecności innych moderatorów (w tym ekspert moderatorów i administracji) jest sprawą bardziej dodatkową. Moderator od Ekspert Moderatora różni się tym, że jedną funkcję może obejmować kilka osób. I tak w tej chwili mamy dwie funkcje moderatorskie: Malarz Aur i Łowca Baboli. Poza tym funkcję zwykłego moderatora może też pełnić osoba z administracji, lub ekspert moderacji, tak jak np. Frigg czy Sanaya. Jednak, by pełnić funkcję moderatora nie trzeba być ekspertem w innych dziedzinach, wystarczy specjalizować się w jednej z powyższych, to jest w pisaniu aur, lub sprawdzaniu błędów w postach.

Malarz Aur


Osoba o wielkiej wyobraźni, potrafiąca przenieść na papier słowa, które odzwierciedlają aury naszych postaci. Moderatorzy, którzy pełnią tę funkcję mają prawo edytowania KP, by móc pisać w nich emanacje Twojego bohatera. Mogą również zwracać uwagę upomnieniami, lub ostrzeżeniami, nie mają jednak prawa dodawać milczków (takie prawo ma tylko administracja). Osoby te odznaczać się muszą cierpliwością i bogatym słownictwem, gdyż aury są barwne i pełne wrażeń sensualnych. W tej chwili do grona moderatorów o kompetencjach Malarza Aur należą:

- Frigg
- Esmeralda
- Kana
- Lullasy

Łowca Baboli


Osoba zajmująca się sprawdzaniem błędów w pisowni w postach fabularnych, to znaczy błędów ortograficznych, stylistycznych, interpunkcyjnych, rzeczowych itd. Łowca Baboli ma prawo pisać upomnienia i domagać się poprawienia pisowni danego użytkownika. Z pewnością zaproponuje zainstalowanie w przeglądarce słownika lub poprosi o to, by posty pisać w programie, który posiada słownik i poprawia większość błędów. Łowcy Baboli mają obowiązek zwracać uwagę na długość i treść postów. Jeśli posty notorycznie nie przekraczają regulaminowych 5 linijek, moderator ma obowiązek upomnieć taka osobą, a jeśli nie zobaczy poprawy - ostrzec użytkownika. Również opisywanie erotyki w dosadny sposób lub używanie pojęć uznawanych za wulgarne będzie karane przez Łowcę Baboli. Jeżeli zamierzasz opisywać sceny erotyczne poproś, któregoś z moderatorów/ekspert moderatorów/administrację o utworzenie dla Ciebie specjalnego działo na hasło. Taki dział może tworzyć jedynie administracja, jednak każdy z moderatorów może ją o prośbie powiadomić. Łowcy Baboli maja przydzielone terytoria. W zależności ilu w danej chwili mamy takich moderatorów rozdzielamy ilość krain na każdego Łowcę. Poniżej lista obecnych Łowców Baboli, wraz z rozpiską terytoriów jakimi się zajmują.

Latro - Równiny Theryjskie, Jadeitowe Wybrzeże.
Sanaya - Równina Drivii, Równiny Andurii, Góry Druidów
Arnulf - Szepczący Las, Pustynia Nanher, Wybrzeże Cienia.
River - Góry Dasso, Mroczne Doliny.
Dérigéntirh - Równina Maurat, Opuszczone Królestwo, Szczyty Fellarionu, Lasy Eriantur.

Kronikarz Alarański


Osoba zajmująca się fabularną częścią forum, bierze udział w tworzeniu Dziennika Alarańskiego. Kronikarze patrolują aktywne wątki, zapoznają się z bohaterami i ich losami, by później w odpowiednim do tego miejscu przekuć zdobytą wiedzę na zgrabne opisy. Dzięki temu wszyscy mogą być na bieżąco z ulubionymi wątkami, a także poznać losy innych postaci. Niezbędna jest tutaj aktywność, skrupulatność i oczywiście lekkie pióro. Do Kronikarzy można zwracać się również, by zgłosić własne propozycje wątków, które chciałoby się zobaczyć w tworzonym Dzienniku, który wychodzić będzie raz na dwa tygodnie.

Sanaya
Kana

Inne


Karciany Łowca – osoba, która zajmuje się sprawdzaniem błędów stylistycznych, ortograficznych, interpunkcyjnych oraz rzeczowych w Kartach Postaci. Sprawdzanie treści KP, ich zgodności ze światem oraz systemem nadal należy wyłącznie do obowiązków Administracji. Karciany Łowca nie ma praw akceptacji kart, a jedynie jej edycji i poprawy rażących błędów. Do obowiązków Karcianego Łowcy należy również wysyłanie PW graczom, w przypadku gdy uzna to za stosowne, z powodu nagminnie powtarzanych błędów. - Karcianym Łowcą jest Samiel znajdujący się w grupie Ekspert Moderator.

Pomocnikami Samiela w sprawdzaniu błędów w KP są: Eris, Nevaeh, Ariatte To jest grupa zamknięta. Nowi użytkownicy mogą do niej przyłączyć się tylko na zaproszenie lidera grupy.

Awatar grupy

RangaCzłonkowie Posty GG, Pinterest, Skype Rejestracja
Lord DemonMeridion 448
15 lat temu
Pani SnówNiara 2129 15 lat temu
Szukający SnówAaliya 151
12 lat temu
Urzeczywistniający MarzeniaSanaya 598
10 lat temu
Mieszkaniec Sennej KrainyLullasy 136
10 lat temu
Przybysz z Krainy RzeczywistościNathanea 81
9 lat temu
Kroczący pośród cudzych MarzeńSamiel 439
9 lat temu
Poszukujący MarzeńEsmeralda 408
9 lat temu
Szukający SnówJane 175
9 lat temu
Mieszkaniec Sennej KrainyBarbarossa 127
7 lat temu
Szukający drogiArnulf 29
6 lat temu
Zbłąkana DuszaArrika 5 3 lat temu
Szukający drogiMalfo 33
3 lat temu